Örgü Tunus İşi (Tek şişle örgu) Yapımı

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,

Sersoy

www.ebruhane.blogcu.com
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
2.998
2
45
Tunus işi öğrenmek isteyenler buyursun, inşallah faydası olur

tunusra8.png

1- Örgüye başlarken tığ şişimizle yapacağımız model genişliğinde zincir çekeriz..
2- Geri dönüp her zincirden bir ilmek çıkarırız. Zincirlerin tamamından ilmekleri oluşturun.
3- Oluşturduğumuz ilmekleri tığa iplik dolayarak geriye doğru 2şerli 2şerli alıp çıkararak en başa dönün.
**ilmek sayısının azalmaması ve örgünün sağa doğru yan durmaması için geriye doğru ilmekleri toplamaya başlarken ilk ilmekten tek başına ilmek çıkarın. Sonra geriye doğru 2şerli 2şerli zincir çeker gibi tamamını çıkarın.
4- İlmekler bittiğinde alt sırada oluşan çubuklardan sıra başına kadar tekrar ilmek çıkarın..
5- Örgünüz istenilen uzunluğa gelinceye kadar aynı işleme devam edin ve sonlandırın..

Videolu anlatımda burda
örgü moda knitting - tunus işi yapımı videosu...

ben videoyu izledim anladım gibi fakat bişey dikkatimi çekti. ilk zincirleri çekti arasından ilmekleri alıcak ya sanki bi zincir atlayarak ilmek alıyor. yani bi zincirden alıyor diğerini atlıyor. geriye döndü ok orayıda anladım. bu sefer gene ilmek ekleyecek ya tığa, gene oluştırduğu o çubuk gibi dik duran ilmeklerin birinden alıyor birinden almıyor. doğru mu anlamışım. bugün ip alıp deneme yanılma yoluyla uğraşırım. benim niyetimde bebek battaniyesi örmek var. bide nasıl tür bi ip kullanabilirim yardımcı olursan tam süper olucak. çok sağol çok makbule geçti a.s.

canım ilkmek atlamıyorsun yoksa yamuk çıkar duz olmaz, sanırım deneme yanlıma yöntemini uygulasan daha iyi anlarsın demek istediğimi. ip için tek tavsiyem nako bebe

çok çok çok sağol blogun da süper bu arada sen cevap yzana kadar orayı inceledim. güzel günler :)

tomurcuk için ilmek alırken koymak istediğin yerde5 zincir çekiyorsun.dönerkende iki ucu birleştiriyorsun

bende denemek istiyorum hep merak etmişimdir bu tunus işini..
çok sağol sersoycum ellerin dert görmesin..opuyorumnanaktan

X