Köfteler nce Bulgurlu Sulu Kofte (Resimli)

Sympathique

Guru
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2007
8.389
52
ben bu yemegi evde kalan bulgur pilaviyla yaptim ama size normal tarif yazicam
sizde kalan pilavinizi degerlendirebilirsiniz

2 su bardagi ince bulgur
2 subardagi sicak su
2 yumurta
1 bardaktan fazla un
tuz

sivi yag
2 kasik salca
1lt kadar su
tuz

ince bulguru , sicak suyla isliyoruz,bulgurlar sisince icine , yumurta kiriyoruz, un katip birazda ,tuz atip yoguruyoruz ,kucuk yuvarlak sekiller veriyoruz
bi tencereye sivi yag koyup uzerine kucuk dogranmis sogani atip kavuruyoruz,salcasindakoyup karistiriyoruz
uzerine goz karari su koyuyoruz 1 lt kadar
bu su kaynayinca icin yaptigimiz kofteleri atiyoruz, ocagin altini kisip yavas yavas pisiriyoruz,kofteler pisince tuzunu atip ocagi kapatiyoruz,maydanozla ve istege gore limon sikarak servis yapiyoruz
AFIYET OLSUN

spa0675.jpg

bunun bulgur ve kiymadan yapilanini biliyorum limonlayip yemeyi cok seviyorum ama bundan hic yemedim denemem gerek ellerine saglik marifetli arkadasim herseyi degerlendirmen ne guzel :kahve:

ya vallahi bulgur pilavi yaptim neyapim ne edim kimsede yemedi bayada vardi bende bunu yaptim ama normalde yaparim tarifini normale gore yazdim zaten ,bence dene valla guzel oluyo ben cok seviyorum

ellerine sağlık canım bende buna benzer yapıyorum soğan koymuyorum yanlız..unla yağı kavurup domates biber salçası koyuyorum su ekleyip kaynatıyorum sonra köfteleri ve haşlanmış nohutu ekliyorum güzel oluyo ismide topalak çorbası (mersin yöresine ait)

ellerine sağlık canım bende buna benzer yapıyorum soğan koymuyorum yanlız..unla yağı kavurup domates biber salçası koyuyorum su ekleyip kaynatıyorum sonra köfteleri ve haşlanmış nohutu ekliyorum güzel oluyo ismide topalak çorbası (mersin yöresine ait)

oylede guzel olur canim nohut atildigini falan biliyorum ama evde haslanmis nohut yoktu ,zaten bunuda kalan bulgur pilavindan yaptim yinede guzel oldu bidekaine seninki gibi denerim

nefis gorunuyo canim bende yapiyorum bu tarifi.gercekten guzel oluyor

gece gece canım çekti şimdi...bende pek severim bu köfteyi...haftasonu yapayım bari...ellerine sağlık canım...

X