Prolaktin Hormonum(süt hormonu) 24.25 ng/mL çıktı

BENFINDIK

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
594
3
Arkadaşlar evleneli daha 1 sene olmadı 11 aylık evliyim..

Hayatımda ilk defa (2 hafta ) önce kadın hastalıkları doktoruna gittim.:1no2:

Vajinal akıntı şikayetinden dolayı..Gitmişken doktor alttan ultrason çekelim dedi korkmama rağmen çektirdim..o zaman bende kist gibi bişii gözüktü..:çok üzgünüm:

ne için gitmiştim ne çıktı bende die üzülüyodum .:çok üzgünüm:.

sonra doktor regl ol..sonra regl bittiği gibi ertesi gün tekrar gel dedi..

mens oldum bitti ve dün doktora gittim...tekrar ultrason çektiki o şey kaybolmuş:1rolleyes:..regl ile beraber gitmiş..

çok sevindim gittiğine..sonra gel hormonlarına bakalım dedi kan tahlili verdi..

gittim sonucu aldım..doktor bana diyo ki süt hormonun yüksek kafamçokkarıştı diyo ama ben bişii anlamıyom:1no2: ..hayatımda ilk defa duydum..ee dedim bu ne demek doktor bey...dedi kızım çok yüksek olursa gebe kalmana engel olabilir :1shok:

ki benim en çok korktum şeyde çocumun olmaması..:çok üzgünüm:

eşim askerde benim..temmuzda askerlii bitcek ve biz bittiği gibi hemen çocuk düşünüyoz.:emir_bebek:

şimdi böle bişii çıktı bende acaba çocuum olmucak mı..çok korkuyorumm :1no2:

bi ilaç verdi..3 hafta arayla kullancan dedi..bakalım nolur arkadaşlar..:çok üzgünüm:

kafam çok karışıkk senağlama

kadınlar da hipofiz bezine bağlı bir sorun yoksa yani adenomlar ufak tefek kisteler yoksa prolaktin stresre bağlı değişikliler gösterir
eğer zaten kist felan varsa prl tahlillerde 100 ün üstünde çıkar
seninki 24.25 kesin stres yapmışsın canım,hastane ortamı felan gergindin anlaşılan
birdahaki adetinin 3. günü tekrar baktır prl tinine o zamanda değişmezse , zaten doktorun gerekli ilacı verip düşmesini sağlıyo...
merak etme çocuk problemin olmaz herşey kafada bitiyo bu prolaktinde...

kadınlar da hipofiz bezine bağlı bir sorun yoksa yani adenomlar ufak tefek kisteler yoksa prolaktin stresre bağlı değişikliler gösterir
eğer zaten kist felan varsa prl tahlillerde 100 ün üstünde çıkar
seninki 24.25 kesin stres yapmışsın canım,hastane ortamı felan gergindin anlaşılan
birdahaki adetinin 3. günü tekrar baktır prl tinine o zamanda değişmezse , zaten doktorun gerekli ilacı verip düşmesini sağlıyo...
merak etme çocuk problemin olmaz herşey kafada bitiyo bu prolaktinde...

canım eşim askere gitti gideli hep stres duruyom zaten..bide dediğin gibi hastane ortamı çok gerdi beni.

gerçi bende hastanede çalışıyom ama..çalıştıım hastane haricinde başka hastaneye gitsem kendi problemlerim için..çok geriliyom sıkılıyom..

inş strese bağlıdır canım

çok saol Şeniz
buarada hangi ilacı verdi doktorun?

http://www.kadinlarkulubu.com/jinek...ten-sonra-prolaktini-tekrar-yukselen-var.html

bu konudaki arkadaşlar prolaktin konusunda sana çok yardımcı olur

birde sakın üzülme hiç birşeye

hım bu konuyada göz atarım şimdi tşkler canım.

ilacın adısını unuttum eczaneye evrdim ellerinde yoktu bu gün içinde getirirler bana..o zaman sölerim sana ilacın ismini :çok üzgünüm:

konudaki arkadaşlar manevi yönden çok destek veriyolar , çok tatlı hanımlar :)
benimde adet düzensizliğim vardı , geçen ay 26 çıktı bende prl ki halada adet düzensizliğim var
neyse benim sorunlar çok :)

sana tavsiyem hiç sters yapmaman , prl nin en sevdiği şey stres , birde bitkisel tedaviler var onlarda gayet iyi
doktorun büyük iğhtimal dostinex vermiştir pazartesi ve perşembe içilir haftada 2 defa...

rica ederim ne demek...
acil sifalar diliyorum size , ayrıca eşinize bir an önce kavuşmanız dileğiyle :)

benim 32 idi iki kere hamile kaldim, hic ilac da kullanmadim.

varya ne düşünüyom şimdi..eşimin askerlii temmuzda bitcek..

nisan 25 te evlilik yıldönümümüz o zaman izin alıp gelmeyi düşünüyo.

acaba o izinde korunmayı bıraksak mı..şimdiden başlasak mı çalışmalara CADIARZU

bide diyom ya tutursa :ecrin_bebek: o zaman 2 aylık hamiş olcam ben kocem yanımda olmucak :çok üzgünüm:

off kafam çok karışıkkkk -tatlicadiarzu-

Arkadaşlar evleneli daha 1 sene olmadı 11 aylık evliyim..

Hayatımda ilk defa (2 hafta ) önce kadın hastalıkları doktoruna gittim.:1no2:

Vajinal akıntı şikayetinden dolayı..Gitmişken doktor alttan ultrason çekelim dedi korkmama rağmen çektirdim..o zaman bende kist gibi bişii gözüktü..:çok üzgünüm:

ne için gitmiştim ne çıktı bende die üzülüyodum .:çok üzgünüm:.

sonra doktor regl ol..sonra regl bittiği gibi ertesi gün tekrar gel dedi..

mens oldum bitti ve dün doktora gittim...tekrar ultrason çektiki o şey kaybolmuş:1rolleyes:..regl ile beraber gitmiş..

çok sevindim gittiğine..sonra gel hormonlarına bakalım dedi kan tahlili verdi..

gittim sonucu aldım..doktor bana diyo ki süt hormonun yüksek kafamçokkarıştı diyo ama ben bişii anlamıyom:1no2: ..hayatımda ilk defa duydum..ee dedim bu ne demek doktor bey...dedi kızım çok yüksek olursa gebe kalmana engel olabilir :1shok:

ki benim en çok korktum şeyde çocumun olmaması..:çok üzgünüm:

eşim askerde benim..temmuzda askerlii bitcek ve biz bittiği gibi hemen çocuk düşünüyoz.:emir_bebek:

şimdi böle bişii çıktı bende acaba çocuum olmucak mı..çok korkuyorumm :1no2:

bi ilaç verdi..3 hafta arayla kullancan dedi..bakalım nolur arkadaşlar..:çok üzgünüm:

kafam çok karışıkk senağlama

canım hiç stres yapma diğer yaptığın zamanlarda değiiklik gösterebiliyor.benim eşimde uzakyol kaptanı ve bizde ayrı kaldığımız zaman adetlerim düzensizleşiyor ve hormonum yükseliyor.bende hiç ilaç almadım bakalım bugun tekrar gidicem... inşallah en kısa zamanda düzelir ve bebişlerimize kavuşuruz canım. Seni de Rabbim tez zamanda eşine kavuştursun...a.s.

canım hiç stres yapma diğer yaptığın zamanlarda değiiklik gösterebiliyor.benim eşimde uzakyol kaptanı ve bizde ayrı kaldığımız zaman adetlerim düzensizleşiyor ve hormonum yükseliyor.bende hiç ilaç almadım bakalım bugun tekrar gidicem... inşallah en kısa zamanda düzelir ve bebişlerimize kavuşuruz canım. Seni de Rabbim tez zamanda eşine kavuştursun...a.s.

allah razı olsun canım benim..

Allah herşeyi gönlümüze göre veriri inş :nazar
:

canım benımde prolaktınım senın gıbı sınırdaydı
2. aylık tedavının sonunda hamişim
ben hergun 1 tane parlodel kullanmıstım
dert etme yanı kısa zamanda hamıs kalırsın

canım benımde prolaktınım senın gıbı sınırdaydı
2. aylık tedavının sonunda hamişim
ben hergun 1 tane parlodel kullanmıstım
dert etme yanı kısa zamanda hamıs kalırsın

hele bi eşim gelsin inş ya hemen hamiş kalmak istiom:CüvCüv: