KPSS ile yerleenler nasl altnz, ka puan aldnz? Paylan ltfen

lili_26

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2009
309
1
37
Ben 1 kere kpss ye girdim 60 aldım çalışmamıştım hiç şimdi 2010 kpss ye çalışcam ama kaç puanla yerleşirim nasıl çalışmalıyım yardımcı olurmusunuz

evet cnm bende giricem seneye.Kesin yerleşim için 90 puan almalısın diyor herkes.her bölümden çıkan konuları öğren netten ve konulara göre çalış.

benim bi arkadaşımın nişanlısı önlisans mezunu ve 91 aldı atandı istanbul büyük şehir belediyesine

Ben ilk defa 2008 de girdim kpss'ye. 82 aldım hiç bi halta yaramadı. Eğer önümüzdeki alımda da yerleşemezsem ders çalışmaya başlıycam. Ama bu sefer daha düzgün çalışıcam. Arkadaşlara katılıyorum. Eğer kendi bölümünden ve yaşadığın yere atanmak istiyorsanız 90 ve üstü puan alabilmek şart.

canım ben 90 küsürle girdim,her sene giriyorum genelde 90 üstü,sayısalcı olduğum için sayısalı iyi yapıyorum,geriye tarih, coğrafya,anayasa kalıyor,bu derslerede sürekli okuyarak,bazı kısımlarını ezberleyerek giriyorum.özellikle sınavda çıkan bütün sorulara çalışıyorum,bazen tarihte benzeri soru geliyor.ben hiç kursa felan gitmedim ama sözelciysen sayısal için mutlaka gitmelisin

canım ben 90 küsürle girdim,her sene giriyorum genelde 90 üstü,sayısalcı olduğum için sayısalı iyi yapıyorum,geriye tarih, coğrafya,anayasa kalıyor,bu derslerede sürekli okuyarak,bazı kısımlarını ezberleyerek giriyorum.özellikle sınavda çıkan bütün sorulara çalışıyorum,bazen tarihte benzeri soru geliyor.ben hiç kursa felan gitmedim ama sözelciysen sayısal için mutlaka gitmelisin

haklısın arkadaşım bende sözelciyim seneye girecem ve sıkı çalışmak gerekiyor bu yüzden de dediğin gibi sayısal yardım almak şart bizler için herkese kolay gelsin umarım istediğimiz yerleri kazanırız

2010kpss öğretmenlik için calışmaya şimdiden başlamayı düşünüyorum,
sizce ne ile başlamalıyım??
buarada branşım ingilizce.

Bölümü yabancı dil olanları sayısal zorluyor genelde.
Sayısalla başlamalısın bence.

bende ilk sene 77 almıştım 2.sene 88 küsür aldım istediğim yere yerleştim 2005 de matematikciyim sözel derslere çalıştım hiç bilmediğim o kadar çok şey öğrendimki bencede alanının dışındaki derslere çalışmak puan arttırıyor.

2008 kpss ye çeşitli kaynaklarla günde 10 saat çalışarak 81 puan aldım.ama sadece 3 ay çalıştım ben o zaman daha yeni mezun olduğum için mezuniyet sonrası kalan vakit 3 aydı.yargının dev gibi 2 kitabını bitirdim cep kitapları aldım ezberledim.pegem yayıncılığım 3lü setini aldım ve kursa gitmedim.sadece dershanelerin paralı deneme sınavlarına girdim 3-5 kere.o zaman halkla ilişkiler mezunuydum şimdi geçiş yapıp işletme okuyorum ve 2010 kpss ye gireceğim ama kursa gideceğim.yine de günde en az 5-6 saat düzenli çalışmak lazım.

ilk önce ne bölümde olursan ol sayısala çok önem ver.standart sapma diye bir olay var ve matematikden çok net çıkaran az olduğu için puanın artabiliyor.temelin yoksa yargı yayınları güzel tavsiye ederim.ayrıca kesinlikle dershaneye gitmiyorum.resmen devletle anlaşmışlar.biz kazık sokalım sizde söğüşleyin diye..oraya vereceğim parayla 10 tane kitap alıp evde çalışırım oh miss =)))))))))

arkadaşlar bende 2007 yılında 87 puanla İçişleri Bakanlığına atandım. Bilgisayar Teknikerliği bölümünden mezunum.Yargının ders kitaplarını, yediikliminde takım testleriyle çalıştım. istediğiniz bir yere atanmak için 85 üstü almanız şart. Size şunu söyleyim ilk önce başaracağınıza inanın ve söylenenlere takılmayın.Görüceksiniz başaracaksınızı.....hihoyyyt

arkadaşlar ben kpss için kursa gitmek istiyorum.istanbulda yaşıyorum.tavsiye edebileceğiniz kurs varmı ?

arkadaşlar bende 2008/4 le atandım 91 puanla
kendi bölümüzden atama cok oluyorsa 70 80 bile yeter sağlık gibi
2006 da 3.alımda meb cok alım yapmıstı puanlar 79 a kadar düştü
ama eylülde yapılan ilk sınavın alımı az oldugunda hala 87ler bile beklemekte
benim puanım iyi oldugundan atamam oldu
önümüzde alım var inşallah sizlerde atanırsınız
cünkü ekmek parası cok zor bu devırde
kardesımde 81 aldı inşallah atanır bakalım ne olcak
ben yargıdan calısmıstım cok harıka bır kaynak tavsıye ederım
birde tarihe cok iyi calısın cünkü tarihi herkes yapamıyor...

2008 kpss ye çeşitli kaynaklarla günde 10 saat çalışarak 81 puan aldım.ama sadece 3 ay çalıştım ben o zaman daha yeni mezun olduğum için mezuniyet sonrası kalan vakit 3 aydı.yargının dev gibi 2 kitabını bitirdim cep kitapları aldım ezberledim.pegem yayıncılığım 3lü setini aldım ve kursa gitmedim.sadece dershanelerin paralı deneme sınavlarına girdim 3-5 kere.o zaman halkla ilişkiler mezunuydum şimdi geçiş yapıp işletme okuyorum ve 2010 kpss ye gireceğim ama kursa gideceğim.yine de günde en az 5-6 saat düzenli çalışmak lazım.

cnm 10 saatmi dedin valla gözüm korktu ben hiç hayatımda 10 saat ders çalışmadım :)
üstelik okulla beraber yürüteceğim için çok az vaktim olucak ama sayısalcı olduğumdan bi tarih coğrafya üzerinde durucam bilmiyorumki artık neler olucak

yaa benimde atanabilmem için 90 almam gerekiyor ama hiççç gözüm kesmiyor öğretmenlik için alan nasl alıyor anlamıyorum. hadi çalıştım ders çalışırken güncel olaylar nasıl takip edecem :)))) bu nasl bi iş eğitim fak. mezunuyuz işimiz yok yaaa dahada kontenjanı artırdılar herkes üniversiteli olsun bakalım nolacak......

mrb bende 2010 kpss ye girecegim inşallah.2008 de 71 almıştım.şimdi baktımda herkes çok puan almış ya.ben laylaylom girmişim. şubatta inşallah önlisans büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunu olacagım.verecegim 2 dersim var da.şimdiden düzenli olarak kpss ye çalışmaya başlym diyorum.tarih ve matematk zorluyor beni. napmalıyım?

Ben de son alımlarda, 2009/3 atamasıyla ve 84,271 puanla PTT'ye atandım.
tabi bu puanım 2008 kpss puanımdı.
çalışmama gelince çok sıkı değil ama düzenli çalışmıştım.
bol bol tekrar yaptım,deneme çözdüm.
hızımı artırmaya çalıştım.

bende 2008/4 atamasıyla 95 puan ile atandım istediğim yere.mat.ve tarih e çok dikkat etmek gerekir.bol bol soru çözün.düzenli ve disiplin bir çalışma ile olmayacak şey değil.gözünüzde büyütmeyim.güncel olayların takibi ise birçok sitede notlar yayınlanıyor ben hep oralardan bakardım.bu sene hukuk olayını biraz değiştirdiler borçlar falan da girdi işin içine onu zorlayacaklar herhalde.ona da önem vermek lazım.coğrafya ile türkçe hallolur zaten.kolaylıklar dilerim herkese

X