Devlet hastanesi mi Özel hastane mi?

masal perisi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2008
405
4
Arkadaşlar artık özel hastanelerdede sigortalı olanlar indirimli olarak yararlanabiliyor..Devlet hastanesinimi özel hastaneyimi önerirsiniz doğum için.? yani tecrübeleriniz anlatırmısınız? Devlet hastanesinde doğum odası var diye duydum bütün hamileler aynı odada sancı çekiyor herkes birbirinden etkileniyor diye duydum..özelde özel odada tek başınıza çekiyormuşsunuz sancıyı galiba..her iki hastanede doğum yapanlardan tecrübelerini anlatmasını çok istiyorum..her anlamda hangi hastane daha iyi sizce?

canım ben medicalpark'da dogum yatım çok memnun kaldım prensesler gibi ilgilendiler bide o gece hastanede tek ben dogum yaptıgım için hemen her dakika hemşire yanımdaydı bi kaç saat eşimi bile aldılar yanıma canım sıkılmasın diye ama başka dogum olsaydı bile tek kişilik odalarda sancı çekiyosun beraber degil etkilenmemek için ama ben doguma kadar ya hemşilerle yada eşimle muhabbet ederek geçirdim çok cesaret verdiler çok tatlı dilliydiler bence özel hastane

bende madical parkta doğum yaptım sancı çekerken annem eşim hatta arkadaşım bile yanımdaydı tek kişil odada sancını çekiyorsun bebekle ayrı hemşire senle ayrı hemşire ilgileniyor ben doğum yapmadan önce çok düşündüm devlet hastanesinede gitmeyi ama devlet hastanelerinde kimseyi almıyorlar içeri hastanenin dışında bekliyor eşin doğum hane kapısına bir refakatçi alınıyor herkes aynı yerde sancı çekiyor doğum sonrasıda yine birkaç kişilik odada kalıyorsun en güzel tarafı beş kuruş ödemiyorsun :)) hamileyken bir gece rahatsızlandığım için devlet hastanesinin aciline gittim benim gördüklerim bunlardı ama doğum yapanlar anlatırsa daha kesin bir bilgi olur

Canım ben hep kadın hastanesinde çalışan doktorun özeline gittim tabi doğum sırasındada özele yönlendirdi,günümüzü aldık herşey ayarlandı,ertesi gün başka nedenle marmara üniversitesine gittim,orada bir den doğum başladı beni hoppp aldılar doğum odasına üç dört tane doktor var hemşire var kocaman oda kimse yok yanlız ben ve annem var suni sancı vereceğiz dediler suyum geldiği için annem eşimi aramış eşim geldi,napıyosun sen burada diyip çıkış işlemlerimi yapıp beni anlaştığımız dokorun hastanesine götürdü ve sezeryanla bebeğim alındı doğum yapmış oldum.Üniversite hastaneside iyi idi hemde hiç tahmin etmeyeceğim kadar heryer tertemiz ilgi moral güzeldi eşim taş koymasaydı orada doğum yapacaktım.Özelde iyiidi kendi doktorumu aylardır tadığım kişi şıp diye herşey oldu bitti.Benim demem oki önemli olan hastaneden ziyade karşına çıkan doktor,doktorun insanlara gösterdiği saygı,ve ilgilenmesi.Özel olunca pahalı oluyor sigorta karşılasa bile doktor iyi para alıyor doktor iyi ve ilgili davranıyor istediği karşılığı veriyorsun. Bu arada tabi özel hastane marmara üniversitesinin yanından bile geçmezdi.

ilk doğumumu devlet hastanesinde ikincisini özelde oldum. gerçi ben sancı çekmedim ikiside sezeryandı ama yinede özeli tavsiye ediyorum. özel hastanede odada teksin refakatçına yatak var odanın içinde banyo wc buzdolabı tv. valla benimki otel odasından farksızdı.
devlet hastanesindede özel oda var ama orayı aylar önceden ayarlayacaksın, yani hastanede bi tanıdık olması gerekiyo. :KK66:
ayrıca develtteki hemşirelerle özeldeki hemşirelerin davranışı çook farklı oluyo.

ben de kontrollerimi özelde yaptım doğumu sakarya doğumevinde yaptım.orada son iki kontrol oldum ve ilgi özeldekinden çookk farklıydı.çok gücüme gitmişti.sonra sancım başlamadığı ama günüm geçtiği için sancı odasına yatışa geçtim.15.20 kişi vardı sancı çeken.doğum odasıda yan taraftaydı.baksan görüyosun.sancım yok etrafı seyrediyom.gördüklerim beni okadar korkuttu ki.:1shok:kafamçokkarıştıkameradan beni arayan aileme beni çıkartın diye hüngür hüngür ağladım.ben sezaryen olcam die çıktım.gece sancım geldi soluğu orda aldım.ama bu sefer sancım vardı tabi kimseye bakmadım.o kadar korkmuştum ki korktuğum gibi geçmedi doğum.:lepi:ebelerin çoğu çok iyiydi.bi iki tane gıcık vardı.azarlar gibi konuşan.ama çoğunluk ilgiliydi.yattığım odada tertemizdi.buzdolabı ve tv vardı.iki kişilikti.bedava olmasıda ayrı tabi.o an ödüm patlamıştı ama hoş bi deneyim oldu pişman olmadım hiç.ama hata bendeydi kendim istemiştim yatmak sancım yokne işim var.

vahide doğum yaparken kesildimi bebek çıkarken.....devlette hep ebeler doğurtuyormuş ve ebelerin kesme yetkisi yok..hani bebek kolay çıksın diye kesi yapıyorlar ya ondan bahsediyorum......belki özelde biran önce çıksın diye vururlar makası...

allah analı babalı büyütsün darısı bizlerin başına bir avazda inşallah.

allah herkese kolay dogumlar versin araştırma hastaneleirni seçin kızlar devlet de dr doguma girmiyor bazen işte kötü insanlar çıkabiliyor karşımıza karater meselesi insanın yetiştirilmesi emek isteyen birşey ama devlet hastaneleride gerçekten iyi emin olun

Aslında Devlet veya özel demek için bulunduğunuz şehri bilmek lazım önce... Ben hamile kalabilmek için Kayseri Hüma Kadın hastalıkları ve doğum hastanesine gitmiştim.. Çok memnundum ama Nığde de olduğum için doğuma oraya gidemezdim... Niğde de bilindik bitane özel hastane var ve birtane doğum doktoru var.. Doktoru pek sevmediğim için Doğum hastanesine gidiyordum.Doktorumdan da çok memnundum. Ama gece gittiğimden nöbetçi değildi kendisi, bu arada zaten normal doğumlara pek girmiyolar. Eğer bir aksilik olursa ebeler çağıırıyor.. Sancı odasının dışında herşey çok güzeldi. Tek kişilik özel odaya geçtik doğumdan sonra.. Tv, buzdolabı, kıyafet dolabı, kanepe vardı.. Hemşirelerinde ilgisinden memnun kaldık..

Amaaa eğer durumlar elverişliyse (güzel bir özel hastane ve iyi bir doktor varsa) tabiki özel derim...

tabiki özel,sorulurmu hiç:1shok:
basit bir devlet dairesinde işimizi halledemiyoruz,neredeyse dövecekler:eek:klava:
bide gidip doğummu yapılır,hiç sanmıyorum,bu güne kadar kim orada dogum yaptıysa hiç olumlu bişey duymadım,benim akrabalarımda da çok var devlette doğum yapan,ben doğuma gitmeden hepsinin dediği sakın devlete gitme oldu,yengem 2 sene önce devlette yaptı çok küfür etmişler ,itip kakmışlar kadını, hatta dayak yiyeni bile görmüş,bide tamamen şans meselesi,ordaki ebelerin insafina kalmış,ama işi şansa bırakmamak gerekir bence

neden şikayet etmediniz peki ? merak ettim heryer bri değil özel hastaneleride çok iyi bilirim parayı verip lafı yiyende çoktur bu sadece kişilik ile ilgili bişeydir kesinlikle bazı insalar karaktersize istersen triloynlar koy önüne sana yapacagını yinede yapar devlet hastanesinde çalışan mükemmle inslaar da var devlet hastaneleri ayrıca hepsi için geçerli olmasada gerçekten iyidir

neden şikayet etmediniz peki ? merak ettim heryer bri değil özel hastaneleride çok iyi bilirim parayı verip lafı yiyende çoktur bu sadece kişilik ile ilgili bişeydir kesinlikle bazı insalar karaktersize istersen triloynlar koy önüne sana yapacagını yinede yapar devlet hastanesinde çalışan mükemmle inslaar da var devlet hastaneleri ayrıca hepsi için geçerli olmasada gerçekten iyidir

şikayet etmediler demedim ki:1shok:

ayrıca diğer konuda sana katılıyorum,ben özelde yaptım ordada bi gıcık vardı,yani bende karakter meselesi diyorum,ama ben bu tarz sorunların en çok yaşandığı yer devlet hastaneleri,kaydirigubbakcemile2

tabiki özel,sorulurmu hiç:1shok:
basit bir devlet dairesinde işimizi halledemiyoruz,neredeyse dövecekler:eek:klava:
bide gidip doğummu yapılır,hiç sanmıyorum,bu güne kadar kim orada dogum yaptıysa hiç olumlu bişey duymadım,benim akrabalarımda da çok var devlette doğum yapan,ben doğuma gitmeden hepsinin dediği sakın devlete gitme oldu,yengem 2 sene önce devlette yaptı çok küfür etmişler ,itip kakmışlar kadını, hatta dayak yiyeni bile görmüş,bide tamamen şans meselesi,ordaki ebelerin insafina kalmış,ama işi şansa bırakmamak gerekir bence

Hepsinin günahını alma bence.. Çok iyi olanlarda var.. Bende Devlette yaptım ama hiçte şikayetçi değilim. Hoşnut olmadığım tekşey sancı odasının tek olması. Burda ki özele gideceğime ikinci çocuğum olsa yine devlete giderim..

Bunun dışında özele gidip epidural yaptıranların şikayeti oluyor.. Ama ben devlette yaptırdım epiduralimi hiçbir sıkıntım olmadı. Hatta arkadaşlarıma da tavsşye ettim iki arkadaşımda epidural oldu...

Bunu özel veya devletle alakası yok insanlıkla alakası var bence.. Merhamet olmayan insandan korkmak lazım...

:

ayrıca diğer konuda sana katılıyorum,ben özelde yaptım ordada bi gıcık vardı,yani bende karakter meselesi diyorum,ama ben bu tarz sorunların en çok yaşandığı yer devlet hastaneleri diyorum,kaydirigubbakcemile2

Hepsinin günahını alma bence.. Çok iyi olanlarda var.. Bende Devlette yaptım ama hiçte şikayetçi değilim. Hoşnut olmadığım tekşey sancı odasının tek olması. Burda ki özele gideceğime ikinci çocuğum olsa yine devlete giderim..

Bunun dışında özele gidip epidural yaptıranların şikayeti oluyor.. Ama ben devlette yaptırdım epiduralimi hiçbir sıkıntım olmadı. Hatta arkadaşlarıma da tavsşye ettim iki arkadaşımda epidural oldu...

Bunu özel veya devletle alakası yok insanlıkla alakası var bence.. Merhamet olmayan insandan korkmak lazım...

aynı şeyden bahsediyoruz sanırım,tek fark ben karakter meselesi demişim,sen merhamet demişsin,ikiside aynı şey değilmi :roflol::roflol:

maalesef orda herkese özel ilgi gösterilemiyor bazıları hele felaket oluyor bu işin içind eoldugum için zamanla maalesef katı oluyorlar helede asistanlar yok mu bazen bogasım geliyor ama allahım özellikle biz sağlıkçıların vicdanını elinden almasın

çok kötü çok ..devlette sancı odasının tek olması...insanlar çığlık çığlığa sancısı olmayan deli olur valla...:1no2::1no2::1no2:çok kararsızım....yaşadığım yerde fazla özel hastane yok...özel hastanerlerde beni korkutuyor normal olacakken sezeryan yapanlar var....devlet sadece ve sadece gerekliyse sezeryan yapıyor....ama herkesle aynı odada olmam çok zor....o sesler beni çok etkiler.

valla sanmıyourm sen o anda başka şeyler düşünüyorsun zaten başında oalcka olan hemşire ile sürekli konuş inanın kızlar tüm sağlıkçılar kötü degil bu devlet ile ya da öel ile de ilgili degil kişilik ile ilgili

arkadaşlar bende hep özel yanlısıydım aslında ama araştırdım özellerin yeni doğan donanımı yok üstelik pratik olmaarıda önemli izmirdeyim bende ağustosta doğum yapıcam hep özel dedim ama artık ege doğum evine karar verdim en donanımlı hastane orası üztelik günde kaç kez çocuk doğurtuyolar elleri hızlanmıştır pratiktirler artık

X