Göz Makyajı Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Borzo

Mucizemmm
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2007
3.002
5
Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir

Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.

Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.

Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

Son düzenleme:
lanet olsun süremiyorum süremiyorum makyajı yakıştıramıyorum kendime çünkü yapmasını beceremiyorum dün otobüste bir kız gördüm maaşşlah ya bütün makyaj malzemelerini kullanmış ama nasıl hafifi ve doğal görünüm kazanmış ben palyaço gibi oluyorum yok abi doğal daha güzelim

kızlar bende cok fazla ince süremiyorum fakat sürüyorum sabah nasıl denk gelirse, daha sonra ıslak mendille düzelterek eyelineri siliyorum; zaten ıslak mendil onu inceltiyor denemenizi tavsiye ederm:KK66:

ya nası bişi bu ya bn nie bi turlu beceremyrm. hep kelın oluyoo...
ayrıca yukarıya dogru oluyoo... kahretsin eyelinerida cok sewiyrm-tatlicadiarzu-
onerebilecegniz bi marka varmı kızlar

ben göz kalemini eyeliner niyetine kullananlardanıma.s ama alıştırma dönemim bitti çok şükür...artık likide geçecem:jeyyar:
ben de ilk başlarda korkunç yapıyodum, hem kalın oluyodu, hem de kuyruk aşağı doğru kayıyodu çok komik bi görüntü oluyodu:roflol: ama sabırla deneye deneye başardım sonunda:teytey:
ben mümkün mertebe tek harekette ve iyicene kirpik diplerine incecik bi çizgi çekiyorum, daha sonra da kuyruk kısmını hafifçe belirginleştiriyom..bu konuda profsyonel değilim kesinliklen ama deneyerek eli alışıyo insanına.s.

kızlar bende cok fazla beceremezdim hep kalın yada yamık olurdu kalemlerim :)))))))) sonra baktım kalın oldu beğenmedim hemen üstüne far sürerim. sizede tavsiye ederim. hem kalemin sert görünümünü alıyor hemde hata yokmuş gibi gösteriyor:)

Islak mendil fikri benimde hoşuma gitti..
Bakmayın bende beceremem göz makyajını.bazen tuttururum işte...
üstüne farı denemek lazğım.

Kızlarrrr cevap yazın evde geçen avonun asansörlü eyelinerını buldum daha dogrusu ben onu göz kalemi zannediyodum :) bikaç kez göz kalemi gibi kullandım acaba zararı olmuş mudur gözüme

kizlar eyeliner zaman isteyen bir makyaj ürünü, tabi kimisi icin cok basit sip sak her model, her sekilde cekebiliyo( benim gibi) makyözüm cok dogal tabi, ama bi tavsiyede bulunabilirim eger yardimci olabilirsem tabi: eyelinerin cekmeden önce, gözünüzü japon gibi kenara cekin, ve bi parmaginizla kasinizi yukari kaldirin gergin olsun, ve eyelinerin cekerken, firttttttttttt diye cekmeyin, parca parca sürün kücük cizgiler yapa yapa istediginiz sonuca bu sekilde ulasa bilirsiniz.insallah anladiniz

inşşallah anladık valla evet =D eyeliner'da kullandığınız fırça da çok önemli eğer ucu inceyse sonuçları daha iyi olablio doal olrak :)

X