Yardım! kocam bana karşı ilgisiz

Bence senin eşine evliliğin yükü fazla gelmiş o zaman senin de başını yakmasaydı anasıyla otursaydı :1closedeyes: Allah kolaylık versin ha bu arada her şey yoluna girene kadar sakın çocuk falan da doğurma kaydirigubbakcemilebenden sana abla tavsiyesi...:nazar:

çok şekersiniz kızlar hep ben uğraşıyorum bişeyler yoluna girsin diye birazda o uğraşsın dimi ben biraz ilgiyi kesiyim şundan haklısınız

anlattıklarına üzüldüm açıkçası..

sanki 40 yıllık bir evlilik gibi..

güzelim : kadının fendi erkeği yendi derler..

biraz uyanık davranacaksın sende..

misal veriyorum: sen +18 lik birşey yaptın ve kocan: adanalı bitsinde dedi..

yanlış anlama ama bu ısmarlama birşey değilki!

hadi yemek yiyelim gibi olmamalı..

yani istediğini belli etmeden tesadüfmüş gibi davranacaksın..

belkide bir hafta boyunca adamcağız o diziyi bekledi.. dizi 2 saate bitecek ama sen sabaha kadar onunsun..

biraz empati yapmak lazım..

diğer konulara gelince: zaten söylediklerinin ½99 unu bütün evli kadınlar yapıyor..ütüsü yemeği vs

nasıl eşlerimizin eve para getirmesini normal sayıyorsak eşlerimizde bizlerin bnları yapmasını normal görüyor..

çok sıkma eşini..

alkol konusuna gelince sen ne dersen de bırakmaz.. benim eşim rahatsızlnadığı için bıraktı.. şuan 1 yıllık tedaviye aldındı.. ama benim eşim içince de melek gibi olurdu.. benim tek sıkıntım karaciğerine zarar vermesiydi...

onu güzellikle yola getireceksin..

kocanı en iyi sen tanırsın.. nelerden hoşlandığını nelerden hoşlanmadığını bilirsin azçok..

bir düşün bakalım..

bir kaç gün hiç yerinizden kalkmayın hjasta depresyonda gibi davranın isyan edin.. belki sizi anlar.. üzerine çok gittim. patladı die düşünür sakinler.

yada eskidenm şöyleydi gibi şeyleri anlatın eskiden çok harika bir eştin şimdi çok ilgisiz oldun deyin. belki farkına varır.

bana kızma ama ütü yapıp yemek pişirmekle kadın olunmuyo canım.öyle olsa büyükler evlenirken bir mutfakta ömür boyu derlerdi,Allah bi yastıkta kocatsın demezleri.bilmem anlatabildim mi.yalnız şu var.sen yeni evlisin ve bazı şeylerde tecrübeli olmaman normal.eşinin hatası bunu etrafa bu şekilde duyurması.Allah yardımcın olsun

Maddi sıkıntı ve içki biraz çelişmiyor mu?

Birde kadınlar zor,anlaşılmaz derler ama erkekler daha karışık ya.

İki güzel söz,bir çiçek almak yerine...
Allah yardımcın olsun

Kayınvalidenizle oturmanız bunda etkili olabilir CADIARZU Onların yanında rahat olamıyordur bu muhtemel...

"beni ona karılık yapmadığım konusunda suçluyor ve bunu ailesinden insanlara şikayet ediyor "

Ama bu gerçekten kötü bir durum , eşiniz neden bunu yapıyor ! Hadi ilgiden , şefkatten geçtim ama bu ne demek !
Siz zaten kayınvalidenizle oturarak yeterince fedakarlık etmişsiniz , üstüne bu lafları duymak için mibenneyaptımki
Sorun siz olsanız kitaplar, tavsiyeler etkili olur ama sorun eşiniz ...
O size iyi bir koca olmadan siz de ona iyi bir kadın olmayın lütfen ...:kızgın:

ayy canımm yaa çook üzüldüm aynı dert bendedee varr benim eşimde aynıı hiç ilgilenmez benii resmen yokdan sayıyor benim eşimdee bana senle oğlumuz için evliyiz diyor. bende 7 senelik evliyim 7 senedir aynı derdii cekiyorum canımm bizde severek evlendik ve ben eşimle 17 yaşında evlendim eşimde benden 13 yaş büyük şuan da 6 yaşında oğlum var. senii çook iyi anlıyorum canımm aynı dert bendede var canım hiçç üzülme inşallah canım herşey düzelir bütün mutluluklar seninlee ollsun canımm

Evlilikten korkuyorum bunları okudukça,evlenmek istemiyorum..inşallah evliliğiniz düzelir ve mutlu olursunuz...

ayy canımm yaa çook üzüldüm aynı dert bendedee varr benim eşimde aynıı hiç ilgilenmez benii resmen yokdan sayıyor benim eşimdee bana senle oğlumuz için evliyiz diyor. bende 7 senelik evliyim 7 senedir aynı derdii cekiyorum canımm bizde severek evlendik ve ben eşimle 17 yaşında evlendim eşimde benden 13 yaş büyük şuan da 6 yaşında oğlum var. senii çook iyi anlıyorum canımm aynı dert bendede var canım hiçç üzülme inşallah canım herşey düzelir bütün mutluluklar seninlee ollsun canımm

aman allahım :1shok: çok çok ağır ve acı bir laf...

sana kısa ve öz şunu tavsiye edeceğim; ya bu deveyi güdeceksin ya da bu bu diyardan gideceksin.

deveyi gütmeye niyetin varsa da uzun bir müddet çocuk sahibi olma...çünkü pek iyi görmüyorum sonunuzu.

bence bırakta biraz o seni kovalasin utusunu yemeğini eksik etme ama havalı bakışlarınla giyimnle ilgisizliğinle döv onu napıcak bakalım o zaman

canım benim bende 6yıllık evliyim ve zaman zaman aynı problemi yaşasamda kaynannamla oturmadığım için bazı problemleri çözmek daha kolay oluyor.maddi durumuz kötü demişsin bence eşinin bunla ilgili bir problemi vardır.erkekler belli etmesede bunu problem yapıp nedense yine sonucunu eşlerinden çıkartırlar.bence biraz sabırlı ol.onunla konuşmaya çalış..işallah düzelir

bu konuyu açtığım iyi olmuş

güzel fikirler verdiniz bana benim dile getiremediklerime ortak oldunuz bazen çekip gitmek geliyor içimden hayatını sana böle davranan bi adama için harap etme diye

ama seviyorum onsuz olamayacağımı biliyorum ve hep bir ümit var içimde bir gün herşey düzelecek hayalimdeki koca yapacağım onu

zaten bu ümit olmasa buna birazcık bile inancım olmasa çeker giderdim

bu zamana kadar kendimi hep güçlü mücadeleci kendi ayaklarının üstünde durabilen biri olarak görürdüm o benim kendime olan güvenimide kırdı

ben ingilizce öğretmenyim ama artık bu işi bile yapabileceğime inanmıyorum zaten o yüzden çalışmıyorum beni çok kırdı çok aşşağıladı kendimi bir hiç gibi hissediyorum hiç bişeyin üstesinden gelemiyorum

çöktüm çöktüm desteğe ihtiyacım var biri bana hepsi geçecek kendine gel silkelen demesi lazım şunu yap bunu yap demesi lazım :çok üzgünüm:

ahh canım ya çok zorrr çok.üstüne biraz fazla düşüyorsun sanki.bizimde problemlerimiz oluyor.ama ben artık dayanamayıp elimi bütün işlerden çekiyorum.ne bilim ne doğrudüzgün yemek yaparım ne amaşır ne ütü.sen eksikisiz oldukça tepene çıkıyor erkekler.biraz aksat işleri.o geldiğinde yemek tam olmasın daha yeni yapmaya başla,herşey elinin altında tam olmasın.madem tam kadınlık yapmıyorsun onun aklınca sende cidden olma madem.bişi dersede yapıyorum gene laf duyuyorum artık yapmıcam istediğini söyle de.ben ancak böle alabildim önünü.tabi bu senin evliliine nasıl yansır bilemem ama bulunduğun şehirdeki aile terapistlerini intrnetten araştır.gitmeye çalış.ilk terapiyede sen git hatta.ilk önce bir anlatırsın terapiste kendi kendine belirtirsin durumları.2.yi illaki onuda çağıracaktır.ve gitmeniz gerektiğini belirt.hatta sorunlu olan benim de.beni düzeltmek için doktor senide dinlemek istiyor de.zaten erkeklerin olduğu terapileri doktorlar bildikleri için ya daha kısa tutup çözüme ulaştırıyorlar yada zaten onlar bidaha çağırma taktiğini ii biliyorlar.illakide gelmicem derse bu şekilde ya mahkemeye yada terapiste gidilcez diye de belirt.allah kolaylık versin canım ya çok zorrrr...

Yazacaklarımı iyi okuyun.9 sene önce eşimle telefonda tanıştım.istanbula gelip eşimi gördüm.Hiç ykışıklı değildi.Ama ben kararımı vererek 1 sene içinde eşimle evlendim.Onun için yaşadığım memleketi bırakıp istanbula geldim.evlendim.İlk sene erkek kardeşi bizimle kaldı.Bir takım sıkıntılar yaşadık.2 sene çocuğum oldu.Çocuk olunca bakıcı olmadığı için haftaiçi annemde kaldık cuma günü evimize gider pazar tekrar anneme giderdik.4 sene bu şekilde imkansızlıklardan dolayı devam ettik.bu 4 sene içinde benden çok şey gitti.beni çoğu zaman annemde bırakır evimizde tek başına kalmaya giderdi.bu dönem içinde eşim iş yerinden istifa etti.iş yerinden ayrıldıktan sonra düzende kalmadı.iş aradı eniştesiyle birlikte çalışmaya başladı.eniştesinin her türlü işte parmağı vardı.kızım 4 yaşındayken eniştesinin halasının apartmanına taşındık.kızımıda kreşe verdik.düzelir diye bekledim eşim .ama düzelmedi.beni hiç dinlemez oldu.kahveye alıştı.içkiye alıştı.içki ile o kadar sorunum yok.içtiği sadece bira.sarhoşta olmuyor.neyse eniştesindende bir kazık yiyince evden kovulduk.şimdi kirada oturuyoruz.artık bazı şeyleri kendime sıkıntı etmemeye başladım.en azından kızımla ilgileniyor dersleriyle ilgileniyor.kahveye gitme konusunda 3 gün yasak koydum.bizimle evde duruyor.onun dışında kahveye gidiyor.gidincede erken geliyor.çünkü sıkmıyorum onu.tek sorunumuz her akşam içtiği birayı biraz azaltmak olmalı.onuda başarırım diye düşünüyorum.şunu söylemek istiyorum.Eşiniz için istediğinizi yapın,ne derse uygulayın,eğer eşinizle aranızd kültür farkı var ise ağzınızla kuş tutsanız işe yaramaz.Umarım bütün kötü giden evlilikler düzelir.

Yazacaklarımı iyi okuyun.9 sene önce eşimle telefonda tanıştım.istanbula gelip eşimi gördüm.Hiç ykışıklı değildi.Ama ben kararımı vererek 1 sene içinde eşimle evlendim.Onun için yaşadığım memleketi bırakıp istanbula geldim.evlendim.İlk sene erkek kardeşi bizimle kaldı.Bir takım sıkıntılar yaşadık.2 sene çocuğum oldu.Çocuk olunca bakıcı olmadığı için haftaiçi annemde kaldık cuma günü evimize gider pazar tekrar anneme giderdik.4 sene bu şekilde imkansızlıklardan dolayı devam ettik.bu 4 sene içinde benden çok şey gitti.beni çoğu zaman annemde bırakır evimizde tek başına kalmaya giderdi.bu dönem içinde eşim iş yerinden istifa etti.iş yerinden ayrıldıktan sonra düzende kalmadı.iş aradı eniştesiyle birlikte çalışmaya başladı.eniştesinin her türlü işte parmağı vardı.kızım 4 yaşındayken eniştesinin halasının apartmanına taşındık.kızımıda kreşe verdik.düzelir diye bekledim eşim .ama düzelmedi.beni hiç dinlemez oldu.kahveye alıştı.içkiye alıştı.içki ile o kadar sorunum yok.içtiği sadece bira.sarhoşta olmuyor.neyse eniştesindende bir kazık yiyince evden kovulduk.şimdi kirada oturuyoruz.artık bazı şeyleri kendime sıkıntı etmemeye başladım.en azından kızımla ilgileniyor dersleriyle ilgileniyor.kahveye gitme konusunda 3 gün yasak koydum.bizimle evde duruyor.onun dışında kahveye gidiyor.gidincede erken geliyor.çünkü sıkmıyorum onu.tek sorunumuz her akşam içtiği birayı biraz azaltmak olmalı.onuda başarırım diye düşünüyorum.şunu söylemek istiyorum.Eşiniz için istediğinizi yapın,ne derse uygulayın,eğer eşinizle aranızd kültür farkı var ise ağzınızla kuş tutsanız işe yaramaz.Umarım bütün kötü giden evlilikler düzelir.

Yazacaklarını seve seve okuruz ama keşke ayrı bi konu açsaydın :bbo:
Arkadaş bu konuyu 9 ay önce açmış,
Konuşulmuş tartışılmış bitmiş
Şimdi belki ayrılar belki çok mutlular
Eski yarayı deşmenin bi anlamı yok ki dimi arkadaşım

hiç takma işin gücün var her şey bi yere kadar cekilir ne kadar verirse o kadar ver sen de sevgini..

X