Laminate Veneer yaptıranlar... Yardım!

Benim kardeşim de yaptırdı çok güzel oldu dişleri hem bembeyaz hem şekil olarak çok güzel. Denizli'de yaptırdık. Denizli'de yaptırmak isteyen olursa özel mesaj atabilir yardımcı olurum.

lady beni duy.... mesaj atamıyorum...umarım göürüsün. denizlde nerde yaptıracağım bilmiyorum. siz nereye yaptırdınız.ne kadara?ağrı sızı vs bana bilgi verirmisin???

Lady, ben de Denizli'de yaptırmak istiyorum. İki ayrı diş hastanesine gittim fakat hangisine güveneceğimi de bilemedim. Forumda yeni olduğum için mesaj da gönderemiyorum ama sen mesajla ulaşırsan ya da buradan cevap yazarsan çok sevinirim :KK24:

softpaw ben de lady e ulaşamadımi. sen bir bilgli elde ettin mi yaptırdın mı?bana yardımcı olabilir misin?

Arkadaşlar bende diş hekimimden öğrendim laminate veneer'e bir alternatif. Türkiye'ye yeni gelmiş Amerika'da falan çok yaygın. Lumineers kaplamaları. Bu da laminate gibi ama çok ince bu yüzdeen doktor dişlerinizi kesmiyormuş ne anestezi ne iğne ne de acı var. Kaplamalar Amerika'dan size özel yaptırılıp geliyormuş Bende 6 dişime yaptırmayı düşünüyorum. Ön dişim kırık ve biraz sarı :/ Resimlere falan baktım önce ve sonrasına gayet güzel görünüyor.
$3.jpg $4.jpg $6.jpg $1.jpg $2.jpg $5.jpg $7.jpg $3.jpg $4.jpg $6.jpg $1.jpg $2.jpg $5.jpg $7.jpg

araştırdım da en uygun fiyatlar şöyle

OSMAN NURSAL(kadıköy)
Zirkonyum Porselen 400 TL
Full Seramik 450 TL
Porselen Lamina 450 TL

ORAL DENT(şişli)
zikonyum 400
porselen lamina 600

BOĞAZİÇİ TIP MERKEZİ(beşiktaş)
full seramik 600
porselen lamina 600

jayjaycım o zaman dişlerini yapan doktoru tebrik etmek lazım canım:))
gerçi benim dişlerimin rengi de beyaz değildi ...doktor da diğer diş rengime uydurarak yapmıştı....sonra iyice renkleri koyulaştı....doğru düzgün gülmek bile istemiyordum....
en sonunda epey bir bütçemizi zorlayarak laminate yaptırdım....şimdi çok memnunum.....

yaptıralı ne kadar ol du memnunmusunuz ve son olarak istanbuldaysa dr u ve fiyatı öğrenebilirmiyim

Arkadaşlar bende diş hekimimden öğrendim laminate veneer'e bir alternatif. Türkiye'ye yeni gelmiş Amerika'da falan çok yaygın. Lumineers kaplamaları. Bu da laminate gibi ama çok ince bu yüzdeen doktor dişlerinizi kesmiyormuş ne anestezi ne iğne ne de acı var. Kaplamalar Amerika'dan size özel yaptırılıp geliyormuş Bende 6 dişime yaptırmayı düşünüyorum. Ön dişim kırık ve biraz sarı :/ Resimlere falan baktım önce ve sonrasına gayet güzel görünüyor.
Eki Görüntüle 416564 Eki Görüntüle 416565 Eki Görüntüle 416567 Eki Görüntüle 416568 Eki Görüntüle 416569 Eki Görüntüle 416571 Eki Görüntüle 416572 Eki Görüntüle 416564 Eki Görüntüle 416565 Eki Görüntüle 416567 Eki Görüntüle 416568 Eki Görüntüle 416569 Eki Görüntüle 416571 Eki Görüntüle 416572

bende bu yöntemi tv de görmüştüm yaptırdınmı ve bu tekniğin fiyatı hakkında bilgin varmı arkadaşım...

arkadaşlar laminate vener iyi bir hekim ve laboratuar tarafından yapılırsa çok iyi sonuçlar verir. bazı arkadaşlar tek dişlerde renk farkı olur demişler bu tamamen hekimin teknisyene rengi aktarması ve teknisyenin bunu yapabilme becerisine kalmış..birebir aynı olabilir . boşuna diğer dişlerinizi kestirmeyin. ama fiyatlar çok değişken..
300-400 liradan başlar 2000 liraya kadar varır.. bunları çok iyi biliyorum çünkü diş teknikeriyim :)

peki empress kaplama ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? benim doktorum empress kaplamanın zirkonyumdan daha iyi olduğunu söyledi de 15 tatilde yaptırmayı düşünüyorum

peki empress kaplama ile ilgili ne düşünüyorsunuz ? benim doktorum empress kaplamanın zirkonyumdan daha iyi olduğunu söyledi de 15 tatilde yaptırmayı düşünüyorum

zirkonyum ile empress kıyaslanamayacak kadar farklı .. zirkonyum opak bi görünyüye sahip doğal diş gibi ışığı geçirmediği için yapay bi görüntüsü var ..kesinlikle empress yaptırmalısın.

zirkonyum ile empress kıyaslanamayacak kadar farklı .. zirkonyum opak bi görünyüye sahip doğal diş gibi ışığı geçirmediği için yapay bi görüntüsü var ..kesinlikle empress yaptırmalısın.

doktorum da öyle dedi zirkonyum için 500 tl derken empress için 600 tl dedi arada pek fark olmaması kafamı karıştırdı. teşekkür ederim

şükom merhaba
evet canım kompozit fakat sanırım malzemelerı cesıt cesıt mı oluyor
markadan markaya mı degısıyor anlamadım
benım dısımde var ve ne rengı degıstı 6 yıl oldu
ne de fark edılıyor
hatta dıgerlerıne yaptırmak ıcın dra gıttım, adam ek oldugunu anlayamadı
hanı nerde dıyordu o bıcım yapmıs eskı yapan dr :lepi:
sımdı dıgerlerıne de ekletıcem insallah
Doktoruzun adini soyadini yerini alabilir miyim

benim maalesef görüntü olarak rahatsız ediciydi aynı zamanda diş minesinin aşınmasından dolayı sızlamalarda vardı ...benim bazı dişlerim küçültüldü bazıları da sadece üstten aşındırılarak laminate yapıldı....alttaki dişlerim laminate...üsttekilerin bazıları porselen kaplama,bazıları laminate....dişlerin durumuna göre hareket edildi.....
hemen hemen herşeyi yiyebiliyorum sadece çekirdek vb şeyleri yemiyorum bir de çok sert sandwiçleri yemiyorum doktorum herşeyi yiyebileceğimi söyledi ama ben yine de dikkat ediyorum...ne olur ne olmaz onca emek verildi:))))

Merhabalar, sizin uzun süre olmuş laminate veneer yaptıralı o sebeple hala memnun musunuz? Rahat kullanabiliyormusunuz , ve de tavsiye edermisiniz sormak istedim.....Benim normalde hiç lamina yaptırma gibi bir şey aklımın ucundan geçmiyordu ama sebebi bilinmez bir durum yaşadım ön dişimin kökünde enfeksiyon oluştu ve kanal tedavisi yapılmak zorunda kaldı, hala da pansumana gidip geliyorum 1 aydır dr dişimi kurtarmaya çalışıyor neyse ki tedavinin sonuna doğru geldik....Ön dişimde malum kanal tedavisi sonucu renk değişikliği olacak şimdiden çok hafif grileşti ve dr beyazlatırız dedi ama ben daha etkili çözüm istiyorum o sebeple lamina porselen olabilir mi diye sordum dr'um onayladı ve 4 dişime yaptırmamı tavsiye etti....Uzun vade de memnuniyet durumunuzu merak ettim çünkü kanal tedavili diş harici 3 sağlam dişim aşındırılacak bir sorun yaşarım diye de korkuyorum açıkçası.

Uzun vade de memnuniyet durumunu Ben de cok merak ediyorum ve zaman olarak ne kadar tutuyor acaba, bir hafta on gun gibi zaman yeterli olur mu sizce? Dislerimde çürük yok ama farklı yerlerde ön dişlerimde dolgu yapıldı ve renk değişikliği oldu, beyazlatma yapılamıyor benim durumumda. Ön dişlerde hafif çarpıklık var birde rengi çay, kahve sigaradan sarardı epey...

Evet sonunda lamineler takıldı, bilgiler için teşekkür ederim S Suko , dr'uma Laminelerin dayanıklılığı ile ilgili aklıma takılanları sordum hatta vazgeçme ihtimalim dahi vardı...Lamine'nin de, Zirkon gibi dayanıklı bir madde olduğunu , tek zayıflığının yapıştırma tekniğinden kaynaklandığını söyledi....Zirkon ya da porselen kaplama dişe komple geçip yapıştırıldığı için tutunmanın daha güçlü olduğunu, Lamine de ise sadece ön yüzeye yapıştığı için düşme ihtimalinin daha fazla olduğunu söyledi....Ama laminenin hemen kolay düşecek bir madde olmadığını da söyledi, ayrıca kişinin kullanımına da bağlı olduğunu belirtti...Benim bu konuda dikkatli olduğumda gözönüne alındığında lamineye karar verdim....Laminenin estetik görünümüne bayıldım, gerçek dişten kesinlikle ayırt edilemiyor ve harika duruyor. Doğallık açısından kesinlikle zircondan daha üstün, yaptırma süresine gelince istanbullondra istanbullondra benim perşembe günü 3 dişim aşındırılarak ölçüsü alındı ve haftaya cuma günü de takıldı......Yani 9. günde sanırım maksimum 10 gün yeterli olur.....İlk günler hassasiyet oldu lamine dişlerimde soğuk ve sıcağa karşı şu an 4 gün geçti büyük oranda azaldı bu hassasiyet rahat yiyip içebiliyorum...Umarım ben de uzun yıllar kullanabilirim, şu an tek dileğim diş kökümdeki enfeksiyonun tekrarlamaması....

Resim de görebilmek isterim canım PEGANUM PEGANUM çok tşk ederim detaylı yamışsın. Diğer dişlerine beyazlatma yapıldı mı? Fiyat bilgisi de verebilrnisin acaba?

Resim de görebilmek isterim canım PEGANUM PEGANUM çok tşk ederim detaylı yamışsın. Diğer dişlerine beyazlatma yapıldı mı? Fiyat bilgisi de verebilrnisin acaba?
Sizi izlemeye aldım resim görebilirsiniz albümümden, gerçi ben öncesi dişimden de çok memnundum, öncesi sonrası yükledim kıyaslama yapabilirsiniz, diş beyazlatma yapılmadı, lamine den sonra böyle bir şeye gerek yok zaten....Ama 2013 yılında yan dişime zirkon köprü yaptırmıştım o zaman lazerle diş beyazlatma yaptırdım , gerçekten çok beyazlıyor ama kalıcılığı yok, 1 ay gitti benim diş rengimde sorun yok normalde beyaza yakın bir tonda....Ben lamineyi tanesi 240 euro dan yaptırdım.

Sizi izlemeye aldım resim görebilirsiniz albümümden, gerçi ben öncesi dişimden de çok memnundum, öncesi sonrası yükledim kıyaslama yapabilirsiniz, diş beyazlatma yapılmadı, lamine den sonra böyle bir şeye gerek yok zaten....Ama 2013 yılında yan dişime zirkon köprü yaptırmıştım o zaman lazerle diş beyazlatma yaptırdım , gerçekten çok beyazlıyor ama kalıcılığı yok, 1 ay gitti benim diş rengimde sorun yok normalde beyaza yakın bir tonda....Ben lamineyi tanesi 240 euro dan yaptırdım.
Ben de şu an ön üst 6 dişime yaprak lamine kaplama yaptırıyorum.
1 haftadır geçici dişler takılı.
Bu geçiciler çok kötü ağız kokusu yapıyor.
Gerçek lamine kaplamada böyle bir problem var mı?
Çok korkuyorum çok merak ediyorum.
Cevabınızı merakla bekliyorum.
teşekkürler...

teşekkürler...
Dişlerinizin resmini koyabilirmisiniz acaba? Ne kadara yaptırdınız ve menmunmusunuz? Tşkler...

teşekkürler...
memnun musunuzz

X