Premature Bebekler 23 haftalık doğan bebek yaşıyor !!!

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
bebeklerimi kaybettikten sonra bende hep aradım yabancı ülkelerde hep gördüm 23 veya 24 haftadaki bebklerin yaşadığını
benim yavrumun biride 1 hafatada daha dayansa küvöze alacklardı ama olmadı 23+2 de 580 gr civarı doğdu ..kaybettim ... dr sormuş küvöze koyalımmı diye prof. anneye babaya daha çok acı olur demiş..
Ne diyimki ne denirki
sadece inşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız diyorum bademcim

bebeklerimi kaybettikten sonra bende hep aradım yabancı ülkelerde hep gördüm 23 veya 24 haftadaki bebklerin yaşadığını
benim yavrumun biride 1 hafatada daha dayansa küvöze alacklardı ama olmadı 23+2 de 580 gr civarı doğdu ..kaybettim ... dr sormuş küvöze koyalımmı diye prof. anneye babaya daha çok acı olur demiş..
Ne diyimki ne denirki
sadece inşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız diyorum bademcim

İnşallah canım...Ben bir daha hamile kalırsam bu hastaneyi düşünüyorum..Gebelik takiplerimi de orada yaptıracağım...

Badem inanıyorum sen en kısa zamanda tekrar yaşayacaksın fsh düşmüş çok sevindim sonuçta yumurtalık rezervi inşallah güzel haberlerlede dönceksin

Sizin de başınız sağolsun...Hayatım boyu unutabilceğimi sanmıyorum bunu........

Çünkü hayatımda en çok istediğim şey bir gün biri erkek diğeri kız ikizlerim olmasıydı..Çok zengin olmak ya da piyangodan büyük ikramiyeyi kazanmak değil..İkiz bebeklere hamile olmak benim için kanat takıp aya uçmak kadar olmayacak bir ütopyaydı..

İkizlere hamile kaldım..O kanadı da taktım ama kanatlarım kırıldı uçarken....Yere düştüm.....Şimdi tekrar uçmak için çabalıyorum........

evlatlarının melek olup gıttıklerını okumuştum ..
sanırım en acı tarafı ıse ellerınde onları gormen ..son anlarını.
hastanenın drların kabahatı ıhmalı varmı .. kımbılır..
ama kuvöz olsaydı konsalardı gereklı her ne varsa yapılsaydı belkıde bu kadar canın yanmazdı..

hayatta en cok ıstedıgın seyın olamamasının verdıgı acı nedır cok ıyı bılıyorum ..
Allahım aynı onlar gıbı ıkı bebekler versın sana tez zamanda.. bahtları guzel ömurlerı uzun olsun ..
kısa surede toparlanmanı canı gonulden ıstıyorum ..
Allah hakettıgın şeyı sana versın kardeşım..

cok uzgunum .

evlatlarının melek olup gıttıklerını okumuştum ..
sanırım en acı tarafı ıse ellerınde onları gormen ..son anlarını.
hastanenın drların kabahatı ıhmalı varmı .. kımbılır..
ama kuvöz olsaydı konsalardı gereklı her ne varsa yapılsaydı belkıde bu kadar canın yanmazdı..

hayatta en cok ıstedıgın seyın olamamasının verdıgı acı nedır cok ıyı bılıyorum ..
Allahım aynı onlar gıbı ıkı bebekler versın sana tez zamanda.. bahtları guzel ömurlerı uzun olsun ..
kısa surede toparlanmanı canı gonulden ıstıyorum ..
Allah hakettıgın şeyı sana versın kardeşım..

cok uzgunum .

Amin canım..Çok teşekkürler güzel dilekler ve sözler için...:1hug:

Bebeklerimin ne zaman öldüğünü bilmiyorum benim elimdeyken canlıydılar....Ertesi gün kefenle geldiler........

evet bılıyorum .. takıp edıyorum yazdıklarını canım ..

ama ne olur ne olursunn kendını hırpalama kendıne acı vermee.. yasını tutman en dogal hakkın ama psıkolojını cok derınden etkıleyecek şeylerle ılgılenme.. yoksa sapğlantı oluyor bazı seyler omur boyu acısını cızzz sesını yuregınden duya duya yaşıyorsun ömrunu..
her sevınc yarım kalıyor her kahkaha goz yaşıyla tamamlanıyor eger kendı kendını tamöır edemıyorsan..

ben senın boyle bı hayat surmenı ıstemıyorum ..
canından kopan canlarına uzulmen en doğal hakkın.. ama ılerde olacak bebeklerını duşun onlarn hayalını kur bır an olsun rahatlarsın belkı..

haddimi aştıysam özür dilerim .. ama bebek deyınce ıçım cız edıyor fazla yazıp fazla konuşabılıyorum bazen..

burda gulşah035 nıcklı arkadaşımında bebegı 40 gunlukken melek oldu gıttı . acısını hala cok derınden yaşıyorum .. senıde bu bağlamda cok ıyı anlayabılıyorum

evet bılıyorum .. takıp edıyorum yazdıklarını canım ..

ama ne olur ne olursunn kendını hırpalama kendıne acı vermee.. yasını tutman en dogal hakkın ama psıkolojını cok derınden etkıleyecek şeylerle ılgılenme.. yoksa sapğlantı oluyor bazı seyler omur boyu acısını cızzz sesını yuregınden duya duya yaşıyorsun ömrunu..
her sevınc yarım kalıyor her kahkaha goz yaşıyla tamamlanıyor eger kendı kendını tamöır edemıyorsan..

ben senın boyle bı hayat surmenı ıstemıyorum ..
canından kopan canlarına uzulmen en doğal hakkın.. ama ılerde olacak bebeklerını duşun onlarn hayalını kur bır an olsun rahatlarsın belkı..

haddimi aştıysam özür dilerim .. ama bebek deyınce ıçım cız edıyor fazla yazıp fazla konuşabılıyorum bazen..

burda gulşah035 nıcklı arkadaşımında bebegı 40 gunlukken melek oldu gıttı . acısını hala cok derınden yaşıyorum .. senıde bu bağlamda cok ıyı anlayabılıyorum

Allah diğer bebeklerin ömrüne ömür katsın inşallah canım...:Saruboceq:

evet bu bebek bnim de kızımın şuan yattığı hastanedeymiş. heryerde fotoğrafı var. gazete haberleri var. Allah ömür vermiş yaşamış. inşallah benim bebeğimde artık sağ salim çıkar...

Merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim yaşım 36 ve temmuz ayında hamile kalmıştım. herşey çok güzel gidiyordu nisan da doğum olacaktı 2 gün önce aşırı kanama ve sancıyla hastaneye kaldırıldım 22+6 haftalık hamileydim. hiç birşey olmamış gibi benim rahim açılıp bebek doğum kanalına girmiş acilen normal doğum yaptılar!!! bebeğimiz başka bir hastanede yaşam savaşı veriyor. doktorlar umut olmadığını söylüyor yaşasa da sağlık sorunları vs. daha da olumsuz konuştular, çok kötüyüm Allah a isyan etmiyorum ama insan çok üzülüyor. biz onu ne hayallerle bekliyorduk halbuki o minnacık melek orda yatarken içimiz acıyor. 6 senedir istiyorduk Allah tedavisiz bir mucize vermişti bize şimdi ise ne olacağı belli değil... eşim ben tüm aile resmen çöktük... Yaşayan bebekler varmış ama mucize olsada sorunlar olacağını söyledi doktorlar... Bende hamilelikte 3,5 cm lik miyom 11 cm oldu ama doktorların hiçbiri rahime bakmadı normal hamileler gibi gezin yürüyüş yapın dediler. Burda kim suçlu arkadaşlar bende rahim ağzı açıklığına bakılmış olsaydı bir umut bu kadar acı yaşamazdım belkide...Bu doktorlar nasıl insanlar? Yorumlarınızı bekliyorum!!! Hastaneye bebeğimizin yanına gidemiyorum bile içim de onun yuzunu rüyalarımda görmek ve acısını yaşamak korkusu geliyor Allah ım sen acı halimize.... Bu şekilde olan herkese yardım et....

Sayfayi bastan sona kadar aglayarak okudum Allah herkese sabir versin. Bende plesenta asagidaydi 22+3 te asiri kan kaybiyla hastaneye gittim kanamamin durmasin bekledi dr lar hic mudahsle edilmedi 23+2 de ani dogum yaptim bebegim 19 gun yasam savasi verdi sonra cennete uctu gitti. Beni burda birakti bu cok zor bir aciymis. Dr lar 24 haftadan once dogan bebeklere ne yazikki olur gozuyle bakiyorlar. Bu kadar acinin ustune birde cevreden cocugun olumune benim sebep oldugum soylenmesi beni daha cok yipratti. Karnimdaki cocuga bakamamisim Allah verdi Allah aldi kimse evladinin olumune sebep olmaz. Birde boyle cahillerle ugrasiyorum

Mrb. Dilek çok üzüldüm. Bebeğin nasıl oldu. İnş. iyi olmuştur..
2 hafta önce bende seninle ayn şikayetle hastaneye gittim sancılarım vardı kasılmalarım vardı ama hiç rahim ağzına bakmadılar ultrasanla baktı hep sıkıntı yok dedi.22 haftalık hamleydim. Acile gittiğimde 8 cm açılman var dediler doğuma almak istediler. Ama bebek doğduğu zaman yeni doğan bakmaz ilgilenmez dediler hiç yaşama umudu vermediler küvee bile almayacaklarını söylediler.. Şimdi burda yazılanları okudum içim parçalandı belki bir ümit olabilirdi.Belki bende bi kez olsun bebeğimin kokusunu duyabilirdim. Doğum yapmamak için çok direndim,Benim karnımda güvende dedim. Çünkü doğduğu zaman öleceğini biliyordum. 16 saat dayandım. 16 saat sonunda sancım var dememe rağmen bana inanmadılar ve doğuma almadılar ve bebeğim rahim kanalına düştü... Sonrada sancılarım aniden kesildi. Ve suni sancı istememe rağmen bana sancı vermediler. 10 saat o şekilde sancımın gelmesini bekledim, ve bebeğin rahim kanalında havasız kaldığı için öleceğini söylediler. Ama canlı doğdu 460 gr o halde bile 1 saat yaşadı. Belki ilk sancım olduğunda doğuma alsalardı yada suni sancı verselerdi daha uzun süre yaşayacaktı.. Artık o kadar vijdansız olmuşlar ki umurlarında bile değil. Benim bebeğimi doktorlar ölüme terketti.

Slm arkadaşlar benim de 23+3 haftalik gebeligim mevcut rahimde 1-2cm kadar sanırım açılmam ve suyum da azalma var bana kaç tane yere gittiysem yapabilecekleri bişey olmadığını bebeğin düşeceğini hatta öleceğini söyleyerek açılmada olunca enfeksiyona karşı antibiyotik verip eve gonderdiler ne zaman kuveze alabileceklerini sordugumuzda ise 26 -27 olması lazım ama sizinki o kadar devam etmez etswdw gelisimi küçük olacaktır dediler Dr lar ne acımasız

X