bebişlerinizle gün içinde neler yapıyorsunuz

muslukum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2008
308
0
kızlar bebişlerimiz artık daha da büyüdü, benim kızım hep ilgi istiyor, azcık bırak başlıyor mzımızlanmaya, yemeğimi akşamdan yapmaya çalışıyorum ama bazen gündüze kalıyor çünkü akşam takatim kalmıyor, bi de eşimle de vakit geçirmek istiyorum, alıyorum kızımıda mutfağa ama onunla ilgilenmeyince ki hep konuşmaya çalışıyorum hemen sıkılıyor,siz bebişlerinizle neler yapıyorsunuz, şarkılar söylüyorum, parmaklarımla oynamayı çok seviyor, her bulduğunu ağzına götürüyor.nasıl oyalıyorsunuz?

Ay aynı sorun bendede var.çok güzel bi konu açmışsın.eskiden sallıyodum uyuyodu şimdi artık uyumak istemiyo sürekli oyun istiyo :))))

alt değiştirme ve emzirme haricinde sürekli oyun istiyor zor uyuyor uyuyacaksada memedekalmak istiyor bazen öyle koltukta uyuyup kalıyoruz rekorumuz 3 saat akşama kadar ayaklarını öptürüyor kucakta geziyor gözlerini ondan hiç ayırma istiyor tabi bu arada ev işi kalıyor babada İŞten gelip melemen yapıp yiyor:ecrin_bebek:

polipe anlattıklarının aynısı bizdede mevcut canım gündüz uyudugunda jet hızıyla iş yapıyom ben kendi başına oturacağı günü iple cekiyom belki kendi kendine oyalanırda oyuncaklarıyla bende işime dönerim bu arada insan kendinede vakit ayıramıyor valla iğce bakımsızlaştım kaydirigubbakcemile3:dilcikar:

Benim ki numara yaptığında hemen anlıyorum ve numara yapma oynamak istiyorsan oynarız ama sen susunce diyorum ve 5 dk yalnız bırakıyorum. ilkin biraz kızıyor sonra tekrar gülmeye başlıyor. Gülünce biraz oynayıp dönencesini açıyoru. Kendi kendine oynuyor 1 saat kadar. Yalnızca o bir saat benim sonra yine oyun oynuyor , konuşuyoruz. ya da uyuyoruz

Benim ki numara yaptığında hemen anlıyorum ve numara yapma oynamak istiyorsan oynarız ama sen susunce diyorum ve 5 dk yalnız bırakıyorum. ilkin biraz kızıyor sonra tekrar gülmeye başlıyor. Gülünce biraz oynayıp dönencesini açıyoru. Kendi kendine oynuyor 1 saat kadar. Yalnızca o bir saat benim sonra yine oyun oynuyor , konuşuyoruz. ya da uyuyoruz
maşallah senin yavrucuna benimki en fazla 15 dk kendi kendine oyalanıyo

bizde babaanneye gideriz anneanneye gideriz.kızım kalabalığı çok seviyor herkesi tek tek inceliyor.gülücükler atıyor.onlarda çok memnun oluyorlar.güzel havalarda hep çıkarmaya çalışıyorum.hiç olamsa çöp atmaya gideriz.
yere yatırıp oyana buyana çevirip bacaklarını ısırırım kahkaha ile güler.en sevdiği oyun bu.
yalnız kalmak ve yatmak istemez.hep yapışığız.diğer odalara gidersem oturma koltuğu ile peşime götürürüm.
yanında oturursam ellerimle veya başörtümle oynar.
çıngırağı ve arısı ile oynar.ama yanında muhakkak bir olacak.
ufak yefek iş yapmam kolay,oturma koltuğu ile mutfağa yanıma alıyorum beni izliyor.

kızlar benimki uyurken bile yokluğumu hissediyor, ara ara ağlayarak uyanıyor kızım pışpış diyorum azcık sallıyorum hemen dalıyor, kesinlikle orda mıyım yada yanımda biri var mı diye yokluyor, gazı vs olsa hemen uyumaz ki! bizde ana kucağıyla gidiyoruz her yere lavoboya bile :) ama gülüşüne can feda, Allahım öyle tatlı ki , di mi kızlar :)))

ben kızımı evde bebek arabası ile gezdiriyorum,küçükken koltuğuna koyar hangi odaya gitsem yanımda taşırdım şimdi arabasına koyuyorum baya oyalanıyor ,içinede sevdiği oyuncaklarını koyuyorum,yemeğimi yapıyorum ,konuşuyorum ,şarkı söylüyorum o sıkılana kadar işlerim bitmiş oluyo o sırada uykusu gelmiş oluyo zaten uyutunca kalan işlere devam ediyorum..oyun oynamaya bayılıyo ,yatırıyorum karnına memişlere gıdı gıdı yapıyorum katılıyo gülmekten ..kucakta oturmaya bayılıyo akşamları da babası oynuyo vakit böyle geçip gidiyo ..

ben kızımı evde bebek arabası ile gezdiriyorum,küçükken koltuğuna koyar hangi odaya gitsem yanımda taşırdım şimdi arabasına koyuyorum baya oyalanıyor ,içinede sevdiği oyuncaklarını koyuyorum,yemeğimi yapıyorum ,konuşuyorum ,şarkı söylüyorum o sıkılana kadar işlerim bitmiş oluyo o sırada uykusu gelmiş oluyo zaten uyutunca kalan işlere devam ediyorum..oyun oynamaya bayılıyo ,yatırıyorum karnına memişlere gıdı gıdı yapıyorum katılıyo gülmekten ..kucakta oturmaya bayılıyo akşamları da babası oynuyo vakit böyle geçip gidiyo ..

bende bebek arabasını dışarı çıkarmadan evde gezsdiriyodum çokta seviyodu ama artık kullandık sen kullanmadın mı dışarda daha eylül..

bide arkadaşlar siz devamlı yoğun ilgi mi veriyosunuz..
çok suçlu hissettim kendimi..

ben bazen ana kucağına koyuyorum ayağımla salayıp nete bakıyorum..

yapmasamı bi daha..

ben de kucaga gezdirmeye ben mi alistirdim diyordum. Herkesin bebegi ayniymis rahatladim simdi. Isler kaliyo diye kendimi sucluyordum bu seferde stres yapip oglumla gerektigi gibi ilgilenemiyorum. Hem bekleyen isler hem benden ilgi bekleyen oglum bunaliyorum. Bide tek basimayim bi komsum bile yok daha gorustugum. Havalar isinsada parka indirsem oglumu diye bekliyorum. Aksamlari da esim gelince rahatliyorum o zaman kendimi gonul rahatligiyla islerime verebiliyorum ama bu seferde yemekten sonra mayisip kaliyorum yapamiyorum is mis.

Son düzenleme:
benim oglumda hep beni yaninda istiyor yalniz 5 dakika bile kalmaiyor hemen agliyor biraz aglarda gelemzsem yanina sinirleniyor icini ceke ceke sanki bir yeri agriyor gibi icli icli agliyor yanina gelincede siniri gecmiyor bir muddet niye beni yalniz biraktin der gibi bakiyor
mutfak filanda soguk onu yanimada alamiyorum esim evdeyken o bakioyr ben is yapiyorum bazende gece o uyurken gec yatiyorum o zaman yapiyorum ama cok yorucu oluyor gunduzleride hep oynama istiyor bazen ne emiyor nede mama yiyor agzini kapiyor yememk icin sürekli huy degistiriyor ilk dogdugu aylarda daha usluydu uyurdu hep simdi gunduz 2 3 saat bile uymuyor bazen yarim saat bazen 1 bazen hic uymayincada tabi uykusunu alamiyor ve hep huzursuz oluyor sürekli huylari degisiyor yani

Herkeste aynı dert... Evle ilgilensen bebişle ilgilenemedin diye stres olursun, bebişle ilgilensen evi götürüyorlar diye ağlarsın... ıkisinde de mükemmel olucam desen yorgunluktan yığılıp kalırsın.. Sanırım en iyisi daha çok bebişe konsantre olmak. Çünkü o kadar hızlı büyüyorlar ki, biz ufak tefek şeyleri yaptım yapamadım diye dert ederken onların en güzel anlarını kaçırıyoruz. Boşverin ev işlerini nasıl olsa bi şekilde yapılır zaten...

elmalı valla tıpkı senin dediğin gibi yapıyorum bende .. zaten haftanın 4 günü iş yerindeyim sabah 9 akşam 6. e eve gidip gelirkende 1 er saat daha ekle .. yani normal zamanda gün içinde zaten toplasan 3 saat ya beraberiz ya da değiliz. hafta sonları bende acısını çıkartıyorum 1 gün işte şöölee bir temizlik ama eski temizlik nerdee hani şu dip köşe yapılan üstünden üstünden .. normalde 2-3 saatte biticek temizlik bizde 1 güne yayılıyor kız uyuyunca bişeyler yapıyorum o uyanıkken beraber zaman geçirmek istiyorum. mesela şuanda evde oluşmuş bir ütülenecekler dağı var ama ben ne yapıyorum sadece giyeceğimiz kıyafetleri ütüleyip gerisini bırakıyorum. :)) ne zamana kadar devam eder bu durum bilemem tabi .. herşey mükemmel olmak zorunda değil artık.

X