Eşleri Türkiye dışından (yabancı damat :) olanlar buraya

benim eşim polonyalı katolik doğma büyüme istanbullu aileside öyle bizen bir farkları yok ama dinlerini değiştirmemişler hiç gerçi biz eşimle hiç bir dine inanmadığımızdan bizim için hiç sorun olmadı yalnızca Allah,a bir yaratıcı olduğuna inanıyoruz ayrıca sanki cehennemde birlikte yanıcaz ya :KK70: buraya kızlar siz naptığınızın farkındamısınız diye yazan biri vardı çok güldüm sanane ya sanane arkadaşlar türk erkeklerinden aşkımla tanışmadan öncede tiksiniyordum şimdi daha da beter iğreniyorum imkanınız varsa yabancı erkeklerle evlenin ve kimsenin ne söylediğini takmayın bu hayat sizin unutmayın günahıyla sevabıyla ne yaptığınız yalnızca sizi ilgilendirir ve özellikle şunu belirtmek isterim aldatılma olasılığınız sıfır o kadar sadıklar sadce kalbinizin sesini dinleyin Allaha hesap verecek olanda biziz bu hayatı yaşayanda kimse karışamaz laf sölemekde kimsenin haddi değil.

Birbirimizden ayrılmamız o kadar zor oldu ki..

Evlenmek için yapabileceğimiz her şeyi denedik, ne ben dinimden geçtim ne o. Ayrı dinlerden olunca da bir resmi nikahla evlenemedik, o ve ailesi dini nikah (kilise nikahı) istediler. Mümkün olmadı.

Ben de çok isterdim herkes kendi dininde kalsın, anlayışla bu işi yürütelim. Dindar Ortodoks Hristiyanlar, Hristiyan olmayan kadınlarla evlenmiyorlar, İslam'da da Müslüman kadın Hristiyan bir erkekle evlenemiyor. "Senin kendi dininde günaha girmene ben nasıl dayanırım?" dedi..

Her işte bir hayır var deyip kendimi avutuyorum ben de, o da öyle.. Hazin bir hikaye bizimkisi..

Yazmayayım ben daha, kalp üzülünce gözler de olduğu gibi kalmıyor.. Her birinize binlerce kez maşallah.. :nazar:
Bence hata yapmissin ben ateistim sevgilimse 30 gun oruc tutar ama birbirimize cok saygiliyiz,o cocugum musluman olacak diyor ben umursamiyorum.zaten cocugunu sekillendiremezsin gay hristiyan vs ne kadar aykiri olursa olsun seveceksen cocuk sahibi olmalisin.

Selam kizlar, benim esim de amerikali, her zaman bana bir birey olarak deger vermis ve kendisiyle esit tutmustur. Turk sevgililerim de oldu ama en modern Turk erkekleri bile kadinin ikinci sinif oldugu dusuncesini akillarindan atamiyorlar ve ona gore davraniyorlar. Maalesef cok modern gecinen sevgililerim tarafindan bile sebepsiz bir sekilde cok asagilandigim oldu. Tabii esimle birlikte olmaya baslayana kadar erkeklerin o tavrini normal saniyordum. Uzun zaman kendisini bana esdeger gormesi, tamamen ayni hak ve ozgurluklere sahip oldugumuzu dusunmesi cok garip geldi. Simdi de gecmise bakip nasil eski erkek arkadaslarimla birlikte olabilmisim diye sasiriyorum. Bazi arkadaslarimin aa ama seni hic kiskanmiyor mu, her yere de gonderiyor sorgulamadan nasil erkek o vs gibi yorumlar yaptiklari oldu. Sonucta herkesin tercihi farkli, kocamin bana sahip oldugu bir mal gibi davranmasi benim tercihim degil dedim. Kendi parasini kazanan, akilli egitimli bir kadinin nedense bir erkek tarafindan bu kadar korunmaya muhtac hissetmesini anlayamiyorum.

Tabii her turkun ayni olmadigi gibi her amerikali da ayni degil, cok kotu insanlar da var. Butun genellemeler yanlistir.

Din konusuna hic girmeyeyim, sadece ne olursa olsun evli iki insanin din konusunda fikir ayriligi yasamasi ilerde cok fazla soruna yol acar diye dusunuyorum, esim ve benim dinle ilgili fikrimizin tamamen ayni oldugunu soyleyebilirim. Gordugum kadariyla farkli dinlerden olan ve dinine bagli insanlarin evlilikleri uzun donemde biraz zor yuruyor.

Bu konu aktif değil anladığım kadarıyla. Ama benim eşimde yabancı. Bana değer verdiğini hissediyorum. Ailesi de Türkiye ye geldi. Çok iyi insanlar şükür yaşımdan dolayı saanırım çocuk gibi görüyorlar . Ailesiyle kalınca hep annesi yemek yapar ben yardım ederim sadece çünkü yemek yapmayı bilmiyorum. Ama hazır çorbayla filan bir kahvalti hazırlamıştım eşimin babası para vermişti akşam yemeği hazırladığnda iki katını verecem demişti. Sanırım ciddi ciddi çocuk olarak görüyorlar ama seviyorum bu durumu neyse çok ko:KK37:nuştum. :)

Rus erkekle çıkılır mı kız
Onlar adama olsa beyaz hatunlar turkiyeye gocmezdi

Benim damadın kültürüne şaşırıp oturuyorum her gun
Bir gun bir liste çıkarıp size de sorucam bunlar normal mi diye:)

Valla benim yavru düzeltti yazısını artık rahatça anlıyorum
tabi çogu zaman kamerada konuştugumuz için artık yazım hatası falan sorun olmuyor :)
Türkiyenin egitim durumunda ne var ki ? Yani tabi sizi bilemem ama ben lisede de üniversitede de çok iyi ingilizce egitimi aldım. Türklerin ingilizce konuşmasında sorun yaşamasının sebebi cümle yapılarının farklı olması. Diger dillere bakarsan cümle yapıları benzer, buna arapça da dahil.
Bir de rus yani, ne bekliyorsun ki ? adamın kafası ayık değildir kesin. kadına deger vermek ha getire zaten...

hiç rus erkeği görmediğin belli=)
sadece rus değil, genel olarak bütün slav erkekleri bir kere aşırı yakışıklılar. ayrıca çok kibarlar, kadına da çok değer verirler. türk erkeğiyle rus erkeğini kıyaslamaktan daha büyük bir saygısızlık göremiyorum rus erkekleri için.

şahsen asla tıbbi olarak bir riske girmek istemem o yüzden sünnet önemlidir benim için başkasının düşüncesi beni ilgilendirmez isterse dünyanın %99 u sünnetsiz olsun...

inşallah böyle düşünen insanların oğlan çocukları olmaz. alıp çocukların orasını burasını çocukların kendi rızaları dışında kestirerek çocukları sakatlayacaklar.

ahhh çok tatlıdır bu Macar erkekleri.. En azından benimki öyleydi. Ayrıldık biz. Şimdiki erkek arkadaşım Çek. Sonumuz hayrolsun :))

onlar da çok tatlıdır =D macarlar da çekler de.

benim de bugüne kadar ki sevgililerim yoğun olarak iskandinav, alman, slav ve hollandalıydılar.
bi kere en uzun boylu ve en sarışın erkekler hollanda'dan çıkıyor. benim de favori ülkem hollanda o yüzden=D
ama tabi ki iskandinav yakışıklılığını da göz ardı edemeyiz. bu adamların da neredeyse hepsi birer iskandinav tanrısı gibi.
ayrıca iskandinav ülkeleri dünyanın en anaerkil ülkeleri. kadınlara inanılmaz saygılı buradaki erkekler. ayrıca gerçekten çok hamarat ve evciller. yani böyle bıkmadan usanmadan hizmet ederler size. benim iskandinav sevgililerimin hepsi çok da güzel yemek yaparlardı.
slav erkekler yine yakışıklılıklarıyla, boylarıyla poslarıyla ünlüler tabi ki. onlar da bir kuzey avrupa ülkesi erkekleri kadar olmasalar da oldukça anaerkiller. yine çok hizmetkarlar, kadına çok saygılılar. zaten öyle olmayan erkeklerle hiçbir kadının işi olmamalı.
gel gelelim ki bütün bu saydıklarıma rağmen, benim favorim alman erkekler =) keratalar bana dünya sevimlisi geliyorlar =D
ayrıca bu bahsettiğim erkeklerin hepsi de çok iyi sevişirler.
sonuçta sağlıklı zihniyetle ve kültürle büyümüş, yetişmiş, ayrımcı bakış açılarından nasibini almamış bu erkeklerin yatakta iyi olması çok normal. öyle seksin s sinden anlamayıp 3 saniyede boşaldığı halde ağzından kadına hakaret dolu küfürleri düşürmeyen türk erkeklerine benzemezler yani.

benim de bugüne kadar ki sevgililerim yoğun olarak iskandinav, alman, slav ve hollandalıydılar.
bi kere en uzun boylu ve en sarışın erkekler hollanda'dan çıkıyor. benim de favori ülkem hollanda o yüzden=D
ama tabi ki iskandinav yakışıklılığını da göz ardı edemeyiz. bu adamların da neredeyse hepsi birer iskandinav tanrısı gibi.
ayrıca iskandinav ülkeleri dünyanın en anaerkil ülkeleri. kadınlara inanılmaz saygılı buradaki erkekler. ayrıca gerçekten çok hamarat ve evciller. yani böyle bıkmadan usanmadan hizmet ederler size. benim iskandinav sevgililerimin hepsi çok da güzel yemek yaparlardı.
slav erkekler yine yakışıklılıklarıyla, boylarıyla poslarıyla ünlüler tabi ki. onlar da bir kuzey avrupa ülkesi erkekleri kadar olmasalar da oldukça anaerkiller. yine çok hizmetkarlar, kadına çok saygılılar. zaten öyle olmayan erkeklerle hiçbir kadının işi olmamalı.
gel gelelim ki bütün bu saydıklarıma rağmen, benim favorim alman erkekler =) keratalar bana dünya sevimlisi geliyorlar =D
sonuçta sağlıklı zihniyetle ve kültürle büyümüş, yetişmiş, ayrımcı bakış açılarından nasibini almamış bu erkeklerin yatakta iyi olması çok normal. öyle seksin s sinden anlamayıp 3 saniyede boşaldığı halde ağzından kadına hakaret dolu küfürleri düşürmeyen türk erkeklerine benzemezler yani.

Ne fazla ne eksik cok iyo yazmissin tebrikler.d

Uff amma libidosu yuksek hatunsun okurken bunaltti atesin :KK70:

Ne fazla ne eksik cok iyo yazmissin tebrikler.d
napican iste kadin milleti hep boyle. varsa yoksa libido. o yuzden ben sevgili baylarimizi hep uyaririm, aman kendilerine mukayet olsunlar. disarisi kadinlarla dolu tehlikeli bir dunya.

yabancı erkeklerle nasıl nerden tanışıyorsunuzz yaaa :) bende yabancııı istiyorum nerden bulcammmm :)))

erasmuslar. yani eğer yurtdışına gidemiyosan da ithal gelenler var. sonra couchsurfing.

Burdaki muhabbete ben gec kalmisim :KK16: Bayanlar ailelerinizle ilk nasil tanistirdiniz?
Benim ailemden bir tek abim biliyor, onu da soyleyeyim derken kalp hastası oldum heyecandan. Anneme nasıl soylerim nasıl tanıştırırım hiç bir fikrim yok :KK43:(

Uff amma libidosu yuksek hatunsun okurken bunaltti atesin :KK70:

napican iste kadin milleti hep boyle. varsa yoksa libido. o yuzden ben sevgili baylarimizi hep uyaririm, aman kendilerine mukayet olsunlar. disarisi kadinlarla dolu tehlikeli bir dunya.

bu cevap senin yazdığınaydı, alıntıyı yanlış yapmışım. uykusu kaçmış ve tatilde bir insan olarak böyle şeylerle uğraşıyorum, hiç gözümden kaçmaz=D

X