Tüpler tıkalıysa yumurta toplanırken anlaşılır mı sorun olur mu?

deniz bulut

annesinin bir tanesi
Kayıtlı Üye
15 Ekim 2007
4.471
17
arkadaşlar benim geçen sene bir boş gebeliğim olmuştu. kürtajdan sonra 3 ay hafif renkli akıntım oldu geçti. dr belki basit bir enfeksiyon olup düzelmiştir dedi. şu an herşey normal. bir sonraki ay tüp bebeğe başlıyoruz. dr nasıl olsa hamile kalabiliyorum diye rahim rontgeni istemedi. acaba enfeksiyon ile arada tüpler falan tıkandıysa ve bu nedenle hamile kalmadıysam bu yumurta toplarken anlaşılır mı bir engel teşgil eder mi? tüpleri tamemen tıkalı olanlara hatta alınmış olanlara bile tüp bebek yapılıyor ama acaba teknik aynı mı? bilgisi olan var mı?

yumurta üretmenle tüplerinin ilgisi yok , yumurtalıklarının içine iğne ile girip alacaklar yumurtalarını . tüplerini alsalar bile veya bağlatsan bile yumurtalama yapabilmen önemli. aldıkları yumurtayı da dölleyip rahime koyacaklar. tüplerin bu çarkın içinde TÜP BEBEK tedavisinde hiç bi işlevi yok rahat ol sen.

teşekkürler. tüplerin tıkalı olması film ile anlaşılıyorsa o zaman yumurta toplarken de anlaşılır mı acaba? ama bunu herhalde dr veya hemşire cevaplayabilir?fisfisfis

tüplerin içinde sıvı olması bildiğim kadarıyla yani dr. öyle demişti tüp bebeği olumsuz etkiliyomuş.

canım tüplerin tıkalı olduğunu yumurta toplarken anlıyamazlar çünkü yumurta toplamak için kataterle giriyolar ve ultrasonla bakıyolar tıkanıklık olayını sadece filmle anlıyabiliyolar ilaç veriyolar ve eğer tıkalıysa ilaç gitmiyo valla bende bunları biliyorum inşallah yardımcı olabilmişimdir .buarada sen neden tüpbebek yapıyosun hamile kalmışsın neden diğer tedavi yöntemlerine başvurmuyosun?

ebrar_53 geç okudum cevabını sağol. dr bana biraz bekleyelim normal yolla da olabilir dedi bir sorunum yok şükür yaşım dışında. 40 ı geçtim. 41 ve 42 olmak üzereyim. yani zaten olasılığım çok düştü her şekilde zaman kaybetmemek için.

X