Ses gzelletirmek iin neler yaplabilir?

kesh12

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2009
477
4
ç...................................

Son düzenleme:
Ahmet Maranki bu sabah (19 şubat 2009 perşembe) yayınlanan Herşey Dahil adlı programa konuk olarak katıldı. Pek çok konuda bilgiler veren Prof Dr Ahmet Maranki, ses kısıklığını tedavi eden ve sesi güzelleştiren harika bir çay tarifi verdi. Çayımız için ;

GEREKLı MALZEMELER :
* Zencefil
* Narçiçeği,
* Hibuskus,
* Adaçayı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLı : Bütün bitkileri birbirine karıştırın. bir Cam kavanoza koyun. ıçinden bir miktarını alıp, 1 fincan kaynar suyun içine, demlendiriop, yudum yudum için.
Alıntıdır.
yerimseniben

yumurtayı biliyorum :KK70: o konser öncesi ses açmak için kullanılıyor
ben sesi daha tiz çıkaran bir formul istiyorum

Ahmet Maranki bu sabah (19 şubat 2009 perşembe) yayınlanan Herşey Dahil adlı programa konuk olarak katıldı. Pek çok konuda bilgiler veren Prof Dr Ahmet Maranki, ses kısıklığını tedavi eden ve sesi güzelleştiren harika bir çay tarifi verdi. Çayımız için ;

GEREKLİ MALZEMELER :
* Zencefil
* Narçiçeği,
* Hibuskus,
* Adaçayı,
HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ : Bütün bitkileri birbirine karıştırın. bir Cam kavanoza koyun. İçinden bir miktarını alıp, 1 fincan kaynar suyun içine, demlendiriop, yudum yudum için.
Alıntıdır.
yerimseniben

bu-kesınmı:KK43:

bende her sabah biraz çiğ yumurtanın faydalı olduğunu duymuştumm...sesi süper birinden :)

canımcım
1 su bardağı ılık suya 1 tatlı kaşığı bal ve limon sık

tabi bundan önce yumurtayı içmeyi unutma benim formulüm buydu

ya dün yumurta içtim..
tam ses denemeleri yapacakken bir yığın misafir geldi iyiimi :KK43:

zencefilli bal yiyebilirsin... :) direkt olarak sese değil etkisi ama gırtlağını temizliyor...2 ay kısık sesle gezdim, doktorların veremden şüphelendiği bir durumdaydı...verem değilmişim ama hiçbir ilaç da geçiremedi ne öksürüğü ne ses kısıklığını...öksürmediğim zaman bile şarkıdaki çıkışlarda detone oluyordm...ama sağlıklı bir gırtlak sağlıklı bir ses demek cnm bnce deneyebilirsin :)

tşkler...................................
ya bu arada kola sesi güzelleştiriyor..
ben bu aralar kolayı yine çok içmeye başladım ve çıkamadıgım tizlere kolayca tizleşebiliyorum :-)
ne alamettir anlamadım gitti.. :KK70:

X