Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

ne kadar süre tedavi uyguladığımı tam hatırlamıyorum fakat kaşıntım ve döküntüm bitmesine rağmen birkaç gün daha devam ettim uygulamaya, yaklaşık 2 şişe ardıç katranı kullandım. Ortalama 1 lira büyüklüğündeki sedefime yarımşar çay kaşığı katran ve gliserin koyup iyice karıştırıyordum ve sedefin etrafı da dahil bolca yedirerek uyguluyordum. Sonra kafama bone üzerine tülbent bağlayıp 2-4-5 saat hatta bazen yatarken yapıp sabah yıkıyordum. kokusu çok keskin olduğu için süre sabrınıza bağlı ama lütfen en az 2 saat bekletin diyorum. Sonrada defne sabunuyla iyice yıkıyordum. Defne sabunu hem cildi besliyor hemde o yapış yapış katranı sadece o temizliyor. Sabun sonrası normal şampuanla tekrar yıkıyordum saçımı.

İnşallah sizde şifa bulursunuz, bende kendimi bildim bileli bu sedef illetiyle uğraşıp duruyorum. Şöyle de bir gerçek var biliyorsunuz ki bu vücudumuzda yerleşmiş bir illet ve stresi, çökmüş bağışıklık sistemini yani zayıf vücudu ve zayıf psikolojiyi çok seviyor ve işte bu anlarda tam kurtuldum derken başka yerde ortaya çıkıyor.

gamze__li teşekkürler. peki senin yoğun muydu, sadece döküntü ve kaşıntı şeklinde miydi? kızarıklıktan bahsetmemişsin de, benim kepek ve kızarıklık birarada ve tabikide aşırı kaşıntı mevcut. tüm saçımda, yüzümde, dirseklerimde, ellerimde vs...olan bölgelerde kızarıklık, kepek ve de kaşıntı şeklinde. yani bayağı beni zorluyor. . senin de benim gibi miydi, yoksa farklı bir tür mü acaba ona göre uygulayayım. malum yıllardır çok yoruldum çünkü birşeyler uygulayıp sonuç alamamaktan.. dediğin doğru en aza indirerek yaşamak, buna alışmak tek çare ama zor işte. aynaya bakamadığım, göz kapaklarımı bile açamadığım zamanlar oldu. insanı çok yoran bir hastalık. senin rahatlamana o yüzden çok sevindim gerçekten. inş böyle devam eder de tekrar nüksetmez canım. ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. özellikle 2 yıldır tv kanallarında gördüğüm doktorların tedavilerini uygulayıp ciddi paralar döktüm ama sonuç yine hüsran. o yüzden kullanacak arkadaşlar lütfen dikkat!!! paranıza yazık sadece, inanmayın!

ne kadar süre tedavi uyguladığımı tam hatırlamıyorum fakat kaşıntım ve döküntüm bitmesine rağmen birkaç gün daha devam ettim uygulamaya, yaklaşık 2 şişe ardıç katranı kullandım. Ortalama 1 lira büyüklüğündeki sedefime yarımşar çay kaşığı katran ve gliserin koyup iyice karıştırıyordum ve sedefin etrafı da dahil bolca yedirerek uyguluyordum. Sonra kafama bone üzerine tülbent bağlayıp 2-4-5 saat hatta bazen yatarken yapıp sabah yıkıyordum. kokusu çok keskin olduğu için süre sabrınıza bağlı ama lütfen en az 2 saat bekletin diyorum. Sonrada defne sabunuyla iyice yıkıyordum. Defne sabunu hem cildi besliyor hemde o yapış yapış katranı sadece o temizliyor. Sabun sonrası normal şampuanla tekrar yıkıyordum saçımı.

İnşallah sizde şifa bulursunuz, bende kendimi bildim bileli bu sedef illetiyle uğraşıp duruyorum. Şöyle de bir gerçek var biliyorsunuz ki bu vücudumuzda yerleşmiş bir illet ve stresi, çökmüş bağışıklık sistemini yani zayıf vücudu ve zayıf psikolojiyi çok seviyor ve işte bu anlarda tam kurtuldum derken başka yerde ortaya çıkıyor.

Merhaba,

Size ve diğer sedef problemi olan arkadaşlara geçmiş olsun.

Benim sedef problemim yok ancak yıllarca yüzümde kırmızı küçük küçük, yanma ve acıma yapan lekelerim oluyordu yıllarca bunu yaşadım ve benimle birlikte sürecek birşey olarak kabul edip kanıksamıştım. Hatırı sayılır markaların şampuanlarını kullanıyor olmama rağmen, saçımı durulama suyu bile yüzümden geçse, kızarıklıklarım, yanmalarım anında kendini gösteriyordu. O derece yani. Herhangi bir cilt ürünü, ki antiallerjen özellikli olan bir sürü markaları denememe rağmen hiç birine devam edememiştim. Aynı zamanda nem ihtiyacı olmasına rağmen tüm bu nedenlerden ötürü tabi ki yüzüme hiçbirşey süremiyor ve kullanamıyordum doğru dürüst diyebilirim.

Evet sedef problemim yok ancak sedef problemi ve dikkat edilmesi gerekenler ve destek olacak şeyler konusunda ise epey bir bilgi sahibiyim diyebilirim.

Yazdıklarınızın her biri doğru şeyler. Ama mesela şu ifadeniz " sabun sonrası normal şampuanla tekrar yıkıyordum saçımı" demişsiniz.

İşte sadece sizin için değil tüm insanlar için asıl problem zaten daha buradan başlıyor. Ben kullandığınız şeyler hakkında ve o bahsettiğiniz sabun hakkında bilgi sahibi değilim.

Ancak şunu çok iyi biliyorum (ve problemi olan kişilerde de defalarca gözlemlediğim için görüyorum) her ne yapılırsa yapılsın, geçici bir süre problem en aza insin diyelim ki, eğer kullandığınız şampuan, sabun, duş jeli, likit sabun, giysilerinizi yıkadığınız deterjan ve bunun dışında kullandığınız diğer temizlik ürünleri (yani cildinizle teması olan herşey için bu geçerli) kimyasal içeriyorsa, sedef, egzama veya mantar ve daha başka cilt problemlerinin son bulması beklenemez.

Bilakis , stressiz olmak veya diğer etkilerden dolayı sedef iyi bir dönemde ise bile, sırf saydıklarım nedeniyle tetiklendiği için yoğun bir şekilde nüksetmesi hiç şaşırtıcı gelmemeli aslında.

Kaldı ki, sadece problemli olan ciltler için değil, tüm insanlar için bu saydıklarım zaten başlıbaşına her bakımdan büyük tehlike arzediyor.

Sedef problemi olan bir kişinin cildinin gerekli maddeleri alması ve antioksidanlarla temizlenmesi ve de cildin doğal nem dengesinin sağlanması bu problemi en aza indirecek, zamanla belki de unutturacak en önemli şeyler. Seberoik dermatit ve diğer cilt problemleri için de aynı şey geçerli.

Bağışıklık sistemimizin güçlü olması, bizlerin yaklaşık üçyüze yakın hastalıktan ve kötü etkilerinden korunmamız anlamına geliyormuş, uzmanların görüşleri ve tespitleri bu yönde.

Bağışıklık sistemimizi güçlü tutmamız için, sedef veya başkaca bir problemimiz olması gerekmiyor yani. Ancak hepimizde değişik değişik olan bir takım problemler veya cilt sorunları ve daha bir dolu sağlık sorunlarıyla başedebilmemiz veya kötü etkilerini en aza indirebilmemizin ya da bunlarla karşılaşmamamızın yolu da, en başta yine bağışıklık sistemimizi güçlendirmekten geçiyor ve gerek beslenme gerekse kullandığımız her tür üründe, en zararsız veya kendimize en az zarar verenleri kulanmaktan geçiyor.

Özellikle sedef ve cilt problemi olan insanların, aloe barbadensis i araştırmasını tavsiye ederim. Binlerce yıldır medeniyetlere malolmuş bu mucize bitkinin cilt üzerindeki etkileri taktir edersiniz ki zaten tartışmasız olarak biliniyor. Ve şu ana kadar gözlemlediğim ve bildiğim kadarıyla, sedef ve egzama vb. sorunu olan insanlar hiçbirşeyden, aloe barbadensis kadar iyi netice alamıyorlar. Ha şunu da belirtmeliyim ki, ben zaten bu bitkiye aşığım ve her geçen gün bir o kadar daha aşık oluyorum diyebileceğim kadar kendimde ve başkalarında bir dolu konuda bir dolu iyi etkilerine defalarca şahit olduğum için, size de bu bitkiyi hatırlatmayı bir görev addettim.

Her ne kadar bilgi kirliliği olsa da, eğer istersek kendimiz hakkında en doğru bilgiye ulaşmamız artık sadece bir tıkla mümkün. Dünya genelinde sedefle ilgili forumlar da dahil olmak üzere "psoriasis ve aloe barbadensis" i lütfen araştırın ve faydalanın diye düşünüyorum. Kendinize büyük bir iyilik etmiş olacağınız kanaatindeyim ve Allah hepimize sağlık versin inşallah diyorum. Saygılarımla

Bende sedef hastasıyım yaklaşık 1 yıldır fototerapi alıyorum ama fazla sonuç alamadım ıstanbulda sedef poliklinigi varmış bu şubat tatilinde birde orayı deneyeceğim

Son düzenleme:
sizi rahatsız ediyorum ama ben bugün ilaçların hepsini buldum ve aldım 200 tl tuttu ama çoguna eczacı günde 1 tane kullanım yazmış ve tok karnına kullanım aldıgım ilaçlar bunlar siz nasıl kullandınız yazarsanız sevinirim ve doğru ilaçlarımı almışım bir bakın hepsi solgar ürünü bir tanesi hariç

male multiple

fish oil concentrade 1000 mg

folacin folic acit 400yg

vitamin d3 1000 ıu cholecalciferol

seleno-6 100 mcg

flaxseed oil omega-3,6 8 9 cold pressed pure and unrefined ( yanlız bu ilaç sıvı bir şey bunun kullanımı nasıl olacak hap gibi deil eczanede bir şey söylemedi hem içiliyormuş hemde dıştan sürülüyormuş içerse biraz fazla mı gelir gib,i birşeyler söyledi teraddüt etti)

artril 600 mg ( siz 200 yazmışsınız eczane bunu vermiş eve gelince fark ettim zararı olur mu nasıl alması lazım eczacı sabah akşam yazmış )

yanlış bir ilaç almışsam degiştirme imkanım var

ayrıca bu ilaçların hepsi hergün düzenli alınacak mı yoksa birini bir gün digerini öbür gün mü kullanacak

Forumda sayfaları gezerken mesajlarınızı okudum. Özelden yazamadığım için burdan sormak zorundayım. düzenli olarak kullandınız mı ilaçları acaba bir gelişme, değişklik var mı?

arkadaşlar, ben yıllardır saçlı deride olan sedefimden ardıç katranı ve defne sabunu ile kurtuldum çok şükür, yoğun iş stresimden dolayı başka biryerde canlanmaya çalışıyor ama oraya da aynı formulü uygulayacağım. şuan emziriyorum o yüzden biraz bekliyorum.

malzemeler : ardıç katranı, sıvı gliserin, defne sabunu ve bone ( sedefli bölgeyi iyice kapatacak streçte olabilir )

hergün düzenli olarak göz kararı ardıç katranı ve sıvı gliserini karıştırıp sedefin üzerine sürdüm. Boneyi takıp saatlerce beklettim. Süre size bağlı çünkü çok ağır kokuyor. Sonra defne sabunu ile yıkadım. Şükürler olsun Yaradana o deli eden kaşıntıdan da, döküntüden de kurtuldum :) mutlaka deneyin derim. Birde ardıç katranı yağı varmış aynı etkiyi gösterir mi bilmem, denemek ve araştırmak lazım. Allah bu dermanı çeken herkese şifa versin.

NOT : Mesaj sayım az olduğu için özelden mesaj atamıyorum.

merhabalar acaba ardıç katranını nerede bulabiliriz,ben gebzede oturuyorum,burdaki aktarlarda katran yağı ver bana sadece bu şekilde olduğunu söylediler ,aldım ve vazelinle kullandım ama faydasını görmedim :KK43:,katranı nasıl temin edebilirim bilgi veririseniz çok sevinirim:)

Merhaba, ozel mesaj atamiyorum umarim tekrar bu sayfaya bakarsiniz veya yardimsever biri buraya bakmaniz icin size mesaj atar. Cok zor durumdayiz annem sedef hastasiydi 20'li yaslarinin sonunda, sonra tamamen kendiliginden gecti. 10 sene sonra tekrarladi ve 4 senedir bununla ugrasiyor. Basta sadece sac derisinde ve dirseklerinde vardi ama artik yayildi, bacaklarinda cok var ve simdi de sirtina sicradi. Benim annem cok guzel ve cok basarili bir kadin ama artik hayata kustu gibi bir sey. Insanlar surekli nesi oldugunu soruyorlar ve cok uzuluyor, kuafore gitmek bile eziyet oldu artik onun icin. Lutfen, neredeyse gider bulur alirim sadece soyleyin lutfen. Mailim; gamzekoc@msn.com Bekliyorum mailinizi.

Ben internete çok giremiyorum.Onun için mailinizi çok geç gördüm ve mail attım size haberiniz olsun.Bilgi alabileceğiniz bir telefon numarası verebilirim eğer ki silinmezse : 530 110 52 60 ismi Özkan
ALLAH şifa versin.Benim sedeflerim arada küçük küçük tekrarlıyor aynı merehemi sürünce hemen kayboluyorlar bilginiz olsun.

lütfen bu karışımı yapanı yazarmısınız,özelden mesaj atamıyorum...şuan sedefim o kadar çoğaldıkı herşeyi denemeye hazırım...lüütfen cevap verin

Karışımı yapan kişi İzmirde size telefon numarasını verebilirim. 530 110 52 60 Özkan Bey.
Sedeflerimden kurtuldum.Ama arada küçük lezyonlar çıkabiliyor.Onlarada merhemi sürünce hemen geçiyorlar.Eskisine göre süper rahatım.Bu hastalığı ancak çeken bilir.Çekmeyen bilmez.

Karışımı yapan kişi İzmirde size telefon numarasını verebilirim. 530 110 52 60 Özkan Bey.
Sedeflerimden kurtuldum.Ama arada küçük lezyonlar çıkabiliyor.Onlarada merhemi sürünce hemen geçiyorlar.Eskisine göre süper rahatım.Bu hastalığı ancak çeken bilir.Çekmeyen bilmez.

canım çok sağol,ALLAH razı olsun en kısa zamanda arıyacagım,umarım banada faydalı olur :KK9: şuan hayat çekilmez durumda,bu hastalıkta pozitif olmak gerekiyor ama yaralar ve kaşıntılar çıldırtıyor:KK25: İNŞAALLAH en kısa zamanda kesin tedavisi bulunur ve kurtuluruz :KK69:

Arkadaşlar bakın nette ne buldum, benim verdiğim formülün sabununu yapmışlar yada ben yeni gördüm :) kendi sitelerinde online satış yapıyorlarmış. Aktarlara da bakmak lazım bilginize sunulur.

ARDIÇ KATRANI ÖZLÜ SABUN
Gliserin ve zeytinyağı ile zenginleştirilen Haross ardıç katranı sabunu; mantar hastalıklarında, cilt kaşıntılarında, sedef hastalığında, egzamalı bölgelerde ve diğer deri hastalıklarının tedavisinde yardımcı olur. Sivilce, kepek ve saç dökülmesine karşı etkili bir sabundur.

Benim eşimde de 8 yıldır var onunda gitmedigi doktor kalmadı izmir,bursa,istanbul ama hiçbiri sonuç vermedi.sivasta balıklı gölüde sedefliler için iyi diyorlar onunlap ilgili deneyimi olan varmı olmadı bi sans orayı da denicez bakalım ,şimdi istanbulda kuzenimin eşini arkadası da sedef hastasıymış bir ilaç kullanmış geçmiş onu alıp yollucaklar inşallah iyi gelirde ismini burdan yazarım sizde faydalanırsınız Herkese Allah şifa versin

Kafamın içi sedef doldu deliriceeemm:KK53: :KK53:

bende delirmek üzereyim:KK43:(( bu hastalıkla uğraşmak yıldırdı geçmiyor maalesef :KK43:(stresten uzak olmak lazımmış ama ,görüntüsü ve kaşıntı insanı bitiriyor...saçlı deriye katranlı, vazelin krışımı iyi geliyormuş,istersen dene belki faydasını görürsün...

Merhabalar iyi günler..
Sedef ile ilgili kesin çözüm bulunmaktadır..
28 çeşit bitki köklerinin ve bitkilerinin hakiki zeytinyağı ile buluşmasından oluşan bir karışımdan ibarettir..
Tedavi süreci 3 aydır.
3 aşamalı bir tedavi ile bu tedavi sorunlu bölgelere sürülerek kullanılmaktadır..
''ben çok ilaçlar denedim ama bir sonuç alamadım diyorsanız size tavsiyem bir kere daha denemeniz''
bana ulaşmak isteyenleri bekliyorum..iyi günler..

Merhabalar iyi günler..
Sedef ile ilgili kesin çözüm bulunmaktadır..
28 çeşit bitki köklerinin ve bitkilerinin hakiki zeytinyağı ile buluşmasından oluşan bir karışımdan ibarettir..
Tedavi süreci 3 aydır.
3 aşamalı bir tedavi ile bu tedavi sorunlu bölgelere sürülerek kullanılmaktadır..
''ben çok ilaçlar denedim ama bir sonuç alamadım diyorsanız size tavsiyem bir kere daha denemeniz''
bana ulaşmak isteyenleri bekliyorum..iyi günler..

özelden mesaj atamıyorum,lütfen ne kullanmamız gerekiyor yazarmısınız,sedeflerim çoğalmaya başladı artık ilaçlarda fayda vermiyor :KK43: kullandığım kortizonlu ilaçların sadece zararını görüyorum fayda yok maalesef :KK43:

özelden mesaj atamıyorum,lütfen ne kullanmamız gerekiyor yazarmısınız,sedeflerim çoğalmaya başladı artık ilaçlarda fayda vermiyor :KK43: kullandığım kortizonlu ilaçların sadece zararını görüyorum fayda yok maalesef :KK43:

sitede herhangi bir mail veya telefon paylaşmak yasakmı değilmi bilmiyorum..ama sizi çok iyi anlıyorum çünkü sedefle mücadele eden çoğu kişinin denemediği yöntem kullanmadığı ilaç kalmıyor çevremde bizi duyup gelen insanlardan o kadar çok şey dinliyorumki..bu ilacı yapmanız çok zor çünkü ciddi anlamda dinlenme süreci olan bir ilaç ilaç derken yanlış anlamayın kimyasal birşey yok..tabiri caizse eskilerin koca karı dediği ilaç ama faydası çok var gerçekten ..eğer herhangi telefon mail paylaşımı yasak değilse ben bu şekilde size bilgilerimi verip size temin edebilirim bu yönden içiniz rahat olsun..

sitede herhangi bir mail veya telefon paylaşmak yasakmı değilmi bilmiyorum..ama sizi çok iyi anlıyorum çünkü sedefle mücadele eden çoğu kişinin denemediği yöntem kullanmadığı ilaç kalmıyor çevremde bizi duyup gelen insanlardan o kadar çok şey dinliyorumki..bu ilacı yapmanız çok zor çünkü ciddi anlamda dinlenme süreci olan bir ilaç ilaç derken yanlış anlamayın kimyasal birşey yok..tabiri caizse eskilerin koca karı dediği ilaç ama faydası çok var gerçekten ..eğer herhangi telefon mail paylaşımı yasak değilse ben bu şekilde size bilgilerimi verip size temin edebilirim bu yönden içiniz rahat olsun..[/QUO bitki ismi paylaşmakta sakınca yok,siz yazın biz uygularız..ne gerekiyorsa harfiyen yaparız.sadece neyi nasıl kullanmamız gerekiyor ve ne yapmamız lazım yazarsanız uygularız...

benim de var sürekli kremlerle yaşamak zorundayım fakat kremleri sürmediğimde bir felaket uykumdan uyanıyorum kaşıntısına yazın bir derce geçiyor güneş çok etkili ama kışın geçenlerin yerine yeniri geliyor üz<ülmek de problem değil bir kere oldumu gersi geliyor öle illet bir hastalık bir çare bulan lütfen yazsın

Sedef Hastası Arkadaşlarım,
Prof. Dr. Sinan Taş'ın 12 yıldır üzerinde çalıştığı sedefe kesin çözüm olan ilacın çalışmalarında sona gelindi. Kendisi İlacın Patentinin yurt dışında alındığını, Türkiye de de alınması için başvuru yapıldığını Başvuruyu bizat kendisinin yaptığını belirtti. Fakat patentin alınması için en az 50 - 100 hasta ve ailelerinin Başbakanlığa, Cumhurbaşkanlığına, sağlık Bakanlığı vs.. na talepte bulunmaları gerektiğini, ancak bu şekilde patentin alınabileceğini söyledi. Lütfen Arkadaşlar Gerekli Mercilere baskı yapalım bir an önce şu patentin alınmasını sağlayalım.. Ben dayanamıyorum artık bu hastalığa... İsterseniz sitesinin linkini de verebilirim. Orada Hoca nın telefon numarası adresi ve konuyla ilgili bilgiler mevcut.. Herkese Acil Şifalar Dilerim...

Merhaba foruma yeni üye oldum.15 senedir sedef hastasıyım.Şu anda en zor kışımı yaşıyorum.evliyim 1 çocuk annesiyim.Zaten ne olduysa oğlumun doğumundan sonra oldu ve bir daha düzelemedim.Barneys formula kullanan ve kullanacak olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.Bende 1 haftadır başladım fakat gözle görülür pek birşey yok.

X