Premature Bebekler 23 haftalık doğan bebek yaşıyor !!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
E

EU2

Ziyaretçi
Arkadaşlar,dün bir gazetede olan haber eşimin dikkatini çekti,bana da gösterdi..Şimdi ınternette tekrar araştırdım..23 haftalık doğan bir bebek yoğun bakımda özel çabalarla yaşatılmış...4 buçuk ay küvezde kalmış...

Şu an annesinin kollarında...Aile için çok sevindim...Allah mutlu etsin...Ancak Ölen bebeklerimi anımsayıp üzülmedim,kahrolmadım desem yalan olur.....senağlama senağlama

490 gr dünyaya gelen parmak bebek 1.2 kilo oldu - Netgazete.com

Buı da başka bir mucize...

http://www.webhatti.com/dunya/26350-iste-tibbin-son-mucizesi.html

Son düzenleyen: Moderatör:
öldürmeyen allah öldürmüyor.ne olursa olsun yaşatıyor işte.
ne mutlu o aileye...........

canim benim uzuntunu cok iyi anliyorum inan icinin nasil yandiginida ne desem seni teselli etmez biliyorum...kelimeler kifayesiz kalir...

canim benim kiyamam ben sana....
rabbim bunu hayirli görmüs demekki...
bizim burda komsumuz da 4,5 aylik dogum yapti,ikizler 500er gramdan azdilar..parmak kadar..
simdi ikinci dogumgünlerini kutlayacagiz...
1 sene hastanelerden cikamadilar,bagirsaklari disindaydi,ikiser defa beyin kanamasi gecirdiler..
ama Rabbimin isi iste...verende o alanda sonucta...herseyde bir hayir var...
seninde saglikli yavrularin olucak insallah bitanem

Çok ilgiç.. bende 6 aylık doğmuşum 950 gram.. 3 ay küvezde kalmışım..
Allahıma bin şükür olsun.. sağlığım sıhatim herşeyim yerinde :)

canim benim kiyamam ben sana....
rabbim bunu hayirli görmüs demekki...
bizim burda komsumuz da 4,5 aylik dogum yapti,ikizler 500er gramdan azdilar..parmak kadar..
simdi ikinci dogumgünlerini kutlayacagiz...
1 sene hastanelerden cikamadilar,bagirsaklari disindaydi,ikiser defa beyin kanamasi gecirdiler..
ama Rabbimin isi iste...verende o alanda sonucta...herseyde bir hayir var...
seninde saglikli yavrularin olucak insallah bitanem
4 buçuk aylık mı doğdular emin misin ???????????????? Yani 4 buçuk aylık doğdular ama yaşattılar ve yaşadılar mı ????

Yani küveze koydular 4 buçuk aylık doğan bebekleri ve yaşadı bebekler öyle mi?????????????:1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok:

4 buçuk aylıktı iki bebeğim ve ikisi de 500 gr dan azdı...Kız 120 gr,erkek 150 gr dı..Eğer 4 buçuk aylık doğan ikiz bebekler yaşadılarsa şu an bayılabilirim......................

benim eltimin yeğeni de köyde 6.5 aylık dünyaya gelmiş...hemde hastanede değil evde...
eltim anlatıyorda ben yüzüne bile bakamadım çok küçüktü diyor...
bebeğin annesinin ilk doğumuymuş..bebekte çok küçük olunca oda bakmasını cesaret edememiş...birkaç ay kaynana bakmış...aslında hiç yaşayacak diye ümit etmemişler...köyyeri diyesin insanlarda biraz cahilmiş ozaman...dr a bile götürmemişler...

şimdi o bebek askere gitti....

şuan düşümdüğümüzde 6.5 aylık bir bebek küves olmadan yaşayamaz diyoruz...ama yaşamış....

bitanem senin bebişlerininde ömrü olsaydı onlarda yaşayabilirdi...ama onların ömrü ne yazıkki o kadarmış:çok üzgünüm:

Benim bebeklerim de doğduklarında yaşıyorlardı..4 buçuk aylıktılar..Ben kürtajdayken bile hareket ediyorlardı....Her yerleri belirgindi..Hiç bir sorunları yoktu ve kalpleri de atıyordu.........

23 haftalıktan evvel erken doğumla yaşayan yok deniyor..Yani bu doktor öyle diyor..Rekor 23 haftalıkmış..

sen hareket eden bebeğini kürtajla aldırdın mı soksa yanlış mı yazdın:kızgın::1shok::1shok:

4 buçuk aylık mı doğdular emin misin ???????????????? Yani 4 buçuk aylık doğdular ama yaşattılar ve yaşadılar mı ????

Yani küveze koydular 4 buçuk aylık doğan bebekleri ve yaşadı bebekler öyle mi?????????????:1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok::1shok:

cok iyi biliyorum bitanem 5.aylarina az bi zaman kalmisti..doktorlar ölür dedi,parmak gibilerdi,derileri bile yoktu,düsün bagirsaklar disinda gelismisti
küveze koydular,özel isik tedavileri sunlar bunlar...ümit etmeyin dediler,komsum pes etmedi yasayacaklar dedi...doktorlar yasasalar bile normal birey olamazlar dedi..
3 yasina kadar anormallikler cikarmis..ama sükür biseyleri olmadi..sadece herseyden hasta oluyorlar ve bi tanesinin gözlerinde kayma var...ama yasadilar...
6 aydi sanirim küvezde kaldilar...
burda yerel gazetelerde bile ciktilar,mucizenin ta kendisi

4 buçuk aylıktı iki bebeğim ve ikisi de 500 gr dan azdı...Kız 120 gr,erkek 150 gr dı..Eğer 4 buçuk aylık doğan ikiz bebekler yaşadılarsa şu an bayılabilirim......................

bitanem öyle deme lütfen:teselli:
rabbim onlara ömür verseydi zaten yasarlardi,mucizeler cok uzaklarda degiller..
böyle bir sinavdan gecmen gerekiyormus maalesef:çok üzgünüm:
sakat kalacaklarindan tut,her türlü sorunlari doktorlar söyledi..
ama Rabbim yasayacaklar dedi ve hersey onlarin yüzüne güldü..
belki sende böyle bir sans olmayacakti..var bundada bir hayir:teselli:
senin acini o kadar iyi anliyorum ki,cünkü yakin cevremden yasadim

bitanem özelin acik degil maaleseffisfisfis
burdan yazayim sakinca görmüyorum..
Almanyada dogum yapti,dedigim gibi 5 aylarina kisa bir süre vardi
kendimi cok kötü hissettim simdi,keske demeseydim sanasenağlama
biliyorsun acini en basindan beri paylasiyorum,takilma nolur buna...
binde bir olan bir olay...
en kisa zamanda cok cok saglikli bebeklerin olacak,dualarimdasin bitanem

sen hareket eden bebeğini kürtajla aldırdın mı soksa yanlış mı yazdın:kızgın::1shok::1shok:

Bilmeden saçma sapan yorum yapma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ben erken doğum yaptım..Bebekler doğdu ama bebeklerin kordonları ve eşleri içimdeydi..ıçimde kalan parçaları almak için kürtaj yaptı doktor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bitanem özelin acik degil maaleseffisfisfis
burdan yazayim sakinca görmüyorum..
Almanyada dogum yapti,dedigim gibi 5 aylarina kisa bir süre vardi
kendimi cok kötü hissettim simdi,keske demeseydim sanasenağlama
biliyorsun acini en basindan beri paylasiyorum,takilma nolur buna...
binde bir olan bir olay...
en kisa zamanda cok cok saglikli bebeklerin olacak,dualarimdasin bitanem

canım nasıl bağısakları dışarda anlamadım ?
benim bebeklerin dışarda gelişen herhangi bir organları yoktu..Baya bildiğimiz insan gibi bütün organları tam ve içerdeydi..Ancak çok küçük oldukları için küveze sokmadılar..Akciğerleri gelişmediği için...

Ben bebeklerimin ne zaman öldüğünü bilmiyorum..Benim bildiğim doğdukları zaman yaşıyorlardı...Ben arabadayken avuçlarımda hareket ediyorlardı..Kürtaj masasına yattığımda hala elimdeydiler..Hemşire aldı elimden o sırada da hareket ediyorlardı...En azından ben kürtaj masasına yatıncaya dek olan sürede 1 saat kadar yaşıyor olduklarını kendim bizzat biliyorum.....

Bebekleri bana ertesi gün kefenleri ile teslim ettiler..Gittiğimiz hastanede yeni doğan yoğun bakım ünitesi yoktu ve zaten çok küçükler küveze bile alınsalar yaşamazlar dendi..................

canım nasıl bağısakları dışarda anlamadım ?
benim bebeklerin dışarda gelişen herhangi bir organları yoktu..Baya bildiğimiz insan gibi bütün organları tam ve içerdeydi..Ancak çok küçük oldukları için küveze sokmadılar..Akciğerleri gelişmediği için...

valla bitanem o kdar detaylari bilmiyorum,organlari tam gelismemisti.sanirim bu bebeklerin avantaji kilolarindandi o zaman..
poset gibi biseyin icinde gelisti bagirsaklari..solunum cihazlarina baglandilar aylarca..
senin meleklerinden avantajlari komsumun sürekli gözetim altinda olmasi(rahimde anormallikler vardi ve birden fazla düsügü vardi) ve bebeklerin biraz daha büyük olmasi..
Bu binde bir istisnadir..her beyin kanamalarinda hepimiz mahvoluyorduk,var bundada bir hayir...
annesi aylarca uyumadi,simdi bebekler iyi olsada onun psikolojisi bunlari kaldirmadi..
demek istedigim herseyde bir hayir var,nolur takilma bunlara:teselli:
inan suan bin kat daha üzgünüm sana anlattigim icin:çok üzgünüm:
simdi cok daha bilgili ve dikkatlisin,eminimki bir dahaki gebeligin mükemmel olacak ve saglikli meleklerin olacak...nolursun takilma tüm bunlara:çok üzgünüm:

valla bitanem o kdar detaylari bilmiyorum,organlari tam gelismemisti.sanirim bu bebeklerin avantaji kilolarindandi o zaman..
poset gibi biseyin icinde gelisti bagirsaklari..solunum cihazlarina baglandilar aylarca..
senin meleklerinden avantajlari komsumun sürekli gözetim altinda olmasi(rahimde anormallikler vardi ve birden fazla düsügü vardi) ve bebeklerin biraz daha büyük olmasi..
Bu binde bir istisnadir..her beyin kanamalarinda hepimiz mahvoluyorduk,var bundada bir hayir...
annesi aylarca uyumadi,simdi bebekler iyi olsada onun psikolojisi bunlari kaldirmadi..
demek istedigim herseyde bir hayir var,nolur takilma bunlara:teselli:
inan suan bin kat daha üzgünüm sana anlattigim icin:çok üzgünüm:
simdi cok daha bilgili ve dikkatlisin,eminimki bir dahaki gebeligin mükemmel olacak ve saglikli meleklerin olacak...nolursun takilma tüm bunlara:çok üzgünüm:

2 bebeğin de kilosu 500 gr dan azmış dedin...Benim bebeklerin de kilosu 500 gr dan azdı.. Kaç kilolarmış hatırlıyormusun canım???

Almanca 4,5 aylık doğan bebek nasıl yazılır ??Bilen var mı ? Googledan aramaya yapmak istiyorum...:eek:

selam...........badem canım çok zor yaşadıkların............çok..........rabbım yardıncın ols...........elden ne gelır kı veren alan da o...........ama bır daha yaşatmasın........acımı hatırlattın ..ben de 24. haftada erken sancım oldu kasılmalar başladı bır hafta kuvezde kaldı çok mınıktı.....ama veda ettı hayata...........çok zor imtıhan bunlar.........yaşayan var evet.......rabbım dılayınce yaşıyolar.........inş yenıden hamış kalırsın ve bırazda olsa unutursun acılarını...........duşunmemeye çalış yoksa insan kurtulamıyo sorulardan......hakkımızda hayırlısı buymuş demek tek çıkar yolllllll....dua ile.......

X