glifor şeker ilacı kullananlar

kızlar bende glifor kullanmaya basladım 1000 mg ama benim hiçbulantım yok ya ishalde yok azkarnım gurluyo okadar yani.bekarım bu arada insülin direncimde yok dahiliye uzmanım genede iç dedi.bende 5 gün oldu içyom.pcosa faydası olur dedi.

benim kilo dışında hıç bır sorunum yok ve bu ilacı kullanıp zayıflayanların olduğunu duydum.. 10 kilo fazlam var, kullanmalı mıyım aca.. Lütfen yardım :KK14:

benim kilo dışında hıç bır sorunum yok ve bu ilacı kullanıp zayıflayanların olduğunu duydum.. 10 kilo fazlam var, kullanmalı mıyım aca.. Lütfen yardım :KK14:

Bence kullanmamalısın çünkü ben bu konuyu çok araştırdım ve uzmanlar hasta olmayanların bu ilacı kullanmasını önermiyor. Benim insülin direncim var ve bana doktor bu ilacı yazdı ancak" beslenme alışkanlığını değiştirmeden bu ilaç fayda etmez" dedi. İlaç kandaki insülin miktarını düzenliyormuş evet ben kilo veriyorum 105 kilo'dan şimdilik 87'e düştüm ama ben hastayım bu nedenle bu ilacı kullanıyorum. Ben bu ilacın zayıflama ilacı olduğunu düşünmüyorum eğer kullanırsan daha tehlikeli durumlara yol açabilir.

insulin direncim yuksek cikti ve tsh da. Adet duzensizligim hep vardi... 2 haftadir glifor kullaniyorum. Bazi gunler gece uykusunda huzursuzluk ve arada mide bulantisi yapiyor. 2 yilda aldigim kilolardan da spor, diyet ugulasam da kurtulamiyordum. Yaklasik 15 kilo aldim cok kisa zamanda. Bu ilacla pankreas rahatladigindan kilo da verebilecegimi belirtti dr um. Ancak henuz yemeklere dikkat etmeme ragmen kilo kaybi baslamadi. Ne kadarlik bir sureden sonra etki eder, deneyim sahipleri bilgi verirse sevinirim. Eski halime donebilecek miyim acaba

Arkadaşım bu ilacın kilo ile evlilikle bekarlıkla alakası yok. İnsülin direncin varsa şekerin yüksekse ya da PKO varsa doktorlar yazıyorlar.

Ben 112 kg idim bir türlü kilo veremiyordum en sonunda diyetisyene başladım ve aynı zamanda doktor kontrolünden geçtim. İnsülin direnci teşhisi kondu, bu arada evliyim ama henüz çocuğum yok. Doktorum bana diaformine yazdı (aynı ilacın farklı markaları) düzenli diyetle ve ilacımı da bırakmadan yaklaşık 32 kg verdim. Şimdi bebek çalışmalarına başıcam artık hayırlısı ile.

İlacınızı için hiçbir yan etkii yok korkmayın, piyasadaki en temiz ilaçlardan bri tanesi. Doktoruma çocuk düşündüğümü bunun zararı olup olmayacağını sorduğumda hiçbir zararı yok hamile kalsan da sonuna kadar devam edebilirsin, ayrıca yumurtlamayı düzenlediğinden daha kolay hamile kalabilirsin dedi. Benim bu ilaçla ilgili tek tespitim (en azından kullanmaya başladığım tarih ile birebir örtüşüyor) normalde fazlası ile düzenli olan ve 28 günde bir gelen adetim ilaca başladığım aydan itibaren 25-26 güne düştü. Onun dışında bir değişiklik yapmadı bende.

Ha evet başlarda fazlası ile bulantı yapıyor iştahı kesiyor ve ishal yapıyor ancak bende sadece 15-20 gün sürdü, şimdi ilacı içtim içmedim farketmiyorum bile. Ancak şunu da belirteyim kadın doğum doktoruma da bu ilacı kullandığımı söylediğimde bir sakınca olmadığını ama hamile kaldığımı öğrendiğim anda ilacı içmeyi bırakmamı söyledi bilginize.

Merhaba, acaba nekadar suredir ilaci kullaniyorsunuz?

bende glifor kulanıyorum çok mide bulantısı yapıyor yemek bile yiyemiyorum napıyım bilemedim içmekle içmemek arasındayım yataktan cıkamıyorum doktora söyledim bebek istiyosan mecbur içecen diyo dayanamıyorum ya napayım ben arkadaşlar :2::2::2::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Canım banada pko için vermişti 7 Mart 2015 son adet tarihimdi. 12 nisan2015 beta hcg negatif ti .Dr gittim bana glifor verdi günde bir defa gece yatmadan önce alıyordum. Hala adet olmayınca tekrar beta hcg baktım 13 çıktı .guvenemedim sonraki gün testi tekrarladim34 olmuştu yine inanamadım 4 gün sonra baktım 240 oldu Dr hamileyim dedi şu an 8 hafta 1 günlük hamileyim. Kalp atislarini da duyduk darısı tüm olmayanların basina

:KK16:
akadaşlar doktor bana yumurtalarım yavaş çalıştığı için glifor verdi ve hamile kalınca gel ben bırakacağın zamanı söylerim dedi benim durumumda olup hamile kalan oldumu hamileliğini öğrendikten ne zaman sonra ilacı bıraktı
Merhaba arkadaşlar bende de adet düzensizlikleri vardı zamanında yanlış ilaç kullanmaktan ötürü benim şuan 2 yaşında kızım var. Glifor kullandım 2 sene gibi bir zaman işin açıkcası yumurtlamam çok yükseldi. Fakat çogu zaman eşim yoktu o yüzden geç hamilelik oldu. Sakın moralinizi bozmayın. Moral aşırı önemli ben endokrin bölümünde gördüm tedavimi ve hamile kaldım. Gliforun tek kötü yanı karaciğeri bozuyor ve gözleri bozuyor. Gebeliğin 4. Ayına kadar kullandım. Sonra bıraktım. Herşeyin zamanı var buna inanın ve moralinizi yüksek tutun...

:KK16:
Merhaba arkadaşlar bende de adet düzensizlikleri vardı zamanında yanlış ilaç kullanmaktan ötürü benim şuan 2 yaşında kızım var. Glifor kullandım 2 sene gibi bir zaman işin açıkcası yumurtlamam çok yükseldi. Fakat çogu zaman eşim yoktu o yüzden geç hamilelik oldu. Sakın moralinizi bozmayın. Moral aşırı önemli ben endokrin bölümünde gördüm tedavimi ve hamile kaldım. Gliforun tek kötü yanı karaciğeri bozuyor ve gözleri bozuyor. Gebeliğin 4. Ayına kadar kullandım. Sonra bıraktım. Herşeyin zamanı var buna inanın ve moralinizi yüksek tutun...
Ben de glifor kullanıyordum adetim daha geçmedi yarın geçecek doktorumla görüştüm test yaptim cok silik pozitif çıktı dedim ilacı bırak folbiol kullan günde bir tane dedi folikasitin bir çeşidi doktorun birden gliforu bırak demesi ne kadar doğru burada yazılanları okuyunca kullanmaya devam edenler çok var devam etsem mi diyorum sonra korkuyorum doktor kullanma dedi kullanmayim mi bilemedim

X