Bebek Beslenmesi pişik...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
sevgılı arkadaslar. oglum daha 21 gunluk. pişik oldu bı turlu gecmıyo. ama poposunun kenarlar. yanı basen bolgesı. bacaklarının ustu. halbukı oralarına çiş deymiyor. bezden mi oluyo anlamadım. pampers kullanıyorum 2 numara. pişik kremi de sebamed. neyi yanlış yapıyorum anlamadım. neler tavsiye edersiniz?

Geçmiş olsun. Ben oğlumun temizliğini Uni baby ıslak pamuk mendiller yapıyorum ve desitin krem kullanıyorum. Desitin'in mor renkli olanı pişik tedavi ediyor, mavi renklisi pişiği önlüyor. Şimdiye kadar pişik yüzü görmedik. Mor renkli olanını karşı komşumun oğluna verdim. Bebeğin durumu çok kötüydü günün sonunda mucize bir iyileşme oldu.

ıslak mendil kullanmamanı tavsiye ederim canım.benim kızımda pişk olduğunda dr muz ıslak pamukla sil dedi.bepanten falan kullandım işe yaramadı.öyle kırmızıydıki zavallımın poposu canıda acıyordu.sonra dr başka bir krem verdi 4-5 gün içinde düzeldi.isterseniz ilacın ismini özelden yazabilirim.

canım gecmiş olsun...kıyamam ben o paşaya.....
benim oğlum 2 ay 19 günlük bir kere pişik ettik ve chicco nun pudrası ve pişik kremini kullandım
öyle faydalı öyle etkili bir marka ki anlatamam hemen o gün aksama gecti
kakalı bezle hiç bırakmadım ve hep prima kullandım ve hala kullanıyorum....

Piyasada birsürü ıslak mendil var. Onlara benim doktorumda karşı. Benim kullandığım safsu ve pamuk'un paketlenmişi. Parfüm ve allerjen yok. ızmirde pediatristlerin hemen hemen hepsi tavisye ediyor.

ben de ıslak pamuk mendıl kullanıyorum unı baby. ama kaka ya da cıs degen yerlerınde pışık yok. bez değen yerınde var. onun ıçın kafam karısık.

ben evde olduğum süre içerisinde oğlumun poposunu hiç ıslak mendille temizlemedim
hep ılık su pamukla temizliğini yapıyorum, yaşadığım yerde zeytinyağı tabiri caizse su gibi bol olduğundan poposunu yağlıyorum
eğer fitil kullandıysam herhangi bir rahatsızlığı için, birkaç gün mutlaka bepanthene krem kullanıyorum, poposunda çatlak oluşmasın diye
çok istisnai durumlar olursa eğer doktoruna gittiğimizde ya da herhangi birisinin evine gittiğimizde ya da dışarı çıktığımızda mecburen ıslak mendil kullanıyorum
tavsiyem mutlaka ılık su ve pamukla temizliğini yapın bebişlerinizin
ben hiç pişik sorunu yaşamadım
güle güle büyütün bebeklerinizi...

geçmiş olsun cnm.çiş değen yerlerde pişik yoksa ıslak mendilinle alakalı bir pişik değil demekki.bence bezden olmuş sizinki.pampers kullanman demek,bebeğinin cildine ille de iyi gelecek demek değildirki.belki de sizin popişe başka marka bez lazımdır.bende uni ıslak mendilleri kullanıyorum.fakat kremli çeşitinden aldım o pişik yaptı,hemen eskiye geri döndüm.yani aynı marka ama kremlisi olmasına rağmen değişik geldi,olmadı bize.pişik kreminde chiccoyu tek geçerim.sebamedi de çok övüyorlar ama benimkine chicco iyi geldi.tavsiye ederim.maalesef doğru ürünü deneme yanılma yöntemiyle bulmak zorundayız.kolay gelsin ve tekrar geçmş olsun

sevgılı arkadaslar. oglum daha 21 gunluk. pişik oldu bı turlu gecmıyo. ama poposunun kenarlar. yanı basen bolgesı. bacaklarının ustu. halbukı oralarına çiş deymiyor. bezden mi oluyo anlamadım. pampers kullanıyorum 2 numara. pişik kremi de sebamed. neyi yanlış yapıyorum anlamadım. neler tavsiye edersiniz?

canım bende prima bez kullanıyorum iyi pişik kremleri kullanıyordum ama yinede çok kötü pişik oluyordu sonra eltimin annesi bildiğimiz eski arko tüp krem önerdi doktorumadasordum güvenle kullanabilirsin dedi inan bana kızımda ne pişik ne de birşey kaldı kullan bakkk farkı göreceksin...

piyasada bulunan pişik kremleri chicco mustelle vs pişik önleyici, pişik olduktan sonra işe yaramıyor. pişik olmasın diye her altını açmada sürmek gerekiyor. pişiği geçirmek için eczanede satılan trosyd kremi kullanın hemen geçiriyor. yada muadili bir kremi eczacınızdan isteyebilirsiniz.

Bacak arasında oluşan kızarıklıklar genelde pişikten değil bezin lastiklerinin sürtünme etkisiyle yaptığı tahriştir oişik kremleride tedavi edicidir benim kızımında bacak araları kızarırdı bezin lastiklerinden dolayı bende en sonunda bezin iç lastiklerini birkaç yerinden makasla minik çentikler atarak çareyi buldum kızarıklığı tam geçmedi ama çok azaldı bez sıkmadığı için tahrişide az oldu onuda her açışta krem sürerek idare ediyoruz geçmiş olsun

pişik geçse bile kaka yaparken az zorlansa hemen kızarık oluyor , habire bepanten sürüyorum ama nafile.
su arko krem i ben de deneyeyyim sağolasın.
ilk kontrolumuzde doktor zeytinyağını kaynat bir kaba koy her alt değişmede sür pişiği önler demişti.

trosyd kremi hametanla karıştırıp sür iyi geliyor ıslak pamuk kullan birde bezini fazla sıkma

99 diye bi marka var eczanelerde bulabiliyosun 99 pişik kremi kullandım bir gün sonra pişik falan kalmadı.

öncelikle minik bebeğine geçmiş olsun diyorum... umarım çabuk iyileşir popocuğu:) içerisinde koku ve krem olan bebek bezleri ki; (iki adet var piyasada biliyorsunuz) bebeklerde pişik oluşturabiliyor... benim oğlumdada pişik yaptıkları için ben o bezleri kullanamıyorum... kokmayanlarından kullanıyorum oğluma... eğer kasıklarına kadar pişik varsa kesin bezdendir, bence başka bir markayı kullanmayı dene... birde pişik olmadığı zamanlarda devamlı olarak pişik önleyici krem kullanıyorum (nivea baby den çok memnunum) eğer kakasını farketmezsem ve biraz fazla kalırsa poposu hemen pişik oluyor... o zamanda hametan pomad sürüyorum hemen geçiriyor pişiğini... sevgilerimle....a.s.

mrb arkadaşlar benim bebeğim dokuz aylık oldu, şimdiye kadar hiç pişik olmamıştı ama iki gün önce yürüteçte oynarken kaka yapmış buda derisini oldukça tahriş etmiş, hiç bir şey fayda etmiyor yarında geçmezse doktora götürücem...

canım en ıyı zeyitinyagı benımm bebegimde dogdugu zaman pişik oldu çok krem kullandım kullandıgım tedaviler de çok kotu yaptı ben yarım çay bar zeyitinyagını kızdırıyorum soguduktan sonra içine koydugun zeyitınygı mıktarından daha az su koyuyorum ve kapalı bır kavanozda çalkalıyorum inan çok ıyı gelıyor sıkısık sür hiç zararı yok çok ıyı gelcek

arkadaşlar gerçekten de mustelanın pişik kremi işe yarıyor. Kızım 2 ayı yeni bitirdi ıslak mendilini değiştirdiğim için pişik oldu. Desitin pişik kremini kullanıyordum oda etkiliydi ama işte ıslak mendilini değiştirince pişti kızımın popişi yavrum tam 2 saat deliksiz ağladı içim parçalandı o an acısını alamadım die birlikte ağladık hıçkıra hıçkıra bepanten, zeytinyağı, travazol krem, chicco krem, troysy krem, pudra hatta bi arkadaş 3 tane krem ismi vermişti burda eczaneye hazırlatılan onu da denedim hiç biri işe yaramadı benim kızıma sadece mustela krem iyi geldi 1 gün içinde geçiriyo pişiği ve artık ıslak mendil kullanmıyorum pamukla temizliyorum altını bana daha önce de söylemişlerdi ıslak pamukla temizle die ama ben o kadar kaliteli ıslak mendiller varken pamuğa ne gerek var die düşündüm ve primanın yenidoğanlar için olan ıslak mendili pişirdi malesef.

arkadaşlar gerçekten de mustelanın pişik kremi işe yarıyor. Kızım 2 ayı yeni bitirdi ıslak mendilini değiştirdiğim için pişik oldu. Desitin pişik kremini kullanıyordum oda etkiliydi ama işte ıslak mendilini değiştirince pişti kızımın popişi yavrum tam 2 saat deliksiz ağladı içim parçalandı o an acısını alamadım die birlikte ağladık hıçkıra hıçkıra bepanten, zeytinyağı, travazol krem, chicco krem, troysy krem, pudra hatta bi arkadaş 3 tane krem ismi vermişti burda eczaneye hazırlatılan onu da denedim hiç biri işe yaramadı benim kızıma sadece mustela krem iyi geldi 1 gün içinde geçiriyo pişiği ve artık ıslak mendil kullanmıyorum pamukla temizliyorum altını bana daha önce de söylemişlerdi ıslak pamukla temizle die ama ben o kadar kaliteli ıslak mendiller varken pamuğa ne gerek var die düşündüm ve primanın yenidoğanlar için olan ıslak mendili pişirdi malesef.

Bebeklerde pişik çok rastlanılan bir sorundur. Evde doğal pişik kremi ile canınız kanınız herşeyiniz sevgili evlatlarınız kimyasala maruz kalmadan bu sorundan kurtulacaktır. Pişik, popo, kasık
ve cinsel organ çevresinin tahrişi anlamına gelir. Evde doğal pişik kremi müthiş bir çözümdür. Anneleri çok üzen bu sorun, evde doğal pişik kremi ile ortadan kalkacaktır. Doğal pişik kremi tarifi için tıklayınız

X