Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

Merhaba;
Benimde kocam 7 senedir ağır sedef hastası. Siz nerede kime hazırlattınız bu kremleri.Fiyatı ne kadar ? Kocamda çok kremler kullandı ama sadece kremle geçmiyor biraz geçip tekrar fazla fazla lezyonları çıkıyor.

Acaba son durumunuz nedir? Epey zaman olmuş farkindayim ama :)Bende henüz bi kaç ay oldu çıkalı. Panik halinde herşeye saldırdım. Yapmadığım tek şey doktorların verdiği ilaclar oldu. Aynen sizin dediginiz gibi yeme içme alışkanlıklarıyla kan değerleriyle o kadar ilişkili bişey ki. Ama doktorlara sorsan hiç ilgisi yok. Velhasıl inşallah hala iyi durumdasınızdir

Merhabalar uzun yıllar olmuş ama acaba Kliniği adını verwbilirmisin iz sedef için bir klinik iş, nasıl sedwfiniz tekrar çıktı mı

arkadaşlar merhaba, benim sadece tırnaklarımda var. ne zaman psikolojik hayatımda kötü bir şey olsa 1 tırnağımda çıkıyor... kemoterapi ilacına başlayalım dedi bir doktor asla istemiyorum hele şu dönemde... tırnağında sedef olup iyileşen var mı ? mantar gibi bi görüntüsü var.

Mehmet ilteber bahadır
itmeyin araştırın şikayet var sitesinden bizde dolandarıldık tedavi boş
Ünüversitesi hastanesine gidin caresi yok bunun

sizi rahatsız ediyorum ama ben bugün ilaçların hepsini buldum ve aldım 200 tl tuttu ama çoguna eczacı günde 1 tane kullanım yazmış ve tok karnına kullanım aldıgım ilaçlar bunlar siz nasıl kullandınız yazarsanız sevinirim ve doğru ilaçlarımı almışım bir bakın hepsi solgar ürünü bir tanesi hariç

male multiple

fish oil concentrade 1000 mg

folacin folic acit 400yg

vitamin d3 1000 ıu cholecalciferol

seleno-6 100 mcg

flaxseed oil omega-3,6 8 9 cold pressed pure and unrefined ( yanlız bu ilaç sıvı bir şey bunun kullanımı nasıl olacak hap gibi deil eczanede bir şey söylemedi hem içiliyormuş hemde dıştan sürülüyormuş içerse biraz fazla mı gelir gib,i birşeyler söyledi teraddüt etti)

artril 600 mg ( siz 200 yazmışsınız eczane bunu vermiş eve gelince fark ettim zararı olur mu nasıl alması lazım eczacı sabah akşam yazmış )

yanlış bir ilaç almışsam degiştirme imkanım var

ayrıca bu ilaçların hepsi hergün düzenli alınacak mı yoksa birini bir gün digerini öbür gün mü kullanacak

sabır kızlar ege ünüversitesinden bir prof tedaviyi buldu ama henüz ilac piyasaya cıkmadı belli bir sürecin gecmesi gerekiyormus 4 gün icinde gecirrecekmiş ilac cıktıgında duyarız diye umutla beklıyorum
herkeze gecmiş olsun bu arada bazı sedef hastalarıda sedefe baglı romatizma oluyor aklınızda olsun
doktorlar söylemıyorlar ne yazıkki panık yapmayın sakın herkezde olmuyor
İlacı ogrenebildiniz mi

Benim eldeki iki tırnağımda çukur çukur delikler oluştu. Cildiyeye gittim sedef başlangıcı dedi, ama vücudumda herhangi bir leke yok sizce sedef midir sizin de tırnaklarınız delik delik mi?

Kuvvetle ihtimal sedeftir. Bende de öyleydi. El tutulmu için romotolojiye gittim hekim tirnaklarima bakarak söyledi.igne deligi benzeri cukurcuklar vardı. Sedefe bağlı romatizma gelişmiş. Sizde kendinizi gözle.leyin. Sabah tutuklugu şiddetli bel ağrısı varsa romatizma da gelişmiş ola ilir.Gecmis olsun.

arkadaşlar merhaba, benim sadece tırnaklarımda var. ne zaman psikolojik hayatımda kötü bir şey olsa 1 tırnağımda çıkıyor... kemoterapi ilacına başlayalım dedi bir doktor asla istemiyorum hele şu dönemde... tırnağında sedef olup iyileşen var mı ? mantar gibi bi görüntüsü var.
Merhaba cozum buldunuz mu

mrb arkadaşlar bende sedef hastasıyım bu hastalığa yakalandıktan sonra günün belli bir bölümünü bilgisayar başında geçirdiğimi farkettim. hastalığı nasıl yenebilirim.kim hangi yöntemleri deneyerek iyileşmiş.hep bunları arştırdım.emziren bir anne olduğum içinde herşeyi kullanamıyordum .özellikle kortizon içeren kremleri kullanmadım. bazen emzirmeyi bıraksam mı acaba ne olursa olsun kortizonlu krem kullanayım dediğim zamanlarda oldu.benim sedeflerim diz ve dirseklerimde zaman zaman yüzümde kaş çevremde çıkıyordu.son zamanlarda elimin üstünde ve ayak bileğim ve ayağım üzerinde çıktı.şu ismi sıkça anılan coresatini aldım heyecanla kullanmaya başladım ama bana pek faydası olmayınca hayal kırıklığına uğradım ama kullanmaya hala devam ediyorum.son olarak şu karbonatlı su muhabbetini okudum ama emzirdiğim için ona da cesaret edemedim.sonra karbonatı bir nemlendiri kremin içine bir paketin yarısını eritmeden, bir paketide az suyla eriterek kremin içine boşaltım karışsın diyede iyice çalkaladım.kullanmadan öncede çalkalaytıp öyle sürdüm. fırsat buldukça aklıma geldikçe sık sık bol bol sürdüm.çünkü bu hastalığı çeken bilir bir kere sürdüğünde bile insan mucizeler yaratmasını istiyor.bende 2 gün boyunca özellikle gece yatarken ve sabah kalktığımda hemen sürdüm.ve sonuç mükemmel...sadece şuan dikkatli bakıldığında anlaşılıyor.tabbii bunlar tavsiye niteliğinde.bana yarayan size yaramayabilir.bu arada coresatin kullanmaya devam ettim ama bazen hiç sürmediğim günlerde oldu coresatin mi karbonat karıştırdığım krem mi işe yaradı bilmem ama sedeflerim beni terkediyor çok şükür.heyecanla sizinle paylaşmak istedim.çünkü ben devamlı forumları takip ediyor yeni bir şey okuduğumda iyileşti haberleri duyduğumda umudum artıyordu.dediğim gibi söylediklerim sadece tavsiye kullanıp kullanmamak size kalmış.çok korkarım benim kullandığım birşeyin başkasına zarar vermesinden..sağlıcakla kalın....
Merhaba g
kardeşim 6 yıldır sedef hastası.doktorlar krem verip gönderdi bunla yaşamayı öğreneceksin dedi.her türlü karışım kullandık.bitkisel karışımlara dünya para harcadık.peki sonuç!!hepsi para tuzağı.ellerinin üzeri alnı sırtı bacakları heryerine sıçradı geniş yaralar oldu.yakında sokağa çıkamayacak hale gelecekti.en son izmirde oktay avcıya gitmek istedik ve randevu aldık.nette araştırdım o da çare bulamazsa yapacak bir şey kalmadı artık diye gerçekten tüm aile neredeyse yas tuttuk.ömür boyu kullanması gereken bir ilaç verdi.haftada sadece bir kez alıyor.oldukça ucuz bir ilaç.30 liraya aldık.2 aydır kullanıyor.ilk bir ay yeni sıçrayan yaralar geçti.sonraki bir ay vücudundaki tüm yaralar kapandı.şu an hiç bir yerinde yara çıkmadığı gibi 6 yıllık yerleşmiş yaraların hepsi kapandı.sadece yara yerlerinde dudaktaki uçuktan sonra kalan kırmızı leke gibi leke kaldı.bir kaç aya onlarda tamamen kaybolur.sakın kürlerle bitkisel ilaçlarla vakit harcayıp umut bağlayıp yüksek miktar paralar harcamayın.biz o hatayı yaptık ve gayet güzel para tuzaklarına düştük.sonuç hiçbirşey.bitkisel ilaç diyenler 6 aya etkisi görünür diye sizi 6 ay bağlıyor ve sürekli para sızdırıyor.sizin çaresizliğinizi kullanıyor.sedef bitkilerle tedavi olacak bir hastalık değil.üstelik size sürekli gıda kısıtlaması yapıyorlar.asitli şeyler yasak baharat yasak kızartma yasak sonuçta bağışıklığınız zayıflıyor.doktorumuz hiç bir yasak koymadı herşeyi yiyebilirsin gıdayla bu hastalığın ilgisi yok dedi.sadece tansiyon hastası gibi ömür boyu haftada bir kez bu ilacı alacaksın bıraktığın an tekrar başlar dedi.bu hastalığın nasıl bir psikolojisi olduğunu bilirim.bence hiç beklemeyin oktay avcıyla görüşün.tek muayene ücreti alıyor üstelik o bitkisel ilaçlara ödediğiniz paranın yanında hiç bir şey.30 liralık ilaç bir ay yetiyor.
öerhana çok olmuş yazalı görür müsünüz bilmiyorum ama ilacın aşı ne? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

Isırgan otunu yazan oldu mu bilmiyorum.
Sedefli bölgeye otu koparıp sürmeyi deneyin. Bir tanıdığım bunu yapınca şifa bulmuştu. Ona da bilen biri tavsiye etmişti.

X