Çocuk Hastalıkları Mekonyum Aspirasyonu (bebeğin anne karnında kakasını yutması)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

humeyradio

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2009
3
0
49
doğum öncesi ya da sırasında bebeği anne karnında kakasını yemiş olan ve bu sebeple bebeği yoğun bakımda tutulan anne var mı acaba? ne kadar sürede hastaneden çıktı, çıktıktan sonra bebek herhangi kalıcı bir sorun yaşadı mı? bilgisi olan paylaşmak isteyen varsa gerçekten çok mutlu olucaz..bebeğimiz şu an 3 hafta geçmesine rağmen hala yoğun bakımda ve konuyla igili bilgileri olan varsa buna gerçekten çok ihtiyacımız var..??

Son düzenleme:
Canım benimde bebeğim kakasını yapmıştı. Allahtan sancıyla hastaneye gitmiştimde apar topar sezeryana alındım. Yemeden yetiştik senin anlıyacağın. O telaşı ve korkuyu biliyorum yani. Allah sağlık sıhhat nasip eder inşaallah. Bebişin yakında kollarına gelir inşaallah. Ama daha ayrıntılı bilmiyorum. Doktorunuz bi açıklama yapmadı mı ki?

yapıyolar tabiki..iyi olacak diyorlar ama bugun 16.gün hala yoğun bakımda..çok endişeliyiz..inşallah dedikleri gibi olur bir an önce iyi olur ve gelir yanımıza..perişan olduk..allah herkesin bebeğine sağlık versin..allah sağlıkla mutlulukta büyütmeyi nasip etsin..yaşamayan bilemez..tek dileğimiz sonrasında kotu bişey olmaması:KK43:(((

canım Allah bebeğini korusun inşallah en kısa zamanda gelir evine benim kızımda 1 hafta yoğun bakımda kaldı ona dokunamamak kuvözde makinalara bağlı olduğunu görmek eve kolların boş dönmek ne kadar zor bişey çok iyi biliyorum...
benim doğum yaptığım sırada başka bi hamile bayanda doğum yapıyodu suyu gelmiş sancıları başlamış ve 10 cm açıklık varmış herşey normal giderken bebeğin kakasını yaptığını anlamış dr lar ve acil sezeryana aldılar kadını kadın saatlerce sancı çekti ama sezeryan oldu kötü bi durum bebeği 1 gece kaldı yoğun bakımda ve ertesi gün gayet iyiydi dr kakasını yutsaydı kurtaramazdık bebeği demiş doğum sırasında bu tür şeyler yaşanıyomuş bende yeni duydum...zaten senin bebeğin 3 haftadır orda bence önlem olarak tutuyolardır kontrol altında olsun diye dr da iyi olacak demiş zaten moralini bozma.
merak etme bebeğin orada emin ellerde çok iyi olup gelicek kollarına sen uykusuz geceleri düşün şimdiden üzülme..

Eşimin kardeşinin bebeği yoğun bakımda kaldı bu yüzden eltmle aynı dönemde doğum yaptık sayılır ancak onların baya sıkıntılı olmıuştu 15 gün kadar yada daha fazla tam hatırlamıyorum bebek yoğun bakımda yattı anne bir hafta kadar yattı annenin durumuda hiç iyi değildi şimdi ikiside çok sağlıklı ve çok iyiler.Ancak son konturolleri ihmal etmişler,bu açıdan böyle bir sıkıntı yaşadılar.

sevhancım biz ihmal etmedik de doktor anladı mı sanki.sancı çekiyorum diye gittim,yok bunlar doğum sancısı değil diye tekrar yolladılar,Allahtan geri gittim hastaneye,sancı geçirici serum taktı,neyse uzatmayayım allahtan zaten planlı olan sezeryanıma 1 gün önce girmiş oldum,açar açmaz kakasını yapmış demez mi...
humeyradiocum , Allah en kısa zamanda bebeğinizin yoğun bakımdan çıkmasını nasip etsin.
Lütfen sabırlı olun,Allah yardımcınız olsun,neyse ki ıstanbuldasınız.

canım benim çook üzüldüm ama doktorlar umut veriyorlarsa onlara inan,aynı durumu malesef bizde yaşadık,suyum geldikten 20 saat sonra beni sezeryana aldılar yani bebeğimin içeride fazla kalmasından kaynaklandı ve ben 3.gün küvezde görebildim bebeğimi sürekli uyutuyorlardı 4.gün uyandırdılar ama makinalar sayesinde nefes alabiliyordu vee bizim doktorlarımıs bize ümit bile vermemişlerdi,sonra yawaş yawaş hortumlarla beslediiler ben saten hep hastanede kaldım sonra sütümü sağmaya başladık sora 8.gün ilk kez kucağıma alıp emzirebildim ama küçük aralarla böyle böylee derken 10.gün küvezden çıkarıldı, bazen yaşadıkların kelimelere sığmaz yaa aynen öyle birşey işte...yalnız doktorlar bile bu kadar çabuk bebeğimin kendini toparlamasına şaşırdılar , bebeğin bünyesine göre bebekten bebeğe değşiyor sadece dua et ve ben her bebeğimin yanına gittiğimde küvezin minik camlarından başımı uzatır bebeğimle konuşurdum onu sevdiğimiiizi beklediğimizi anlatırdım sende öyle yap onlar bizi duyuyor..
ve bebeğimin maşallahı var çook şükür kalıcı birşeyde kalmıyor cnm merak etme,sabırlı ve güçlü ol dualarım sen ve bebeğinle:Saruboceq: ...

Arkadaşlar bıraz öncwe bır hbr aldım çok uzuldum
eltımı geçen akşam kontrol için hastaneye götürdük bebeğin gun boyu kımıldamdını sölemişti
makınada bağlı kalıktan sonra yatış yapmsı gerektini düzelmesse sezeryn yapmalrı gerkeni sölediler ve bebek oldu.annenın durumu ii. Bebek kakasını yutmuş bu yuzden kuvezde tedavı altında.bugun doktor eşimin abisine ii şeyler sölelemiş. Iileşmesı zaman bağlı demiş.şuanda hiç bir tepkı yook demiş.duzelirmi kızlar. Lütfen dua edın

Ben sezeryanla doğum yaptım. Epidural olduğundan olanları hatırlıyorum. Bebeğim çıkar çıkmaz doktorum aaa kakasını yapmışşş dedi. Bebeğim yanımdayken burnundan hortum soktular . Sonra temizleyip giydirdiler. Sadece 1 saat kafasını bir tüpün içine sokup hava verdiler ondan sonra bana getirdiler. Sorun olacağı yada sorun olduğu hiç söylenmedi. Kaka yutma olayının bu kadar sorun yaratacağını hiç bilmezdim. Allah yardım etsin. Sanırım benim bebeşim sezeryan anında strese girip o an yaptı kakasını.

doğum öncesi ya da sırasında bebeği anne karnında kakasını yemiş olan ve bu sebeple bebeği yoğun bakımda tutulan anne var mı acaba? ne kadar sürede hastaneden çıktı, çıktıktan sonra bebek herhangi kalıcı bir sorun yaşadı mı? bilgisi olan paylaşmak isteyen varsa gerçekten çok mutlu olucaz..bebeğimiz şu an 3 hafta geçmesine rağmen hala yoğun bakımda ve konuyla igili bilgileri olan varsa buna gerçekten çok ihtiyacımız var..??
Merhaba benim bebeğimde kakasını yuttu 15 gündür solunum cihazına bağlı bebeğiniz ne zaman taburcu oldu bildilendirmisiniz

X