Laminate Veneer yaptıranlar... Yardım!

Günaydın bayanlar,
bende bu yöntem için doktorumla görüştüm. benim tüm dişlerim için 12bin lira fiyat çıkarttı. ama cokcok güzel olacagına eminim. doktorun onemlı oldugu kadar doktorun calıstıgı labaratuvarında önemi buyuk. doktorunuza guvenmenız cokcok önemli.

bence emin ellerdeyseniz yaptırın derim, ben arastırdım internetten, dr un yaptıgı oncekı hastaların resımelerını gordum, insanı acayıp degıstırıyor. benden soylemesi.

:)

12bin lira benim için bir servet hayatta yaptıramam artı birde benim dişetlerim gözüküyor bu operasyonla heralde 20bini bulur offfbenim gibi garibanların yaşamaya hakkı yok mu?:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
siz nerde yaptırıyor sunuz?(gidebilceğimde değil sadece merak)

f.arana@ henüz bende yaptırmadım. acıbadem de egemen birinkulu na yaptırmayı dusunuyorum ama sadece dusunuyorum:) benımkı sanırım 550 ye gelıyor dıs bası,
450 dıyenlerın fıyatları daha ii gibi.
bilemedim bende :KK43:

kompozit laminatelerden bahsediyorsanız evet onların fiyatı aşağı yukarı dediğiniz gibi....daha önceden onlardan yaptırmıştım dişi üstten törpüleyip asit dökerek dolgu maddesini yayıyorlardı ama onlar çok kısa soluklu oluyor bir müddet sonra renkleri de değişiyor yiyip içtiklerinize bağlı olarak....

şükom merhaba
evet canım kompozit fakat sanırım malzemelerı cesıt cesıt mı oluyor
markadan markaya mı degısıyor anlamadım
benım dısımde var ve ne rengı degıstı 6 yıl oldu
ne de fark edılıyor
hatta dıgerlerıne yaptırmak ıcın dra gıttım, adam ek oldugunu anlayamadı
hanı nerde dıyordu o bıcım yapmıs eskı yapan dr :lepi:
sımdı dıgerlerıne de ekletıcem insallah

jayjaycım o zaman dişlerini yapan doktoru tebrik etmek lazım canım:))
gerçi benim dişlerimin rengi de beyaz değildi ...doktor da diğer diş rengime uydurarak yapmıştı....sonra iyice renkleri koyulaştı....doğru düzgün gülmek bile istemiyordum....
en sonunda epey bir bütçemizi zorlayarak laminate yaptırdım....şimdi çok memnunum.....

Bir arkdaşımız yazmış ama laminate zaten tamamen estetik amaçlı bir uygulamadır yani arka dişlere yapılmaz..
Tırnak olarak düşünün normal kaplamalarda diş havuç şeklinde küçültülerek üzerine porselan yapılır bunda ise dişleriniz yüzeyden bir miktar aşındırılır ve üzerine aynı tırnak gibi yapıstırılır, ben görüntü olarak çok rahatsız etmeyen arkadaşlara tavsiye etmiyorum çünkü sonuç olarak dişleriniz normal kaplamalardaki gibi olmasada aşındırılıyor.

benim maalesef görüntü olarak rahatsız ediciydi aynı zamanda diş minesinin aşınmasından dolayı sızlamalarda vardı ...benim bazı dişlerim küçültüldü bazıları da sadece üstten aşındırılarak laminate yapıldı....alttaki dişlerim laminate...üsttekilerin bazıları porselen kaplama,bazıları laminate....dişlerin durumuna göre hareket edildi.....
hemen hemen herşeyi yiyebiliyorum sadece çekirdek vb şeyleri yemiyorum bir de çok sert sandwiçleri yemiyorum doktorum herşeyi yiyebileceğimi söyledi ama ben yine de dikkat ediyorum...ne olur ne olmaz onca emek verildi:))))

a.s.september06a.s. özel mesaj yazmak için 50 veya daha fazla mesaj yazmak grrektiği için yazamadım inşallah burdan yazdıklarımı okursun ben üst ön 6 dişimi 1000tl ye yaptıdım çok ucuz oldu benimki dişçimin ağzından bi kere çıkmış oldu alt dişlerimi daha sonra yaptırmayı düşünüyorum ona 2000 den az fiyat vermicektir eminim...özel bir diş kliniğinde yaptırdım uzun bi zamandır da kapalı orası ama sen araştır tanesi 450 tl falan diyolar 250-300 e bulabilirsin belki kullanım açısından çok çok memnunum benim dişlerim antibiyotikden dolayı sarı ve dayanıksızdı görünüş olarak herkes çok begeniyo bende, doğal duruyo hiç pişman değilşim inşallah sende olmazsın ben rahatsızsan ki sararmış dişlerden rahatsız olmamak gibi bi şey düşünemiyorum kendimden biliyorum kesinlikle yaptır derim. grçekten gülüşün konuşman herşey çok fakediyo yaptırmadan geçirdiğin zamana yanarsın...küçültme konusuna gelince internetten araştırdıysan neredeyse hiç aşındırma olmuyo laflarına bakma abartıyolar zaten bu konuda bazı görsellere bakarsan o eğriliklerin düzeltilmesi için sadece ön yüzey aşındırılması yetmez anlarsın...altatn da yani boy olarakta küçülüyo ama porselen dişlr gibi sivri sivri aşındırılmıyo ve eve dişinin arkası senin dişlerin kaplanmıyo arka taraf ve yapıştırılıyo dediğim gibi kullanım rahat kendi dişlerin gibi ve konuşurken resmen dudaklarının arasından pürüzsüz ışıl ışıl parlıyo valla kısacası yaptır ve zaten aynı eski dişlerininşeklinde yapılyo yani son derece doğal umarım okursun burayı ve bi faydam olursa ne mutlu bana cvp bekliyorumdelikafadulden

a.s.september06a.s. özel mesaj yazmak için 50 veya daha fazla mesaj yazmak grrektiği için yazamadım inşallah burdan yazdıklarımı okursun ben üst ön 6 dişimi 1000tl ye yaptıdım çok ucuz oldu benimki dişçimin ağzından bi kere çıkmış oldu alt dişlerimi daha sonra yaptırmayı düşünüyorum ona 2000 den az fiyat vermicektir eminim...özel bir diş kliniğinde yaptırdım uzun bi zamandır da kapalı orası ama sen araştır tanesi 450 tl falan diyolar 250-300 e bulabilirsin belki kullanım açısından çok çok memnunum benim dişlerim antibiyotikden dolayı sarı ve dayanıksızdı görünüş olarak herkes çok begeniyo bende, doğal duruyo hiç pişman değilşim inşallah sende olmazsın ben rahatsızsan ki sararmış dişlerden rahatsız olmamak gibi bi şey düşünemiyorum kendimden biliyorum kesinlikle yaptır derim. grçekten gülüşün konuşman herşey çok fakediyo yaptırmadan geçirdiğin zamana yanarsın...küçültme konusuna gelince internetten araştırdıysan neredeyse hiç aşındırma olmuyo laflarına bakma abartıyolar zaten bu konuda bazı görsellere bakarsan o eğriliklerin düzeltilmesi için sadece ön yüzey aşındırılması yetmez anlarsın...altatn da yani boy olarakta küçülüyo ama porselen dişlr gibi sivri sivri aşındırılmıyo ve eve dişinin arkası senin dişlerin kaplanmıyo arka taraf ve yapıştırılıyo dediğim gibi kullanım rahat kendi dişlerin gibi ve konuşurken resmen dudaklarının arasından pürüzsüz ışıl ışıl parlıyo valla kısacası yaptır ve zaten aynı eski dişlerininşeklinde yapılyo yani son derece doğal umarım okursun burayı ve bi faydam olursa ne mutlu bana cvp bekliyorumdelikafadulden

Canım çok teşekkür ederim yorumuna. Burdan özellikle Ankarada bu işi yaptıran arkadaşlardan fikir alıyorum.Demek senin yaptırdığın yer kapandı, ben özellikle hani daha önce yaptırmış kişilerden fikir alıyorumki, malum insan güvenemiyor. Aşınma konusunda haklısın, eğik olan dişlere mutlaka bir müdahale yapılacaktır. Fiyat olarakta çok uygunmuş cidden.Tekrar çok teşekkür ederim ....

september06 önemli değil cnm seni msn e ekledim kabul edersin...:))) soruların olursa sorabilirsin ve tekrar söylüyorum istiyosan yaptır ve inşallah istediğin gibi olur...

etılerde bır doktor vardı dergıde görmustum kendı dıslerınızı kesmeden kucultmeden uzerıne bır saat ıcınde yapıstırıyor kendı dısınız gıbı kullanıyorsunuz ben dıs beyazlatma ıcın yaptırmak ıstemıstım bunun ıcın arastırdım cok pahalı ama ıyı arastırın kendı dısınızı kucultıp kesmeden yapan bır doktora yaptırın cok arastırmalarımda okudugum yazılarda kuculttuklerı yazıyordu

Canım çok teşekkür ederim yorumuna. Burdan özellikle Ankarada bu işi yaptıran arkadaşlardan fikir alıyorum.Demek senin yaptırdığın yer kapandı, ben özellikle hani daha önce yaptırmış kişilerden fikir alıyorumki, malum insan güvenemiyor. Aşınma konusunda haklısın, eğik olan dişlere mutlaka bir müdahale yapılacaktır. Fiyat olarakta çok uygunmuş cidden.Tekrar çok teşekkür ederim ....

Rozelinda nereye yaptırdın lutfen bana da mesaj atar mısın?

ankarada gittiğiniz dişçilerin isimlerini, tavsiye edeceğiniz doktorları bana da özelden gönderebilir misiniz.?

Benim kardeşim de yaptırdı çok güzel oldu dişleri hem bembeyaz hem şekil olarak çok güzel. Denizli'de yaptırdık. Denizli'de yaptırmak isteyen olursa özel mesaj atabilir yardımcı olurum.

Fiyatları görünce çok şaşırdım benim doktorum tanesine laminat için 600 tl istedi.2 diş yaptırcak 1200 tl olacaktı ama çok fazla geldi açıkcası bana.O yüzden kompozit yaptır düzgün kullandığın taktirde 4-5 yıl kullanırsın dedi senede birde beyazlatmaya gelirsin dedi.Tanesine 75 tl istedi doğal olarak 2si 150 tl oluyor.Biraz daha araştırsam iyi olcak tanesi 150 tl diyen kişiler olmuş.

merhaba.foruma yeni katıldım.Bende bu aralar diş hekimi aramasındayım.lamine veener yapılacak ön 4 dişime dr tanesine 300 euro(750tl) fiyat verdi.sizce pahalımı?.dişlerim biraz problemli olduğu için nişantaşında bir merkeze gittim.daha ucuza bulabilirmiydim acaba?

merhaba.foruma yeni katıldım.Bende bu aralar diş hekimi aramasındayım.lamine veener yapılacak ön 4 dişime dr tanesine 300 euro(750tl) fiyat verdi.sizce pahalımı?.dişlerim biraz problemli olduğu için nişantaşında bir merkeze gittim.daha ucuza bulabilirmiydim acaba?

ben istanbul plusdente gittim ayni fiyat 300 yuro zannedersem fiyatlar o civarda

Merhaba. Benim de ön iki dişimin arası ayrık. Ben de Laminate kaplama düşünüyorum. İstanbul'da kaliteli bir yerde 900 tl olduğunu duydum açıkcası pahalı geldi. Fakat diş hekimi de çok önemli. Yaptıranlar ve memnun olanlar özelden bana iyi, kaliteli bir yer önerebilirler mi acaba? Ne kadara yaptırdıklarını da söylerlerse çok memnun olurum. İstanbul'da yaşıyorum. Şimdiden teşekkür ederim :KK16:

merhaba arkadaşlar ben de düşünüyorum laminate venner yöntemini ancak çok fazla bilgi toplayamadım ankarada yaptırıp memnun kalan varsa bana özelden yer doktor ismi ve fiyat konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim :KK17:

X