Septum Deviasyonu (Burunda Kemik Eğriliği)

Mermaid

Guru
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.611
1
Arkadaşlar bugun burnumdakı tıkanıklıktan dolayı doktora gttım kemık eğrılıgı var amelıyat gerek dedi..bu amelıyatı gecırenler varsa deneyımlerını payalsırlarsa sevınırim..Gercktn urnmda dısardnda kemık egırılıgı var hazır gırmısken bu amelıyata onuda duzelttırım dıyorum ama endıselıyım.bugune dek burun estetıgı bıle hıc dusunmemıstım.şoktayım

arkadasım doktorlar burnum tıkalı dıye gelen herkese aynı seyı soyluyor amelıyat edıcek adam arıyorlar...ben de aynı seylerı yasadım ve amelıyat oldum evet egrılık duzeldı burnum cok hos oldu ama nefes problemı gecmedı hatta daha beter oldu, gercı daha şişlikler var belkı zamanla duzelır ama bugun yıne benım gıbı bırısıyle konustum 1 yıl olmus hala nefes alamıyormus ve dıger 2 arkadasım da aynı seyı yasadılar.. o yuzden eger cok cok rahatsız olmuyorsan burnundan, yaptırma derım ama sen bılırsın gene tabıı..

merhaba, bende de dr gittiğimde kemıkte eğrılık var dedı, az önce raporuma baktım oradda nazal septal deviasyonu yazyor yanı kıkırdakta eğrılık dr hastalara kemık deyıp gecıyor ama yetıskınlerın sadece %25 inde duzgun olurmus bu, yanı herkese oyle demelerı normal bence, int te arastırdım bende bu hastaklarda genelde yatınca tıkanıklık olurmus, ve cok basağrısına falan neden olurmus aynı ben yanii, haftaya gıdıcen dr amelıyat olmak ıstıyorum cunku.

ben kulağımdaki tıkanıklık için gitmiştim ve banada burun kemiğin eğrı ve kulağının o tarafa doğru eğriliği demişlerdi tabi ameliyat dediler ama eşimde burundan ameliyat oldu adamcağızın düzgün burnunu hep eyik bıraktılar ameliyattan iki yıl sanra bırnunun içinden ameliyat ipi çıktı ve hala problem yaşıyor. benden onun olumsuz ameliyatından korkup yaptırmadım ve iki yıla yakın kulaklarım tıkalı hani grip olunca insanın kulağının içinde tıkalı bir his olur sanki su falan var gibi ve sürekli konuşurken yemek yerken haşırtı

Geçen ay ve bugün başka bir K.B.B doktoruna gittim.Her doktor farklı şeyler söylüyorr..

salak dr bana çok geç kaldın ,acil amelaiyat olman lazım,yaşım geçiyormuş faso fiso ilerde çok sıkıntı çekersin dedi anlıcagız abarttıda abarttıı salak:umursamaz:

Bugunki yardımcı doc.dr du KADINA diğer dr anlattıklarını anlattım hiçbirne evet demedi.Yani acil olmam falan gerekmiyormuş.nEFES ALMADA sorun olmadığı sürece olmaya gerek yok dedi banada drlara bile güvenmiyorum artık

kızlar burun içi kemik eğriliği düzelmiyor mu yani....üfff aynı dert bende de var. konuşurken bile bazen nefes almakta zorlanıyorumç. özellikle soğuk havalrda artıyor..

selam kızlar ben septum deviasyonu oldum sol taraftaki kıkırdak burun girişime kadar gelmişti nerdeyse sonuç ne derseniz koca bir hiç burnum yine aynı içi tekrar şişti ve ben nefes almakta zorlanıyorum hep sol tarafıma yatıyorum çok zor

selam kızlar ben septum deviasyonu oldum sol taraftaki kıkırdak burun girişime kadar gelmişti nerdeyse sonuç ne derseniz koca bir hiç burnum yine aynı içi tekrar şişti ve ben nefes almakta zorlanıyorum hep sol tarafıma yatıyorum çok zor

canım geçmiş olsun..üff ameliyat olsan bi dert olmasan bi dert..zaten olursam biliyorum çok zor karar vermiş olacağım...nasıl olacak bu. ben de hep sağ tarafıma yatabiliyorum. şimdibirde bebiş bekliyorum nefes alamamak daha da zorluyor beni.:KK43:((((

Yani ameliyattan sonra tekrar burun içinde şişlikler olanbiliyorrr:1shok:

Merhaba;Bende de aynı sorunlar vardı.5 doktora gittim.Kimisi ""kesinlikle olmalısın" derken,kimisi "hiç gerek yok,zaten insanların yüzde bilmem kaçı böyle yaşıyor" dedi.En mantıklı yaklaşımı Gazi Üniversitesi Sabri Uslu 'dan aldım.Ameliyat sonrası yine aynı problemleri yaşayacak mıyım diye ben de korktum ama 1.5 ay oldu gayet iyi gidiyor herşey. :nazar: İsterseniz ona da bir görünün.Tüm hastaları çok memnun..

Son düzenleme:
Arkadaşlar bugun burnumdakı tıkanıklıktan dolayı doktora gttım kemık eğrılıgı var amelıyat gerek dedi..bu amelıyatı gecırenler varsa deneyımlerını payalsırlarsa sevınırim..Gercktn urnmda dısardnda kemık egırılıgı var hazır gırmısken bu amelıyata onuda duzelttırım dıyorum ama endıselıyım.bugune dek burun estetıgı bıle hıc dusunmemıstım.şoktayım

arkadaşım bende septoplasti ameliyatı oldum.ama burnumun dışında zerre kadar değişiklik olmadı.doktorumda demişti zaten olmayacağını.ancak bu ameliyata ilaveten estetikte olursan değişiyo.septoplasti ameliyatına gelince,ben zorlandım ne yalan söyleyim.benim için zor bi ameliyattı.yani uyandığımda boğazım inmişti şiddetli bi baş ağrısı fln.tamponlarda ertesi gün çıkartıldı.ama ameliyat tabi zor olur yani.allah herkese şifa versin:Saruboceq:

benim ablam ve eniştem de oldular aynı ameliyatı herhangi bi sıkıntısı olmadı diyor yalnız ablam estetik cerrahına oldu,hem estetik hem kemik aldırdı,eniştem de kbb'ye oldu..
ablam hastanede çalışıyor memur olarak ve bu konularda estetik cerrahlarını tavsiye ediyor..
bende kulak için dr a gitmiştim yazın,her tarafıma kamera soktu burnunu görüyor musun,kemiğin eğri ve tıkıyor seni dedi
ilerde mutlaka ameliyat gerekiyor dedi...eyvahedigeldismile
bilmiyorum bende korkuyorum açıkçası..

bayanlar kesinlikle doktorlara önyargılı yaklaşmayın derim benm gbi çeneniz yamulur..benmde küçüklüğümden beri nefes alma bozukluğum vardı babam beni götrmediği doktor bırakmadı yaşım ufak olduğu için ozamanlar sadece sinüsleri temizlesin die ağır ilaçlar verdiler ameliyattan hep korktum.babamda büyüynce ameliyat olursun dedi.şuan 22 yaşındaym evlilikti çocuktu derken iyice ihmal ettim ammaaaan nevar sanki bütün doktorlar herkese aynı şeyi söylüyor dedim ama öyle olmuyormuş.ben kendimi düşünmeyince kimse bana demediki şu doktorda demişti ameliyat gerekir sende olsana die.sonuççç geçenlerde ağız kokusu sebebiyle doktora gittim bana çenen yamulmuş dedi!! şok oldum ben daha bşi demeden başladı ''sinüzitin varmı var,geniz akıntın varmı var,uykusuzluk varmı ,baş ağrısı,halsizlik sürekli,var var var nefes alamamanda var değilmi var eh be güzelm sen nie ihmal ettin bak sürekli ağzından nefes ala ala çenen sol tarafa kaymış dedi eve geldim birde ben baktım aç kapa aç kapa üst çene sağtarafta altçene sol tarafta kapanıyo dişler arasında boşluk kalıyo.başımdan kaynarsular döküldü.bende diodum herkez dişleriyle ip koparır ben neden artık koparamıyorum dişler birbiri üstüne gelmioki kapanınca.psikolojim bozuldu mahfoldum al sana bidert daha şimdi hangisiyle uğraşırsın şuan acele doktor arıyorum en iyisinden. ve benm gbi doktorlara ön yargılı yaklaşanlara sesleniyorum aslaa asla ihmal etmeyin.

niltt
bende de aynı sorunlar var ve dr. arıyorum
süreyya şeneldire karar verdim gibi.2. ameliyatım olacağı için zor karar veriyorum.süreyya bey hakkında ban ne dersiniz.

X