Dereotu Kürü Yapan Var mı?

ezine77

Rabbime çok şükür..
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
2.073
29
hipotiroidiyi yok etme veya zayıflama amaçlı derotu kürünü deneyip sonuç alanınız varmı arkadaşlar?

Son düzenleme:
hipotiroidiyi yok etme veya zayıflama amaçlı derotu kürünü deneyip sonuç alanınız varmı arkadaşlar?

canım benim annemde var aynı sorun.annem dereotunu çiğ olarak yiyo yani kaynatıp suyunu falan içmiyo.onada doktoru tavsiye etmişti.bakalım bu ay kontrolu var.sonuç alabilecekmiyiz bilmiyorum. yeni başladı çünkü.genellikle sabahları kahvaltıdan sonra ve akşamları yiyo.inşallah fayda görürsünüz.

canım benim annemde var aynı sorun.annem dereotunu çiğ olarak yiyo yani kaynatıp suyunu falan içmiyo.onada doktoru tavsiye etmişti.bakalım bu ay kontrolu var.sonuç alabilecekmiyiz bilmiyorum. yeni başladı çünkü.genellikle sabahları kahvaltıdan sonra ve akşamları yiyo.inşallah fayda görürsünüz.

zayıflamak için sabah öyle akşam yemekten on dk önce yemek gerekiyomuş
iştahı azaltıp troit bezlerine iyi geliyomuş canıma.s.

işte ben de aynısını yapıyorum da netice ne olacak onu merak ediyorum yani tetkiklere ne kadar yansıyacak

zayıflamak için sabah öyle akşam yemekten on dk önce yemek gerekiyomuş
iştahı azaltıp troit bezlerine iyi geliyomuş canıma.s.

evet ben de öyle biliyorum sen denedin mi

kızlar dereotu ve ilaç sayesinde tsh ım 2,93 e düştü,5.2 gibiydi,2 ay önce..

ben de senelerdir hipotiroid hastasıyım. bugüne kadar 4ün altına kolay kolay düşmemişti. dereotu kürünü ben de denedim. sadece sabahları ilaçtan sonra aç karnına bir tutam yedim. yaklaşık 1 ay sonra tahlil yaptırdım 1.77 ye düşmüştü. doktoruma da söyledim. o inanmadı ama durup dururken neden bu seviyeye düştüğüne de bi açıklama yapamadı. closedeyes:

ben de senelerdir hipotiroid hastasıyım. bugüne kadar 4ün altına kolay kolay düşmemişti. dereotu kürünü ben de denedim. sadece sabahları ilaçtan sonra aç karnına bir tutam yedim. yaklaşık 1 ay sonra tahlil yaptırdım 1.77 ye düşmüştü. doktoruma da söyledim. o inanmadı ama durup dururken neden bu seviyeye düştüğüne de bi açıklama yapamadı. closedeyes:

süper o zaman küre devam .3 ay yapılcakmış biliyosun....

bende uyguluyorum azmıştı benimki yine batıyordu, boğazımı sıkıyorlarmış gibi sıkıntılarım vardı küre başladım. Test yaptırmadım yaptırınca sizi bilgilendiririm

arkadaslar yemeklerden 15 dakika once bir yemek kasigi dereotunu agzinizda 2 3 kere cigneyip iki yudum suyla yutuyorsunuz 3 ay boyunca troit icin,kure baslamadan olcum yaptirin kure bir ay devamettikten sonra tekrar olcum yaptirin ona gore dozajinizi doktor dusurmesi gerek,hamileyim suan yapamiyorum dogumdan sonra ilk isim bu olacak.hepimize allah acil sifalar versin

kızlar ben yaklaşık 1 ay yapıp ölçtürdükten sonra yaklaşık 1 birim düştüğünü gördüm.bu arada hap kullanmaya da devam ediyordum.sonra dereotu kullanmadığım sadece hap kullandıktan sonra ölçtürdüm.yine yaklaşık 1 ay sonra yine 1 birim düşmüştü.yani çok farketmedi sanki ama nodüllerime usg ile baktırmadım kaybolmuş mu ya da küçülmüş mü diye?onu merak ediyorum işte noldu diye..yine de şunu söyleyebilirim ki bence, tedavide esas etki ilaca ait..başka tespitleri olan varsa bekliyorum...

sonuçlar nedir arkadaşlar ? lütfen bizi bilgilendirin a.s.

ezine nodüller ne alemde ?

ya ben etrafımda çok duydum dereotu sayesinde iyileşen,ameliyata gerek kalmayan filan.o yüzden ben de en kısa zamanda başlıcam.

sonuçlar nedir arkadaşlar ? lütfen bizi bilgilendirin a.s.

ezine nodüller ne alemde ?

ya ben etrafımda çok duydum dereotu sayesinde iyileşen,ameliyata gerek kalmayan filan.o yüzden ben de en kısa zamanda başlıcam.

nodüllerim zaten küçük olduğu için dr um yeniden ultrason istemedi..o yüzden sonuç yazamıyorum..tsh ıma gelince bi faydası olduğunu söyliyemiycem..çünkü birden bayağı bi fırlamıştı son ölçümde,6 ay önce hiç ilaç kullanmamış halime geri dönmüştü..fakat geçirdiğim tüp bebek tedavisi ile de ilgili olabileceğini söyledi dr bu artışın...belki de dereotu kullanmasaydım daha da artacaktı bilemiyorum yani...

X