Bebek Beslenmesi Kızım emmiyor, ne yapacağım?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

TRAKYALI

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2008
1.085
19
.BENİM KIZIM BIRAKMAZ EMER DİYODUM BU EMZİREMEYEN ANNELERİN YAZDIKLARINI MASAL GİBİ OKUYORDUM ŞİMDİ AYNISI BANA OLDU 3. AYLIK OLAN KIZIM GECELERİ ÇOK GÜZEL UYANIP EMİYO GÜNDÜZ KESİNLİKLE EMMEK İSTEMİYO ÇILDIRMAK ÜZEREYİM EMME POZÜSYONUNA YATIRDIĞIM ANDAN İTİBAREN DELİ GİBİ AĞLAMAYA BAŞLIYO ZORLA AĞZINA SOKUP ÇOK ZAYIF HAREKETLERLE EN FAZLA 3 BİLEMEDİN 5 DAKKA EMMİYO VE ŞU AN AÇ AÇ UYUYO MAMA VERMEK AKLIMA GELİYO O DA BENİM İÇİN EN SON ÇARE ÇILDIRICAM LÜTFEN BİŞİYLER YAZIN:Saruboceq:

canım benim oğlum 4 aylık 15 gündür bende de aynı problem oldu. önce sütümü çektim biberonla verdim biberondan emerken hemen göğsümü verdim. kandırdım. birkaç kez de azıcık reçel sürdüm ve o şekilde aldı. sanırım genel bişey sıkma canını ve emzirmeye çabala. artık etrafla da ilgilenmeye başlıyorlar emmek için yatmak istemiyorlar sanırım. umarım bir an önce düzene girer senin bebişin emmesi.

arkadaşım ben bu siteyi uzun zamandan beri takip ediyorum ama bu başlığı görünce üye olmak istedim.ben de seninle aynı sorunu yaşadım.seni en iyi ben anlarım.benimde kızım 3 aylık.kırkı çıktıktan sonra yaklaşık bir ay boyunca emmedi.denemediğm şey kalmadı. anakucağına yatırıp üzerine eğilerek emzirmeye çalıştım.aç bırak emer dediler tam 14 saat aç kaldı yinede emmedi.ben de senin gibi mama vermek istemiyorum diye üzülüyordum.bi süre sonra çaresiz kaldım mama verdim ama kızım mama da yemedi.iyice psikolojim bozulmuştu. bebeğim aç bir şekilde saatlerce uyuyordu. gitmediğimiz doktor kalmadı. hepside bana bu çocuk aç dğilki aç olsa ağlar gayet mutlu hiç bi sorunu da yok zorla emzir dediler. bu cümleleri duyunca o kadar sinir oluyordum ki...gel sen emzir diyesim geliyordu. hatta birinin hemşiresi beni emzirme odasına götürdü.birlikte emzirmeyi denedik kadın ben böyle bir bebek görmedim dedi.sinirden günlerce ağladım. artık mideme ağrılar giriyordu. bir gün kilo olmış mı diye sağlık ocağına götürdüm 15 gün boyunca sadece 30 gr almıştı. hemşireler emzirme eğitimi vermeye çalıştılar şaşırdı kaldılar. benim bebeğimde daha kucağıma alır almaz kaskatı oluyor ve kendini arkaya itiyordu.biberon denedim almadı kaşıkla verdim olmadı sonunda damlalıkla ağzına sıkmaya başladım ama nereye kadar. pek inanmzdım ama bizim burada kırk basması diye birşey varmış. yani bebeğe nazar değermiş. bunu kesen bi teyze varmış ona gittik.çok şükür RABBİM şifasını onun elinden verdi sanırım. hala çok süper emmiyor ama eskiye göre çok şükür daha iyi.3-4 saatte bir emiyor o da zorla ben bir de şeyi fakettim benim bebeğim d vitamini verdiğim gün emmek istemiyor sanırım. 2 günden beri vermedim bi deneyecem.sen bir çare bulursan benimle de paylaşırsan çok sevinirim.bir annenin yaşayabileceği en kötü ve zor şeylerden birisi sanırm bu olsa gerek Allah yardımcımız olsun işimiz hiç kolay değil. hep imreniyorum cokur cokur emen bebeklere ve annelerine...çok uzun oldu kusura bakma.

yıpranmış vaziyetteyim sinirlerim çok bozuk hala uğraşıyorum ama nafile

sıkma canını olmadımı olmuyor benımkı hıc emmedı neler yapmadım kı ılk basta cok uzuldum sonra alıstım bıraz bu pıskolojıye ben sutumu sagarak verdım oda kırkından sonra bıttı sımdı mamayla beslenıyo gelısımı falan gayet guzel cok sukur şoyle dusun ac kalıp zayıflasamı cok uzulursun mama yesemı daha cok uzulursun.ınsallah zafer senın olur

offffffff byaaa bu kız beni öldürücek az önce mama yapıp verdim onuda yemiyo biberon ağzındayken agulayıp duruyo oyun yapıyo bana napçam ben yaaaaaaaaa

trakyalı canım aynen benim oğlanda emmiyor 3 yada 4 satte ancak 5 dakika ya emiyor aya emmiyor sütümü sağdım kaşıkla vermedim almıyor biberonla veriyoz almıyor ev bibereondan geçilmiyor canım 3 haftada 400 gram almış dr a gittik gelişimi normal emer emer dedi yolladı acaip uyus oldum dr sağlık ocağındakiler gelişim az mama takviyesi yap dedi ama sütüm var bende sütüm varken mama vermek istemiyorum hala uğraşıyorum bir yol bulursanız banada söleyin buarada sağ göüsümü sğaa doğru yatı emmiyor sola yatırıp altına yastık koyuyorum öle vermeye çalışıyorum

mamayi o acken yani 3-4 saat bekleyip mi verdiniz yoksa önce emzirip mi? emzirdiyseniz önce belki doymustur ondan yemiyordur. benimki de ayniydi ben sütüm yetmiyor diye hep mama yapiyordum ama bazen mamayi yemiyordu üzülüyordum. dediginiz gibi agu gugu muhabbetindeydi. sonucta kilo artisina bakmak gerek. bir süre sonra anladim ki doyuyor o yüzden yemiyor. bu arada doymasi demek ille cok kilo alacak degil. bazi bebekler ki benim ki gibi az miktarla bile doyuyor ve kilo artisi az aliyor ama napalim o mutlu ve saglikli. bunu kabullenmek kolay degil . hem de hic degil ama bir süre sonra o depresyonda atiliyor. merak etmeyin ona güvenmeye calisin ve bu günlerde gececek deyin.

canım demiştim ya d vitamini vermeyecem diye. vitamini bırakalı normal emmeye başladı benim bebeğim çok şükür. gerçi doktora danışmadım ama zaten bebeğimin bıngıldağı kapanmak üzere. doktor bahar gelsin d vitaminini bırakalım demişti.ayrıca benim kızımda kesinlikle sol göğsümü emmiyor.şimdilik sağ ile idare ediyoruz.

bizde 3 aylık olduğumuzda kayınvalidelere gittik herşey harikaydı sütüm az geldiği zamanlarda bile inatla beni emerdi ama orada bir kadın ayhh maşallah tosun ne güzel emio,memeyi bırakmaz inşallah dedi bizimki meme almamaya başladı ama dediğin gibi gece sabaha kadar emio,gün icinde emmio,artık mamada veriyorum ama memeyi önce veriyorum cığlııkk basıo atıo kendini ama nafile kafasını mememe bastırıyorum kucağıma alıp salonun ortasında gezerek emziriyorum başını tuttuğum elimlede çıngırağı sallıyorum çıngırağın sesiyle emio çıngırağı baya salladıktan sora bakıyorum susuo,sende bir dene istersen...

yeterki emsinnn diyorum artıkk-tatlicadiarzu-

benim kızımda aynı durumda
sagıp verdiğimde emiyor
mamayı da yiyor ama gündüzleri emzirme olayı artık sadece 1 kez
geceleri sersemken emzirebiliyorum
sağarak 1,5 ay daha dayanıcam inşallah
o zaman 6 aylık oluyo zaten
off
ne zormuş bu emzirme işi yaaa

Arkadaşlar ya hem meme emmeyen hemde mama yemiyen bebekler iştahsızdır belki, aklıma okurken şu geldi, mavi renk bebeğin iştahını kapayabiliyormuş acaba beşikleriniz falan ya da evinizin genel dekoru mavi mi? Yazarsanız bu teorinin doğru olup olmadığını anlamış oluruz.

yokmvallaevın hıÇ bıyerı mavı deĞıl tatlım bu ararda kzım bana fazla dırenemedı artık emıyo teyzelerı..

amınnnnnnnnnn dıyorum ama bıŞeye dıkkat ettım benım bı arkadaŞ var onunda 3 aylık bıkızı var 1 hafta arayla doĞum yaptık ne zaman bana gelse benbım kız emmeyı red edıyor nazaramı gelıyoz acaba allah esırgesın yıne emmek ııstemıyo kafayı yıcemm yaa

canım moralini bozma sabırlı ol.Madem böyle birşey fark ettiğisen o arkadaşını evde kabul etme.GErçekten nazar olabilir.
Bir kez başarabildin tekrar da başırırsın.

Başkalarının yanında emzirmeyim bebeğinizi ya, ben rahat edemiyorum diyin, başka bir odaya gidin gelen 15 dk beklesin, nolur ki?

amınnnnnnnnnn dıyorum ama bıŞeye dıkkat ettım benım bı arkadaŞ var onunda 3 aylık bıkızı var 1 hafta arayla doĞum yaptık ne zaman bana gelse benbım kız emmeyı red edıyor nazaramı gelıyoz acaba allah esırgesın yıne emmek ııstemıyo kafayı yıcemm yaa

Merhaba ;
Bende de aynı durum var kızım emmiyo üstelik son 1 aydır hiç kilo almadı aynı rutün duruyo kilosu kızım 4,5 aylık , mama vermeyi denedim onuda almadı. seninki sonradan ammeye başladı mı ne yaptın nolurrrrr beni bilgilendir çıldırma aşamasındayım

bendede aynı sorun var.3 aylık kızım var emmek istemiyor zorladım olmuyor ağlıyor zırlıyor.kontrollerinde de kilo almadığını görünce doktorumuz mamaya başlayalım dedi.önce çok üzüldüm sonra bir tek benim kızımmı mamayla beslenen dedim vermeye başladım.ama mamayıda almamaya başladı.o kadar çok üzülüyorumki aç aç duruyor ama inatla yemek istemiyor.gitmediğim doktor kalmadı.vermediğim mama kalmadı.yok yok yok.uykuda besliyorum artık.geceleri emiyor gündüzleri kesinlikle emmiyor.gündüzleri uykuda ya mama veriyorum ya da emziriyorum.ama psikolojim alt üst oldu:KK43:(((

bendede aynı sorun var.3 aylık kızım var emmek istemiyor zorladım olmuyor ağlıyor zırlıyor.kontrollerinde de kilo almadığını görünce doktorumuz mamaya başlayalım dedi.önce çok üzüldüm sonra bir tek benim kızımmı mamayla beslenen dedim vermeye başladım.ama mamayıda almamaya başladı.o kadar çok üzülüyorumki aç aç duruyor ama inatla yemek istemiyor.gitmediğim doktor kalmadı.vermediğim mama kalmadı.yok yok yok.uykuda besliyorum artık.geceleri emiyor gündüzleri kesinlikle emmiyor.gündüzleri uykuda ya mama veriyorum ya da emziriyorum.ama psikolojim alt üst oldu:KK43:(((

benmde gitmediğim doktor danışmadığım insan kalmadı neredyse , ben max 3 saat min 2 saatte bir emziriyorum. en kötü ihtimal ayakta emziriyorum ama cinnet geçirecek gibi oluyorum bazen. rahlil falan da yaptırdım öyle ciddi bir sorunumumuz da yok çok şükür. belki sana saçma gelecek ama 40 basması die bişey varmış yani bebeğin nazarlanması. valla nazar duası okuyorum sabah akşam. bide biri gelecek bana. onada okutturacağım. Haa bide evime misafir gelirse benm kız o akşam kesinlkle emmiyo. ve ertesi günde aynı şekilde evam ediyo. inanırmısın bilmiyorum ama nazar taşı bile çatlatır yani.en az 2 saat yada 3 saat bekle hiç gösterme memeyi. bakalım o zaman alacak mı? benmle irtibatı kesmezsen sevnrm. belki birlkte çözüm buluruz. benm bebekte mama yemiyo hiç

X