Mutfak Püf Noktaları Kahve makinasndan gelen tortular

Jblal

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2008
86
2
kahve makinamdan tortular geliyor.çay parçaları gibi.ne oldugunu bile var mı?

bendede kahve makinası var.. hiç öyle birşey ile karşılaşmadım..

ne olduğunu açıkcası bende merak ettim şimdi

kahve makinesini su ile çalıştırınca gözküyor tortular. yani kahve vrken belli olmuyor.
daha önce başka marka bi makina daha kulanıyordum,onda da böyle tortular ortaya çıkmıştı

benimkindede oluyor arada bir.resistans iyi kurumayınca paslanıp paslarını döküyor olabilir ben bundan şüpheleniyorum.çünkü resistansları demir.

evet ,ben de su ısıtıcı niyetine kullandığımda,yani sırf su ile çalıştırdığımda farkına vardım.önce kahve parçacıkları olmasından şüphelendim ama yaprak parçacıkları gibi gözüküyodu.bu makinemi starbucckstan aldım,krups markası.epey de para verdim.önceki makinam philips ti ama onda da bu problem olmuştu.defalarca suyu tazeleyip çalıştırdım ,parçacıklar bitsin diye ama her seferinde geliyo gene de.

benim de krups marka mixerim var. çırpıcılardan birini kaybettim.acaba bildiğiniz bir adres veya yedek servisci var mı?bu konuda onlara danışsam.yeniden çırpıcı ısmarlamak istiyorum...

Bece de kireçtir. Çünkü çaydanlıkta da çay yaptığınızda kircini temizlemezseniz kireçler çıkıyor çayı içerken. Makinelerin içine limontuzu koyup kireçten kurtarabilirsiniz

içine 1 -2 yemek kaşığı limon tozu veya sirke koyup kaynat tertemiz olur ben arada çay makinama mutlaka yaparım...

aklıma benim şu şofbenler de geliyor.kazanlı elektrikli şofben kullanıyoruz.yeni taşındığım yerin suyu da çok kireçli.kettle daki kireci limontuzu ile çözdüm.şofbenlerde de aynı sorun oluyor.onu bu hafta söküp limontuzu ile kirecini çözmeyi düşünüyorum.
sizlerdeki şofben sorunu nasıl oluyor?kireçleniyor mu?

X