istenmeyen tüylere etkili olduğunu düşündüğüm yeni bitkisel karışım

Beany

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
1.169
8
arkadaşlar belli bir araştırma sonucunda uygulama imkanı buduğum bitki karışımını paylaşmak istiyorum

karışım için gerekli malzemeler:
-üzerlik
-çörek otu
-kekik

%30 luk etil alkol
her birinden 30-50 gr lık alabilrsiniz ,yeterlidir
]üzerlik diğer bitkilerden biraz fazla olsun karışımda ,yani kekik ve çörek otu 20 gr ise üzerlik 30 gr olsun [/B]
bu 3 bitki tohumlarını toz haline getirdikten sonra( toz haline getirme şu şekilde ;kuru kahve çeken kuruyemişçilerde yada bazı aktarlardan rica edebilirsiniz bunu,yada havanda övütülerek yapılacak ,evde yapılmıyor çünki çok sert bitkiler)
hazırlanışı:
istediğiniz büyüklükteki bir kavanoza(ben 500 ml lik bir kavanoz kullandım)
bitki tozlarını kavanozun 1/5 ini dolduracak şekilde koyuyorsunuz sonra geri kalan 4/5 lik kısmınada etil alkolü ilave ediyorsunuz ,yanlız kavanozda 1-2 parmak kadar boşluk bırakınız ,çünki her gün çalkalamak gerekiyor
hazırladığını bu karışımı güneş gören bi yere pencere önüne koyun 15 gün bekletin ve 15 günün sonunda bu karışımı bir tülbentle süzün sonrada kahverengi ilaç şişelerine doldurun ,kullanım (saklama ) süresi uzun ömürlü olsun diye

üyler kökten alınacak(tercihen epilatörle),ağda gözenekleri kapatabildiğinden epilatörle alın,eğer epilatöre dayanamam diyorsanızda ağdadan sonra iyice kese yapın.
hemen aynı gün kullanmak istediğiniz bölgeye karışımı sürün iyice yedirin
bunu tek gün ve günde 3 kez (24/8 ) uygulayın
not-1
tüylerinizi ilk aldığınızda bir kısmını bir banta yapıştırın saklayın ,sonra karışımı kullandıktan sonraki tüylerinizide aynı şekilde banta yapıştırın ,farkı göreceksiniz.
not-2 .. bu karışımı uygulamadan önce başka bi bitki kullanımından bahsetmek istiyorum
bir miktar anasonu kaynatıp demlendirin ,sonra ılık bi şekilde uygulama yapacağınız bölgeye yedirin ,bu gözeneklerin açılmasını -kullanacağınız karışımın daha iyi etki göstermesine yardımcı olacak
sormak istedikleriniz olursa ben burdayım :)):enbuyukkk:
UYARI : gebe ve emzikli anneler kullanmamalıdır ,bakınız... http://www.kadinlarkulubu.com/bitki-sozlugu/233238-sifali-bitkilerin-yan-etkileri.html

Son düzenleyen: Moderatör:
ne kadar süre önce uygulamaya başladın canım?

üzerlik aktardamı bulunur canım peki etil alkolü nerde bulcaz bide evdeki mikserlerde çeksek olmazmı??cevaplarsan çoook sevinicem=)))

wawwww cnm sen denedın mı alkol bıldıgım kadarıyla gercekten azltıyomuss

bitkiler aktarlardan çok rahat temin edilebilir
kavanozun ağzı sıkıca kapalı olmalı ve her gün çalkalanmalı ,15 gün boyunc ahiç açılmamalı
..
tüy yapısına göre değişecek haliyle kullanım süresi
ben benzer bi karışımı (kekik hariçti o kullandığım karışımda diğerleri aynı ) 2 kez kullandım ,bu karışımıda 1 kez ,sonuç inanılmaz bende
şöyle;tüylerim %70 inceldi ki tüylerim bayağı güçlüydü ,kıl köklerim çok cansızlaşmış renkleri açılmış kahverengiye dönüşmüş,diz kapağımdaki tüyler hiç yok dnecek kadar azaldı
mikserde çekmeye gelince bi dene bakalım ebrulimm..biraz sert bitkiler bunlar ,iyice toz haline getirilmiş olmalı...
ilk kullanımdan sonra bile bariz farklılıklar görülüyor ,doğru uygulama yapılmalı ....
anasonu unutmayın ,çok işe yarayacak anason...
hadi bakalım kullanacaklar haber versin ,hep beraber gözlemleyelim
^^^^
etil alkolü eczanelerden temin edebirsiniz ben eczaneden aldım %30 luk etil alkol olacak

arkadaşlar kullanmaya çekiniyorsanız küçük bir bölgenizde test ediniz
benim cildim beyaz ve hassas bir cilde sahibim ,her hangi bir kızarıklık vs olmadı
ama kızarıklık ciltte yanma gibi yan etkiler olabilir bu çok doğal çünki hemen epilasyon sonrasında kullanacağız ,bu reaksiyonları bi çok ürün yapabiliyo (istenmeyen tüyler için piyasada mevcut olan ürünler dahil)

birde bugün şurda paylaştığım kürüde denemekte yarar görüyorum ,özellikle pko olanlar için
http://www.kadinlarkulubu.com/isten...on-tedavisi-tuylerden-kurtulmak-mumkun-2.html

şuydu paylaştığım bilgi

Adet düzensizliğine ve tüylenmeye karşı
Üç-dört gram (bir tatlı kaşığı) kurutulmuş testere dişli arslanpençesi kaynamakta olan bir bardak (150-200 ml) klorsuz suya atılır. Kısık ateşte on dakika kaynatmaya devam edilir. Daha sonra soğumaya bırakılır ve ılıyınca süzülür. Bir ay boyunca her gün bir su bardağı içilir. Bir aydan sonra bir hafta ara verilir. Bir hafta aradan sonra aynı şekilde bir aylık kür tekrar edilir. Ve kür sonlandırılır. Kürün en uygun içim zamanları sabah kahvaltısından iki saat sonra veya öğleden sonra aç karnına içmektir.

ıleride adet düzensizliği tekrar ederse, kür 1 aynı şekilde tekrar edilir.

Son düzenleme:
ayyy cnm yaa ben denıcemm :))ne bulsam sürüyom kılarımaa

cnm yaptıgımız bu kürr den kac kere tüm vucut yaplır cnm

benim hazırladığım 500 ml lik bi kavanozdu ,tülbentten süzünce yaklaşık bi 300 ml civarı çıkıyo
tüm vücut için (kol altı+bacak+bikini bölgeleri için )yaklaşık bi 10-15 ml yeterli geliyor cnm
hazırladığın karışımı 15 gün sonra kahverengi bi şişede güneş görmeyen bi yerde muhafaza edersen uzunca bi zaman yeter ...

arkadaşlar paylaştığım bu bitkilerin yağ yakma özelliği var,tüy kökleride yağ hücrelerinden oluştuğu için bu yağları parçalayıp zamanla etki etme özelliği var,bilginize...

siz bu karışımı sadece 2 kez mi kullandınız? uzun vadede kalıcı olduğundan emin misiniz? ve yüzdeki tüyler için de kullanılabilir mi?

üzerlik nedir ben bilmemki almanyada yasiyorum almancasinida bilmiyorumkii bi yerden alim offf yaaa nerden bulabilirimkiii....valla insallah bulabilirsem yapicam hemen ise yararsa sana ömürrr boyu dua ederim kiz :Saruboceq: bu üzerligin resmini felan koyabilirmisiniz burda bulamassam türkiyeyee gidince alirim..
cok soru sordum ama anason cayimi yoksa :)
bide sen bize böyle sey tarif edemezmisin benim kafam cok karisik öyle anlamiyom numalarla :çok üzgünüm:
sen bize sukar miktar dye yazsan mesela sukadar kasik gibi :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: olmazmi :tomato: :tomato:

miktarı istediğiniz kadar azaltabilir çoğaltabilirsiniz
ben 50 gr çörek otu ,50 gr üzerlik otu ,30 gr kekik kullandım
...
kullanacağınız kavanozun miktarına bağlı bu ,1/5 bitki tozu 4/5 i etil alkol olmalı
tentürler buna uygun hazırlanmalı...
anasonda kaynatılıp demlendikten sonra pamuk vb birşeyle sürülecek ...
bu bitkilerin hepsi çok kolay temin edilir aktarlardan ..
üzerlikte çörek otuna benziyo biraz görünüm olarak

şunuda söylemeden geçemeyeceğim
böyle bi formülü bulupta açıklayan birini bulmak çok zor
çoğu işin ticari yönüyle igilendiğinden açıklama yapmaz
benim çok şükür böyle bir şeye ihtiyacım yok ve kadınların böyle bir bilgiden mahrum kalmasını istemiyorum şahsen
hatırlarsanız leyla çubuktu sanrım ,kandavu aknıdırık diye bitkilerden bahsetmişti -bu bitkiler ne nette geçiyor nede hiç bir aktar ın böyle bir bitkiden haberi var,madem bir bitki açıklıyorsunuz,insanların nasıl ulaşabileceğinide açıklayın değilmi..
ben nacizane kullanıp memnun kaldığım bana göre çok özel bir formülü açıkladım-uygulayıp uygulamamak sizlere kalmış

diyelim bi aktara gittik hepsinin tohumunumu alacaz??..
bitkilerden pek anlamamda kafamçokkarıştı
kekik var bizde neredeyse toz halinde cörek otuda var bilindigi gibi...
üzerlik yok bi tek yaaaaaaaaa

üzerlik ve çörek otu diye isteyin verirler
kekik te bildiğimiz kekik ama bunları aktardan alın ,taze olsun..

X