Doğal Saç Bakım Kürleri Sa krklar!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
slm arkadaslarr

saclarimi katli bi sekilde degilde dumduz kesip kiriklardan kurtulmak istiyorum !! o zaman nasil kesmem gerek hepsini arkaya tarayip oylemi kestiriyim ??

ön taraflar ne olacak offfffffffffffffffffff

cok kirildi sacim zaten kupkuru

slm arkadaslarr

saclarimi katli bi sekilde degilde dumduz kesip kiriklardan kurtulmak istiyorum !! o zaman nasil kesmem gerek hepsini arkaya tarayip oylemi kestiriyim ??

sacını kestırmek gıbı bı hataya dusme. hele hele kendın asla kesme. senın hayat ettıgın gıbı bısı olmaz makas ızı olur. bakım yap. benım sacım kadar berbat bı sac yokktu bıraz bakım ve sabır toparlanacaktır. kendı uygun buldugun bakımları ve yagları sec. haftada ıkı den fazla yapma

ben saçımı uzunken kırıklarını saçımdan bir tutam alıp ne ince ne kalın olucak şekilde kendi etrafında döndürürdüm sonra döndürdügüm saçın etrafından kırılan saçlar cıkardı onları makasla keserdim ama model degişmez korkma o kadar kesmiyosun zaten sadece 1 ml kadar falan bunu hatada bir yap bak saçın kendine gelir ben hep yapardım ama şimdi saçım kısa onun için gerek duymuyorum inş anlattıgımı anlamışındır

Ben kırıkları aldırmak için kestirdim saçlarımı saçım biraz kısaldı ama kırıklar gitmedi.Bende kendim kesmeye başladım uçlarından tek tek.sadece uçlarda olduğu için kesmek kolay ve eğlenceli.kesilen her bir kırıktan sonra kendimi arınmış hissediyorum:)

usturayla kestirme saçını. şimdi kuaförler beş dakikada attırıveriyor :s ben tek tek makasla kestiriyorum en son asimetrik kestirmiştim uzun olan kısmını hiç kesmemiş sadece orada kırıklarım oldu :KK50:

arkadaşlar saçımı sarıya boyattığımda nerdeyse yanık gibi duruyordu saçım uzamadığı içinde kestirmedim sonra bir şampuan saç kremi serisi buldum satan kız 5 yıkamada eski haline dönüyor dedi pek inanmadm ama denemekten ne çıkar diye düşündüm çünkü yapmadığım şey kalmadı sonra kullandım gerçektende çok iyi geldi saçlarımda nerdeyse kırık kalmadı ürünün ismini versem reklam olur mu:KK49:

Saç Kırılmalarını Önlemek Azaltmak için Yapılması Gerekenler;

Saçları, fazla sıcak ortamlara maruz bırakmaktan uzat tutulmalı, Çok sık şekillendirici uygulamalar yapılmamalı, Saçlar salınık halde bırakılmalı, toplanacağı zaman da lastik ipler tercih edilmemeli ve çok sıkı bağlama yapılmamalı.

Saç kırıklarına çözüm yolları

Saç kırıklarının oluşmasını önlemek için saç türünüz ne olursa olsun onarıcı saç bakım kremi kullanın. Saçlarınızı şampuanlayıp iyice duruladıktan sonra saç köklerinden başlayarak uçlarına doğru krem sürün. 5 dakika kadar bekleyip durulayın. Saç uçlarını nemlendirmek için durulmayan nemlendirici serumlardan faydalanın. Serumlar hem saçlarınızın elektriklenmesini hem de kırılmasını önleyecektir. Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızı koruyun. Saçlarınızda oluşan nem kaybı; saç uçlarının kırılmasına neden olur. Nem kaybının en önemli sebeplerinden biri ise yüksek ısıda kurutmaktır. Isıya karşı koruyucu ürünler kullanarak saçlarınızı koruyun. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurutma makinesi kullanmadan önce fazla suyu hafifçe sıkarak alın. Saçlarınızı havluyla nazik hareketlerle kurulayın. Saç kurutma makinesini 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun. Ayda bir kez saç uçlarınızı besleyecek, yoğun nemlendirme özelliği olan kozmetik ya da doğal bakım maskesi uygulayın.

arkadaşlar saçımı sarıya boyattığımda nerdeyse yanık gibi duruyordu saçım uzamadığı içinde kestirmedim sonra bir şampuan saç kremi serisi buldum satan kız 5 yıkamada eski haline dönüyor dedi pek inanmadm ama denemekten ne çıkar diye düşündüm çünkü yapmadığım şey kalmadı sonra kullandım gerçektende çok iyi geldi saçlarımda nerdeyse kırık kalmadı ürünün ismini versem reklam olur mu:KK49:

Hangi ürünü kullandın yazabilir misin?

Ne yaparsam yapayım benim saçımın kırıkları gitmiyor. Kuaför yapısı kırıklı kessende gitmez diyoro nedenle kesmedim. Ama sinir oluyorum, elimle ikiye ayırıyorum bende sinirden.

slm arkadaslarr

Ayni durum bende de var canim. Ben saclarimin hepsini arkada simsiki topluyorum (islakken) daha sonra iiyiceo sikiligi saglamak icin bi kac kez daha tokalarla topluyorum. uca kadar bi kac tokayla saclarimi dumduz topluyorum kalan kisimdan dumduz azicik kesiyorum. saclarim uzun oldugu icin tokalar duz tutmayi sagliyor, bir saga getirip bir sola getirip kesiyorum dumduz bir sekilde. Az az kesmeye dikkat et. Sonra tokalari cikarinca duz kesim oldugunu ve uclardaki kiriklardan kurtuldugunu goreceksin. Hic kirik icin kuafore gitmeye gerek yok cok kisa kesiyorlar ve kiriklar her sekilde nasilsa tekrar olusuyor,ne gerek var. 1 ayda ya da 2 ayda bir yaptikca saclar daha saglikli uzuyor hem. Hem hizli uzatmayi sagliyor hem de saclarimizi kisa kestirmekten kurtuluyoruz

Canım hiçbir şekilde ısı kullanmaman gerekiyor. Kullanırsan bile haftada 1 kereyi geçmemeli ve saç düzleştiricisinden ziyade fönü tavsiye ederim. Fön saçın tamamında bir kuruluk hissi bıraksa da saç düzleştiricisi kadar zarar verdiğini düşünmüyorum. Ayrıca saçınızı çok sık yıkamayın. 2-3 günde bir yıkayın ve saç uçlarınıza krem sürün duşta.

X