Eski Kot Pantolondan Bolero ve Mutfak önluğu

Sersoy

www.ebruhane.blogcu.com
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2007
2.998
2
45
Ey Amerikanın Şalvarı sen nelere kadirsin :)) İşte eski kot pantoldan daha kullanışlı hale gelen iki çalışma. Pantolonun bir paçasından bolero diğer paçasındanda mutfak önluğu yaptım. Her ikisinide basitçe anlatmaya çalışacağım. Aslında azda olsa dikiş bilen biri kolaylıkla yapabilir :)

İşte boleromuz
SP_A0339.jpg

SP_A0332.jpg

SP_A0329.jpg

SP_A0342.jpg

Pantolunun ağ kısmından kesip çıkaralım, sonra pantolunun diz kapağının altından 10 cm kadar keselim. Pantolon paçası aşağı doğru daralacağından bu kısmı yukarı gelecek. paça dikişinide duzgunce kesip atalım. pantolonun serbest dikiş yapılan yerinden kesip dikdörtgen bir parça haline getirelim. çift dikiş olan yer kumaşın ortasında kalacak. kumaşımız bolero yapmaya hazır sırt yerinin kol kesimini ve yaka oyuntusunu hazırlayıp kenarlarını bukerek dikelim daha sonra ön kısım için hazırladığımız kumaş parçalarıyla birleştirdikmi işlem tamamdır. suslemeleleri arzunuza kalmış.

Bu da mutfak önluğum.. Sevgili eşime bana modellik yaptığı için teşekkur ederim :))

SP_A0337.jpg

SP_A0338.jpg

SP_A0336.jpg

SP_A0335.jpg

Pantolunun diğer paçasından önluğu yapmak için yine pantolunun ağ kısmından kesiyoruz. Ters çeviyiyoruz daralan kısım uste bakacak. paça dikişinide duzgunce kesip atalım. önluğun gövus kısmını kol oyuntusunu keselim. daha sonra farklı bir kumaşla biye dikelim. biye yapmayı bilmeyen kurdelada kullanabilir. önluğumuz çerçeve içine aldıktan sonra boyun ve yan bağlarıda ekleyelim. en son olarak susleme işlemini yapalım. işte bu kadar

sen var ya şaka gibisin cidden yani nasıl beceriyosun bunları anlamıyorum benim aklıma bile gelmezdi üstelik o kadar güzel olmuşki eski bi pantolandan olduğu belli bile değil boleronunyerimseniben
yani benim gibi yeteneksizleri çatlatmak için mi koyuyosun bunları:dilcikar:
eline sağlık yine harikasın tek kelimeyle mutfak önlüğü acaip değişik bi konsept olmuş:lepi:a.s.

sen var ya şaka gibisin cidden yani nasıl beceriyosun bunları anlamıyorum benim aklıma bile gelmezdi üstelik o kadar güzel olmuşki eski bi pantolandan olduğu belli bile değil boleronunyerimseniben
yani benim gibi yeteneksizleri çatlatmak için mi koyuyosun bunları:dilcikar:
eline sağlık yine harikasın tek kelimeyle mutfak önlüğü acaip değişik bi konsept olmuş:lepi:a.s.

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 gerçekten şaka gibi bişey oldu bu çalışmalar dun gece geldi aklıma.. hani cep kısımları buzuşuk kotlar varya ben tembellik ettim makinada yıkadım bir kaç kez ee oralarıda azıcık yırtılı vermiş (iyili yırtılmış) eşimde tutturdu ben bunu giymem diye.. sonuç ortada işte kaydirigubbakcemile3 sabahı bekleyemedim paylaşmak için. beğendiğine sevindim tatlım benim Şeniz

sersoy,:1shok::1shok:evet gözlerime inanamıyorum..sen süpersin varya..41 kere maşallah..:nazar:
çok harika olmuş ellerine sağlık... güle güle kullan,çok havalı ve spor olmuş,a.s.

sersooooooooooooooy.........delikafadulden
vallahide süper anlattığında kafamda az çok şekillendirmiştim ama görünce dahada süper olduğunu anladım.. ellerine sağlık mütiş olmuş.. beceriklim benim...:1hug:

Tamam artık karar verdim senin süper güçlerin falan var yok yok kesin var.Ya anlıyamıyorum tamam yaratıcı süper bi zeka ALLAH tarafından verilmiş yetenek el mahareti ama bunları yapacak vakti sabrı gücü nerden buluyorsun sersoycum.Bende az çok bişeyler yapıyom ama yani o iş elimden çıkana kadar var ya sürünüyoda sürünüyo.Sen bi dükkan açsan dükkan doldurur yaptıkalrın diyorum tebrik ediyor ayakta alkışlıyorum ALLAH nazardan saklasın diyorum başka da bişey demiyorum......:hooray:

Canım çok güzel olmuşlar ellerine ve emeğine sağlık,ellerin dert görmesin,böyle şeyleri bizimle paylaştığın içinde ayrıyeten teşekkür ediyorum.

sana bayılıyorum yavrum..tek söyleyebileceğim bu!!!!:1shok::1shok::1shok:
Şeniz

çok şıklar,ellerinize sağlık..
bu tarz şeylerle uğraşmak eminim oldukça keyiflidir.
ama bu kadar sabrım yok,teşebbüs bile etmedim denemeye:)

sersoy,:1shok::1shok:evet gözlerime inanamıyorum..sen süpersin varya..41 kere maşallah..:nazar:
çok harika olmuş ellerine sağlık... güle güle kullan,çok havalı ve spor olmuş,a.s.

canım teşekkur ederim guzel sözlerin için, beğendiğine sevindim a.s.

sersooooooooooooooy.........delikafadulden
vallahide süper anlattığında kafamda az çok şekillendirmiştim ama görünce dahada süper olduğunu anladım.. ellerine sağlık mütiş olmuş.. beceriklim benim...:1hug:

aşkım benim teşekkur ederim :asigim: yarın gerçeğini görursun boleroyu giyip gelecem sana kaydirigubbakcemile3

Süper olmuş yaaa, hele o mutfak önlüğü muhteşem.Çok tarz olmuş...
Bu arada enişteye selamlar :lepi:

Her ikisi de çok güzel olmuş. Ellerine, emeğine sağlık.

X