Mutfak Püf Noktaları Yemeklere pratik soğan kullanımı

sevdemm

ALLAHIMDAN HAYIRLISI
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
2.333
31
Arkadaşlar ben soğanları fazlaca doğruyorum yada rondodan geçiriyorum. Onları birer yemeklik buzdolabı poşetlerine koyup buzluğa atıyorum. Yemek yaparken çok pratik oluyor. Hem zamandan kazanıyorsunuz hemde gözleriniz herseferinde yanmıyor. Özellikle çalışan hanımlara tavsiye ederim.

bilmem ben hep öyle yapıyorum çok pratik oluyor hem dondurulmuş hazır soğan varya onun gibi işte

Ben özellikle dondurucuya atmak için yapmıyorum ama soğanı fazla doğradığımda yarısını atıyorum, yemeklerde büyük kolaylık oluyor, tadındada değişme felan hissetmedim ben, hem zaten pişerken çlen soğanın tadı nasıl kötü olabilir ki.

bencede büyük kolaylık tadı değişmiyor gayet normalde nasıl koyuyorsak öyle oluyor.

peki pişirirken buzunun çözülmesini mi bekliyorsunuz yoksa hemen tencereye mi koyuyorsunuz yani diğer sebzelerdeki gibi çözülmeden mi pişirmek gerekir ..fisfisfisCADIARZUaslında benim bu çözdürme yada çözdürmeme konusunda kafam karıştı hangisi doğru yaa. nişanlandım da böle şeylere ilgim arttı cevaplarsanız çok çok sevinecem

peki pişirirken buzunun çözülmesini mi bekliyorsunuz yoksa hemen tencereye mi koyuyorsunuz yani diğer sebzelerdeki gibi çözülmeden mi pişirmek gerekir ..fisfisfisCADIARZUaslında benim bu çözdürme yada çözdürmeme konusunda kafam karıştı hangisi doğru yaa. nişanlandım da böle şeylere ilgim arttı cevaplarsanız çok çok sevinecem

Canım onu hemen tencereye koyunca zaten ateşte çözülüyor beklemene gerek yok yani

arkadaşlar ben sebzeleri aldığımda kolaylık olacak şekilde hepsini temizleyip kaldırırm dolaba bir gün uğraşır bütün hafta rahat ederim.sarımsağı soyar cam kavanoza bırakırım kurur soğanıda iki türlü doğrarım biri küçük küçük dğeri soğanı 4 keser doğrarım bol yağda kavurur ayrı ayrı cam kavanozlara bırakırım hafta boyunca hazır kullanırım çok rahat olur tadında değişmede olmaz ol yağın içindedir.hatta ben bunlardan yapıp satıyorum müşterilerimde memnun sizde deneyin memnun kalırsınız.

X