Kahvaltlk Ezme

biitoosum

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2009
8.183
0
61
sabahlari ekmek üzerinde nefis

malzemelerin hepsini bir kaba koyun,karistirin

2yemek kasigi domatez salcasi
1 yemek kasigi biber salcasi
yarim su bardagi zeytinyagi
yarim su bardagi bayat ekmek ici
5 dis sarimsak
3 tatli kasigi pul biber
1 tatli kasigi kimyon
yarim su bardagi ceviz

daha sonra hepsini bir rondaya alin biraz karistirin son olarakta cevizi ekleyin ve tekrar karistirin hazirdir,afiyet olsun bayanlar.

cnmm bende böyle bşy arıyordum,marketlerde satılan çemen çok sarımsaklı oluyor..senin karışımında sarımsak fazla kokmuyo demi..kahvaltıdan sonra sarımsak kokmayalımda:KK70:

cok sevindim yararli olduysam canim tabiki biraz kokuyor fakat sen istersen bir veya iki dis koyabilirsin yada sarmisak tozu kullanabilirsin ayni tadi verirmi bilemiyecegim yada hafta sonu yapacaksin afiyet olsun

güzel paylaşım canım ben değişik kahvaltılıkları çok severim:lepi:

fatma halecim ben sabah kahvaltisinda cok cesit deniyorum ,lezzetli oluyor kaydirigubbakcemile5

Bende fındık ile yapıyorum cnaım bunu birazda beyaz peynir koyuyorum
Aklında olsun canım

Aynısını abım ızınde bıze yaptı Çok gÜzel ve farklı bı ezme acılı sevenlere ıyı oluyor bu tarıf emeklerıne saĞlıkkkk ÖptÜmmmm

bu tarif çok ğüzel oluyor bi ara BıM de satılan kahvaltılıklar vardı aynı o tat...

Aynısını abİm İzİnde bİze yaptı Çok gÜzel ve farklı bİ ezme acılı sevenlere İyİ oluyor bu tarİf emeklerİne saĞlıkkkk ÖptÜmmmm
sagol bitanem evet acili kahvaltida nefis afiyetler olsun esmerim opuyorumnanaktan
bu tarif çok ğüzel oluyor bi ara BİM de satılan kahvaltılıklar vardı aynı o tat...

evet gercekten cok güzel oluyor canim paylasimin icin tesekkürleropuyorumnanaktan

paylaşım için teşekkürler.
ceviz olsaydı hemen kahvaltıya hazırlayacaktım.
neyse en kısa zmanda ceviz alıp denerim.

benim öok sık yaptığım bir ezmedir..
şiddetle tavsiye ediyorum...

Çok güzel oluyor bu acılı ezme gerçi biz acı yemiyoruz ama az katıyorum acısını ellerine sağlık bitosum kaydirigubbakcemile5

emeklerine sağlıkkk bitoom çok leziz oluyorrr bunu abim almanyadaaa geldiğinde yapmıştııı
bende severek yapıyorummmm çevizli ezmeee :)

Çok güzel oluyor bu acılı ezme gerçi biz acı yemiyoruz ama az katıyorum acısını ellerine sağlık bitosum kaydirigubbakcemile5

emeklerine sağlıkkk bitoom çok leziz oluyorrr bunu abim almanyadaaa geldiğinde yapmıştııı
bende severek yapıyorummmm çevizli ezmeee :)

afiyetler olsun bitanelerim gercekten güzel oluyor opuyorumnanaktan:1hug:

ellerinize sağlık çok lezzetli bir kahvaltılık tadını biliyorum ama kendim hiç yapmadım bu kahvaltılık uzun süre dayanıyormu acaba

X