Aşılama Aşılama ve sperm sayısı

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
M

mine80

Ziyaretçi
selam arkadaslar,biz 6 senedir cocuk istiyoruz..ancak henüz muvaffak olamadık.
esimle hastaneye gittigimde kadın dogum doktoru 10 milyon üstündekilere asılama yapabiliriz dedi. esimin sperm sayısı 7.5 milyon..bu durumda hic asılama olamazmı?

EŞİMİN TEST SONUCLARI
miktar: 3.6 1-4
renk: gri
görünüm: opalesan

likefaksiyon süresi: 30 dk 15-30dk
*konsantrasyon 7.5 milyon 40-100 ml
*hareketli %50 %60-70

ileri hızlı %20
ileri yavaş %20
yerinde hareketli %10
hareketsiz %50
lokosit 1 milyon
yuvarlak hücre 1.5 milyon

morfoloji:
normal yapılı %60
baş anomalisi %20
orta kısım anomalisi %10
kuyruk anomalisi %5
immatür %5

MİKROSKOBİK İNCELEMEDE BELİRGİN MATURASYON DEFEKTİ TESBİT EDİLDİ
perhiz: 3 gün

HORMON ANALİZİ:
E2 22.5 (10-77)
FSH 2.8 (0.7-11.1)
LH 2.3 (2-12)
PROLAKTİN 21 (1.6-18.7)
TESTOSTERON 2.11 (2.45-15)

ben olur diye tahmin ediyorum ama biraz az gibi görünüyo. yıkama işlemi yapılıyo sperme o zaman ne kadar kaliteli sperm kalır bilemiyorum. ben enaz 5 milyon yeterli diye duymuştum.
hayırlısı olsun canım hakkınızda. ha bu arada eşine keçiboynuzu pekmezi yedirebilirsin çok faydalı.sayıyı artırıyor. tabi yemek isterse. herkez yiyemiyor ne de olsa.

sagol canım. bu sayıyla yapamayız diye bisi varmı? biz parayı verdikten sonra geri cevirme olmaz dimi?

canım bizim ilk aşı da 9 mly, 2.de 7,5 du..yaptı doktorumuz,olmaz diye bişey yok.. tabii bizim tutmadı ama en azından denedik..

sagol canım. Bu sayıyla yapamayız diye bisi varmı? Biz parayı verdikten sonra geri cevirme olmaz dimi?

zannetmiyorum canım yapmaları lazım çünkü hamile kalabilmen için az da olsa yeterli görünüyo spermler.
Ama dediğim gibi eşine keçi boynuzu yedir.

merhaba ben de aşılama yaptırdım bugün 11.gün sonuç bekliyorum.eşimin sperm sayısı yüksek ancak hareketliliği düşüktü doktor düşük bir ihtimal ama deneyelim 2-3 kez dedi,yani yapılamaz demedi hiçbirzaman

kızlar 2 aşılamada tutmadı demiştim ya..bu ay kendiliğinden hamile kaldım,ama tutunamadığı için düştü..çok ilginç yaaa...eşimin değerlerinde yükselme var sanırım..tutmasa bile bizim için çok büyük bir gelişme..acayip moral oldu bana..demek ki olabiliyomuş..

kızlar 2 aşılamada tutmadı demiştim ya..bu ay kendiliğinden hamile kaldım,ama tutunamadığı için düştü..çok ilginç yaaa...eşimin değerlerinde yükselme var sanırım..tutmasa bile bizim için çok büyük bir gelişme..acayip moral oldu bana..demek ki olabiliyomuş..

evet mavirüya en azından bebişinizin olabileceğini görmüşsünüz çok güzel.inşallah bir dahakine tutunur bebişin.

.....

Son düzenleme:
ŞŞŞŞŞ

Son düzenleme:
ııııı

Son düzenleme:
arkadaşlar ben de aşılama için hareketli yani ileri hızlı hareketli sperm sayısının en az %5 olması gerektiğini duymuştum..bilgisi olan var mı?..bir de rahim filmi aşılama öncesi şart di mi :KK43:..

zerocuğum birşey sorucam.sizin yıkama işleminden sonramı hareketliliği % 20 oldu.çünkü bizim yıkama öncesi %20 di.sonra ilaçlarla % 60 a yükselttiler.:uhm:

hayır yıkama öncesi %20 idi ama yıkamadan sonra kaç oldu bilmiyorum demedi kimse sayıyı.

arkadaşlar ben de aşılama için hareketli yani ileri hızlı hareketli sperm sayısının en az %5 olması gerektiğini duymuştum..bilgisi olan var mı?..bir de rahim filmi aşılama öncesi şart di mi :KK43:..

bizim ileri hareketli %10 gibi doktor düşük ama yapalım dedi.rahim filmi şart evet ancak benim sevgili doktorum ilk aşılamamda yapmadı ben de bilmiyordum yapılması gerektiğini.yarın rahim filmi çekineceğim 2.aşılama için tahlillerim yapılıyor

sagol canım. bu sayıyla yapamayız diye bisi varmı? biz parayı verdikten sonra geri cevirme olmaz dimi?

canım aşılama için 1 milyn sperm yetiyor önemli olan hareketliliği ve morfolojisi, kim demiş olmaz diye saçmalık yani sen sıkıntıya girme inşallah olucak ben de aşılama yaptırıyorum en son semen testinde 7 mlyn du sayımız hareketlilik %49 du ilk testimizde hareketlilik %29 du o üç haftada ben eşime keçi kürü uyguladım ve gerçekten işe yaradığını gördüm şimdi neredeyse 3 ay oldu devam ediyoruz takviye olarak çinko ve evicap hap alıyor bakalım inşallah aşılamamız tutar biz elimizden geleni yapalımda, bu arada bazı doktorlar ümitsizliğe sürüklüyor insanı bu yüzden seçimlerimiz çok öenmli..kaydirigubbakcemile

selam arkadaşlar, cuma günü aşılama yaptırdık, eşimin sperm sayısı 26 milyon, ileri hareketlilik %80 sayımız çokmu düşük? aşılama ile hamile kalanlarda bu sayılar neydi acaba

X