Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

ibrahim saraçoğlunun kürünü kullanan yok galiba
Kastamonu'daki Ali babanın sedef ilaçlarını kullanan var mı?

Cevresinde Sedef ( Psoriasis ) Hastaligi olan Kisilere önemli bir duyuru.

18 yil Sedef Hastaligini ilaclar ile yenmeye calistim. Sonuc Hüsrandi. Yillar gectikce dahada cogalmisti. Alman Sitelerin birinde gördügüm yazi ve tavsiye sonucu 3 hafta gibi bir kisa zaman icinde Hastalik tamamen gecti ve Cilt kendini yeniledi. Tekrar cikabilir belki, fakat en azindan bundan sonra yapilmasi gerekenleri bilmek cok güzel. Cikmasini engel olmak icinde " artik gecti diye herseyi birakmamak ". Düzenli olarak bazi Vitaminleri kullanmak gerek. Yapilmasi gerekenleri yaziyorum. Lütfen bu yaziyi herkes ile paylasin.

Sabahları içilmesi gerekli olan Vitaminler.

Carotin ( Asiri kullnmak tehlikeli, özellikle Sigara icenler cok dikkat etmeli ve günlük 10mg asilmamali Akciger Kanserini tetikleyebilir deniyor. bu yüzden cok dikkat ),magnezyum,multivitamin a-z birer tane.

LachsÖl (Balik yagi omega 3, Lebertran (buda balık yağı ) bunlar kapsül icindedir. ikişer tane

Öğlenleri içmen gereken
1 x Carotin ve ikişer lachsÖl ve Lebertran

Akşamları içmen gereken

Ikişer tane lachsöl ve Lebertran

Hepsi bu. Yalnız cilt için alınan vitaminlerin aktif hale gelmesi için güneşlenmek gerekiyor.. Bu yüzden haftada iki ila üç kez solarium ( 15-20 dakika ) yada Güneslenmek . Tam üç hafta. Üç hafta sonunda tamamen geçmiş ve sadece izleri kalmış olacak. Yine üç hafta sonrası solariumu yada güneslenmeyi haftada teke düşürün . Ve vitaminleri de sadece günde birer taneye düşürün. Carotin 3 günde 1 tane.

bir zaman sonra sadece balik yagi, enginar hapi ve multivitamin a-z almaniz yeterli olacaktir.

Not= bu yazilanlari yapmadan 3 hafta önce karin ve gögüs kisminda 2 büyük Sedef vardi. ortalama 40cm x 20 cm. her iki kolum dirsek bölgesi dahilinde neredeyse % 40 sedefliydi. ayak,el ve bacaklarda cabasi.
inanin 3 Hafta sonra sadece izleri kaldi. Doktoruma gittim, kan tahlili yaptim. Acaba asiri derecede vitamin almam dan dolayi bir sorun varmi diye. Doktorum gözlerine inanamadi sedef kalmadigini görünce. Kan tahlilleride süperdi.

sedef hastasi olan bir tanidigada söyledim. oda basladi. bugün telefon acip sordum nasil oldu diye. 7 gün olmus. yavas yavas geciyor. bayaa belli oldu dedi.

Sizlerle paylasmak istedim. Herse saglik dolu yasam dilerim

Varmi bir gelisme? Tanidigin ne durumda?

Selam kızlar;
Yaklaşık 10 yıldır sedef hastasıyım. Bir dönem vücudumun %70ini kaplamıştı sedeflerim. Kollarım, bacaklarım, sırtım, kafam hatta göz kapağımda bile vardı. Kaşımaktan kanattığım, sıkıntıdan ağlama krizlerine girdiğim çok oldu. Ama hiç bir zaman utanmadım, insanların bakışlarından rahatsız olmadım. Bu bir hastalık ve herkesin başına gelebilir. O yüzden lezyonlu bacaklarımla şort da giydim, fırsat buldukça deniz-güneş ikilisine de koştum(Bu çok önemli). Ve 3 senedir kendilerinden haber alamıyorum. :) Tedavisi yok diyorlar o yüzden ben de geçti, tamamen kurtuldum falan diyemiyorum ama 3 senedir çooooook iyiyim. Hatta bu sıralar çok stersliyim. 2 ay sonra düğünüm var, ters giden bir sürü şey var ama hala sedeflerden ses seda yok. Arada bir elimin üstünde bi tanecik çıkıyor, sonra kendi kendine geçiyor. Gelelim nasıl kurtulduğuma.

Öncelikle aloe vera özlü jeller, besin destekleri ve kremler kullandım. Bunları kullanırken ilk bir ay falan lezyonlar korkunç derecede artıyor. Derinin altında henüz çıkmayanlarda birden bire fışkırıyor sonra yavaş yavaş geçmeye başlıyor. Ben forever living firmasından temin ettim başka firma var mı bilmiyorum. Bunları kullanırken danışmanımın sözünden milim dışarı çıkmadım. Yarım yamalak kullanırsanız hiç bir şeyin faydası olmaz. Jellerimin saatini değil dakikasını bile kaçırmadım diyebilirim. Kusmama ramak kala kendimi zorlayarak yuttum hepsini. Az da değil sabah akşam bir çay bardağı. Korkunçtu ama direndim. Sabah akşam aloe vera özlü ve propolisli kremlerimi karıştırarak sürdüm. Propolis hapımı her gün aldım. Bunları kullanırken asla kozmetik kullanmadım. 6 ay boyunca asla parfüm, nemlendirici, sabun, şampuan, saç kremi, diş macunu, roll on hiç bişey değdirmedim cildime. Saçımı boyamadım, makyaj yapmamaya çalıştım. Zaten ihtiyacınız olan her şeyin aloe vera özlü ve katkısız olanı tedaviye başlayınca veriliyor elinize.

Bunların dışında yediklerime içtiklerime kesinlikle çok dikkat ettim. Kırmızı et, domates, salça, patlıcan, baharat, asitli içecekler, hazır meyve suları 6 ay boyunca hayatımdan tamamen çıktı. Bol bol balık ve enginar tükettim. Hemen hemen her gün yedim enginarı. Doktorlar ne kadar aksini iddia etse de karaciğerle alakalı bir hastalık ve karaciğerinize iyi baktığınızda işler yoluna giriveriyor kızlar.

Çok zor bir 6 ay geçirdim ama 3 yıldır rahatım. Azimli olmak ve bişeylerden feragat etmek şart. Şimdi sadece banyodan sonra vücudumu nemlendirmek için kremlerimi kullanıyorum o kadar. Nem çok önemli asla cildinizi kurutmayın. Hala fırsat buldukça güneşin çok etkili olmadığı saatlerde güneşleniyorum, bol bol denize giriyorum. Ben kurtuldum gibi. Umarım siz de iyileşirsiniz yakın zamanda.:nazar:

Selam kızlar;
Yaklaşık 10 yıldır sedef hastasıyım. Bir dönem vücudumun %70ini kaplamıştı sedeflerim. Kollarım, bacaklarım, sırtım, kafam hatta göz kapağımda bile vardı. Kaşımaktan kanattığım, sıkıntıdan ağlama krizlerine girdiğim çok oldu. Ama hiç bir zaman utanmadım, insanların bakışlarından rahatsız olmadım. Bu bir hastalık ve herkesin başına gelebilir. O yüzden lezyonlu bacaklarımla şort da giydim, fırsat buldukça deniz-güneş ikilisine de koştum(Bu çok önemli). Ve 3 senedir kendilerinden haber alamıyorum. :) Tedavisi yok diyorlar o yüzden ben de geçti, tamamen kurtuldum falan diyemiyorum ama 3 senedir çooooook iyiyim. Hatta bu sıralar çok stersliyim. 2 ay sonra düğünüm var, ters giden bir sürü şey var ama hala sedeflerden ses seda yok. Arada bir elimin üstünde bi tanecik çıkıyor, sonra kendi kendine geçiyor. Gelelim nasıl kurtulduğuma.

Öncelikle aloe vera özlü jeller, besin destekleri ve kremler kullandım. Bunları kullanırken ilk bir ay falan lezyonlar korkunç derecede artıyor. Derinin altında henüz çıkmayanlarda birden bire fışkırıyor sonra yavaş yavaş geçmeye başlıyor. Ben forever living firmasından temin ettim başka firma var mı bilmiyorum. Bunları kullanırken danışmanımın sözünden milim dışarı çıkmadım. Yarım yamalak kullanırsanız hiç bir şeyin faydası olmaz. Jellerimin saatini değil dakikasını bile kaçırmadım diyebilirim. Kusmama ramak kala kendimi zorlayarak yuttum hepsini. Az da değil sabah akşam bir çay bardağı. Korkunçtu ama direndim. Sabah akşam aloe vera özlü ve propolisli kremlerimi karıştırarak sürdüm. Propolis hapımı her gün aldım. Bunları kullanırken asla kozmetik kullanmadım. 6 ay boyunca asla parfüm, nemlendirici, sabun, şampuan, saç kremi, diş macunu, roll on hiç bişey değdirmedim cildime. Saçımı boyamadım, makyaj yapmamaya çalıştım. Zaten ihtiyacınız olan her şeyin aloe vera özlü ve katkısız olanı tedaviye başlayınca veriliyor elinize.

Bunların dışında yediklerime içtiklerime kesinlikle çok dikkat ettim. Kırmızı et, domates, salça, patlıcan, baharat, asitli içecekler, hazır meyve suları 6 ay boyunca hayatımdan tamamen çıktı. Bol bol balık ve enginar tükettim. Hemen hemen her gün yedim enginarı. Doktorlar ne kadar aksini iddia etse de karaciğerle alakalı bir hastalık ve karaciğerinize iyi baktığınızda işler yoluna giriveriyor kızlar.

Çok zor bir 6 ay geçirdim ama 3 yıldır rahatım. Azimli olmak ve bişeylerden feragat etmek şart. Şimdi sadece banyodan sonra vücudumu nemlendirmek için kremlerimi kullanıyorum o kadar. Nem çok önemli asla cildinizi kurutmayın. Hala fırsat buldukça güneşin çok etkili olmadığı saatlerde güneşleniyorum, bol bol denize giriyorum. Ben kurtuldum gibi. Umarım siz de iyileşirsiniz yakın zamanda.:nazar:

merhaba bnde 19 yıldr sedef hstasıyım ileri boyutta belli bi tedawi programı wrmı bzmle paylaşırmsn şu saatte şunu sür bu saatte bunu iç gbi bn pek bşi anlayamadm yazdğndan kullandğn şeyleri we günlk çizelgesini paylaşırmsn:KK14:

merhaba bnde 19 yıldr sedef hstasıyım ileri boyutta belli bi tedawi programı wrmı bzmle paylaşırmsn şu saatte şunu sür bu saatte bunu iç gbi bn pek bşi anlayamadm yazdğndan kullandğn şeyleri we günlk çizelgesini paylaşırmsn:KK14:

Canım kişiye göre hazırlanan bir program. Her ay kullandığın şeyler durumuna göre değişiyor. O yüzden burdan kendi listemi verip de yanlış bir şeye sebep olmak istemem. Zaten bir aloe vera danışmanıyla görüşürsen sana yardımcı olacaklardır. Forever Living - HOGELDNZ Bu siteden ulaşabilirsin sanırım...

Babam sedef hastası. Yıllardır almadığı kullanmadığı ürün kalmadı diyebilirim. Bi seyahatte tesadüfen bir dükkana girmiş orada da Bitkiderman ürünü hakkında konuşuyolarmış. Sonra konuşmuşlar konuşmuşlar babam almış bu ürünü. Sürekli kullandı kötü kokuyo keskin ama yapıcak bişey olmadığı için kullandı sürekli. Bu arada bu ürünü sadece kafanıza sürerek kullanıyosunuz. Neyse kullandı sürekli sonra sedefli yerlerinden sarı su akmaya başladı. Kullandı kullandı sedefleri yavaş yavaş geçti. Ama sonra geçti diye bıraktı. Bıraktıktan sonra abim kaza geçirmişti o yüzden çok stres yaşadık tekrar başladı sedefi. Sonra tekrar kullandı yine etkisi oldu. Ama geçti diye bırakmamak lazım. En azından 1 yıl aralıksız yapmak lazım . Seti 150 tl civarı olması lazım. Bir tek bu işe yaradı babamda . İnşallah kullanırsanız aynı etki sizde de olur. Geçmiş olsun

Varmi bir gelisme? Tanidigin ne durumda?

şuan tam iki ay oldu ve tamamen geçti. izleri bile yok oldu.vitaminleri haftada bire düşürdüm. akrabam tam sonuç alamadığını söylüyor. ama çok yavaş bir iyilesme olduğunu belirtiyor. gerçi şu sıralar çok stresli bir hayat sürdüğünü belirtmeden de geçmedi.

eşim yaklaşık 3 senedir sedef hastası 20 yaşlarında ortaya çıktı. yazın tatile gidersek k kışın çok hızlı ilerlemiyor ancak bu sene eylül ayında gittik bebeğimiz oldugu için fazla güneşlenemedi de ve kışın iyice arttı. eşimin bacaklarında vardı yoğunlukla ama portakal büyüklüğünde olanlar var:KK43: şimdi sırtıda komple benek benek fınfık gibi:KK43: neyse tv de bir programa denk geldik. ismini unttum şimdi ama bi spey bi çamur filan akıllı bişeyler diye anlatıodu aradık gönderdiler. adam dediki bunu kullanınca daha da artacak derinin altındakı yüzeye çıkmayı bekleyen lezyonlarda çıkacak sonra geçecek dedi. gerçekten de hastalık 2 katı arttı bakalım ne olacak

acaba durumu şimdi nasıl aynı ürünü bende kullanıyorum da

Arkadaşlar sedefle ilgili İbrahim saraçoğlunun sedef kürünü deneyen var mı acaba?.Ben aldım denemeye başlayacağım..ama kullanan varsa yorum yapsın lütfen

arkadaşlar mrb bende sedef hastası olduğumu yazmıştım burda bende herkes gibi bi çok şey denedim amway takviyeleri,losyonlar,şampuanlar,ayı yağı , en son eczacıma sedef için bi karışım yapıyomuşsunuz banada yaparmısın dedim sağolsun yaptı bi kaç karışımdan bahsetti bu malzemeleri tedarik etti birini bi hastaneden birini başka bi hastaneden yapıp verdi bana kötü kokulu siyah renkte krem gibi bişey kullandım ama maalesef sadece pullarını döküyo kırmızılıklar aynı duruyo ve deli gibide kaşınıyodu bıraktım kullanmayı bende işe yaramadı krem halen duruyo isteyen olursa gönderebilirim özelden msj atarsınız isteyen olursa şimdi anadolu sağlık merkezinde dr.mehmet coşkun acay'a gittim lezyonların 2 senede çok fazla çoğalma yapmadığını iyi durumda olduğumu söyledi kadolin şampuan,beklazon losyonve birde bir hap verdi hap hem kaşıntı önlemek için hemde sakinleştirici 5 gün oldu kullanıyorum sabah eşim losyonu sürdüğünde çok çok az kalmış hiç kırmızılık yok dedi =) tekrar çıkıcaklardır mutlaka ama dr.da dedi zaten izlerini tamamen silebilirsek tekrarlama süresi de uzar dedi ama 3 sene ama 5 sene olabilir diye söyledi tek yapmam gereken şey asla hiç bişeye kafa takmıcaksın ve kesinlikle kaşımamam ki bu çok mümkün değildi ilk sürdüğüm akşam resmen ağladım kafamda sanki böcekler geziyodu =( şimdi çok iyiyim allah'a şükür

arkadaşlar mrb bende sedef hastası olduğumu yazmıştım burda bende herkes gibi bi çok şey denedim amway takviyeleri,losyonlar,şampuanlar,ayı yağı , en son eczacıma sedef için bi karışım yapıyomuşsunuz banada yaparmısın dedim sağolsun yaptı bi kaç karışımdan bahsetti bu malzemeleri tedarik etti birini bi hastaneden birini başka bi hastaneden yapıp verdi bana kötü kokulu siyah renkte krem gibi bişey kullandım ama maalesef sadece pullarını döküyo kırmızılıklar aynı duruyo ve deli gibide kaşınıyodu bıraktım kullanmayı bende işe yaramadı krem halen duruyo isteyen olursa gönderebilirim özelden msj atarsınız isteyen olursa şimdi anadolu sağlık merkezinde dr.mehmet coşkun acay'a gittim lezyonların 2 senede çok fazla çoğalma yapmadığını iyi durumda olduğumu söyledi kadolin şampuan,beklazon losyonve birde bir hap verdi hap hem kaşıntı önlemek için hemde sakinleştirici 5 gün oldu kullanıyorum sabah eşim losyonu sürdüğünde çok çok az kalmış hiç kırmızılık yok dedi =) tekrar çıkıcaklardır mutlaka ama dr.da dedi zaten izlerini tamamen silebilirsek tekrarlama süresi de uzar dedi ama 3 sene ama 5 sene olabilir diye söyledi tek yapmam gereken şey asla hiç bişeye kafa takmıcaksın ve kesinlikle kaşımamam ki bu çok mümkün değildi ilk sürdüğüm akşam resmen ağladım kafamda sanki böcekler geziyodu =( şimdi çok iyiyim allah'a şükür

eğer bilmek isterseniz dr.Anadolu Sağlık Merkezi | Doktorlarımız - Uzm.Dr. Mehmet Coşkun Acay muayene ücreti 210 tl

bir hafta önce dr agopa gittik annemle kepekler yokoldu pembe iz kaldı vücuda verdiği merhem sayesinde hapta kullanıyor umarım yok olurlar

Arkadaşlar ben kullanmaya başladım. yalnız tam uymanız gerekiyor.bu çok önenli..bugünü geçeyim yok...ben kararla uyguluyorum..%95 başarı şansı varmış.. Hocamızlada görüşme imkanım oldu. kutudan çıkan talimata aynen uyun..üzüm çekirdeği ile başlayın. yoğurt çok önemli. veeeee asla şunları yemeyin iyileşene kadar..süt ve süt ürünleri (yoğurt hariç ..normaldede çok öenmli yoğurt yemek..ben evde kendim mayalıyorum..keçi sütü ile), domates, peynir, patlıcan özellikle domates , peynir zorluyordu beni ama iyileşmek için göz yumacağım :KK43:.. amaaan geçsinde... ve nemli tutmanız çok önemli.. ceradoline keremi öneririm ..müthiş güzel bir krem..internetten araştırın..pahalıya geliyo ama napiim sedefli bölgelere sürüyorum.. herkese acil şifalar..umarım geçecek..çokta takmayın, buda önemli..ne hastalıklar var..beterinden korusun Allahım

Özelden yazılmış mesjlara cvp veremiyorum..100 adet mi ne msj yazdıktan sonra yazılabiliyormuş..aşağıda cvp vermeye çalıştım

Üzüm çekirdeği kaşıntılara çok iyi geliyor..pullanmaya da..

kızlar içiniz rahat etsin diye söylüyorum..peynir yasak ya..peynir normaldede iyi gelen birşey değilmiş..o yüzden üzülmeyin..ama domates..hele yazın zor olacak ama yapacak bişeyyok

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Sedef hastalığını ilk defa bundan 21 yıl önce öğrendim. Büyük kaynımda var. Kendisi öğretmendi. Öğretmendi diyorum bundan onaltı onyedi yıl önce eşiyle birlikte yurt dışında yaşamaya başladılar ve giderken öğretmenlikten istifa ettiği için öyle dedim. Tam dört yıl onda gözlemledim çünkü şark hizmeti yapıyordu ve yaz tatilinde buraya geldiğinde daha hafif yok denecek gibi oluyordu, ancak okulların açılmasına veya gideceğine yakın bir hafta on gün önce inanılmaz şekilde her yerini kaplıyordu. Ve kendisi bitkilerle de çok ilgilendiği için denemediği şey kalmamıştı, balıklıgöl ve şu anda bilemeyeceğim bir takım şifalı sulara falan hep gitmişti ama nafile. Stress veya sıkıntının bu hastalığı tetiklediğini artık zaten herkes biliyor. Yine aynı şekilde sedef egzama veya benzeri rahatsızlıkların asıl merkezi çoğunlukla karaciğer ve böbrek kaynaklı olabiliyor. Halen tıpta kesin tedavisi olmadığı söyleniyor ancak geçici de olsa mutlaka bir takım şeylerle biraz da olsa rahatlıyordu kaynım. İki yıl önce yazın gelmişlerdi en son. Üstelik yurt dışında karaciğer enzimlerini falan sürekli takip ettirdiğini daha iyi sonuçları olduğunu söylediği halde benim yıllar önce gördüğümden çok daha fazla artmıştı problemleri. Çünkü ellerinin üzeri önceki kırmızı lekelerden çok daha kalın egzama tarzındaydı. Ege ve Akdenize tatile geliyor sanırım iyi geliyormuş. Benim iki yıl öncesine kadar sedefle ilgili bilebildiklerim bunlardan ibaretti. Fakat şu anda bildiklerim çok daha fazla. Hangi ilaç kullanılırsa kullanılsın, zaman zaman ne kadar azalırsa azalsın sonuçta dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hep atlanıyor gördüğüm kadarıyla. Kesinlikle içten alınacak besin desteğinin çok ama çok önemli ve şart olduğunu, ayrıca şampuan, duş jeli, sabun, herhangi bir krem losyon vb. şeyler, hatta hiç önemsenmeyen ama çok çok önemli olan çamaşır deterjanı (çünkü o giysiler sürekli cildin büyük bir kısmıyla temas halinde ve difüzyon yoluyla bir şekilde cildin üst tabakalarında da olsa bu kimyasallar sağlıklı bir cilt için bile tehdit oluşturuyor) dahil olmak üzere sedef problemi olan kişilerde mutlaka ama mutlaka doğal ürün kullanılması gerektiğini, bu şekilde ihtimam gösterildiği taktirde gerçekten iyi sonuç alındığını defalarca gördüm. Bu bilgileri ilk paylaştığım kişi kaynım oldu. Ancak hala problemi aynı. Çünkü ısrarla bu hususları biraraya getiren bir şey uygulamıyor niyeyse, bir taraftan ya bu hastalığın zaten çaresi yok diyor, ama bir taraftan da hala yıllardır yaptıklarının aynısını çare olur diye yapmaya devam ediyor. Bunu da anlayamıyorum ve çok üzülüyorum. Evet ben kendimce bütün samimiyetimle burada kendi tesbitlerimi kısmen de olsa sizinle paylaşmaya çalıştım. Sizin için ne anlam ifade eder veya sizde mi kaynım gibi düşünürsünüz işte onu bilemiyorum ama bence insan çözüm odaklı düşünebilmeli. Biliyorum bu hastalık, daha doğrusu ben bunun adına hastalık denilmesini de pek doğru bulmuyorum açıkçası çünkü bu bir cilt problemi diye düşünüyorum, üstelik artık özellikle son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlayan likit sabunlar ve tüm diğer kimyasallar ve çevresel faktörler, güneşin zararlı etkileri gibi sebeplerden dolayı cilt kanseri de dahil olmak üzere cilt problemlerinde korkunç bir artış olduğunu belirtiyor tüm uzmanlar ve yapılan araştırma sonuçları ve bu tür problemler belki de yıllardır bilinen sedef ve egzama probleminden daha bile tehlikeli de olabilirler. Onun için, evet biliyorum ki çok zor gerçekten ve sıkıntılı bir şey ama ben yine de bunu bir hastalık değil de aynı hassas ciltler veya allerjik ciltler gibi bir cilt problemi olarak tanımlamayı daha uygun buluyorum kendimce niyeyse ve kimyasaldan uzak durduğunuz müddetçe mutlaka çok daha iyi sonuçlarla karşılaşacağınızdan da eminim.Hepinize sağlıklar, kolaylıklar ve sağlığınızı korumak adına en doğru uygulamalar diliyorum. Görüşmek üzere. İyi hafta sonları olsun herkese.

X