Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Bursa'da 1 yaşında çocuklar için kreş var mı?

S

sude2008

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sude2008
Benim 1 yaşında kızım var annem rahatsız bakamıyor kızıma Bursa'da Bildiğiniz kreş varmı bilen varsa bilgi istiyorum.Teşekkürler.

• Konu Sahibi sude2008
Benim 1 yaşında kızım var annem rahatsız bakamıyor kızıma Bursa'da Bildiğiniz kreş varmı bilen varsa bilgi istiyorum.Teşekkürler.

kuzenimin öğretmenlik yaptığı kreş var bilgeözer anaokulu diye beşevler kültür mah.kendiside o yaş grubuna bakıyo görüş derim cnm

• Konu Sahibi sude2008
uludağ üniversitesinin kreşi var,oraya da kabul ediyorlar ama sanırım sadece üniversite personelinin çocuklarını alıyorlar...
ama özel kreş ve gündüz bakımevi adı altında çalışan yerler de 1 yaş çocuğunu kabul ediyor...bi araştırmak gerek

• Konu Sahibi sude2008
cnm kreşlerde minumum 3 yaşında olması gerek diye biliyorum..1 yaşında özel baktırabilecegin kreş sanmıyorum olmaz...iyi bir bakıcı bulsan daha iyi ama işteee onuda bulmak zor..

• Konu Sahibi sude2008
selamlar umarım sorununuza çözüm bulursun. zor bir durum.ben bursa da anaokulu öğretmenliği yaptım.mezun olduğum yıllarda özel bir okulun gündüz bakım evinde yani 0-6 yaş arası çocuk kabul eden kreşlerde yaptım.eğer gündüz bakım evi diye araştırısan bulabilirsin canım.ancak 1 yaş bir kişiye bağlanıp sadece bir kişiye güven duyacağı bir dönemdir.bu duygusunu asıl paylasacagı kişi annedir.yok eğer anne olmayacaksa yanında kreş ortamı yerine evinizde bir bakıcıdan yardım almanızı tavsiye ederim.çalıştığım yıllardaki gözlemlerime göre 1 yaş kreş için erken bir dönem psıkolojık olarak sorunlar doğabiliyor.şöyle düşünülmeli diyelim ki aynı anda 10 çocuğa iki kişimi daha sağlıklı bakabilir yoksa birebir mi bunun kararını siz verin.bu dönemde okul ortamı çocugunuza eğitimden önce bakım amaclı olacaktır.bu bakımı bire bir bir kişinin yapmasıda ,güven ,sevgi bağı açısından bir kişinin yapması çocuğun gelişimi için daha mantıklı.birde şu zorluğu var kış kıyamet sabah uyandırılıp servise bindirilen,sıcak yatağından kopan,kalabalık ortama karışan çocuk henüz hayatının birinci yaşında hayatın bu yükünü haketmişmidir sizce?tüm bunları yazarken hiç bir kurum kuruluş bakım evine kasti eleştirim olmadığını bu görüşlerimin tamamen kişisel görüşlerim olduğunu kreş tercih etmiş annelere sonuz saygım olduğunu belirtmek isterim ben subjektif ve objektif izlemlerimi anlattım.tercih senin arkadaşım.haberlerini bekliyorum.

• Konu Sahibi sude2008
Konu açtığım gün yakın çevrede kreş varmı diye araştırdım evimin yakınlarında bir yer varmış.Ücretide beni aşıyo. Sizin de değiniz gibi çok 1 yaş hasas ve erken bi dönem kıyamadım yavruma.Annemede söyledim kzıdı ben yavrumu kimseye emanet edemem dedi.Hatta sen bna güvenemiyosun galiba diyede sitem ettim :))).En iyisi kızım kendini bilene kadar en doğrusu annemin bakması.Hem belki o zamana kadar eşimde bi işe girmiş olur

ılginiz için hepinize çok teşekkür ediyorum Sağlıcakla kalın.....

• Konu Sahibi sude2008
Konu açtığım gün yakın çevrede kreş varmı diye araştırdım evimin yakınlarında bir yer varmış.Ücretide beni aşıyo. Sizin de değiniz gibi çok 1 yaş hasas ve erken bi dönem kıyamadım yavruma.Annemede söyledim kzıdı ben yavrumu kimseye emanet edemem dedi.Hatta sen bna güvenemiyosun galiba diyede sitem ettim :))).En iyisi kızım kendini bilene kadar en doğrusu annemin bakması.Hem belki o zamana kadar eşimde bi işe girmiş olur

İlginiz için hepinize çok teşekkür ediyorum Sağlıcakla kalın.....
en doğrusunu yapıyorsunn...

• Konu Sahibi sude2008
Merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım sayılır.Henüz doğum yapmadım ama şimdiden çocuğa nasıl bakılacak stresi sardı :KK43:
Bursa'da ailem yok,güvendiğim bakabilecek bir tanıdığım yok ve ben bebeğim 6 aylıkken onu bırakıp işe dönmek zorundayım :KK43:
Tanıyıp güvendiğiniz bakıcı ya da fikriniz var mı bana yol göstermek için.ÇEkirge tarafında oturuyorum.
Yardım edebilirseniz çook sevinirim kızlar,şimdiden teşekkürler...

X