Bebek Beslenmesi Emziğe nasıl alıştırcam?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
ya tabiki zevkimiz rahatımız için emziğe alıştırmak yanlış ama anneninde psikolojisi önemli bence huysuz bebek çok zor ve annede sinirli oluyor çocuğuna yansıtıyor benim oğlum tam 4 ay emzik almadı ne çektim hep damaklı silikon vermeye çalıştık almadı tamam dedim heralde artık almayacak ve çok ağlayan huysuz bir bebekti bir arkadaş kauçuk ve damla uçlu dene dedi chicconun damla uçlu ve kauçuğunu denedik emiş o emiş hala emiyor sıpacan öyle seviyorki tam bir emzik canavarı şimdi :ecrin_bebek:emziğe alışınca çok rahat ettim şimdide sadece gece uyurken alıyor gündüz aramıyor emziğini ama görürse saldırıyor bende saklıyorum alışırsa nasıl bıraktıracağız derseniz bende bebekken çok emzik emermişim annemde bıraktırmak için emziğin ucuna makasla kesikler atmış o zaman tiksinip bırakmışım ay ne çok konuşmuşum ya kafanızı şişirdim kusura bakmayınkaydirigubbakcemile3

ben dört aydır ara ara deniyodum sonunda aldı çokta istemiyodum ama yalnızlıktan bencillik bence bende tek başıma gece gündüz bakıyorum pişman oldum iki gün emdi emzik hemen beni emme saatleri uzadı zor emdi hemen bıraktım emzigi rahatlıgı batsın sütten dahamı önemli bence gereksiz ve yakışmıyo bebeklere mimiklerini göremiyosun özgürce benim üçüncü çocugum hiçbiri almamıştı benı emdıler hep bende kendimi kötü hissetmiştim emzigi emerken beni tekr etcek diye öylede oluyodu az kalsın kimse vermesin emzik falan

bende çalıştığımiçin verdim evde de olsam verirdim ben öyle her an emzik kulanmıyorum emzirdiktensonra uyumamışsa verip birazsallıyorum hemen uyuyor uyuyunca zaten ağzından atıyor
ben alıştırıken sayısıyla 3 yada4 kere tatlıya batırdım sakın tatlıyla alıştırmayın diyorlar ama dedimya sayısıyla birde ağlamaya başlayınca veriyordum anca öyle aldı emzikli çocuk kendisi de rahat oluyor hemde çene kaslarını kuvvetlendirdiği için anneyi daha kuvvvetli emebiliyor benim kızım dört aylık zararını görmedim fakat kauuk emzikler boğaz enfeksiyonu yapıyormuş onun için silikon emzik kullanıyorum nuk un damaklı olanı kolaylıklar diliyorum

tatlıya batırarak emzirmek ilk hata bebekler tuz ve tatlıyı geç ögrenmeli herşeyi tatlı yemek isticekler ozaman annelerin hep bi bahanesi var emzik için bencillik unutmayın emzik sizin tercihiniz bebeklerin deyıl pilastık emzirmek çok yalnış salya çok yapar anneyi daha az emer emme iç güdüsünü annede deyıl emzikle giderir

ben de alıştırmak istiyorum ama almıyor bi türlü 6 farklı emzik aldım emmedi ne yapsam ki

benim opğlan emme olayını sevmedi kızlar. onda amaç belli karın doyurmak. bir meme boşsa sallamıyor onu hiç :) anne memesini de bıraktı sıktı adamı emmek. biberondan bol bol mama gelsin doysun istiyor sadece. bu ara diş mi çıkarıyor ne çok huysuz. emzik onu sakinleştirir diyorlar ama nerde. ilginç olan ise bazı geceler ayda sadece 2-3 gece emzikle uyuyor başka zaman at gitsin. benim sıpa arada sigara içipte tiryaki olmayanlar gibi :))))

Ben başta karşıydım emziğe açıkçası. 5 aya kadar da vermedim.Fakat başıma atopik dermatit rahatsızlığı çıkınca mecbur kaldım. Ellerini kollarını emiyordu.Huysuzlanıyordu kaşıntısından.1 aydır emiyor arada veriyorum.Birkaç marka denedik pahalılarından,bizimki wee nin ucuz emziğini aldı:)

Benim topaçım da kabul etmedi plastik emmyi. içi boş olan şeyleri emmekten fayda gelmeyeceğini düşündü sanırım :) ben de fazla ısrar etmedim açıkçası.Onu emdiğinde benden uzaklaşacağı gibi bi hisse kapıldım.Elleri sürekli ağzında,hatta bazen tşörtü bile emiyo ama emziği emmiyo.Tercih meselesi.Ben de oğlumun tercihine saygı duyuyorum:)))

merhaba benim kızım 70 günlük ve yaklaşık 10 günden beri ağzına sağ elini götürüyor ve dondurma gibi yalamaya çalışıyor ve emzik de kullanmıyoruz almıyor çünkü..sizce bu parmak emeceğinin göstergesimidir?emzik daha ii diyorlar parmak emmesi daha kötü peki emziğe nasıl alıştıracağım chicco ve nuby damaklı emziklerimiz var biri kauçuk biri silikon ikisini de istemiyor..

merhabalar..
bende nuby nin damla uçlu olanını ,chicconun kauçuk damaklı olanını ve wee yi hatta bakkal emziğini bile denedim. aralarından sadece sancılı olduğu ve uyumaya çalışıpta uyuyamadığı zaman chicco yu biraz emiyor.ama emerken sanki ağzına hava gidiyor gibi oluyo.yani cuk cuk diye çok fazla ses geliyor ve 1 dakika sonra ağzından düşüyor.emzik büyükmü geliyor diycem ama 0-6 ay olanını almıştık.çevremde emzik emen çocuk olmadığı içinde bilmiyorum bu cuk cuk sesleri ve ağzına hava gitmesi normalmi yoksa emzik ağzına oturmayıncamı böyle oluyor?
ben hava yutuyor diye emecekken ağzından çekiyorum kıyamayıp bu kezde uyuyamıyor.bize hangi damaklı ve kauçuk emziği tavsiye edersiniz<???

oğlum 6 aylık ve o da emzikle uyuyanlardan...bu konuda çok araştırma yaptım.bıraktırması zor kısmı bebeğe göre değişiyor.tabiki onun bir şeye bu kadar bağımlı olması beni üzüyor ama onsuz uyumuyor.gün içinde pek vermiyorum sadece uyku esnasında o da sabaha kadar uyuyor(emzik düşse bile)

benim oğlum 4 aylık oldu ilk zamanlar bizde çocuğa zorla görevmiş gibi vermeye çalıştık ama almadı ne kadar ağlasa bile hatta öğürüyodu ağzına sokunca ama şimdi iyki almamış diyorum oğlumun öyle çok emme refleksi yok sadece açıkınca götürüyo ağzına elini yani emzik almasa bile rahatım yani bıraktırma derdimiz yok bence bebeğiniz sizi çok rahatsız etmiyorsa uyutmamak elini emmek vs. gibi vermeyin yani çok iyi bişi değil bence...

ya bende çok uğraşıyorum emzik alsın die ama ağzında tutması için devamlı başında durmam lazım aslında emmek istiyo ama tutamıyo sanki bende nuk'un kauçuk damaklı emziğini kullanıyorum acaba hangi emziği kullansam daha rahat tutar bilmiyorum lütfen bana bu konuda yardımcı olun emzik tutmasını çok istiyorum

bende çok ugraştım ilk zamanlar ama tutmadı.rahat edersin dediler.çünkü ben eşimin işi gereği ailemden uzaktatım.5.ayına girdiğinde bi arkadaşımın bebeğinin agzına emziğini iki ucundan yumuşak bi bezle geçirerek agzında tutmasını sağladıgını gördüm istesede atamıyodu yani.bende deniyim dedim.bir günde tuttu ne hikmetse .şuanda çok rahat ettim.çok ugraştıgım emziği bi ip sayesinde 5.ayında tutturdum..

Benim kızım 2.5 aylık. Sütüm yeterli aslında güzel emiyor ama sanırım emme refleksini tam sağlayamadığı için olsa gerek elini ymruk yapıp emiyor. Bazen parmağını boğazına sokup öğürüyor. Ben de emziğe alıştırmak istedim ama almadı. Biberonu alacak mı diye merak ettim. Rezene çayı vermek istedim onu da almadı. Anne memesi dışında hiçbir şey almak istemiyor. Birkaç kez uyuyacağı sırada zorladım emdi ve uyudu. 1 kez bala batırdım baba mısın demedi. Çikolataya batırdım onu sevdi ve emerek uyudu. Acaba değişik marka emzik mi denemeliyim?

resmen telef oldum.kızımın gaz problemı varr.bır de buyume ataklarından dolayı sureklı memede.hiç bır ıs yapamıyorum,sureklı kucağımdaaa,bana da yazık..siz rahat edeceksınız dıye yazmıs bırı,bekara karı boşamak kolay...calısan anneler ıcın cok zor hersey..emzığe alıstıramıyorum kızım 2 aylık oldu .keske alıssa.....elbette rahat etmek hakkımız..

Benimde bebegim cok huysuz evde her markadan emzik var ama emmiyor 2 aylik oldu ben veriyorum o tukuruyor :)

Merhaba
benim oğlum 6.5 aylik 12 kilo beni emzik olarak kullaniyor. Yoksam da parmaklarini emiyor. Doktor parmaklarini cok kotu yapar emzik verin dedi. Burada okudugum bircok anne gibi seri yaptim hermarkadan simdi chicco physio kaucuk olanindan aldim 12+ ilk agzina aldi ama emmiyor oguruyor. Bu saatten sonra alistirma ihtimalim dusuk mu sizce ? 2 cocugum da emmedi ikincisini calistigim icin biberona alistirdim surekli agzinda olurdu cok su icerdi gunduzleri ama emzik hic almadi. Ben artik birakma kismini dusunmiyorum bir arkadas konusarak biraktirilabilor demis katiliyorum ama nasil alistirilir tecrubelerinizi ogrenmek isterim. Tesekkurler

ya bende çok uğraşıyorum emzik alsın die ama ağzında tutması için devamlı başında durmam lazım aslında emmek istiyo ama tutamıyo sanki bende nuk'un kauçuk damaklı emziğini kullanıyorum acaba hangi emziği kullansam daha rahat tutar bilmiyorum lütfen bana bu konuda yardımcı olun emzik tutmasını çok istiyorum

Merhaba
bebeğim 2 aylık emziğe alıştıramadım. Tam olarak nasıl verdiniz anlayamadım açıklayabilir misiniz?

X