Üniversiteye hazırlanırken nasıl bir çalışma yapıyordunuz?Yardımcı olmak ister misinz

bence dersi derste öğren.dershenede öğren ve evde çalışmana gerek kalmaz o zaman.birde çok soru çöz.ben günde 1000-1500 arası soru çözerdim

bence dersi derste öğren.dershenede öğren ve evde çalışmana gerek kalmaz o zaman.birde çok soru çöz.ben günde 1000-1500 arası soru çözerdim

teşekkür ederim güzel tavsiyen içina.s. ama beni öldürsen günde 1000-1500 soru çözemem:1shok:

ben de hiç çalışmazdım.aslında test de çözmezdim,dil derslerini ortaokuldan itibaren severek takip etmekten başka bir olayım olmadı.diğer derslerde sıkılıyor,dalıp gidiyordum kötü bir durum..Türkçe ve İngilizcem yüksek oldu böylece.
bol bol kitap okurdum,bu sayede hiçbir sınavda yetiştirememe ve soruyu kavrayamama sorunum olmadı.bir de çok sakindim,bu da etkili olmuştur sanırım.
ama sadece bol okuma ve sakin olma kısmını tavsiye ediyorum :eek:

Bol test çözmek iyi fikir galiba,soru kalıplarını görmek açısından.

bn hiç çalışmadım falan filan diyemem bu işin sırrı planlı programlı çalışmak ve her ne bölümden giriosan gir sana günde 50 tane türkçe çözmeni önerrim türkçeyi sınavda eksiksiz ve çabuk btrmene yardmcı olcktr..ve türkçe kolay gibi gözüksede dikkatsizlkten bi çok kişiyi eleyebiliyor..şimdiden başarılar....

bn hiç çalışmadım falan filan diyemem bu işin sırrı planlı programlı çalışmak ve her ne bölümden giriosan gir sana günde 50 tane türkçe çözmeni önerrim türkçeyi sınavda eksiksiz ve çabuk btrmene yardmcı olcktr..ve türkçe kolay gibi gözüksede dikkatsizlkten bi çok kişiyi eleyebiliyor..şimdiden başarılar....

teşekkür ederim faydalı bilgileriniz için saygılara.s.

işin sırrı olabildigince soru çözüp yeni kalıpları ögrenmek.. ben hazırlanırken her gün düzenli sayıda soru çözdügümü söyleyemem bi gun 500 oluyodu bi gün 700 başka gün 250 kalıyodu onu biraz da çözdugun dal etkılıyo sayısallar sözele oranla daha fazla vakit alıyorr.ama çok soru çözcem hevesine kapılıp yapabildigin kolay sorulara yönelme varsın az soru çöz ama o günden karlı olarak yeni soru kalıpları ögrenmiş olarak cık benim fikrim budur arkadasım.kolay gelsin

mervealt söylenenler %100 doğru canım..soru çözmek kadar faydalı birşey olamaz..ama tek bir kaynaktan değil!!bu çok büyük bir hata olur..farklı kaynaklardan farklı tipte soruları görmelisin.inan bana çok işine yarayacak

işin sırrı planlı olmakta.ben ilk konulardan başlayıp her konuyu öğrene öğrene ve o konu hakında tüm test kitaplarındaki soruları çözerek ilerlemiştim ve günde 400 soru çözüyordum ben daha fazla değil her gün mtlaka 400e tamamlardım..yaamadığım soruları mutlaka sorardım ve son ay izin almamıştım okula gitmiştim çünkü izin alanların %90ı ders çalışmıyor evde.eğer disilinli biri değilsen raor alma git okulda ders çalış..başarılar şimdiden

sana söyleyeceğim tek şey son 2 3 ay çok ama çok önemli eğer hala eksik konun ya da öğrenmekte güçlük çektiğin dersler varsa bu zaman içinde bitir ve gece gündüz ders çalış çünkü bu zaman diliminde öğrendiğin dersleri sınava kadar unutmazsın. Bütün öğrenciler senenin başında çok azimli şekilde başlar ama sınavdan önceki aylar bıraktığı için kaybeder. başarılar...

X