Kardeim artk yok oktaym

G

gamze_8

Ziyaretçi
Daha öncede bahsetmiştim kardeşim evllilik dışı hamileydi babası kabul etmedi en son çare sığınma evine gitmişti üç aydırda ordaydı sürekli haber alıyorduk bikaç haftadır hiç haber alamadım çocugu evlatlık verıcektı ma aşuan çocuk olmuş biraz önce bir mesaj beni artık aramayın hiçbiriniz hakkınızı helal edin ben bebeğimide alıp gidiyorum burdan imkan tanıcaklar sığınnma evinden yazdı arıyorum kapatmış açmaz artık biliyorum napar ne eder bilmiyorum lçok büyük bir şoktayız babama nasıl söylicez memlekette biliyodu hayatı hepimize zindan eder insanlara ne dicez nişanlımın ailesi öğrencek en ufak bişey desinler bigün sürdürmem bitiririm bu kadar yükü nasıl kaldırıcam okadar saftıki kendine bakamıyordu ona nasıl bakıcak şoktayım ya olamaz heralde böyle bişi naparız biz şimdi

canım kaldığı sığınma evini biliyomusun peki?
bide üzülme bak imkan tanıcaklar demiş arar seni tekrar merakta bırakmaz heralde arar tekrar
nişanlın destek olur canımcm sana yani öle yapar heralde

Dur canım ya sakin ol...

Biraz karışık ya da ben mi anlamadım bugünlerde leylayım biraz...

Şimdi kardeşin hamile bebeğin babası kabul etmedi o da sığınma evinde doğru anladıysam...

Bence bu olayı ailenizden saklamamalıydınız ne olursa olsun... Şimdi hem kardeşin bebeğiyle perişan olacak, başına kimbilir neler gelecek...

Hem de siz onu düşünerek zor durumda kalacaksınız...

Nişanlın konusuna gelince olan olmuş yaşanmış, hangimizin başına ne gelir bilemeyiz eğer seni seviyorsa sana destek olması gerekir diye düşünüyorum...

Kardeşinin hakkında da hayırlısı olu inşallah...

Dna denen şey yok mu nasıl bişey bu yaa ayy aklım almıyor neden mahkemeye vermediniz .........Kaç yaşında ki kardeşin lohusa bide şimdi zayıf garibim..

canım kaldığı sığınma evini biliyomusun peki?
bide üzülme bak imkan tanıcaklar demiş arar seni tekrar merakta bırakmaz heralde
nişanlısından mı bebeği çok soru sordum ama anlamaya çalıom cnm

yok canım ben anlatıym bak sana bebek erkek arkadaşından sahip çıkmadılar ama. nişanlım derken gamzenin kendi nişanlısı biraz sorunlu aileye ssahip duyulursa laf ederler diye korkuyo. gamzenin ve kardeşinin babası da bebeği bilmiyolardı.

gamzecim üzülme belki böylesi daha hayırlı olur. o artık ne olursa olsun bir anne eminim ki kendinden önce bebeğini düşünüp artık doğru adımlar atmaya çabalıcaktır. yani inşallah. yine sor soruştur izini bul bu hayat yolunda yalnız yürütme onu. nişanlın ve ailesine gelince hiç bişey senin kanından canından önemli değil ne derlerse desinler.

canım nedenir ki allah yardımcısı olsun.

hayır kendi nişanlımı demiştim görüştüğü bir çocuk vardı askerde şu anda kabul etmedi aileside yapmadıgı bırakmadı ustune ustluk mahkemeye bıle cıkıcaz sıkayetcı olmuslar benım kardesım gıtmıs oylelerı yuzunden içim bağtım yanıyo kafayı yicem niyandan annemi teselli etmeye calısıyom güçlü ol diye ama mahvoldum bu acıyı nasıl atlatıcaz sıgınma evınden cıkmıs sanırım yoksa telıne el koyuyolar ordan nereye gıder nasıl buluruz babam bulsa dırek vurur zaten bıraz babalk yapsa vurup dovmek yerıne bu durumda olmazdık

Allah yardımcınız olsun canım polise gidin bence dünyanın binbirtürlü hali var miillet ne derse desin kardeşinden önemli değil..

çok üzüldüm keşke elimden bişey gelse..
sığınma evini biliyorsanız muhakkak gidin bilgi versinler öyle şey mi olurmuş ya..

hayır kendi nişanlımı demiştim görüştüğü bir çocuk vardı askerde şu anda kabul etmedi aileside yapmadıgı bırakmadı ustune ustluk mahkemeye bıle cıkıcaz sıkayetcı olmuslar benım kardesım gıtmıs oylelerı yuzunden içim bağtım yanıyo kafayı yicem niyandan annemi teselli etmeye calısıyom güçlü ol diye ama mahvoldum bu acıyı nasıl atlatıcaz sıgınma evınden cıkmıs sanırım yoksa telıne el koyuyolar ordan nereye gıder nasıl buluruz babam bulsa dırek vurur zaten bıraz babalk yapsa vurup dovmek yerıne bu durumda olmazdık
Ya senin nişanlın ailesi geri miiii her koyun kendi bacağından asılır. Senin ne kabahatin var. Yanıyorum falan bahtım elden gidiyo falan neden bahtın yansın .Eğer seni bunun için kınarlarsa bilsinler ki bu dünya da kınadığın birşeyi aynısını yaşamadan ölmezsin. Kardeşin doğum yapmış sen başka şeyler düşünüormuşsun gibi oluyor lütfen

panik olma canım imkan tanıyacaklar demiş kendini güvence altına almasa yeni doğmuş bi bebekle kendini macera içine atmaz heralde...nişanlında böyle bir günde yanında olmaz birde laf ederse diyecek bişey bulamıyorum allah yardımcın olsun.....

tamam polise gittik babam zaten cok vurdumduymaz hıc sozumuzu dınlemezdıhep gezerdı gece gunduz bı hatanı daha goreyım elımde kalıcan dıyodu hep bız tutuyoduk sımdı ogrense bırde bulsa hayatta yasatmaz onu içiyoda zaten Allahım böyle acıları kimseye yasatmasın ıkı saat oldu ıkı saattır aralıksız aglıyorum
Öyle söylemeyin keşke imkanım olsaydı kardeşimi alıp ben baksaydım hayatımdanda herkesei silerdim benım bahtım yanmıyo bagrım ıcım yanıyo gozumun onunden gıtmıyo son halı

cok uzucu bir sey Allah kardesiyin yardimcisi olsun .. insanoglunun basina hersey gelebilir .. ne oldum degil ne olacagim demek lazim . kimseye hic birseyi cok gormemek lazim ve daha vicdanli bakabilinse toplum olarak :KK43: ahh bu erkekler biraz daha kadinlar gibi dusunselerdi kardesin simdi kimsesiz kalmazdi .. kac yasinda kardesin canim?? kendini koruyabilirmi disarda??

Nasıl kendined bakar hep saflıgından bunlar basına geldı sıgınma evınde kalırsa ınsallah yalan degıldır ozamn onlar ımkan tanır yoksa daha 19 yasında

Canım ya sana da kıyamam üzülme sen her şey olacağına varır sonra dönüp bakarsın inanamazsın nasıl bu kadar çabuk atlattığınıza dünyada neler neler oluyor baban bebeği görünce yumuşar zaten yaaa.Kızar bağırır ama dayanamaz yine alır bağrına basar ..

yok canım ben anlatıym bak sana bebek erkek arkadaşından sahip çıkmadılar ama. nişanlım derken gamzenin kendi nişanlısı biraz sorunlu aileye ssahip duyulursa laf ederler diye korkuyo. gamzenin ve kardeşinin babası da bebeği bilmiyolardı.

gamzecim üzülme belki böylesi daha hayırlı olur. o artık ne olursa olsun bir anne eminim ki kendinden önce bebeğini düşünüp artık doğru adımlar atmaya çabalıcaktır. yani inşallah. yine sor soruştur izini bul bu hayat yolunda yalnız yürütme onu. nişanlın ve ailesine gelince hiç bişey senin kanından canından önemli değil ne derlerse desinler.

anladım canım teşekkür ederim açıkladığın için

gamzecim durumun çok zor ne kadar anlıyorum desemde hissettiklerini bilemem ama sığınma evinde bilgi almaya çalışsan gidebilceği başka bi yeri varmı?

tamam polise gittik babam zaten cok vurdumduymaz hıc sozumuzu dınlemezdıhep gezerdı gece gunduz bı hatanı daha goreyım elımde kalıcan dıyodu hep bız tutuyoduk sımdı ogrense bırde bulsa hayatta yasatmaz onu içiyoda zaten Allahım böyle acıları kimseye yasatmasın ıkı saat oldu ıkı saattır aralıksız aglıyorum
Öyle söylemeyin keşke imkanım olsaydı kardeşimi alıp ben baksaydım hayatımdanda herkesei silerdim benım bahtım yanmıyo bagrım ıcım yanıyo gozumun onunden gıtmıyo son halı

baban kardesini nerde biliyor?? onun hamile oldugundan haberi yokmu??

Allah yardımcın olsun canım..babanada Rabbim hidayet versin..

Babam bılmıyordu memlekette bılıyodu arayıp sormaz zaten napıyo dıye sıgınma evınede gıdıcem yarın inş ama sonra oralar cok farklı buna sahıp cıkan ar deyıp sahıp cıkmazlar dıye korkuyorum cok dısıplınlı oyle yerler ama benım elımde olan bıseyde degıl

babalar normalde sert konusur ama iş basa düşünce oyle seyler dıyemez emın ol en azından sen gorevını yap soyle babana basına beter bısey gelcekse belkı önlenmıs olur kız kardesın ya hem saf dıyon hem 19 yasında mınıcık kız, neden bebek buyuk muydu kı dogurmak ıstedı ne oldu kı olayın başında, hadı babası kabul etmedı etmezler ama oof. kac aylıkken farketmıstı kızkardesın

X