kızlar doğum kontrol hapı kullanırken sigara içmek zararlıymış doğrumu sizce yardım..

seymabektas

Prensesim.. Güzel Kızım..
Kayıtlı Üye
5 Mart 2009
253
2
34
kızlar ben hormonal hastalıktan dolayı doğum kontrol hapı kullanıyorum yani korunmak için değil. bi yerde bi yazı okudum bu hapı kullanırken sigara içmek zararlıymış ne kadar doğruluğu var acaba. ben kullanıyorum ama bi zararı olmadı bana bilgisi olan paylaşsın lütfen:çok üzgünüm:

evet cnm dogru okumuşsun.. hem de cok zararlı.. o hapta bulunan maddeler sigarayla aldıgın nikotinle birleşince ortaya derin ven trombozu diye bir hastalık cıkıyor. o da ne demek dersen söyle açıklamaya calısayım; bu maddeler kanında birikiyor ve damarlarına çökerek kalın katmanlar oluşuyor. bunlar zamanla vucudundaki ana damarları tıkıyor. ilk olarak kilo almaya başlayabilirsin her tarafın selülit olabilir.. veya bu belirtiler sende gözükmeyedebilir ama içten içe damarların daralmaya ve pıhtılar oluşmaya başlar. bu pıhtılar beyne giderse felçlere yol açar. kalbi tıkarsa kalp krizi ortaya cıkar. muhakkak sigarayı bırakmalısın derim. sevgiler..

X