Laminate Veneer yaptıranlar... Yardım!

ttaytt

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
720
102
arkadaşlar benim ön dişim kırıldı bi süre önce araştırdım laminate veneer diye bir yöntem varmış.yaprak porselen diye de geçiyor.yaptıranlar var mı acaba? ön dişe uygulanıyor mu?ne kadar sürede yapılıyor?tek diş maliyeti ne kadar?bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

merhaba canım benimde aynı senin gibi problemim var bende arastırdım laminate veneer gercekten dolgu veya kaplamaların günümüz icin en kullanıslı iyi olanı internette bakıldıgında cok mükemmel diger dişlerden hiç farklı olmadıgı gözüküyo ama ben doktorla görüşütüm önde tek diş oldugundan fark olabilir nekadar olmaz dersem kandırmıs olurum dedi cürük yoksa sende benim gibi tek estetik olarak düşünüyosundur tek dis maliyeti 350 ytl falan tabi bu degişebilir iki diş birden yaptırrısan görüntüsü daha iyi olur tabi saglıklı dişin varken bunu tercih edermisin bilmem ben korktum belli olacagından ve simdilik vazgectim gibi...:1shok:

benim on dişlerim arkadan curumus, onden anlasılmıyordu. ama sanki ısık verince arkadan mavimsiydi arası. neyse dktor dolgu yapmıstı. simdi 7 yıl oldu dolgudan beri, bir tane si digerine gore sararıyor. heralde dolgudan dolayı beslenemiyor diş, bu nedenle 2 diş arasında renk farkı var.
dişlerim cok bicimli aslında ama bende bu yontemi dsunuyorum. ama hic cevremde yaptıran yok, boyle porsel gibi duracaksa istemem, yapay gibi duranlar insanları oldugundan yaslı gosterir. sizin cevrenizde laminate veneer yaptıran var mı? nerde yaptırmak lazım( istanbul?)

laminate veneer benim arastırdıgıma göre kesinlikle senin dedgini gibi yaslı gösteren kaplamalar gibi degil güneş ısıgı disko ısıklarında bile parlama yaapmadan ısıgı altına ilettiginden gercek dişten ayırt edilmiyomus kesinlikle caydan kahveden vs.renk degiştirmiyomus ben doktorla görüştüm yaptırmamamın tek sebebi tek diş oldugundan renk farklılıgı olabilecegi sen iki dişinide yaptırmayı düşünüyosan hiç korkma bian önce yaptır derim cevremde hiç yaptıran yok canm yer olarakta farketmez bi arastır işin ehli güvenebilecigin bi yerde yaptır cünkü doktorun ensetitigi beceriside cok önemli karar senin ...

dün ben de doktordaydım laminate veneer hakkında konuştuk ...yaptırmaya karar verdim...tanesini 450 ytl ye yapacaklar...benim dişlerimin de mineleri aşınmış durumda...izmirde düğünümüz var 11 nisanda ...dönüşte hemen başlayacağım işlemlere...inşallah güzel olurlar..
tyche tek dişede uygulanabiliyor...benim gittiğim yer gop ta bir diş kliniği...

Ankaradayım doktorum 6 dişime 2.400 tl istedi. Tanesi 450 civarı dedi.

şüko kac dişini yaptırcaksın diger dişlerden renk farkı olur dedimi sanada:KK43:

kıslar benım dıslerım sukur saglam ama on dıslerım bıraz ayrık bu yuzden yaptırmak ıstıyorum olur mu acaba

şüko bende araştırdım gopta bi klinikti hatta ücretsiz görüşme randevusu falan yapıyorlarmış başında sanırım aynı yer ön iki dişime de yaptırcam sen yaptırdın mı nasıl oldu?

bende cumartesi günü hoşderede bi yerden randevu aldım.ücretsiz.sadece gidip konuşcam fiyat alıcam.bakalım ne diyecek.benimde öndişlerim ayrık.

ben de laminate veneer yaptırcam ama konyada iyi bi doktor bulamıcam sanırım tecrübesiz eli estetiğe yatkın olmayan birine de dişlerimi emanet edemem ankarada tavsiye edebiliceğiniz bi diş doktoru var mı

benimde alttaki dişlerimde mınesınde yıpranma var ve yılda ıkı kere temızletmemgerekıyor. ve hep kahverengi dişlerle yaşaıyorum. bende internettten araştırdım bu en ıyı yöntem bence yaptırınca bilgilendiririm kızlar:Saruboceq:

kızlar bnde tek dişime yaptırıcam ama bursada ii bir doktor bilmiorummafoldumben

ya ben komple dişlerimi yaptırmak istiyorum çok kötü dişlerim gülmek bile istemiorum en az 20 diş o da 9 milyar yapar offf :çok üzgünüm: :nazar:

benim ikamet ettiğim sultangazide babamın diş doktoruna sordurdum tek dişe 150 istemiş şimdi sizin fiyatları gördüm de şaşırdım

dün ben de doktordaydım laminate veneer hakkında konuştuk ...yaptırmaya karar verdim...tanesini 450 ytl ye yapacaklar...benim dişlerimin de mineleri aşınmış durumda...izmirde düğünümüz var 11 nisanda ...dönüşte hemen başlayacağım işlemlere...inşallah güzel olurlar..
tyche tek dişede uygulanabiliyor...benim gittiğim yer gop ta bir diş kliniği...

ay deliricem 450 tl mi
onun fiyatı 75 tl insallah paranızı bu ınsan azmanlarına kaptırmadınız

kıslar benım dıslerım sukur saglam ama on dıslerım bıraz ayrık bu yuzden yaptırmak ıstıyorum olur mu acaba

Bu konuda bu işi gerçekten mükemmel şekilde yapan iki doktor var sitelerine girip incelediğiniz zamanda görüceksiniz bende çok araştırma yaptım sizin gibi Türkiye'nin her bir bir yerinden doktorları aradım diş olayı gerçekten çok önemli ve kesinlikle dikkate alınacak bir konu yaptırılan dişler ağzınızda belli olursa büyük bir hayal kırıklığı yaratacaktır istanbul'da iki doktor önericem size biri Cem Erdoğan ki çok tanınmış bir doktor zaten bir çok ünlününde diş doktoru ikincide Galip GÜREL evet biraz pahalı gerçekten ama hayatınız boyunca mutlu gülümsemelere sahip olacağınızı unutmayın

ay deliricem 450 tl mi
onun fiyatı 75 tl insallah paranızı bu ınsan azmanlarına kaptırmadınız

onun fiyatı75 tl derken hangilerini kastediyorsunuz bilmiyorum ..... ama ben şu an dişlerimden çok memnunum ben de çok araştırdım bu işe girişmeden önce aşağı yukarı fiyatlar bu şekilde hatta 450 en uygun fiyat verenlerindendi....benim için doğal durması çok önemliydi herşeyden önce....hiç kimse anlamıyor laminate olduğunu....ve herşeyi rahatlıkla yiyip içiyorum...tabi ki benim için de azımsanmayacak bir para bu ödemelerde epey bir zorladı bizi....porselen laminatelerin fiyatları böyle oluyor genelde....

Son düzenleme:
kompozit laminatelerden bahsediyorsanız evet onların fiyatı aşağı yukarı dediğiniz gibi....daha önceden onlardan yaptırmıştım dişi üstten törpüleyip asit dökerek dolgu maddesini yayıyorlardı ama onlar çok kısa soluklu oluyor bir müddet sonra renkleri de değişiyor yiyip içtiklerinize bağlı olarak....

Günaydın bayanlar,
bende bu yöntem için doktorumla görüştüm. benim tüm dişlerim için 12bin lira fiyat çıkarttı. ama cokcok güzel olacagına eminim. doktorun onemlı oldugu kadar doktorun calıstıgı labaratuvarında önemi buyuk. doktorunuza guvenmenız cokcok önemli.

bence emin ellerdeyseniz yaptırın derim, ben arastırdım internetten, dr un yaptıgı oncekı hastaların resımelerını gordum, insanı acayıp degıstırıyor. benden soylemesi.

:)

X