Sol yumurtalmda(overimde)kist var!!!

E

erva15

Ziyaretçi
arkadaşlar merhaba ben dün doktora gıttım ve vagınal ulltrason cektirdım sol yumurtalığımda 1,5cm lik bir kist varmış rahım ağzım temızmış ve adetlerim çok duzenli, suan hiçbirşey yapmadı bu ay gecmesse gunluk doğum kontrol hapı veririm kullanırsın dedi ve gelecek ay da adetimin 3.gunu gelip kan vermemı ve kanda hormonlarıma bakacağını soyledı bense korkuyorum endışelıyım, bu kıst mıdır 9 aydır hamıle kalmamı engelleyen yoksa bu kıstın bı onemı yokmudur? hamile kalmama engel başka bi sebep mi var? bilemıyorum doktorum cok yoğun çalışıyor ,özel hastaneye gıtttım ist nisa hastanesıne gıttım ama doktorum çok sevilen ve talep edılen bı doktormuş yanı aldığım bılgıler hep o yonde ve bu yuzden de cok kalabalık oluyor cok cok fazla ayrıcalık tanıyıp da ilgilenemıyor bu nedenle fazla aydınlanamadım bilginiz ve tecrubelerınız varsa ne olur benımle paylaşın paylaşımlarınızı beklıyorum bu kıst nedır ve gebelığe engel mıdır nasıl tedavı edılır amelıyat gerekır mı hemen gecer mi yoksa kendılığınden ve bır daha oluşmaması için ne yapabılırım yada onun yok olması için örneğin bitkısel veya başka bişey ne olur yardım edın şimdiden çok sağolun ben illk defa gıttım dr a gercekten cok zor, muayenesi zor ,stresı, telaşı zor ,maddı bakımdan zor Allahım bu yolda uğraşanlara yanı bebek isteyenlere isteyıp de bebişleri olmayanlara yardım etsın amin

oncelikle geçmiş olsun cnm....bir sürü kistter var..baziları ilaçla kayboluyorlar baziları ameliyat olman lazım....bende bir kaç sene once yumurta kadar bir kistim vardı..bir dr.gittim bana hemen amelyat olman lazım saçma sapan şeyler...ordan ağlaya ağlaya çiktım ve başka dr.gittim...bana dedi kotu bişey değil sana DESOLET verecam 6 ay boyunca iç dedi...ama her ay kontrole gel...içtım ve 3 ay içinde kaybolmuş ve birdaha çikmadı...bildim kadarıyla kist hamileliği engelıyormuş...korkma sen eğer dr.ilaç verecek sana 2-3 ay içinde kaybolacak

cnm polikistik değilse kendiliğinden geçer merak etme
bünye yapıyo bu kistleri ve kendiliğinden kayboluyo bi süre sonra
bendede var 7 cm büyüklüğünde
10 cm yi geçince ameliyatla alıyolar
seninki çok küçük korkma endişelenme cnm
ayrıca o kistler hamile kalmaya engel değil
benim kızkardeşim kistle hamile kaldı doğumla gider demiş dr
allahın vermeye gönlü olursa cnm verir sen merak etme tedbirini al yine

cnm o kadar korkulacak bişey değil sıkma kendini öyle bendede iki defa oldu 4,5 cm civarında yasmin adında d.kontrol hapı kullandım bikaç ay sonra geçti.sonra yine tekrarladı senin elinde olan bişey değil bu bünye yapıyo hamileliğede pek engel olduğunu sanmıyorum,çünkü tedavi gördüğüm sıralarda ameliyat olmak için gelen bi bayanla tanıştım bana kistinin olduğunu ve bu kistin yumurtalarından bi tanesini çürüttüğünü ve çürüyen yumurtasını aldırmaya geldiğini söledi.bende merak ettim sordum hamileliği engel oluyormu diye.o da bana yumurtasının tekinin çürük olduğu halde kiste olmasına rağmen 4kez hamile kaldığını söyledi..şuan ablamda hamile benim hemde doktorların çocuğun olmaz demesine rağmen çünkü ablamın kisti yumurtalıklarının içindeydi ve ilaçla tedavi olamıyordu ama buna rağmen şimdi oğluşumuzu bekliyoruz

çok sağolun arkadaşlar inanın içim rahatladı inaşllah n kısa zamanda bende hamile kalırım doğal yollarla çokk çook sağolun

geçmiş olsun benimde sol yumurtalığımda kist vardı ben evli olmadığım halde bir süre doğum kontrol hapı içtim ve tedavim bitti :nazar: şimdilik bir daha oluşmadı inşallah oluşmaz bir daha

canım korkma benımde sekız cm ıdı ve agrıdan oluyodum bır aksm dayanılmaz agrı ıle babam ve annem hastaneye kaldırdı hemen emelıyat olmamı soyledıler kabul etmedım ve sabahı bekledım once annemın doktoru olan daha sonrada benımde doktorum olan jınekolugumuza gııtk oda durumun amelıyatlık oldugunu soyledı ama once bır ılac tedavısı uygulayacagını soyledı ve bıngo ıkı ay sora yoktu bes yıllık evlıyım ve sukur allahıma dort yasında bır kızım var darısı ınsallah basına

canım korkma benımde sekız cm ıdı ve agrıdan oluyodum bır aksm dayanılmaz agrı ıle babam ve annem hastaneye kaldırdı hemen emelıyat olmamı soyledıler kabul etmedım ve sabahı bekledım once annemın doktoru olan daha sonrada benımde doktorum olan jınekolugumuza gııtk oda durumun amelıyatlık oldugunu soyledı ama once bır ılac tedavısı uygulayacagını soyledı ve bıngo ıkı ay sora yoktu bes yıllık evlıyım ve sukur allahıma dort yasında bır kızım var darısı ınsallah basına

arkadasım gecmısolsun bu dr ısmıne acaba nerde soylersen sevınırım bnmde aynısorun var banada amleıyat dedıler benneyaptımki

bende dun dr.a gıttım,1 yıldır dogum kontrol hapı kullanmama ragmen sag yumurtalıgımda kist gördu :KK43: önce gebelık testı yaptık negatıf cıktı :) kist dedı ama hap kullnıorum ben neden oldu anlamadım?? sızce dogum kontrol hapı kullnaırkende kıst olabılırmı?

ben de evlenmeden önce gittim dr a ..kist vardı 5-6 cm boyutunda ..15 gün yasmin içtim gitti bitti.. hamileliğe engel oalcağını sanmıyorum ben de..

arkadaşların dediğii gbi 10 cm den büyük kistleri ameliyatla alıyorlarmış..

uzun süre d.kontrol hapı kullanan bayanların da genelde hamile kalmaları tedavisiz mümkün olmuyor bildiğim kadarıyla..

sabredin..umutsuzluğa kapılmayın...inşallah kısa sürede sorununuz hallolur
..

uzun süre hap kullandınız için bünye alışmış kiste etki etmemiş oalbilir..bu benim düşüncem.. ne kdar doğrudur bilemiyorum benneyaptımki

ayrıca eklemek istedim ..kist nedir neden oluşur nette inceleyin..ben dilimin döndüğü kadar özetlim.. yanlış hatırlamıyosam..yumurtlaa döneminde dışarı atılamayan yumurta ,yumurtalık çevresinde yapışıp kalıo ve zamanla büyüyo olay bu kadar..

arkadaşlar gecen aydı bu kıstım bu ay dr a gıttım ve kıstım kendılığınden yopk olmuş şuanda yok herkese gecmış olsun ben 5-6gun soğan kuru içmiştim ve o ay adetım tam 7gun surdu normalde 5gun surer ve sınra gıttığımde kıstım adetle yok olmuş dedi dr cok sevındım suan klomene başladım yumurta takıbı de yapacak dr bakalım bebek için uğraşaıyorum ben de

yaa ben bugun kadın doguma gıttım daha once sac dokulmem yuzunden tahlıl yaptırmıstım adet duzensızlıgım vardı bide prolaktık dıye bı hormonum yuksek cıktı doktor kadın d. gonderdi bugun ultrasyona gırdım sag yumurtalıgımda 5cm kıst oldugunu soledı.tahlıller verdı ılac verdı bıde progynex adında onu kullanıp adet olcagmı ve adetın 2 gunu tahlıllerle gelmem gerektını soledı.butun gun agladım cok korkuyorum ne olacak cocugum olmayacakmı benım evlenınce kafayı yıcem yaa bıseyler soleyın nolursunuz..

slm arkadaşlar benımde sol yumurtalıkta 5 cm buyukluğunde kistım var ve 2 aydır tedavı goruyorum küçülmedı uzun suredırde çocuk ıstıyorum olmadı sanırım kistle bı alakası var dıye duşunuyorum benımde kıst küçülmezse amelıyat olucam. ama geçen gun bı dk. gıttım uzmandı kendısı ve soğan kürünün çok ıyı geldığını soledı ınş bu ay kuçulme kaydedıcem. allah çocuk isteyen herkeze versin ...

X