Endoskopi...

deryali8381

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
92
0
41
Arkadaşlar endoskopi hakkında bilginiz var mı? Canlı canlı ağızdan hortum sokuluyormuş mideye kadar :S ya bide şimdi bayıltılarak yapılıyomuş ama ben çok korkuyorum,ya bayıltırlarsa uyanamazsam diye...midemden çok rahatsızım dr kaç kere endoskopi verdi korkudan yaptıramıyorum...senağlama

canım bende çok korkuyordum bu yüzden 3 yıldır yaptırmıyordum geçen hafta tüm cesaretimi toplayıp yaptırdım benim yeptırdığım yerde uyutmadılar bi iğne yapıp baygınlık hissi yarattılar hiç birşey hissetmedim ve endoskopiden sonraki yarım saati hatırlamıyorum bile üstelik annemle sohbet bile etmişim:) tabi bunu devlet hastaneleri yapmıyor. bence çok korkuyorsan özelleri araştırıp bu şekilde yaptır

canım kesnlıkle yaptırmanı tavsiye ediyorum ben 2 kere oldum ve hiç korkulacak birsey yok ben sedasyonlu yaptırdım.sizin anestezli dedğinz şeyde dormıkum yapılıyor yanı genel anestezi değil uyanmama korkusunu bir kenara bırakmanı tavisye ederim.ben 2 sindede uyandım.hala canlı yapılan yerlerde var ama cesaret işi benm çalıştığım yer bunu en ıyı şekılde yapıyor.ağrılarn artmadan ol ve tedavine başla.çok geç olmasın bnm babamda mide kanserinden vefat etti.çok korkuyordu yaptırmadı ama sonunda midesi alındı.çok geç olmadan yaptır...erken teşhis hayat kurtarır..

eşimde Endoskopi yaptırdı 2 ay önce acı hıssetmıyosun sadece ılk saatını hatırlamıcağın için yanında biri olsun:) korkmakla kacamazsın gıt ol kurtul sonra bıze haber verr hepınıze bol şifalar...

ben de endoskopi oldum..eşimi bir ay önce bayıltarak yapmışlardı..bayıltın dedim bayıltmamak daha iyi dediler..canım korkutmak istemem..herkeste farklı olabilir..ben biraz panik biriyim...boğazıma bir sprey sıktılar kayganlık hissi veren..acayip bişeydi.. canlı canlı ağzıma hortumu attılar, kurbanlık koyun gibi yan yatırdılar eller arkada..15 dk boyunca çırpındım..10 a kadar say bitecek dediler ama nafile saydığım hiçbir 10 saniye 15 dk kadar uzun değildi ama sonuçta sağlığımız için gerekli bişey...geçmiş olsun..

bende endoskopi oldum..ve inanın korkulcak hiçbirşey yok..
bir iğne yaptılar..yarı baygın haldeydim...
hortumu ağzıma koymaları almaları 4-5 saniye geçmedi..
hiçbir şekilde de acı ağrı hissetmedim...
ama işlem bittikten sonraki 1 saatde kendimde değildim..
yarı baygın yattım yanında biriyle gitmeni tavsiye ederim...üstelik ben devlet hastanesinde oldum

ben de 3 kez yaptırdım,gerçekten çok ilkel bir yöntem ama
kesin sonuç elde ediliyor...
bu arada yeni bir sistemle dahada kolaylaşıyor endoskopi..
kameralı ilaç şeklinde yutuyorsunuz ve yutarken geçtiği yerlerin resmini çekiyormuş...
Türkiye de başlanmış dediler ama bir araştırın bence...
Acil şifalar diliyorum...
sevgiler...

X