günlük/aylık/yıllık lens hakkında...

CamasirSuyunaCorba

♥etmiyorum eyvallah♥
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2008
2.511
8
42
daha önceden lens almaya gittiğimde satış elemanı bana üç aylık ve yıllık lens olduğunu söylemişti. ben de yıllık olanı almıştım ama 4 ay sonunda yanma yapmaya başladı ve kullanamaz oldum...o kadar süre kullanmanın uygun olmadığını ve daha kısa süreli alsam daha iyi olacağını düşündüm..şimdi tekrar lens almak istiyorum ve doğal olarak 3 aylık lens almak istiyorum...lens kullananların soruları cevapları bölümüne sordum sorumu, hangisi daha iyi diye ama bir arkadaşımız bana üç aylık, iki aylık lens olmadığını ve böyle diyenlerin kandırdığını sadece aylık ve yıllık lens olduğunu yazmış...ayrıca koyu mavi renk istiyorum, aylıklarda koyu mavi renk bulmamın zor olduğunu belirtmiş, iyice kafam karıştı...şu konuya bir açıklık getirelim istedim...düşüncenizi belirtirseniz sevinirim..hangisi daha iyi, kullanım hangisinde daha rahat? ayrıca günlük lensleri de daha önce görmemiştim...

canım benim optikçim aylık lenslerin bile arada çıkarılması gerektiğini çıkarılmadan bir ay kullanılabiliyor demelerinin sadece tüketicinin dikkatini çekmek için yapıldığını söyledi... Yani hangisini alırsan al arada çıkarıp havalandırcaksın... yoksa muhakkak tahriş olacaktır gözlerin. O yüzden sana tavsiyem aylık almandır çünkü kullanma süresi uzadıkça tehlikesi daha da artacaktır göz nihayetinde şakaya gelecek bişeyde değil... Bende kullanmaya başlıcam ama aylık olanı tercih etcem.
Günlük lenslerim var ama sürekli kullanmdığımdan her defasındaağrı ve yanma yapıyor, alıştıktan sonra böyle problemlerle karşılaşmayacağımı söylediler ama gözlükten vazgeçemiyorum...
Koyu maviye gelince hiç bi bilgim yok şeffaf kullandığım için renkleri hiç sormadım

canım benim optikçim aylık lenslerin bile arada çıkarılması gerektiğini çıkarılmadan bir ay kullanılabiliyor demelerinin sadece tüketicinin dikkatini çekmek için yapıldığını söyledi... Yani hangisini alırsan al arada çıkarıp havalandırcaksın... yoksa muhakkak tahriş olacaktır gözlerin. O yüzden sana tavsiyem aylık almandır çünkü kullanma süresi uzadıkça tehlikesi daha da artacaktır göz nihayetinde şakaya gelecek bişeyde değil... Bende kullanmaya başlıcam ama aylık olanı tercih etcem.
Günlük lenslerim var ama sürekli kullanmdığımdan her defasındaağrı ve yanma yapıyor, alıştıktan sonra böyle problemlerle karşılaşmayacağımı söylediler ama gözlükten vazgeçemiyorum...
Koyu maviye gelince hiç bi bilgim yok şeffaf kullandığım için renkleri hiç sormadım

günlük lensler nasıl? bir gün takıyorsun sonra ömrü bitiyor mu, onun gibi birşey mi? ben yıllık lenslerimi sürekli takmamıştım ama ara vere vere takmıştım, iki renk vardı..toplasan birini bir ay kullanmışımdır..zaten 4ay sonra yanma yapınca ikisini de attım

Ben 3 aylık elegance koyu mavi kullanıyorum gayette memnunum yanmada yok ama daha cok kullanım sekline görede değişiyor emin olabilirsin gercekten cok titiz davranırsan 4 ay bile olabilir ama fazla uzatmaman süresini en iyisidir:)

ben lens denemeye gittigim zaman ordaki yetkililere sordum acuve nin 3 aylık lensiydi bana eger iyi bakarsam 3 aylık lensi 6 ay bile kullanabilcemi söyledi bişey bilmese söylemez ki daha erken sürede kullanım süresinin dolması adamın işine gelir aslında gidip daha kısa sürede yenisini alırım 3 aydan sonra kullanamassın dese , o yüzden gerçeklik payı olmadıgını sanmıyorum .. muhtemelen sen aldıgın yıllık lenslerine iyi bakamamışsın yada marka farkı çünkü benim arkadaşımda lensleri kullanım sürelerinden bile daha uzun kullandıgını ve zararını görmedigini sölemişti dedigim gibi bu senin lensi ne kadar dikkatli kullandıgınla ilgili bence renk konusuna gelince arkadaş doğru söylemiş mavi renk çok var piyasada ama doğal duranını bulamazsın gün ısıgında gözbebeklerin küçülür ve gözlerinin doğl rengi ortaya çıkar buda lensle uyum saglamadıgında komik durur ve lens oldugu anlaşılır malesef :1no2: bu konuda suana kadar gördügüm en başarılı lensler soloticalar ki onlar bile günısıgında falso veriyormus duyduguma göre tabi bunlar gözlerin kahverengiyse geçerli eger elaysa belki doğal duracak bir mavi bulmada daha şanslı olabilirsin

ben lens denemeye gittigim zaman ordaki yetkililere sordum acuve nin 3 aylık lensiydi bana eger iyi bakarsam 3 aylık lensi 6 ay bile kullanabilcemi söyledi bişey bilmese söylemez ki daha erken sürede kullanım süresinin dolması adamın işine gelir aslında gidip daha kısa sürede yenisini alırım 3 aydan sonra kullanamassın dese , o yüzden gerçeklik payı olmadıgını sanmıyorum .. muhtemelen sen aldıgın yıllık lenslerine iyi bakamamışsın yada marka farkı çünkü benim arkadaşımda lensleri kullanım sürelerinden bile daha uzun kullandıgını ve zararını görmedigini sölemişti dedigim gibi bu senin lensi ne kadar dikkatli kullandıgınla ilgili bence renk konusuna gelince arkadaş doğru söylemiş mavi renk çok var piyasada ama doğal duranını bulamazsın gün ısıgında gözbebeklerin küçülür ve gözlerinin doğl rengi ortaya çıkar buda lensle uyum saglamadıgında komik durur ve lens oldugu anlaşılır malesef :1no2: bu konuda suana kadar gördügüm en başarılı lensler soloticalar ki onlar bile günısıgında falso veriyormus duyduguma göre tabi bunlar gözlerin kahverengiyse geçerli eger elaysa belki doğal duracak bir mavi bulmada daha şanslı olabilirsin

sağol canım, lenslerime iyi bakamadığım konusuna katılıyorum,çünkü çok iyi bir markaydı, adını şimdi hatırlamıyorum, emin değilim ama o zamanın en iyisiydi diyebilirim, hatta iki tane almıştım...doğal durması konusunda birşey diyemem zaten koyu mavi istediğim için bunun benim için çok önemi yok açıkcası..çünkü o zaman kullandığım kadar koyu mavi bir renk doğada yoktu açıkcası....hatta çok yakışmış, eğer doğada bu renk bir göz olsalar senin gerçek göz rengin olduğuna inanırız demişlerdi...ancak kahverenginin alttan sırıtıp maviyi bozması doğallığı bozar, onu da zaten ben istemem ona göre birşey alırım...

walla ben freslook yeşil rengi kullanıyorum 3 aylık alıyorum. ve bu süre zarfında rahat kullanıyorum. ama 3 ay geçince batmaya başlıyor kullanamazsın yani....

Arkadaşlar fresslook un 3 aylık lensi yok..Sadece günlük ve aylık lensleri var ama biz bu aylık lenslerı 3 ay kullanıyoruz eğer sitesinede bakarsanız görürsünüz 3 aylık lenslerinin olmadıgını

evet arkadaşlar freshlook un 3 aylık renkleri yokki :eek:lmaz: hepsi aylık.. ama bana lens aldığım kişi 3 aya kadar kullanabilirsin dedi. Ben yine de sürenin dışında kullanılmasını asla tavsiye etmiyorum kimseye.. Şu an bir zararını görmeyebilirsiniz ama ilerde ne olacağını bilemezsiniz. Göz çok hassas riske atmaya değmez. çamaşırsuyu ben de fl safir kullandım.ama sadece 3 4 gün kullanabildim :))

canım genelde günlük lensleri havuzda denizde kullanmak için alıyorum ben yoksa aylık lens kullanabilirsin o çok rahat diğerleri yıpranıyor zamanla ve buda çok rahatsız edici bir durum haline geliyor.renklide alsan dereceli de alsan kesinlikle aylık lens almalısın:)ben johnson&johnson acuvue2 kullanıyorum çok rahat düşün ben dereceli kullanıyorum bi de:)

Günlük lens kullanmadım bi fikrim yok, ben dereceli lens kullanıyorum, 6 aylık getirtiyo doktorum. En fazla 35 gün kullanabileceğimi söyledi, yani 7 aya yaklaşık bi süre gidiyo..
Sürekli kullanılabilen lensleri hiç tavsiye etmem.. Lens sağlıksız bişey zaten, gözün hava almasını önlüyor.. Ben sabah kalkınca takıyorum gece yatmadan çıkarıyorum, gün arasında da arada çıkartıp duruluyorum suyuyla, kuruyo çünkü..
Gözlük takmamak için kullanıyorum yoksa elimi bile sürmem, tehlikeli bişey sonuçta.. Retina tabakasını çizenler falan oluyo. Ya da lensle havuza denize giriyolar, enfeksiyon kapması an meselesi..

satarken 3 aylık dedikleri için ben de 3 aylık olarak biliyorum doğal olarak..söylemiyorlar ki

aslında satarken biz söylüyoruz aslında bir aylık ama siz temiz kullanırsanız 3 aya kadar kullanabilirsiniz diye.temiz kullnamaktan kastımızda eğer hergün takmayıp takmadığınız günlerde de solüsyonunu sık sık değiştirmek ve her takıp çıkarttığınızda mutlaka ellerinizi yıkayın diye mafoldumben

X