Eşleri Türkiye dışından (yabancı damat :) olanlar buraya

bende bi soru sorayım :) eşleri abancı vatandaş olupta Türkiye deki işverenler yabancı birisine işe alımda nasıl bakıyorlar o kişi master mezunu da ise

sizin esiniz yabanci mi?

vallaha Türkiye de yabancilar el üzerinde tutuluyor hic bir sorunda olmuyor su ana kadar sorun yasayani duymadim tabi tam kesin cevapda veremem ama yurdisindan kendi firmasindan Türkiye ye gönderilenleri biliyorum cokda iyi durumlari hatta yurtdisinda aldiklari paryi Türkiye de aliyorlar

Son düzenleme:
Sizler, eşleri yurtdışından olanlar ne kadar şanslısınız... Benim Yunan bir sevdiğim vardı, dinine çok bağlıydı, dinlerimiz nedeniyle ayrılmak zorunda kaldık biz. Şimdiye kadar evlenince mutlu olabileceğimi düşündüğüm tek insan da oydu. Konuyu görünce içim acıdı ister istemez, yazmak istedim. Hepinize evliliklerinizde can-ı gönülden mutluluklar diliyorum. :nazar: a.s.

Sizler, eşleri yurtdışından olanlar ne kadar şanslısınız... Benim Yunan bir sevdiğim vardı, dinine çok bağlıydı, dinlerimiz nedeniyle ayrılmak zorunda kaldık biz. Şimdiye kadar evlenince mutlu olabileceğimi düşündüğüm tek insan da oydu. Konuyu görünce içim acıdı ister istemez, yazmak istedim. Hepinize evliliklerinizde can-ı gönülden mutluluklar diliyorum. :nazar: a.s.

Canim keske kararindan caymasaydin sevgi herseyin üstesinden gelir din konusuna gelince eger esler arasinda digerine din konusunda baski olursa zaten o evlilk yürümez bence herkes o konuda karsisindakine saygili olmali böylece evlilik yürür tabi sadece bu bir tarafi her konuda öyle

Bizim cok sükür cok iyi bir evliligimiz var kimseye degismem ben yarimi:asigim:

Birbirimizden ayrılmamız o kadar zor oldu ki..

Evlenmek için yapabileceğimiz her şeyi denedik, ne ben dinimden geçtim ne o. Ayrı dinlerden olunca da bir resmi nikahla evlenemedik, o ve ailesi dini nikah (kilise nikahı) istediler. Mümkün olmadı.

Ben de çok isterdim herkes kendi dininde kalsın, anlayışla bu işi yürütelim. Dindar Ortodoks Hristiyanlar, Hristiyan olmayan kadınlarla evlenmiyorlar, İslam'da da Müslüman kadın Hristiyan bir erkekle evlenemiyor. "Senin kendi dininde günaha girmene ben nasıl dayanırım?" dedi..

Her işte bir hayır var deyip kendimi avutuyorum ben de, o da öyle.. Hazin bir hikaye bizimkisi..

Yazmayayım ben daha, kalp üzülünce gözler de olduğu gibi kalmıyor.. Her birinize binlerce kez maşallah.. :nazar:

Birbirimizden ayrılmamız o kadar zor oldu ki..

Evlenmek için yapabileceğimiz her şeyi denedik, ne ben dinimden geçtim ne o. Ayrı dinlerden olunca da bir resmi nikahla evlenemedik, o ve ailesi dini nikah (kilise nikahı) istediler. Mümkün olmadı.

Ben de çok isterdim herkes kendi dininde kalsın, anlayışla bu işi yürütelim. Dindar Ortodoks Hristiyanlar, Hristiyan olmayan kadınlarla evlenmiyorlar, İslam'da da Müslüman kadın Hristiyan bir erkekle evlenemiyor. "Senin kendi dininde günaha girmene ben nasıl dayanırım?" dedi..

Her işte bir hayır var deyip kendimi avutuyorum ben de, o da öyle.. Hazin bir hikaye bizimkisi..

Yazmayayım ben daha, kalp üzülünce gözler de olduğu gibi kalmıyor.. Her birinize binlerce kez maşallah.. :nazar:

tesekkürler canim yarini destiysem affola:çok üzgünüm:

Benim esim yabanci bende istedim ki benim durumumda olan arkadaslarda burda toplansin tanisma ortami olsun :teytey:

Merhaba bedisim,seninle bu konuda ortak yönümüz var.Benimde esim yabanci gül gibi geciniyoruz.Şeniz Allahin sansli kuluyumki böyle bir ese sahibim.Yanliz yurtdisinda olmanin verdigi bir hüzün yanlizlik var.Onuda mümkün oldukca ülkeme gelerek azaltiyorum.

Merhaba bedisim,seninle bu konuda ortak yönümüz var.Benimde esim yabanci gül gibi geciniyoruz.Şeniz Allahin sansli kuluyumki böyle bir ese sahibim.Yanliz yurtdisinda olmanin verdigi bir hüzün yanlizlik var.Onuda mümkün oldukca ülkeme gelerek azaltiyorum.

Hic sorma bir yandan bende onu düsünüyorum ama diger yandan diyorum ki sükürler olsun beni benden cok seven bir insanla birlikteyim diye:1hug: evet burda yutdisinda nedense bir canlilik bir kipirti yok gibi eh iste bizde burda kendimize ortak yönleri olan arkadaslari buluyoruz:nazar: yoksa senin
esin Alman mi ? :1shok: Bak simdi birde yakin komsu cikmayalim :teselli:

Son düzenleme:
ya kizlar bu konu ne zamandir benim aklimdaydi:KK70::KK70: benim de erkek arkadasim yabanci. Masallahimiz var cok sukur. ancak sizlerden tecrube istiorum.ailenizle sorun yasadiniz mi bu konuda? nasil ikna ettiniz onlari evlilige? cocuklariniz var mi? dini anlamda onlari nasil yetistirmeyi planliyorsunuz ya da yetistiyorsunuz? lutfen akliniza gelen herseyi yazin. eslerinizin nereli oldugunu da yazarsaniz cok sevinirim.

hepinize mutluluklar

benim degilde annemin kocası yabancı.. cokta iyi anlasıyolar.. anneme göre türk veya yabancı farketmiyo "erkek heryerde erkek" diyo.. tek fark daha anlayıslı ve toleranslı olmalarıymıs...

Hic sorma bir yandan bende onu düsünüyorum ama diger yandan diyorum ki sükürler olsun beni benden cok seven bir insanla birlikteyim diye:1hug: evet burda yutdisinda nedense bir canlilik bir kipirti yok gibi eh iste bizde burda kendimize ortak yönleri olan arkadaslari buluyoruz:nazar: yoksa senin
esin Alman mi ? :1shok: Bak simdi birde yakin komsu cikmayalim :teselli:

Evet Alman.Tanidik cikma ihtimalimiz varmi..kaydirigubbakcemile3 delikafadulden

mnla soru sormus.Ben yasadiklarimi kisaca özet geceyim.Ailemin önce karsi cikti.Ayri kültür,ülke dil,din vs..olmaz yürümez dediler,ama onu ilk tanidiklarinda fikirlerinden vazgectiler.Bana onun kadar deger ve sevgi verebilecek bir insanin olacagina inanmiyorum.Dünya bir yana ben ve oglum biryana onun icin.Ve bunu hergün dile getirir.Şeniz12 yilimizi doldurduk.Ama bu isler kader,kismet..
Bir oglum var.Ve onu iki kültürün iyi ve güzel yanlarinin karisimiyla yetistiriyoruz.Multi kültürel ben onunla sadece Türkce,babasida Almanca konusuyor.Her iki dilide sorunsuz kullaniyor.
Din konusuna gelince,genel olarak baktiginizda hristiyanlikta müslümanlikta benzer yanlari tasiyor.Nede olsa kutsal dinleri gönderen birtek yaradan var.Amac iyi bir insan olmak.Yalandan,dolandan,sahtekarliktan,haramdan uzak duracaksin.Cami yada klise sonuc olarak bir Allaha dua ediyoruz.Farkli yollardan gidip farkli arac gerecler kullansakta yolun sonunda birlesiyoruz.Benim icin oglumun Allahin varligina birligine inanmasi ve temel olarak dünyada kötülüklerden serden uzak durmasini ögretmek önemlidir..Burada okudugu okulda temel din egitimini aliyor almasini özellikle istedim.Olanaklarim bilgim yettigi sürece ben dinimin gerekliliklerini veriyorum.Sonuc olarak takdir Allahin.Sevgilerimle...

ya kizlar bu konu ne zamandir benim aklimdaydi:KK70::KK70: benim de erkek arkadasim yabanci. Masallahimiz var cok sukur. ancak sizlerden tecrube istiorum.ailenizle sorun yasadiniz mi bu konuda? nasil ikna ettiniz onlari evlilige? cocuklariniz var mi? dini anlamda onlari nasil yetistirmeyi planliyorsunuz ya da yetistiyorsunuz? lutfen akliniza gelen herseyi yazin. eslerinizin nereli oldugunu da yazarsaniz cok sevinirim.

hepinize mutluluklar

Benim ailem karsi cikmadi bizim ev biraz demokrattir ve annemle babam yasayacak olan sensin dediler zaten onu tanir tanimaz cok sevdiler (ki annemle babam Alman ca bilmiyorlar) diger kardeslerim ingilizce ve almanca anlasdilar zaten

yine dünya ya gelsem ve yine evlensem tekrar esimi secerdim biz sanki birbirimiz icin yaratilmisiz süprizzzzz hani derler ya "tencere yuvarlanmis kapagini bulmus" diye iste biz öyleyiz

din konusuna gelince ben ilimli bir insanim herkesin dinine karsi saygim var yeterki karsimdakide bana saygili olsun bizim din konusunda hic bir sorunumuz olmadi su an cocugumuz yok eger kismet olur cocuk olursa da din konusunda sorun olacagini sanmiyorum herkes cocuguna en iyisini vermek ister sonucta benim sevdigim insanda baska bir dinden ama ben onu hic kimseye degismem

Daha önceden yazdigim gibi eger baska dinlere sayginiz yoksa (bu size yönelik degil) hic baslamayin bu iliskiye ama iki tarafda saygisindan sasmiyacaksa bence kimse durdurmasin sizi kaydirigubbakcemile cekin ve bir daha birakmayin.

bence yabanciyla evlenmek kendi insaninla evlenmek ayni riskleri tasiyor yani her insanin iyiside var kötüsüde

Ayrica benim baslarda almancam simdikinden cok dahada kötüydü yinede esim bana o kadar destek verdi halende ugrasiyor -tatlicadiarzu-

benim degilde annemin kocası yabancı.. cokta iyi anlasıyolar.. anneme göre türk veya yabancı farketmiyo "erkek heryerde erkek" diyo.. tek fark daha anlayıslı ve toleranslı olmalarıymıs...

annene katilmamak elde degil her milletin iyisi kötüsü bulunur artik dünya ya acilmanin zamani geldi :lepi:

AllahAllah cok ilginc:1shok:dogru durust dil bilmeden nasil evlene biliyorsunuz bir yabanciyla?onunla nasil anlasiyorsunuzCADIARZU konusamadan herseyi detai ileCADIARZU:1shok:

kizlar cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. benim acimdan dini anlamda bir sorun yok. erkek arkadasim da cok anlayisli bu konuda. ancak benim ailemin bu konuda yumusamasi mumkun deil.:KK43: yani kendilerinin zaten yabancilarla bugune kadar hicbir alakasi olmadigi icin onlar icin cok farkli bir olay bu. siz sanirim zaten almanyada yasiyordunuz, yani belki bunun kolayligi olabilir. neyse... bizim sevgilimle tanismamiz ve baslamamiz zaten cok ilginctir. onu bana Allah yolladi. kaybetmek istemiyorum kesinlikle. cok iyi anlasiyoruz. kulturlerimiz de coook benziyor zaten. sevgilim yunan. ingilizce anlasiyoruz ama onun yetmedigi yerlerde anadillerimizde kesinlikle ortak birseyler oluyor. cok zevk aliyoruz birbirimize birseyler katmaktan. ben onun ailesiyle tanistim. cok mukemmel bir aile beni de cok benimsediler sagolsunlar ama ayni sey benim ailem icin asla gecerli olmayacak malesef. cok uzuluyorum bu duruma ama simdilik yapicak birsey yok. Allah buyuk...

cok imrendim mutlulugunuza. Allah daim etsin. nazardan saklasin. MASALLAH. darisi basima:asigim:

Vallahi de kiz delikafadulden benimki de bak simdi hangi eyalettensin bunada yaklasirsak :teytey: kosa kosa geliyoruz misafirlige :teytey:

Bedisim biz Saarland´dayiz.Yakinsak tanisiz.Yukardaki yazdiklarina harfiyen katiliyorum.Bizde elmanin iki yarisiyiz yani o sekil...Ben tatilde tanisip evlendim.12 yil oldu.Isimi gücümü herseyimi birakip gurbet ele geldim.Evlendigimde almancam hic yoktu.Ingilizce anlastik.Ailem okadar cok seviyorki onu el üstünde tutuyorlar.Oda cok seker Türkce konusur.Bende dünyaya yine gelsem yine esimle evlenirdim..

Kuzucugum yazmis dil bilmeden nasil evlendiniz diye.Insan asik oldugunda bütün engelleri asabilecegine inaniyor cesur ve cesaretli oluyorsun.

mnla sevgilin yunanliymis.Zaten cok benzerliklerimiz var.Görünüsten tut yeme icme müzik,kahve kültürü nede olsa komsu ve akdeniz ülkeleriyiz.Bircok insan önyargili yaklasabilirler ama sana tek tavsiyem kendin nasil davranmak itiyorsan öyle davran.Baskalarinin söylemleri ile hareket etme.Ben öyle yaptim iyiki yapmisida.s
Bizler mutlu örnekleriyiz tabi hüsranla biten evliliklerde varki bu kendi topraginin,kültürünün,dilinden ve dininden olup anlasamayip ayrilan coktur.Bunlar kader kismet isleri.Allah hepinizin gönlüne göre versin.Sevgilerimle...

Son düzenleme:
X