Bebek Beslenmesi Kızım emmiyor, ne yapacağım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
arkadaslar benim bebegimde 7bucuk aylik olcak bikacgun sonra ve benim kuzuda birakti gibi bisey emmeyi gunduz hic almiyo ciglik kiyamet gecede uyku sersemi veriyorum bikere emiyo bazen 2kere ve 1aydir boyle 5aylikken ek gidaya basladik
kizlar soyle bisey diyeyim nazar kesinlikle oluyo bizim basimizada geldi ve cok cektik size nacizane tavsiyem eger nazar degdigini dusundugunuz kisiler varsa bebeklerinizi onlardan uzak tutmaya calisin cok zor oluyo malesef bide en sinir oldugum konu a senin bebegin emiyomu benimki hic emmedi ondan sonra bizimkide birakiyo bi masaallah deyin yok sadece kiyaslama yapiyolar

arkadaslar benim bebegimde 7bucuk aylik olcak bikacgun sonra ve benim kuzuda birakti gibi bisey emmeyi gunduz hic almiyo ciglik kiyamet gecede uyku sersemi veriyorum bikere emiyo bazen 2kere ve 1aydir boyle 5aylikken ek gidaya basladik
kizlar soyle bisey diyeyim nazar kesinlikle oluyo bizim basimizada geldi ve cok cektik size nacizane tavsiyem eger nazar degdigini dusundugunuz kisiler varsa bebeklerinizi onlardan uzak tutmaya calisin cok zor oluyo malesef bide en sinir oldugum konu a senin bebegin emiyomu benimki hic emmedi ondan sonra bizimkide birakiyo bi masaallah deyin yok sadece kiyaslama yapiyolar

benm bebeğimde öyle bıraktı. kuzenm geldi seninki emiyo çok iyi benm oğlum hiç emmemişti dedi ertesi güne bebeğim emmemeye çalıştı. eve hiç davet etmiyorum kuzenimi o günden sonra ama o bacadan damlıyo bize. korkarım ki bi akşam eşim evden kesin kovacak eminim. Sinirim çok bozuk:KK43:

benmde gitmediğim doktor danışmadığım insan kalmadı neredyse , ben max 3 saat min 2 saatte bir emziriyorum. en kötü ihtimal ayakta emziriyorum ama cinnet geçirecek gibi oluyorum bazen. rahlil falan da yaptırdım öyle ciddi bir sorunumumuz da yok çok şükür. belki sana saçma gelecek ama 40 basması die bişey varmış yani bebeğin nazarlanması. valla nazar duası okuyorum sabah akşam. bide biri gelecek bana. onada okutturacağım. Haa bide evime misafir gelirse benm kız o akşam kesinlkle emmiyo. ve ertesi günde aynı şekilde evam ediyo. inanırmısın bilmiyorum ama nazar taşı bile çatlatır yani.en az 2 saat yada 3 saat bekle hiç gösterme memeyi. bakalım o zaman alacak mı? benmle irtibatı kesmezsen sevnrm. belki birlkte çözüm buluruz. benm bebekte mama yemiyo hiç

en az 3 saatte bir besliyorum zaten.geçen gün inatla yemedi tabi açlıktan da uyuyamadı.o yüzden de besleyemedim.7-8 saat aç kaldı ama yinede pes etmedi.bu gün doktora gittik 15 günde 200 gr almış.moralim çok bozuldu.yinede yemiyor.yese belki kilo alacak ama yemiyor işte.daha öncede yazdığım gibi uykusunda besliyorum.doktorumda şaşırıyor.kaşık mamalarına başla azar azar dedi birde onları denicem.

en az 3 saatte bir besliyorum zaten.geçen gün inatla yemedi tabi açlıktan da uyuyamadı.o yüzden de besleyemedim.7-8 saat aç kaldı ama yinede pes etmedi.bu gün doktora gittik 15 günde 200 gr almış.moralim çok bozuldu.yinede yemiyor.yese belki kilo alacak ama yemiyor işte.daha öncede yazdığım gibi uykusunda besliyorum.doktorumda şaşırıyor.kaşık mamalarına başla azar azar dedi birde onları denicem.

kıım olduktan sonra anladım su bebeklerın ne tuhaf canlılar olduklarını..2 saatte bır emzırdım hep..2 saatı 5 dk gecsın ortalıgı bırbırıne katıyordu kurulu saat gıbı aclıgından.. ama canı ıstemedıgınde yıne acıkmıs olsa dahı hıc bır kuvvet onu beslemeye fayda etmıyor..ac kalıyor aglıyor ama emmıyor..3. ayında etrafa bakmayı ogrendıgınden bu yana benım kızımda emmek ıstemıyor..emdıgınde de en fazla 2 3 dk 2 cekıyor bırakıyor 2 cekıyo bırakıyo oda.yanı aclıgını bastırıyor ama tam doymuyor...ben de uykusunda beslıyorum gece cok guzel emıyor ama gunduz sıkıntılıyız cok zaman...uyurken bıberona bebe bıskuvısınden ve kasık mamasından hazırlıyorum bıraz sulu olarak ıcırıyorum ana kucagını sallıyarak..daha 4,5 aylık olan kızıma dokmedıgım dıl kalmıyo 2 kasık meyve puresı yedırcem dıye..amannn tek ıı olsun hastalanmasın da..ne yapalım..

kıım olduktan sonra anladım su bebeklerın ne tuhaf canlılar olduklarını..2 saatte bır emzırdım hep..2 saatı 5 dk gecsın ortalıgı bırbırıne katıyordu kurulu saat gıbı aclıgından.. ama canı ıstemedıgınde yıne acıkmıs olsa dahı hıc bır kuvvet onu beslemeye fayda etmıyor..ac kalıyor aglıyor ama emmıyor..3. ayında etrafa bakmayı ogrendıgınden bu yana benım kızımda emmek ıstemıyor..emdıgınde de en fazla 2 3 dk 2 cekıyor bırakıyor 2 cekıyo bırakıyo oda.yanı aclıgını bastırıyor ama tam doymuyor...ben de uykusunda beslıyorum gece cok guzel emıyor ama gunduz sıkıntılıyız cok zaman...uyurken bıberona bebe bıskuvısınden ve kasık mamasından hazırlıyorum bıraz sulu olarak ıcırıyorum ana kucagını sallıyarak..daha 4,5 aylık olan kızıma dokmedıgım dıl kalmıyo 2 kasık meyve puresı yedırcem dıye..amannn tek ıı olsun hastalanmasın da..ne yapalım..

İnşallah tez zamanda normale döner emmesi, iştahı azalmıştır belki geçici olarak. çok tatlı maşallah demek için yazıyorum açıkcası şuan, ne güzel gülmüş kızçen:)) allah nazarlardan saklasın hepimizin evlatlarını

Benm kız geçen hafta emdi bu hafta emmek istemiyor hiç , misafire alerjisi var. M,safir geldiği gün emme düzeni bozuluyo. Mama almadsığı için ben bu hafta yoğurt vermeeye başladım. Kendim mayaladım. İçine bebe büsküvisi koyuyorum. Bu arada 5 aylık oldu benm kzıım. Çok mu erkn büskivi için bilmiyorum ama aç kalmasından iyidir. Ihlamur kaynatacağım bebe büskivisi içine atarım yada kendi sütümle vereceğim bebe büskivisini kaşıkla. Kafam çok karışık. Bakalım bizde yarın tartı için sağlık merkezine gideceğiz. dua edin kızlar ya sinir falan kalmadı bende :KK43:

X