Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

sanirim psorcutan dogru bi secim degil. ben kullandigimda lezyonlarin etrafinda halka halka genislemeler yapti, cildimi soydu. gercekten cildini nemlendirmekten baska care yok. bi yerde dus aldigimiz suyun bile cilde aslinda zararli oldugunu, nem kayibini telafi etmemiz gerektigini okumustum. nemlendir bol bol. lush in masaj barlarindan al. sur yat. kalkinca coresatin. baska birsey karistirmadan duzenli dene bi. cok iyi anliyorum seni ama sabir... :KK43:. ben de oyleydim. inan su anda sadece omuzumda iki nokta kaldi. umursamiyorum bile. yedigine ictigine de dikkat et. sigara icmiyorsundur umarim. ????

çok sevindim senin adına,inşaallah bizde birgün sedefim yok oldu yazabiliriz.shea yağı kremini ve diğer kremi coresatinle birlikte deniycem en kısa zamanda,senin cevabından sonra doktorun verdiği kremleri kaldırdım elimin altından.sabırla çok acele etmeden birde bu şekilde deniycem.yediklerime pek dikkat etmiyorum maalesef,ama sigara içmiyorum birde suyu çok az içiyorum :KK43: dört yaşında bir kızım var sedeflerim için "anne beneklerin ne zaman geçecek diyor"o kadar çok üzülüyorumki,bazen krem sürmekten usandığımı anlıyor yardım etmek istiyor.onunla birlikte ellerimizi açıp dua ediyoruz beneklerimden kurtulayım diye :KK43:(((

oğlumun durumu çok şükür iyi, ilk 1 hafta sadece kepeklenme gitti kızarıklıklar duruyordu ikinci hafta sedeflerin rengi açılmaya başladı üçüncü haftanın sonunda allaha şükürler olsun ki hiç bir şey kalmadı. Ama ben vücudunu nemli tutmaya özen gösteriyorum cildi kuruduğu zaman hemen sedefler kendini göstermeye başlıyor. Artık çok rahat bir şekilde herkese CORESATİN diyorum. Bu kremi bize getiren firmadan Allah razı ols
corestini hala kullanmaya devam ediyormusunuz yoksa 21 günden sonra bıraktınızmı

Pediatrik formuna başladım akşamları yatmadan cildi nemlendirip korusun diye sürüyorum malum havalar ısındı çocuk her gün dışarda oynuyor çok sık duş almaya başladı gün içinde nemlendiremiyorum tekrar sedefleri başlamasın diye önlem almaya çalışıyorum :KK43:

oğlumun durumu çok şükür iyi, ilk 1 hafta sadece kepeklenme gitti kızarıklıklar duruyordu ikinci hafta sedeflerin rengi açılmaya başladı üçüncü haftanın sonunda allaha şükürler olsun ki hiç bir şey kalmadı. Ama ben vücudunu nemli tutmaya özen gösteriyorum cildi kuruduğu zaman hemen sedefler kendini göstermeye başlıyor. Artık çok rahat bir şekilde herkese CORESATİN diyorum. Bu kremi bize getiren firmadan Allah razı ols
corestini hala kullanmaya devam ediyormusunuz yoksa 21 günden sonra bıraktınızmı

Merhaba Mayafu, bende coresatin kullanan sedef hastalarındanım ve aynı senin sorduğun soruyu bende doktoruma sormuştum. Krem kortizon içermediği için ne zaman istesen kullanabilirsin demişti. Kortizonlu kremlerde ara vermek zorunda kalıyorduk. Ama bunda öyle değilmiş. Benim lezyonlarım o kadar azaldı ki artık yok diyebilirim. Şimdi ise en ufak bi batma hissinde hemen kullanıyorum:) Şükürler olsun ki iyiyimmm:)

çok sevindim senin adına,inşaallah bizde birgün sedefim yok oldu yazabiliriz.shea yağı kremini ve diğer kremi coresatinle birlikte deniycem en kısa zamanda,senin cevabından sonra doktorun verdiği kremleri kaldırdım elimin altından.sabırla çok acele etmeden birde bu şekilde deniycem.yediklerime pek dikkat etmiyorum maalesef,ama sigara içmiyorum birde suyu çok az içiyorum :KK43: dört yaşında bir kızım var sedeflerim için "anne beneklerin ne zaman geçecek diyor"o kadar çok üzülüyorumki,bazen krem sürmekten usandığımı anlıyor yardım etmek istiyor.onunla birlikte ellerimizi açıp dua ediyoruz beneklerimden kurtulayım diye :KK43:(((

Canım benimm... :KK43: Çok zor bi durum gerçekten. Malesef bizim psikolojimizden çok etkileniyorlar değilmi? :KK43: Allah yardımcın olsun nurcannur'cum. En çok seni merak etmiştim bende uzun zamandır giremedim internete:) Ama gerçekten diğer ilaçlarını kullanma. Ben sadece coresatin ile şifamı buldum sende bulursun canım. Kendine stres yapma lütfen:KK43:

Merhaba Suazze. Aslında mesaj atacaktım ama izin vermedi sistem. Ben internete çok fazla giremedim bu aralar o yüzden mesajını şimdi gördüm kusura bakma canım. İnan benim bütün vucudum da kaplandı doğum yaptıktan sonra. Senelerdir ne denediysem fayda etmedi. Boşu boşuna vücuduma işgence yapmışım resmen. O günler aklıma geldikçe hala tüğlerim ürperiyor.
Ben coresatini günde 3-4 defa kullandım canım. Hatta baya bir tüp harcadım ama faydasını o kadar gördüm ki. Şimdi hiçbişey kalmadı desem yeridir. En ufak bi kaşıntı yada batma olsa hemen sürüyorum Coresatini:)
Sende kullanıyorsun baya zamandır sanırım Mesajına geç cevap yazdım ama nasıl durumlar? etkisini görebildin mi?

Merhaba Mayafu, bende coresatin kullanan sedef hastalarındanım ve aynı senin sorduğun soruyu bende doktoruma sormuştum. Krem kortizon içermediği için ne zaman istesen kullanabilirsin demişti. Kortizonlu kremlerde ara vermek zorunda kalıyorduk. Ama bunda öyle değilmiş. Benim lezyonlarım o kadar azaldı ki artık yok diyebilirim. Şimdi ise en ufak bi batma hissinde hemen kullanıyorum:) Şükürler olsun ki iyiyimmm:)

benim oglumda var bu hastalık bir haftadır kollarında deniyoruz gerçekten bu krem tamamen geçiriyormu siz ne kadar kullandınız

benim oglumda var bu hastalık bir haftadır kollarında deniyoruz gerçekten bu krem tamamen geçiriyormu siz ne kadar kullandınız

Canım bende 1 haftada etkisini göstermişti. Ama ben günde 3 kere kullandım. artı nemlendiricilerle de destekledim. Geceleri sürdükten sonrada streç sarıp yattım. daha nemli tutuyor gerçekten. Bakımına dikkat ettikten sonra düzelir inşallah. Hiç bi gelişme gözlemedinizmi?

Canım bende 1 haftada etkisini göstermişti. Ama ben günde 3 kere kullandım. artı nemlendiricilerle de destekledim. Geceleri sürdükten sonrada streç sarıp yattım. daha nemli tutuyor gerçekten. Bakımına dikkat ettikten sonra düzelir inşallah. Hiç bi gelişme gözlemedinizmi?

teşekkür ederim size biz önce kollarında kullanıyoruz bir tüp bitti streçle bir iki kere sardık devam edelim sizde şu an hiç yokmu tamamen geçtimi kaç gün kullandınız

Canım benimm... :KK43: Çok zor bi durum gerçekten. Malesef bizim psikolojimizden çok etkileniyorlar değilmi? :KK43: Allah yardımcın olsun nurcannur'cum. En çok seni merak etmiştim bende uzun zamandır giremedim internete:) Ama gerçekten diğer ilaçlarını kullanma. Ben sadece coresatin ile şifamı buldum sende bulursun canım. Kendine stres yapma lütfen:KK43:

canım çok teşekkür ederim,denediğim saçma sapan şeyler yüzünden elimde alerji oluştu:KK43:( ufacık sedefi incir sütü sürerek kocaman tuhaf bir hale getirdim:KK43:(kızımın tabiriyle,beneklerim çoğaldıkca herşeyi birbirine karıştırdım.biraz kendimi frenlemem ve sabırla bir tedaviyi sonuçlandırmam lazım.inşaallah ben ve benim gibiler en kısa zamanda sonuç elde ederiz."BİR GÜN UYANSAK VE SEDEFİ KESİN,KÖKTEN TEDAVİ EDEN BİR İLAÇ BULUNMUŞ OLSA" çokmu şey istemiş oluruz :KK43:((((

dermovate krem bir zamanlar banada çok iyi gelmişti ama artık oda fayda vermiyor maalesef vücut bir müddet sonra bağışıklık kazanıyor.zaten doktorlar dermovate kremde fayda vermiyorsa ikinci devretedaviye geçiyor yani sırayla merhem,ışın hap son olarakta iğne tedavisi :KK43:((

sedef hastalıgının hap ve igne tedavisi oldugunu hıc duymadım bunca yıllık sedef hastasıyım Allah Allah :KK52:

tüm sedef hastalarına rabbimden acil şifalar diliyorum...ben sağlık ocağında rahmetli anneme serum bağlattığımda biz içerideyken iğne olmaya gelen hastaları alıyolardı...bi hanım sedef hastasıymış insan içine çıkamzdım demişti...ankarada üniversite hastanesinde bir profun yazdığı sedef iğnesini ve reçetesini getirdi ve iğnesini yaptırdı...hatta hemşire içindeki ilaç prospektüsünü aldı yengeside sedef hastasıymış bizde alırız demişti...kadında sedeften eser yoktu bi araştırın derim....sedef iğnesi olarak aile hekimliğinede sorabilirsiniz...
tekrar çok geçmiş olsun...

sedef iğnesi olur mu aşkolsun... :KK43:( sedef hastasıyım evet duydum. iğne olarak methotraxate deniyolar. Kanserlerde kullanılan. ayrıca humira enbrel gibi biyolojik ilaçlar var. kağıt imzalatıyolar, ölürsen karışmayız diye :)))) şaka yapıyorum tabii ki ama çok ciddi yan etkileri olan ilaçlar. benden söylemesi. :KK43:(

sedef hastalıgının hap ve igne tedavisi oldugunu hıc duymadım bunca yıllık sedef hastasıyım Allah Allah :KK52:

bağışıklık sistemini bastırmak için veriyorlar,kanser hastalarının kullandığı bayağı ağır hap ve iğneler yan etkileri çok fazla,hap tedavisi bende uyguladım ama fazlasıyla geri geldi beneklerim ....bağışıklık sistemi çökertildiği için çok çabuk hastalanmaya başladım,geçmeyen gripler en birinci sırada yaşadım çünkü :KK43:(

Son düzenleme:
teşekkür ederim size biz önce kollarında kullanıyoruz bir tüp bitti streçle bir iki kere sardık devam edelim sizde şu an hiç yokmu tamamen geçtimi kaç gün kullandınız
bu krem hakkında intte hiç açıklayıcı bilgi bulamadım iyileştikten sonra bırakacakmıyız devamlı kullanacakmıyız sonra tekrarlıyormu sizin bu konuda bilginiz varmı

selam kızlar benim annemde de el- ayak sedefi vardı 12 senedir pramparça el ve ayaklarla kremlerle yaşıyordu ama sedef teşhisi bu sene konuldu ve şuan tamamen geçti.
istnbulda, emsey hospital : şenay sarıkaya doktorunun adı. herkese acil şifalar.

Son düzenleme:
bu krem hakkında intte hiç açıklayıcı bilgi bulamadım iyileştikten sonra bırakacakmıyız devamlı kullanacakmıyız sonra tekrarlıyormu sizin bu konuda bilginiz varmı

mayafu coresatinle fecirdikten sonra sabah aksam shea yagi ile nemlendir . bak lush magazasindan al ya da kendin al shea yagini hafifce erit sur. ben banyoda surup suyun altinda hafif su tutup kurulaniyorum. yagli his ama olsun

Arkadaşlar coresatin kremim geldi.
Benim lezyonları çok fazla değil 3 günden beri günde 2 kez kullandım.Yalnız tüm lezyonlara değil bazılarına kullandım ki iyileşme olup olmadığını daha net gözlemleyebileyim diye.Evet bir iyileşme var ama henüz tamamen geçmiş değil.yine yazarım inşaalah.

Arkadaşlar daha öncede belirtmiştim.Benim sedef hastalığım eklem yerlerinde pullanma ve nadir yerlerde (sırt ve kol) kızarıklık şeklinde ama lezyonlar bazen 2 bozuk para büyüklüğünde olabiliyor.
Ben lezyonlarıma her zaman faydasını gördüğüm Psorcutan Beta kullanıyordum.(bu arada cok düzenli kullandığım söylenemez)
Coresatin kremim geldikten sonra sabahları Psorcutan Beta akşamları ise coresatin kullandım(düzenli olarak)
Şu anda düzenli kullandığım lezyonlar tamamen kayboldu.Ama yinede geçen lezyonlara coresatin uyguluyorum.
Şimdi sıra diğer lezyonlarda sabahları psorcutan akşamları coresatin iyileşen yerlere yine günde 1 kez coresatin.
NOT:psorcutan beta kortizon içermeyen bir merhem.
Gelişmeleri yine yazacağım inşallah.

Merhaba mayafu. BEnce lezyonlar geçtikten sonra günde 1 kere de olsa kullanmakta fayda var çünkü bu hastalığın çaresi yok biliyorsun:KK43: en ufak bir streste yine belirebiliyor:KK43: onun için ben hala kullanmaya devam ediyorum günde 1 kerede olsa. Ayrıca türkçe internet sitesinden bilgi alabilirsin canım. corenailac.com diye siteleri var. orada ayrıntıyla anlatıyorlar kremi incelemeni tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun oğlumuza

ben de yıllardır sedef hastasıyım ve artık tırnaklarımda da çıkmış hem el hem de ayak tırnaklarımda, Sinan Taş'ın ilacını ben de duydum ama bu ilaç hakkında bilgi bulamıyorum internette, dilekçe ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilir misin?

Tırnakların için güleceksin ama ben sadece Alix Avienin yağıyla çözdüm. Bir dene ... Sabah akşam sürüyordum...

X