Bebek Beslenmesi Emziğe nasıl alıştırcam?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mugumugu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2008
268
2
2 aylık bebeği var emzik alıştırmaya çalıştırıyorum ama reddediyo
nasıl alıştırsam alıştırmasam mı ?
herkes alıştır rahat et diyo ama mümkün diil her dakka deniyorum :)
daha küçük mü sonra alışır mı dersiniz

Ya neden alıştrmaya çalışıyosun ki...,
Bıraktrması çok zor oluyo,bide bana açıkçası lastik emzirtiyomuş gbi geliyo
verme bence

benim kızım ik buçuk aylık emziğe ilk aylar zorla alıştırdım çünkü benim kzızm iki elini yumruk yapıp emiyor ben elimi ağzına götürsem benimkinide emiyor bu yüzden emziğe zorla alıştırdım ben verdim kızızm ittti emziği ama şimdi alıştı hemde rahat ettim

canım benim de 2 ayda almaya başladı aventin emziği var onu verdim ben şimdi ağzından bırakmıyor ver canım bence rahat edersin benim dr bile tavsiye etti

Rahatlık belki ama bende alıştırdım kızıma çok gazlıydı şimdi öyle alıştı ki bırakmıyor 1 yaşında oldu bıraktırmak istiyorum ama nerde yapışmış resmen onsuz uyumuyor ağlayınca hemen onu istiyor çok zor durumda değilsen verme bence alışmasın en pişman oldum aşıya gittik emzik ağzında dr dan utandım walla bide bunu atın deyince

bencede alıştırma.şimdi tahat edeceksin ama sonra bıraktırırken sorun olabilir.ben oğluma hiç vermedim hiç de ah emzik versem dediğim durum olmadı.çünkü benim seçeneklerimde hiç emzik olmadı aklıma bile getirmedim

benim bebeğim sürekli emmek istiyor ve ağlıyordu, önce ben çok direndim ve emzik vermedim... ama 2-3 saat durmadan süt vermeye kalktığımda ben de bittim, bebeğim de bol bol kustu, bir gün iki gün, bir hafta derken geceleri sürekli ağlamaya da başlayınca mecburen emziğe alıştırdım ve ağlamadan uyumaya başladı.. daha doğrusu kendisi sürekli emmek isteyen bir bebek, şu anda da emzik ağzında uyutabiliyorum ancak.. ayrıca çalışmaya başladım, bazen eve geç gelirsem ve sütü bitmiş olursa en azından 10-15 dakika emzikle oyalanabiliyor... her bebek farklı oluyor, eğer huzursuzluk yapmıyor veya ağzında meme ile uyumak istemiyorsa, emziğe hiç alıştırmayın...
:ecrin_bebek::ecrin_bebek:
dr'lar da birbirinden farklı.. bir arkadaş dr atın bunu dedi yazmış, benim dr'um hiç birşey demiyor, hep ağzında emzik ...
etrafımdan laf işitmekten de bıktım (yok kandırma çocuğu, yok aç kalacak, yok meme emmeyecek....hiç biri de olmadı....) ben zorla alıştırmadım, sürekli bişeyler emmek istiyordu, ben de emzik verdim mecburen.. :ecrin_bebek:

Rahatlık belki ama bende alıştırdım kızıma çok gazlıydı şimdi öyle alıştı ki bırakmıyor 1 yaşında oldu bıraktırmak istiyorum ama nerde yapışmış resmen onsuz uyumuyor ağlayınca hemen onu istiyor çok zor durumda değilsen verme bence alışmasın en pişman oldum aşıya gittik emzik ağzında dr dan utandım walla bide bunu atın deyince
İki yaşına kadar emzik kullanmasında bir sıkıntı yokki bence üstüne fazla gitme bu sıralar,doğum doktorum emziğe alıştır demişti seninle oynuyacağına emzikle oynasın ama oğlum hiç bir şekilde emzik almadı,bak seninki emzik alıyormuş gece uyanınca bizimkide emmek istiyor,bir şekilde o emme içgülerini tamamalamak istiyorlar saatlerce emzirdiğim oluyor,iki yaşına geldiğinde bırakmasını sağlarsın.

cnm benimkiside emmiyodu şimdi 4 aylık oldu bi haftadır bayılıyo emziğe.çok rahat ettim valla.seninkide alışır ara ara vermeye çalış sen.chicconun kağuçuk emziği çok güzel ondan başkasını emmiyo.onu dene istersen.kolay gelsin.:ecrin_bebek:

benim kızımda emziğe alışmadı doktorum önerdi chicco kauçuk emzik hemen aldı bende rahat ettim bebğimde uyumaya başladı....

benim oğlum doğduğu günden beri parmağını emiyordu. bende emziğe alıştırdım. emziği 2 yaşına geldiğinde konuşarak bıraktırabilirsiniz ancak parmak emme alışkanlığı malesef senelerce sürüyor,tecrübeyle sabittir:)) sonuçta her bebek emme güdüsüyle doğuyor, ve süt emmediği zamanlarda mutlaka emecek birşey arıyor. bu durumlarda doktorum emziğin yararlı olacağını söylemişti.

oğluma ne yaptıysam alıştıramadım, oysa ki tam emziklik bir bebekti okadar huzursuzdu ki....5-10 dakikada bir beni emmek ister emdiğini hazmedemez huzursuzlanır sancılanır ve memeye saldırırdı...kızım 3 aylık daha 2-3 günlükken emziği ağzına tıktım resmen iyiki de tıkmışım hiç pişman değilim bir şekilde bırakır evlenene kadar emzik emcek değil ya....

selamlar

su anda kizim 2,5 aylık bir aylıkken falan emzik verdik bir gece çüok agladıgında aldı bir kaç hafta yatarken verdik arada emiyordu simdi ise siddetle red ediyor oguruyor ittiriyor agzına sokamıyoruz bile bakkal emziginden en iyi markalara kadarmodle model emzikv ar evde ama almıyor ne yapacagımı bilmiyorum
oglumda kullanmıstı bakkal emzigi secmisti o da iki yasindabirkaçgunluk bir egitimle bıraktırdım ama çok rahate ttimdi iki yasına kadar uyuturken kızım almıyor yeni den yazıp konuyu yukarı tasımak istiyokum umarım yeni taktik yazan arkadaslar çıkarr simdiden tesekkurler

siz rahat ediceksiniz diye zorla emziğe alıştırmayın yahu ! emzikle diş damak yapısı bozulacak. bıraktırması ayrı dert. zamanla dişleri çürüyecek. bakteri olcak o emzik. yapmayın allah aşkına nesine rahat ediceksiniz. ne faydası var emziğin.. tek faydası annesini ememeyen çocuğun çene ağız kasları gelişsin güçlensin diye verilir..

arkadasım benim 9 yasında oglum var, iki yasına kadar emzik kullandı ikiyasında bir sekilde birkaç gunlukcaba ile biraktırdım su anda disleri inci gibi daha sallaan disleriniçektirmek harici sut dislerini yani dis dr una gitmisligi yok curuk vs de hiç olmadı. siz rahat edeceksiniz diye dedigin rahatlık iki sene kadar ve surekli aglayan bir bebekle tek basına ugrasmak her kesin harcı degil her cocuk sakin degill ayrıca ekstra rahatlık degil istedigim ayrıca ise baslayınca derdim ben olmayınca çocgumun emzikle oyalanması çunuk benden baska kimse uyutamıyor memede uyuyor su anda , yorum yapmadan evel iki dk durup dusununun lutfen

benimde kızım iki aylıkk ve kesinlikle ağzına almıyor atıp duruyorrr bende vermek istiyorum çünkü çok huysuzluk yapıyor. ışe başladığımda da uyurken falan rahat etsin istiyorum. Çünkü benimde göğsümde uyuyup, 10 dk bir meme istiyor:)

Bir de bişey soracağım, kullandığınız emzikler damaklı olanlar mı yoksa meme başı gibi mi? Ben damaklı denedim almadı, acaba diğerini alır mı?

Benim oğlumda almamıştı emziği ama geceleri çok uyanıyordu.Çok zor oluyordu.Bende aventin amziğini verdim.Onu aldı başkada bi emzik almadı.Ben uyuyacağı zaman veriyodum sadece.Öle alıştı. Uyku vakti geldi mi emziği ağzına veriyodum uyuması daha kolay oluyodu.Şimdi 1 yaşında nerdeyse bıraktı.Sadece geceleri uyuturken veriyorum bide gece ağlayıp uyanırsa emzikle kandırıyorum. Emzikten sonra rahat ettim. Zaten bıraktı bırakacak.

Bir de bişey soracağım, kullandığınız emzikler damaklı olanlar mı yoksa meme başı gibi mi? Ben damaklı denedim almadı, acaba diğerini alır mı?

Bide damaklı almıyosa kesin aventin emziğini dene.Benimkide bi arkadaşımın da yeni bebişi oldu o da almamıştı.İkiside avente alıştı

bizim evde her model var avent in silikon damla modeli var anne memesine benzer olan model sanırım damla deniyor

onun hariciherkes bakkal emzigi al dedi ki oglumda bakkal emzigini almıstı fatos marka elli kurus a bir tane aldık onuda begenmedi
su an ençok emdigi nuk un kaucuk olanı arada alıyor bir dk falan tutuyorum aglamasasa tutmaya calısıyorum ama sinirlenirse emzige hemen çıkarıyor um bunun için çunku yarım saat aglıyor sinirlenip çk cadı bir kızım var sanırım uç aylıkolunca alır diyenler var buyudkce emme istegi olur diyenler var vazgeçmeyi dusunmuyorum ara ara mutlaka deniycem sizlerde oyle yapın aklıma baskada birsey gelmiyr acıkcası

birde ayakta gezinirken agzına verirsem daha rahat tutuyor yatarken daha çokkızıyor

X