Sedef hastalığı olup çare bulan var mı?

:KK34::KK34:selam kızlar aranıza yeni katıldım belki bi faydası olur diye sizlerle paylaşmak istedim bendede vardı sedef 2 sene içinde bütün vücuduma sarmıştı çok kremler yapma ilaç denedim iyi gelmedi sonra zeytinburnunda ermeni hastanesini tavsiye ettiler gittim doktorum sarkis barış hemen puva tedavisine aldı 7 ay gittim haftada 3 gün son iki ay haftada tek öyle geçti şu an hiç izbile kalmdı sizede tavsiye ederm çok sıkıntılı bi hastalık rabbim herkese şifa versin

bu hastalık teyzemde var 7 yaşında başlamış hala hemen hemen tüm vücudunda var 43 yaşında şu an..
yapmadığı şey gitmediği doktor kalmadı..bir müddet kaybolduktan sonra tekrar çıkıyo..
ermeni hastanesinde aynı doktorada gitti ondada kalıcı bi çözüm bulanamadı..söylemek istedim

allah hepinize şafi isminin yüzü suyu hürmetine şifalar versin

benımde kardeşim 9 yaşında ve sedef hastası olduğunu öğrendık çok üzülüyoruz bu hastalık hakkında bılgısı olan kesın çözüm verebilecek ılaç varmı aceba....:2::KK5:

Hala bir sonuç bulunamadımı acaba? Ankarada uv ışınları ile tedavi olan varmı ?

ben 23 yaşındayım 5 yaşından beri sedef hastasıyım gitmediğim dr kalmadı ama sonuç hep aynı en iyi ilacı deniz ve güneş:)

sedefin çözümü yok diyor doktorlar. stres ve hastalık gibi durumlarda vücudumun direnci düşünce artıyor. benim neredeyse kullanmadığım ilaç kalmadı. daha sonra agop kotoğyana gittim. karışım bir ilaç ve de banyodan önce sürmem gereken bir ilaç verdi. çok iyi geldi. sedeflerimi yok ediyor. iz de bırakmıyor. ama bir stres yaşadığımda veya uzun süreli bir grip geçirdiğimde tekrar çıkıyor. zaten doktorum da bunları belirtmişti.

ben 8 yaşımdan beri sedef hastasıyım ilk başladığında saç diplerimdeydi ve giderek bütün vücuduma yayılmıştı vücudumda iğne ucu kadar boş yer kalmamıştı cildimin hareket ettikçe esneyen kısımlarında acayip acıyodu kesik gibi.korkunç bi hale gelmiştim yaz günü her yerim kapalı dolaşıyodum .bir sürü şey denedim kükürtlü su kaplıcalarına gittim profesörlere gittim hiçbiri çözüm bulamadı bigün yengem egzamaları için beklazon pomat kullanıyodu bi dene dedi.kaybetcek bişey kalmamıştı nasılsa dedim.ve beklazonla büyük bi kısmı iyileşti.ama çok uzun süre kullanınca etkisi azalıyo.daha sonra dr.figen gürkök'e gittim dermovate pomat verdi elecon pomat verdi onlarla çok iyiyim şu an vücudumda yok gibi sadece saç diplerimde az var.bu arada istanbulda özel bi medikal merkez vardı o bahsettiğiniz garip karışımlardan yaptırttılar eczaneye hiç bi işe yaramadı tam tersi çok kaşıntı yaptı saç diplerime ve çok saçım döküldü.şimdi saçlarım gayet iyi

ben 23 yaşındayım 5 yaşından beri sedef hastasıyım gitmediğim dr kalmadı ama sonuç hep aynı en iyi ilacı deniz ve güneş:)

ha bide bunu söylemeyi unuttum deniz ve güneş çok iyi geliyo arkadaşıma katılıyorum.doktorum bu hastalığın çok fazla çeşidinin olduğunu söylemişti yazılanları okuyorumda herkesinki farklı şeylerden geçmiş.umudunuzu kaybetmeyin ben iyileştiysem herkes iyileşir

arkadaşla bende sedef hastasıyım zaman zaman çıkıp sonra geriliyorlay en sun serkiş barışa muyene oldum bana kesin çözüm istiyorsan ışın tedavisi olucan dedi . şu an yok gibiler ama daha önceki kabuklanan yerlerde beyaz lekeler var bunlarda geçermi yoksa böyle kalırlarmı

slm arkadaşlar bende 3 yıldır sedef hastasıyım 2 aylık puva tedavisi gördüm şuan hiç kalmadı kendimi çok iyi hissediyorum herkeze öneriyorum şuan tek sorunum çok kötü şekilde kaşınmam ve onun için ilaç kullanıyorum ve vucuduma sürekli nemlendirici kremler kullanıyorum

sedef hastalığına bira mayası kesin çözüm ama sıvı olanı işe yarar yanı uretım yerınden almanız gerekır onu evde bellı bır dereceye kadar ısıtıyor sonra gunde 2-3 defa içiyorsunuz tadı kötü değil rengı elma suyuna kıvamı ıse salep gıbı ama ancak bıra uretım tesıslerınden alabılecegınız bıra mayası işe yarar ama verılmesı yasak

siz denediniz mi bu yöntemi acaba? denediniz ise, bira mayasını nereden temin ettiğinizi söyleyebilir misiniz acaba ??

7 yıl önce ayak tabanlarımın kaşınmasıyla başladı herşey. Doktora gittiğimde mantar teşhisi kondu. Ayaklardaki sedef mantarla karıştırışabiliyor. Tabi geçmeyince başka bir doktora gittim. Biopsi yapıldında sedef olduğumu öğrendim. Dünyanın sonu gelmiş gibi üzülmüştüm o gün (DIŞ GÖRÜNÜŞÜNE ÇOK ÖNEM VEREN BİRİ OLARAK)
Doktorun verdiği kortizonlu ilaçlar çok faydalı olmuştu. Fakat kullanmayı bıraktığımda epey bir artış gösterdi. Ben kortizonlu ilaç kullanmama kararı aldım.

Sadece ayak tabanlarımda olan sedeflerimi şu şekilde geçiriyorum:

1-Ailem dışında kimse sedef olduğumu bilmiyor. (Buda psikolojimi olumlu etkiliyor.)
2-Yazın her hafta sonu denize giriyorum. (Deniz ve güneşin inanılmaz faydasını görüyorum)
3-Kışın eve gelir gelmez ayaklarımı yıkıyorum, vazelin sürüyorum ve pamuklu çorap giyiyorum. (Malum kışın cildi nemli tutmak çok önemli)
4-Siyah üzüm çekirdeği bağışıklık sistemini güçlendirdiği için onu kullanıyorum.
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar,

Herkese acil şifalar diliyorum.

çekirdeği nereden buluyorsunuz? siyah üzümle birlikte mi tüketiyorsunuz? miktarı var mı?

arkadaşlar çok basit bit yöntem ama gittiğim fizik tedavi uzmanı bir hastasının tavsiyesini iletti bana da
günde 7 tane kuru kayısı yiyerek sedeften kurtulmuş hastası.
sedefli romatizma hastasıyım ben o yüzden fizik tedavi uzmanım konuyla ilgili yani sizi şaşırtmasın dermotolog olmaması

sabahları aç karna, ya da akşamları tok ??? nasıl uygulanıyormuş acaba ??

arkadaşlar çok basit bit yöntem ama gittiğim fizik tedavi uzmanı bir hastasının tavsiyesini iletti bana da
sedefli romatizma hastasıyım ben o yüzden fizik tedavi uzmanım konuyla ilgili yani sizi şaşırtmasın dermotolog olmaması

sabah aç karna? akşam tok karna ?? hepsini birlikte mi tüketiyorsunuz? konuyu biraz açabilir misniz?

Ben hastalığı takmadıkça çevremdeki insanlar benim için seferber oldu. En son bir arkadaşım komşusundan bir su getirdi bana tabiki onuda doğru düzgün kullanamadım :KK43: Bana suyu gönderen bayanın bacaklarında çok fazla varmış, çok aşırı bir haldeymiş. O bir sudan bahsetti Balıkesir'in bir köyünden getirmiş merak edenlerin özeline atabilirim. O suyla yıkanıyormuş, ben sadece kokuma sürdüm belki ondan pek etkisini göremedim ama o bayan çok ısrar etti lütfen dene çok işe yarıyor benim bacaklarımda neredeyse birşey kalmadı dedi. Bırde bana mercan taşını önerdi, yalnız bu taş işlenmemiş olacak ki bulması çok zor, piyasadikiler ya boyalı ya işlenmiş. Bu taş sürekli tenine temas edecek dedi. Zorda olsa buldum taşı, kullanıyorum. Hıç çıkarmıyorum kolumdan.Hasatalığım artık çok yavaş ilerliyor ve bu aralar benim için inanılmaz stresli günler buna rağmen ilerleme çok az. Sonuçta bir bileklik taktığım, banada bir yükü yok, denemekten birşey çıkmaz.

nereden buldunuz işlenmemiş mercan taşını?? paylaşabilir misiniz mümkünse? bir de, gerçekten faydası oldu mu?

Arkadaşlar bundan 3 yıl öncesine kadar bendede vardı bu hastalık ama sadece saçlı deride vardı kollarımda yada yüzümde olmadı hiç.Ama nasıl felaketti anlatamam size.kafam taş gibiydi öyle bir kabuk vardı ki elimi kafama atsam saç derimi hissetmiyodum düşünün.yapmadığım şey,gitmediğim doktor kalmadı hep stresten dediler bir sürü şampuan ilaç kullandım banamısın demedi.En sonunda istanbula gidip adam gibi bir doktora göstermenin zamanı geldi dedim ve gittim.Bana özel karışım bir ilaç yazdı bunu güvendiğiniz bir eczanede yaptırın dedi.Malum herşeyin gramına göre konulması gerekir.Hemen çok güvendiğim bir eczaneye verdim ve yaptırdım ilacı.Doktor geçme süresiyle alakalı kesin bir şey konuşmadı 1 ayda etkisini gösterir dedi ama ne 1 ayı 15 günde kafam tertemiz oldu.Alttan çıkan derim kırmızı olduğu için onada bir ilaç verdi ve kafa derim tamamiyle 15 günde pırıl pırıl oldu ve odur budur böyle bir şeyi asla yaşamadım.Mesela bazen kafamda hafif kepeklenme hissederim hemen o ilacı yaptırıp sürerim kafama 2 güne yine pırıl pırıl.Yanlız ilaç resmen soba isi gibi kokan ve yağlı bişey ama herşeye değerdi inanın sedef hastalığımdan bu sayede kurtulmuş oldum..
Darısı sizlerin başına ...:teselli:

bu doktora nasıl ulaşabileceğimizi söyler misiniz acaba? bahsettiğiniz ilaç sadece saçlı deriye mi uygulanıyor? cevaplarsanız çok sevinirim..

Arkadaşlar bundan 3 yıl öncesine kadar bendede vardı bu hastalık ama sadece saçlı deride vardı kollarımda yada yüzümde olmadı hiç.Ama nasıl felaketti anlatamam size.kafam taş gibiydi öyle bir kabuk vardı ki elimi kafama atsam saç derimi hissetmiyodum düşünün.yapmadığım şey,gitmediğim doktor kalmadı hep stresten dediler bir sürü şampuan ilaç kullandım banamısın demedi.En sonunda istanbula gidip adam gibi bir doktora göstermenin zamanı geldi dedim ve gittim.Bana özel karışım bir ilaç yazdı bunu güvendiğiniz bir eczanede yaptırın dedi.Malum herşeyin gramına göre konulması gerekir.Hemen çok güvendiğim bir eczaneye verdim ve yaptırdım ilacı.Doktor geçme süresiyle alakalı kesin bir şey konuşmadı 1 ayda etkisini gösterir dedi ama ne 1 ayı 15 günde kafam tertemiz oldu.Alttan çıkan derim kırmızı olduğu için onada bir ilaç verdi ve kafa derim tamamiyle 15 günde pırıl pırıl oldu ve odur budur böyle bir şeyi asla yaşamadım.Mesela bazen kafamda hafif kepeklenme hissederim hemen o ilacı yaptırıp sürerim kafama 2 güne yine pırıl pırıl.Yanlız ilaç resmen soba isi gibi kokan ve yağlı bişey ama herşeye değerdi inanın sedef hastalığımdan bu sayede kurtulmuş oldum..

merhaba
ilacın adını yazarmısınız.

çok rica etsek, yazar mısınız bu ilacın ne olduğunu ve nasıl ulaşabileceğimizi?

merhaba
ilacın adını yazarmısınız.

çok rica etsek, yazar mısınız bu ilacın ne olduğunu ve nasıl ulaşabileceğimiz

eşim yaklaşık 3 senedir sedef hastası 20 yaşlarında ortaya çıktı. yazın tatile gidersek k kışın çok hızlı ilerlemiyor ancak bu sene eylül ayında gittik bebeğimiz oldugu için fazla güneşlenemedi de ve kışın iyice arttı. eşimin bacaklarında vardı yoğunlukla ama portakal büyüklüğünde olanlar var:KK43: şimdi sırtıda komple benek benek fınfık gibi:KK43: neyse tv de bir programa denk geldik. ismini unttum şimdi ama bi spey bi çamur filan akıllı bişeyler diye anlatıodu aradık gönderdiler. adam dediki bunu kullanınca daha da artacak derinin altındakı yüzeye çıkmayı bekleyen lezyonlarda çıkacak sonra geçecek dedi. gerçekten de hastalık 2 katı arttı bakalım ne olacak

eşim yaklaşık 3 senedir sedef hastası 20 yaşlarında ortaya çıktı. yazın tatile gidersek k kışın çok hızlı ilerlemiyor ancak bu sene eylül ayında gittik bebeğimiz oldugu için fazla güneşlenemedi de ve kışın iyice arttı. eşimin bacaklarında vardı yoğunlukla ama portakal büyüklüğünde olanlar var:KK43: şimdi sırtıda komple benek benek fınfık gibi:KK43: neyse tv de bir programa denk geldik. ismini unttum şimdi ama bi spey bi çamur filan akıllı bişeyler diye anlatıodu aradık gönderdiler. adam dediki bunu kullanınca daha da artacak derinin altındakı yüzeye çıkmayı bekleyen lezyonlarda çıkacak sonra geçecek dedi. gerçekten de hastalık 2 katı arttı bakalım ne olacak

lut gölü yosunu ya da çamuru gibi bişey ?
dermo-clean ya da anti-pso değildir umarım..