Kürtajdan hemen sonra hamile kalan var mı?

Ben de adeti bekliyorum ama ne gelen var ne giden. 34. gün bugün. Kürtajdan sonra gecikebilirmiş ama işte stres yaratıyor bu durum.

Ben de aşılamayla hamile kalmıştım dört sene sonra. Cerrahpaşa'da yaptırmıştım. Tekrar tedaviye ne zaman başlayabilirim diye sordum geçen gün gidip yaptırdığım yere, adet olunca üçüncü günü gel dedi doktor. Şimdi kararsız kaldım acaba ilk adetten sonra hemen gideyim mi yoksa bir adet dönemi daha mı bekleyeyim aşılama için. Yaşımda 33 zaman kaybetmek istemiyorum. Şimdi Mustafa Bahçeci konuşuyor televizyonda 35 yaşından sonra başarı oranı çok düşüyor diye ah ah tam kavuşmuşken kaybetmek çok zor yaa. Yine aynı stres ilaç, iğne, beklemeler tuttu tutmadı. Allah yardımcımız olsun.
geçmiş olsun canım sanırım ikimizde aynı zamanda kürtaj olmuşuz benimde 35.gün bugün artık sıkıntılar basmaya başladı olsakta rahatlasak. zaten 40 gün dolduktan sonra doktora gitmeyi düşünüyorum

Ben de aynı şekilde 40 günü geçerse doktora gideceğim mutlaka. Rahimde yapışıklık olabilirmiş. Aman Allah korusun bir de onunla uğraşmayalım.
Moralin çok önemli olduğunu biliyorum. Hormonlarımızı yöneten beynimiz ve ne kadar kendimizi üzersek bebeğimize kavuşmamız o kadar uzun sürer bunu da çok iyi biliyorum ama işte bazen zor oluyor dayanmak.
Ama bugünümüze de binlerce şükür Allah dermansız dert vermesin.

ay kızalr şu adet gelse bir dert gelemse bir dert nedir bu bizim çektiklerimiz hormonlarımızdan ya sizleri okuyunca beni de şidmiden telaş sardı benimde kürtaj olalı 9.günüm ama doktorum kürtajdan 4-6 hafta arasında adet görmen gerekiyor demişti.Şimdilik beklemekten başka çarem yok ama olumsuz düşünmemeye çalışıyorumUmarım sizlerin en klısa sürede gelir rahatlarsınız

büyük bir acı yaşa bebeğini kaybet,üstüne birde kürtaj ol adetinde gecikince iyice psikoloji bozuluyor:KK43:( normalde bile adet 1-2 gün bile gecikse ruh hali zaten alt üst oluyor.adet olmak kadını rahatlatıyor hem bedenen hemde ruhen.. ama biz ne yapıyoruz bunu kafaya çok takmıyoruz ki sağlığımızı bozmayalım..en yakın zamanda adetlerimizi oluruz inşallah.

cnm ben kurtaj olduktan sonra hic korunmamistim doktorum gerek yok demisti rahim zaten ne zaman kendini toparlarla ozaman hamile kalirsin demisti ve tam 3 ay sonra korunmamamiza ragmen hamile kalabilmistim hicbir sorun yasamdim cok sukur suan kucagimda darisi sana isalalh

Canım Allahım bebeğine sağlıklı uzun ömür nasip etsin çok sevindim senin adına bende haftaya bekliyorum kontrolüm ve pataloji sonuçlarım çıkacak doktorumla o zman görüşeceğim bakalım ne diyecek..

canım öncelikle gecmiş olsun yasadıklarını anlıyorum aynı seyi bende yasadım 10 haftalıktı bebeğim hiç bir belirtim olmamıştı normal kontrol için gittim bebeğin karnımda öldüğünü söyledi doktorum şok olmuştum karnım bile şişmişti.kürtaj oldum soonra hiç korunmadım 6 ya sonra tekrar hamile kaldım 3 ay korunma vermişti banada ama ben korunmadım inşlh kısa zamanda kavusursun bebeğine allah sağlıklısını versin herseyin hayırlısı.

hepinize geçmiş olsun arkadaşlar,bende dokuz haftalıkken bebeğimi kaybettim, 2 gün önce kürtaj oldum doktor 1 ay ilişki yasak sonra beklemene gerek yok dedi, bende zaten fazla beklemek istemiyorum kendimi çok alıştırmıştım ama hayırlısı işte...senağlama

canım sanada çok geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum bende senin gibi beklemek istemiyoruma ama sağlıklı bir bebek sahibi olmamız için de öncelikle bizlerin sağlığımıza kavuşmamız gerekir kızlar benimde salı günü pataloji sonuçlarım çıkıyor ve kontrolüm var bakalım doktorum ne diyecek işallah korunmayı bırakaın derbizde çalışmlar başlarız sağlıklı hayırlı bir evlat sahibi oluruz cümlemiz:)

Merhaba arkadaşlar bende tam 10.haftaya girmiştim ve bir hevesle mutlulukla gittğim konrtolümde bebeğimin kalp atışlarını duyamadık ve doktorum birde alattan muayene etti yine yok insanoğlu işte umudumu yitirmedim ve hemen araştırma hastanesi(izmirde oturanlar bilir)tepeciğe gittik ama malesef sonuç aynı bebeğim ölmüş ilaçla düşürmemi sağladılar ve taburcu edilirken doktorum 3 aydan önce hamile kalmamamı söyledi şaşırdım kürtaj olup hemen hamile kalan arkadaşımda var ama yine kararsız kaldım.sizlerin de fikirlerini düşüncelerini bekliyorum arkadaşlar

canım merhaba ben derya yani deba
sakın korunmayı ihmal etme ben de senin gibi 10 haftalıkta kürtaj oldum ama ilk bebebğimde .bu günde 3.bebeğimi 7+4 kürtajla kalbi atmadığı için aldılar .inan çok kötüyüm ama senin yazdıklarına yorumsuz kalmak istemedim ilk bebeğimden hemen sonraki ay yani 1 adetten sonraki ay hamile kaldım ve 6 haftalık düştü.bu gerçek bence 3 ay ara olması lazım.

tatlım ben anembriyonik gebelikten kürtaj olduktan 2.5 ay sonra hamile kaldım.kürtaj sonrası artıyo o şans..

birçok kişiden duyduğumda o tatlım kürtajdan sonra daha çabuk hamile kalınması ama işte zaman kürtajdan sonra ilk adeti gördükten sonra mı yoksa doktorların dediği igib 3 ay baklemeliyim mi kafamı karıştıran bu

arkadaşlar merhaba ben de kontrol için gittiğimde meleğimin kalbinin atmadığını öğrendik.kürtaj oldum .dotorum 2-3 ay korunun dedi.zaten adet çin 35-40 gün bekleyeceğiz.biraz daha beklerim bari içim biraz da olsa rahatlar diyorum.çünkü aynı şeylerden korkuyorum allah herkesin kucağını bebişleriyle doldursun

kurtajdan 2 ay sonra hamıle kalınıyor...akrabamda doktor oyle soylemıstı...
bende 7 ay once oldum...ve 3 ay sonra bende yenı bır bebek ıstıyorum allah nasıp ederse :emir_bebek:

Arkadaşlar ben de 19 Şubatta kürtaj oldum. 40 gün geçmesine rağmen adet olamayınca doktora gittim. Gitmeden de idrar testi yaptım pozitif çıktı. Doktora da söyledim. Bana önceki gebeliğin hormonlarından dolayı böyle çıkmıştır dedi. Baktı ve adet olmak üzeresin dedi. 5 gün daha adet olamayınca beta hcg yaptırdım 490 çıktı. ıki gün sonra da 1180 yani ben kürtajdan sonra adet görmeden hamile kalmışım.
Hemde ölen bebeğim için 4 seneye yakın uğraşmış ve ikinci aşılamada hamile kalmıştım.
Bu sefer adet zamanına yakın bir tarihe kadar korunmamıza rağmen bebişim gelmiş. Kendiliğinden.Artık ben de inanıyorum ki kürtajdan sonra hamile kalmak daha kolaymış. Ama en az bir adet dönemi beklemek daha iyi çünkü insan çok endişeleniyor bir şey olacak diye.
Allah herkese en hayırlı zamanda yeniden göndersin meleklerini.

Arkadaşlar ben de 19 Şubatta kürtaj oldum. 40 gün geçmesine rağmen adet olamayınca doktora gittim. Gitmeden de idrar testi yaptım pozitif çıktı. Doktora da söyledim. Bana önceki gebeliğin hormonlarından dolayı böyle çıkmıştır dedi. Baktı ve adet olmak üzeresin dedi. 5 gün daha adet olamayınca beta hcg yaptırdım 490 çıktı. İki gün sonra da 1180 yani ben kürtajdan sonra adet görmeden hamile kalmışım.
Hemde ölen bebeğim için 4 seneye yakın uğraşmış ve ikinci aşılamada hamile kalmıştım.
Bu sefer adet zamanına yakın bir tarihe kadar korunmamıza rağmen bebişim gelmiş. Kendiliğinden.Artık ben de inanıyorum ki kürtajdan sonra hamile kalmak daha kolaymış. Ama en az bir adet dönemi beklemek daha iyi çünkü insan çok endişeleniyor bir şey olacak diye.
Allah herkese en hayırlı zamanda yeniden göndersin meleklerini.

pelusa, şimdi hamilelik nasıl gidiyor?

canan mrb öncelıkle gecmiş olsun.bende yarın kurtaj olucam.5 haftalık hamıleyım.beyınden amelıyat oldum 2000 yılında ılac kullanıyorum ılaclar cocuga zararlı dedı benım doktorum ve cocugu aldıracağım ve cok korkuyorum.zor olurmu

X