Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi verem aşısı izi

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
benim kızımda hiç iz olmadı.kabuklanma da olmadı.ikinci doz olmadık daha.sonradan mı oluyor acaba ?senin bebiş iki doz oldu mu canım

aşı yapan ebe 3-4 ayı bulur demişti ama bilemiorum bizimde henüz olmadı

benim kızım ikibuçuk aylık aşı yapılalı 3 hafta olucak bir kızarıklık var ama kabuklanma yok dr bir ay sonra belli olur dedi olmazsa i,kinci dozdan önce test yapılırmış tutmuşmu diye

bizde de ne bi iz ne bi kabuklanma olmadı..1.5 aydır olduk ama hiçbi belirti yok.acaba böylesi durumlarda tutmamışmıdır ki??

bazen tutabilirmişte işte teste belli olcakmış o zaman tekraralamaya gerek olmuyurmuş testi yaptırcaz galiba bizde

arakdaşım ppd denilen bir cilt testiymiş bende internetten araştırrıdım istersen sana alıntı yapıyım

BCG sonrası genellikle 6-8 hafta içinde aşı yerinde iz oluşur. Bazen bu süre 3-6 ayı da bulabilir. Ancak, iz oluşmasa da vücudun bağışıklık sistemi aşıya yanıt vermiş olabilir. Bu durumda, aşının etkisi ppd denilen cilt testi ile kontrol edilir.

arakdaşım ppd denilen bir cilt testiymiş bende internetten araştırrıdım istersen sana alıntı yapıyım

BCG sonrası genellikle 6-8 hafta içinde aşı yerinde iz oluşur. Bazen bu süre 3-6 ayı da bulabilir. Ancak, iz oluşmasa da vücudun bağışıklık sistemi aşıya yanıt vermiş olabilir. Bu durumda, aşının etkisi ppd denilen cilt testi ile kontrol edilir.

tşk. canımmm bilgin için.yalnız bu testi nerde bulcaz eczanelerde varmıdırki bi sorayım bakayımmma.s.

Selam kızlar,benim oğluma 2.ayını doldurduğunda yapılan verem aşısının yeri, tam 3 ay sonra yani 5.ayını doldurduğunda kızarmaya başladı.şişti,içi doldu.bir süre sonra patladı ve içindeki sıvı kendinden aktı.sonra kabuk bağladı.yaşımıza geliyoruz,hala az da olsa kabuklu yer var..

pek bu kabuklanma esnasında banyo yaptırırken ve elbiseleri giydirirken kabuklanma ya nasıl dikkat ettiniz

ayy kızlar benimde en çok korkutuğum şu aşılar.10 gün sonra 2 ayımızı doldurucaz ve aşılarımızı olucaz.kızlar bu aşıarın sonrasında bebekler huzursuzluk ağlamalar uykusuzluk oluyormu.bide kıyafetlerini giydirirken acıyormuu????

ayy kızlar benimde en çok korkutuğum şu aşılar.10 gün sonra 2 ayımızı doldurucaz ve aşılarımızı olucaz.kızlar bu aşıarın sonrasında bebekler huzursuzluk ağlamalar uykusuzluk oluyormu.bide kıyafetlerini giydirirken acıyormuu????

selam; her bebek aynı olurmu bilmem ama benim oğluşum aşılarda nerdeyse hiç ağlamıyor. aşılardan sonrada hiç huzursuzluğu ateşi filaan olmuyor. aşı yapılınca ateşi filan olursa takip edin aspirin dışında ateş düşürücü verebilirsiniz diyorlar.

verem aşısına gelince bebeğim 7. ayının içinde ve yakşalık 2-3 aydır kolunda leblebi büyüklüğünde kırmızılık var zaman zaman akıntı oluyor. giyinip soyunurken ağlamamasından acımadığını düşünüyorum ama görüntü içimi parçalıyo çiban gibi:KK43:(

sevgiler,
:nazar:

benim bebeğimin kolu aşıdan 1 ay sora kabuklandı kabuk düşüyo yeniden oluşuyor.hemşireyi aradım sordum iz olmazsa aşıyı yeninde vuruyoruz.kabuklanma kimi bebeklerde 6 ay bile sürebiliyomuş yanlızca banyoda çok dikkat et orayı lifleme el sürme dedi.

benim bebeğim 4 aylık aşı yeri kızarık duruyordu bu akşam banyo yaptırırken kanadı baya bi korktum ama acaba ben mi liflerken bastırdımda öyle oldu.doktorumuz yaşına kadar orası kabuklaşabilir şişebilir yara olabilir demişti ama kanayınca korktum birşey olmaz di mi?bilmiyorumkismile

X