Börekler Patatesli, sarma yufka brei (resimli...)

Ellerine sağlık arkadaşım..Hakikaten çok güzel bir tarif dün akşam yaptım ve çook güzel oldu..Herkese tavsiye ederim..Çiğden koymama rağmen patatesler çok güzel pişti..

Fakat yufkaları ıslattığım harçdan baya arttı.. dökmek zorunda kaldım..

Teşekkürler tarif için a.s.

Ellerine sağlık arkadaşım..Hakikaten çok güzel bir tarif dün akşam yaptım ve çook güzel oldu..Herkese tavsiye ederim..Çiğden koymama rağmen patatesler çok güzel pişti..

Fakat yufkaları ıslattığım harçdan baya arttı.. dökmek zorunda kaldım..

Teşekkürler tarif için a.s.

beğenmene çok sevindim tatlım...a.s.
neden arttı acaba harcın ... yufkan mı az dı .:uhm:.. bende artmıyor hiç ..:uhm:

beğenmene çok sevindim tatlım...a.s.
neden arttı acaba harcın ... yufkan mı az dı .:uhm:.. bende artmıyor hiç ..:uhm:

Evde 5 tane yufka vardı onlardan yaptım..Ama yani şöyle 5 yufka daha olsa onlara bile yeterdi ..yerimseniben

Ben yufklaraın üzerine fırçayla heryer ıslanacak şekilde hani yumurta sarısı sürdüğümüz şekilde sürdüm acaba daha bolcamı koymalıydım..Bu geldi aklıma :nazar:

Evde 5 tane yufka vardı onlardan yaptım..Ama yani şöyle 5 yufka daha olsa onlara bile yeterdi ..yerimseniben

Ben yufklaraın üzerine fırçayla heryer ıslanacak şekilde hani yumurta sarısı sürdüğümüz şekilde sürdüm acaba daha bolcamı koymalıydım..Bu geldi aklıma :nazar:

EWET TATLIM BOL BOL KOYUYORSUN... NE KADAR BOL OLURSA O KADAR KABARIYOR....
birde kabarınca yapışmasın diye.. seyrek diz tepsiye yapışık dizme...ben bir kez sık dizdim yapıştılar kabarınca....kaydirigubbakcemile3

EWET TATLIM BOL BOL KOYUYORSUN... NE KADAR BOL OLURSA O KADAR KABARIYOR....
birde kabarınca yapışmasın diye.. seyrek diz tepsiye yapışık dizme...ben bir kez sık dizdim yapıştılar kabarınca....kaydirigubbakcemile3

Hımm sorun çözüldü o halde :lepi:

Benimkiler çok fazla kabarmadı demekki az koyduğum için ama yinede lezzetliydi hihoyyyt

Kabarmadıkları içinde yapışmadılar yerimseniben

Bir dahaki sefere dediğin gibi bolca koyarım..Ekleyebilirsem resimde eklerim..

Tekrar teşekkürler bu güzel tarif için..

:1hug:

esim patatese bayilir hürremcim mutlaka deneyecem bende ellerine saglikharika görünüyor

Hımm sorun çözüldü o halde :lepi:

Benimkiler çok fazla kabarmadı demekki az koyduğum için ama yinede lezzetliydi hihoyyyt

Kabarmadıkları içinde yapışmadılar yerimseniben

Bir dahaki sefere dediğin gibi bolca koyarım..Ekleyebilirsem resimde eklerim..

Tekrar teşekkürler bu güzel tarif için..

:1hug:

bazen olur böle tatlışım.. bidahaki sefere dahada güzel olacak eminim...yerimseniben
resim de eklersen süper olur bizde görürüz...
emeğine sağlık.. tatlım...

brek.jpg

brek1.jpg

bu arada tepsiye sıkışık dizmeyin benimkiler gibi birbirine yapışmasın.. ben sıkışık dizmiştim yapıştılar....seyrek dizin ki kabardıklarında yapışma olmasın ve servis daha şık dursun....

çok güzel görünüyor.ellerine sağlık canım cokacimcoook

Ellerine sağlık canım çok pratikmiş valla. çiğ patatesten börek hiç denememiştim bu iç karışımına yağ falan yok mu:uhm:

:nazar:masallah canim tariflerinin hepside birbirinden güzeller:nazar:
buda nefis görünüyocokacimcoook
ciy patatesten hic yapmadim denemek isterim hemde dedigin gibi zaman kaybi olmazzemuszemus
tarif icin tesekkürler canimopuyorumnanaktan
ellerine emegine saglikopuyorumnanaktan

:nazar:masallah canim tariflerinin hepside birbirinden güzeller:nazar:
buda nefis görünüyocokacimcoook
ciy patatesten hic yapmadim denemek isterim hemde dedigin gibi zaman kaybi olmazzemuszemus
tarif icin tesekkürler canimopuyorumnanaktan
ellerine emegine saglikopuyorumnanaktan

çok teşekkürler tatlım....
çiğ patatesten çok pratik oluyor.. mutlaka bu tarifide dene... ama tepsiye benim gibi sık dizme.. yapışıyor ...kaydirigubbakcemile3

X