Göz Makyajı makyaj la göz nasıl büyük gösterilebilir

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

nurcan3368

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2009
406
54
43
eyliner sürdüğüm zaman gözlerim küçük kalıyor yakında düğünüm olacak kuaförde sürmessek fotograf güzel çıkmaz dedi nasıl bir makyaj yaptırabilirim

yliner aslında büyük gösterir gözler...altınada kalem falan çektirrisen gözlerin daha büyük görünür...dışa bi çerçeve şeklinde olursa irileşir gözlerin canım..

Kalem kullanacaksan göz içine değilde alt kirpiklerinin altına çektir kalemi tatlım...

Dene bakalım canım...
Benim bir arkadaş hep dışına çeker, onda hoş duruyor.
Belki birazda göz yapısına bağlıdır...

bende bir videoda izlemiştim gözleri büyük göstermek için koyu renkle çerçeve yapılmalı ama dıştan diye. benimde küçük sayılır gözlerim ben öyle apınca büyük oluyolar hakkaten.

arkadaşların dediği gibi ben hem göz içine sürerim,hem de etrafına sürerim..
ten rengine göre bunu farla da yapabilirsin..mesela benim gözlerim ela,koyu yeşil farı gözkapağının üzerine sürdükten sonra alt kirpik diplerinden de geçirdiğim zaman çok güzel oluyo

canım oncelıkle goz yapına baglı makyaj keske gorebılseydım.olmazsa yollarsın resmını ama bıkac onerıde bulunayım.kucuk gozlere sıyah eyelıner tabıkı uygulanmasa daha ıyı olur.acık tonlarda bır far uyguladıkdan sonra (ki baz mutlaka şeffaf tonlarda olsun kaşa kadar ve goz kapagına dışa dogru yarısına surecek sekılde sımlı bronz tonlarda yada altın rengı bır far) gri,mavi yada yesıl bır eyelınerı (bu kalemde olabılır) sür.alt kıprık altına yıne açık yesıl tonlarda sılık bır far yada kalem uygulattır.gozunun ,.,ne metalık grı yada beyaz sürme çek ve bolca rımel.sarışınsan kahve esmersen sıyah rımel kullan.bence en ıyı gozmakyajı bu olur sana.dogru yapılırsa gerek kalmaz sıyah eyelınere:1closedeyes:

rainangel arakadaşım teşekkür ederim yarın prova makyajı yaptırcam bu şekilde yaptırırım ve resmimide koyacam inşallah

canım sadece kalem sürme şeklini mi soruyosun? her gözün yapısına göre değişir ama çoğunlukla bu yöntem işe yarar göz ürerine renkli far sürceksen bile önce siyah farla kirpik diplerini belirginleştir fırçayla bir sıra sür yani. gözün dış kısmına geldiğinde siyah kısmı daha yukarılara taşı eğik bi çizgi gibi düşün. gözün pınar kısmına ince sürceksin diğer uç kısmına kalın. sonra istediğin renk farı üzerine uygula. ardından kalem ya da eye liner ı kirpik diplerine çek ama gözün dış kısmından çok hafif uzat çok da uzatma falcı kadınlara benzersin kaydirigubbakcemile3 zaten farı taşırdığın için kalemi de taşırdığında daha hoş bi görüntü olucak gözlerinde ve hemen rimelini uygula işşte bu kadarrr inşallah anlatabilmişimdir canım

altinada ustunede siyah yada koyu gri eyliner cek ama alt tarafina cekerken goz icine degil disindan cek turkan sorayin gozleri kadar buyuk olsun :Saruboceq:

alt kirğik diplerine çektir ve çok abartılmadan içine beyaz kalem sürdür gözlerinin..
ben yapıyorum.
daha da büyük duruyor gözlerim

benimde gözleirm küçüktür ve koyu sedefli gri kalemi alta çekiorum ama tabiki dışına ve üstünede yarım yani dışa doğru ince çekiorum gayet hoş oluo

gözlerinin altına asla ellememeli fakat çok istiyorsan çok hafif bir çizik halinde sürmelisin.
büyütmek için ise göz kapaklarının üstüne sürmen büyümesi için yeterli olacaktır :KK66:

X