Sayfa: 1/4 123 ... SonSon
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Emziğe nasıl alıştırcam?

1. Konu Sahibi : mugumugu #1

Emziğe nasıl alıştırcam?

2 aylık bebeği var emzik alıştırmaya çalıştırıyorum ama reddediyo
    nasıl alıştırsam alıştırmasam mı ?
    herkes alıştır rahat et diyo ama mümkün diil her dakka deniyorum :)
    daha küçük mü sonra alışır mı dersiniz

2. Konu Sahibi : mugumugu #2
    Ya neden alıştrmaya çalışıyosun ki...,
    Bıraktrması çok zor oluyo,bide bana açıkçası lastik emzirtiyomuş gbi geliyo
    verme bence

3. Konu Sahibi : mugumugu #3
    Giriş tarihi
    Sep 2008
    benim kızım ik buçuk aylık emziğe ilk aylar zorla alıştırdım çünkü benim kzızm iki elini yumruk yapıp emiyor ben elimi ağzına götürsem benimkinide emiyor bu yüzden emziğe zorla alıştırdım ben verdim kızızm ittti emziği ama şimdi alıştı hemde rahat ettim

4. Konu Sahibi : mugumugu #4
    canım benim de 2 ayda almaya başladı aventin emziği var onu verdim ben şimdi ağzından bırakmıyor ver canım bence rahat edersin benim dr bile tavsiye etti

5. Konu Sahibi : mugumugu #5
    Rahatlık belki ama bende alıştırdım kızıma çok gazlıydı şimdi öyle alıştı ki bırakmıyor 1 yaşında oldu bıraktırmak istiyorum ama nerde yapışmış resmen onsuz uyumuyor ağlayınca hemen onu istiyor çok zor durumda değilsen verme bence alışmasın en pişman oldum aşıya gittik emzik ağzında dr dan utandım walla bide bunu atın deyince

6. Konu Sahibi : mugumugu #6
    Giriş tarihi
    Mar 2007
    bencede alıştırma.şimdi tahat edeceksin ama sonra bıraktırırken sorun olabilir.ben oğluma hiç vermedim hiç de ah emzik versem dediğim durum olmadı.çünkü benim seçeneklerimde hiç emzik olmadı aklıma bile getirmedim

7. Konu Sahibi : mugumugu #7
    benim bebeğim sürekli emmek istiyor ve ağlıyordu, önce ben çok direndim ve emzik vermedim... ama 2-3 saat durmadan süt vermeye kalktığımda ben de bittim, bebeğim de bol bol kustu, bir gün iki gün, bir hafta derken geceleri sürekli ağlamaya da başlayınca mecburen emziğe alıştırdım ve ağlamadan uyumaya başladı.. daha doğrusu kendisi sürekli emmek isteyen bir bebek, şu anda da emzik ağzında uyutabiliyorum ancak.. ayrıca çalışmaya başladım, bazen eve geç gelirsem ve sütü bitmiş olursa en azından 10-15 dakika emzikle oyalanabiliyor... her bebek farklı oluyor, eğer huzursuzluk yapmıyor veya ağzında meme ile uyumak istemiyorsa, emziğe hiç alıştırmayın...
    :ecrin_bebek::ecrin_bebek:
    dr'lar da birbirinden farklı.. bir arkadaş dr atın bunu dedi yazmış, benim dr'um hiç birşey demiyor, hep ağzında emzik ...
    etrafımdan laf işitmekten de bıktım (yok kandırma çocuğu, yok aç kalacak, yok meme emmeyecek....hiç biri de olmadı....) ben zorla alıştırmadım, sürekli bişeyler emmek istiyordu, ben de emzik verdim mecburen.. :ecrin_bebek:

8. Konu Sahibi : mugumugu #8
    Alıntı gulce2008 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Rahatlık belki ama bende alıştırdım kızıma çok gazlıydı şimdi öyle alıştı ki bırakmıyor 1 yaşında oldu bıraktırmak istiyorum ama nerde yapışmış resmen onsuz uyumuyor ağlayınca hemen onu istiyor çok zor durumda değilsen verme bence alışmasın en pişman oldum aşıya gittik emzik ağzında dr dan utandım walla bide bunu atın deyince
    İki yaşına kadar emzik kullanmasında bir sıkıntı yokki bence üstüne fazla gitme bu sıralar,doğum doktorum emziğe alıştır demişti seninle oynuyacağına emzikle oynasın ama oğlum hiç bir şekilde emzik almadı,bak seninki emzik alıyormuş gece uyanınca bizimkide emmek istiyor,bir şekilde o emme içgülerini tamamalamak istiyorlar saatlerce emzirdiğim oluyor,iki yaşına geldiğinde bırakmasını sağlarsın.

9. Konu Sahibi : mugumugu #9
    Giriş tarihi
    Jan 2009
    Alıntı mugumugu kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    cnm benimkiside emmiyodu şimdi 4 aylık oldu bi haftadır bayılıyo emziğe.çok rahat ettim valla.seninkide alışır ara ara vermeye çalış sen.chicconun kağuçuk emziği çok güzel ondan başkasını emmiyo.onu dene istersen.kolay gelsin.:ecrin_bebek:

10. Konu Sahibi : mugumugu #10
    Alıntı mugumugu kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    benim kızımda emziğe alışmadı doktorum önerdi chicco kauçuk emzik hemen aldı bende rahat ettim bebğimde uyumaya başladı....

Sayfa: 1/4 123 ... SonSon